Jump to content
BulForum.com

Деинсталиране на интернет експлорер


b0r3d

Recommended Posts

Някой да ми помогне да си деинсталирам ИЕ, понеже след деинсталиране на СП2 почна да се крашва и искам да го инсталирам на ново , само че немога да намеря от къде се деинсталира в програмите го няма , в windows компонентите също не се маха и вече почвам да се чудя за какво става въпрос..

 

Мерси предварително :punk

 

P.S При инсталиране на СП2, явно ИЕ не фигурира вече в add/remove programs.. Единия от методите е да деинсталирам всички възможни СП-та и след това експлорера, но той не ме устройва, така че чакам препоръки ... :P

Link to comment
Share on other sites

Има една програмка, казва се - magic utilities.

Дръпни си я /от датата например/, инсталирай е и вътре има една опция -

process killer.

Опитай оттам.

Успех!

Link to comment
Share on other sites

Опитваш се да направиш невъзможното. IE си е интегриран в shell-a и всъщност IE = Explorer, а него може само да го убием като процес, но не и да го деинсталираме. Така че пробвай само с преинсталация.

Link to comment
Share on other sites

Аз знам че е вграден към Explorer, но не мисля че е възможно да се махне просто трябва да бъдеш подготвен от ефекта след като го махнеш. С Google виж кви интересни резултати излезнаха

http://www.google.com/search?hl=bg&q=remov...D0%BD%D0%B5&lr=

ето един интересен резултат

http://66.102.9.104/search?q=cache:w0sosIc...rer%22+xp&hl=bg

иначе мисля че имаше и програми, но там незнам каква е гаранцията от премахването(ми принципно всичко е на твоя отговорност).

edit: За сайтове които ти се бъгва целият броузър и примерно ти се загася и/или спира тока или рестатваш ти препоръчвам Opera защото тя помни последно отворени страници

Link to comment
Share on other sites

Аз прочетох долу горе, но не ми върши работа, ще си отворя повече работа, затова си инсталирах Mozilla Firefox и я ползвам за сайтове които ми се крашват. Пак е някакво решение ... :D

Link to comment
Share on other sites

Аз прочетох долу горе, но не ми върши работа, ще си отворя повече работа, затова си инсталирах Mozilla Firefox и я ползвам за сайтове които ми се крашват. Пак е някакво решение ...  :D

Направил си правилния избор :punk

Аз откакто ползвам Firefox, съм забравил мутрата на IE, и не съм го отварял изобщо оттогава (разбира се отварям го за локален тест на сайтове, но това не се брои).

Ползвай ФФ, или Опера, каквото искаш, но не и IE, особено след като останалите браузъри имат много повече функционалност и възможност за настройка, и са мноого по-удобни от IE, проблема е никакъв, Файрфокс е браузъра!

Link to comment
Share on other sites

Направил си правилния избор :punk

Аз откакто ползвам Firefox, съм забравил мутрата на IE, и не съм го отварял изобщо оттогава (разбира се отварям го за локален тест на сайтове, но това не се брои).

Ползвай ФФ, или Опера, каквото искаш, но не и IE, особено след като останалите браузъри имат много повече функционалност и възможност за настройка, и са мноого по-удобни от IE, проблема е никакъв, Файрфокс е браузъра!

 

IE е най-дория браузър при наличие на SP2 - лек и бърз със секюрити свързващо земята и небето (тва значи много възможности - за повече инфо www.microsoft.com щото не ми е спори, а и ша са издам че нищо не вдявам от тея неща)

Link to comment
Share on other sites

и аз съм с IE и СП2 и никакви проблеми, преди със СП1 беше мъка. СП2 е едно от най-добрите неща правени от microsoft

Ти знам, че си фен на СП2, пък и явно се разбира с Котлоните :D :)

Link to comment
Share on other sites

И с Интел се разбира, просто зависи от къде си го взел, нали е финален и т.н.

От 4 месеца не съм преинсталирал уиндоуса. Нямам антивирусна и firewall. Вируси не могат да припарят. Компютъра ми върви все едно съм го преинсталирал преди 5 минути...

Link to comment
Share on other sites

И с Интел се разбира, просто зависи от къде си го взел, нали е финален и т.н.

E факт е че не се разбира и ако си направиш труда да се поровиш ще видиш, че проблема с неразбирателството не е само при мен .. :punk :D

Link to comment
Share on other sites

E факт е че не се разбира и ако си направиш труда да се поровиш ще видиш, че проблема с неразбирателството не е само при мен ..  :punk  :D

за това ли имам познати с Пентиум 4 и върви просто перфектно

Link to comment
Share on other sites

за това ли имам познати с Пентиум 4 и върви като пушка

Ами затова ли по интернетските форуми реват . Виж сега и в една друга тема ти казах , въпрос на мнение ти си доволен с СП2 аз пък съм по - доволен без него. :D :)

Link to comment
Share on other sites

Ми те реват такива дето незнаят кво е уиндоус или са взели някав незавършен сп2. И не реват само хора с Интел все пак

Link to comment
Share on other sites

Ми те реват такива дето незнаят кво е уиндоус или са взели някав незавършен сп2. И не реват само хора с Интел все пак

Егати и заключенията, ти какво сега софтуерен гуру ли си. Мойте познания по windows датират още от 3.11 дистрибуция, като съм минал през почти всички други дистрибуции и ти сега ме изкара, че хал хабер нямам за кво става въпрос. Хайде да прекратяваме спора, че насоката не ми харесва :wacko:

Link to comment
Share on other sites

не никакъв не съм, просто всичко правя по един и същи начин и не омазвам нещата. Само ми кажи какъв ти е СП2 - вграден, невграден, от къде си го теглил. И на коя файлова система си инсталирал уиндоуса

Link to comment
Share on other sites

не никакъв не съм, просто всичко правя по един и същи начин и не омазвам нещата. Само ми кажи какъв ти е СП2 - вграден, невграден, от къде си го теглил. И на коя файлова система си инсталирал уиндоуса

NTFS , СП2 е теглен от сайта на майкрософт, предполагам, че ако там не е завършен, няма къде другаде да е или просто аз съм бил в голямо заблуждение и ще се радвам да разбера, че е така, защото деинсталирането на СП2 ми донесе също доста проблеми един от които е въпросния IE :D

Link to comment
Share on other sites

уфф, възможно е всички тези проблеми на хората да са заради това. Ако искаш ще шерна в торента моя диск, аз съм вградил СП2 върху уиндоус без никакъв СП. На който и да го дам тоя диск дори на хора с 500 мхз и 128 рам и са нямали никакви проблеми.

Link to comment
Share on other sites

уфф, възможно е всички тези проблеми на хората да са заради това. Ако искаш ще шерна в торента моя диск, аз съм вградил СП2 върху уиндоус без никакъв СП. На който и да го дам тоя диск и на хора с 500 мхз и 128 рам и са нямали никакви проблеми.

Нямам нищо против да пробвам, поне това което аз четох, че СП2 не се разбирало със по - стари интелски чипесети, да но не мисля че моя мога дa го числя към тях, както и да е и ако си инсталирал драйверите които са си оригинално оt производителя, СП2 маца от горе неговите и става бозата . Мен лично ми се рестартираше при дефраг или като пуснеш да сканираш със антивирусна :blink: , което сам разбираш е неприятно и просто се принудих да го махна :wacko:

Link to comment
Share on other sites

http://bt.evrocom.net/details.php?id=536

 

Тоя диск работи без проблеми на Селерон 430, 128 рам, Видео някво 1 мб. Както на Дурон 900, 224 рам, видео S3. Както на П4 2.8, 512 ддр2, PCI Express видео FX5900, както и на моя и на още няколко слаби и по-силни и Интел и АМД

Link to comment
Share on other sites

http://bt.evrocom.net/details.php?id=536

 

Тоя диск работи без проблеми на Селерон 430, 128 рам, Видео някво 1 мб. Както на Дурон 900, 224 рам, видео S3. Както на П4 2.8, 512 ддр2, PCI Express видео FX5900, както и на моя и на още няколко

Ok ще пробвам като поостане време, т.т утре и ако стане ще черпим бира. :) :D ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...