Jump to content
BulForum.com

Сваляне на килограми


Tedo1912

Recommended Posts

Тия глупости от детската градина, да се яде 2 часа преди лягане последно ги разправяй на кидс от залата дет' тренираш :P

 

а аз такова нещо не съм твърдял никога , не си прави грешни изводи още в началото казах че се храня доста неправилно , но все пак продължавам да твърдя че последното хранене да е в 18.00ч. е рано , след това трябва да има поне 1 протеинов шейк ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply
  • 1 month later...

ем момчета,когато пуснах темата бях 105 кг,сега се радвам да ви кажа,че съм 76.диетата беше следната:

понеделник-петък:вода вода и пак вода.

събота и неделя:каквото искаш,но в умерени количества

сладкото се изключва напълно(не че преди това ядях де).

в момента целта ми е да успея да ги задържа и евентуално още 2-3 кг да смъкна.

Link to comment
Share on other sites

С тая диета - след 1 година ще си 130 кг!

 

Единственият ти шанс да се опиташ да се научиш да ядеш малко, здравословно - предимно белтъчини и да се съсипваш от тренировки - меко казано - бодибилдинг и кардио!

 

Без як спорт и качествено хранене си загубен!

 

Желая ти успех!

Link to comment
Share on other sites

ем момчета,когато пуснах темата бях 105 кг,сега се радвам да ви кажа,че съм 76.диетата беше следната:

понеделник-петък:вода вода и пак вода.

събота и неделя:каквото искаш,но в умерени количества

сладкото се изключва напълно(не че преди това ядях де).

в момента целта ми е да успея да ги задържа и евентуално още 2-3 кг да смъкна.

 

доколкото разбирам от понеделник до петък не ядеш нищо ако е така трябва да си наясно какъв шок причиняваш на организма си и колко неправилна ти е диетата , диетата не трябва да се състои в това да не ядеш нищо и да гладуваш а да ядеш умно

Link to comment
Share on other sites

вече се храня разумно,по малко.

и това за 130 кила-не смятам,че е така.онзи пример с момчетo,където съм го споменал в 1вия пост на темата, ги държи същите килограми.

Link to comment
Share on other sites

Тедо, Тедо по-малък си от мене виждам с 14 години - повярвай ми - пробвал съм го лично досатъчно пъти!!! С глад не се отслабва!

 

Отслабване и поддържане на тегло става само с разумна и подходяща диета, а за усилване на ефекта и много движение/спорт. А освен това от спорта има и друга полза - не само за отслабване.

 

Това дето искаш да го постигнеш е начин на живот, а не е на принципа - днес ще потренирам да отслабна, а утре ще се отпусна и ще правя, каквото ми скимне - или го правиш сега и завинаги или не. Средно положение - няма.

 

:devil - как беше приказката: Всички хубави неща са забранени, неморални или се дебелее от тях.

 

С глад може да постигнеш само така наречения - Йо-йо ефект - първо отслабваш, а после за нула време, качваш килограмите и дори още повече, отколкото си бил преди това. Истинско отслабване може да постигнеш само с правилно хранене, бавно, много движение, спорт и вечно постоянство.

Както казах или живееш, за да бъдеш готин и здрав или не се занимаваш и приемаш, такъв какъвто си и не се мъчиш :) Е, веднъж вече, ако свикнеш на този начин на живот - не е чак толкова лошо, даже става хубаво ;) Ти си малък още, тъй че имаш време, ама след 25-тата годишнина нещата стават трудни, но не и невъзможни!

 

Доста пъти съм чувал в залата разни да казват: "Едно време, какви плочки имахме, а гледай сега, какви сме станали!" Еми, колкото и да тренираш, ако не се храниш правилно - все ще си дебел ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ами аз сам 173/63 и искам да ви питам дали е вярно 4е не е добре да се отслабва като си на 14-15 понеже сам нямало да порасна

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

"понеделник-петък:вода вода и пак вода."

Пич освен язва, за нищо друго не се сещам да постигнеш с тази диета.

наистина пробвай с бягане и ограничаване на храната/но не на броя хранения/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

еми...всичко върви по-добре от колкото очаквах.храня се абсолютно нормално,разбира се с малки ограничения,но нищо сериозно. Без проблем държа килограмите на 73-74.

Link to comment
Share on other sites

Хубаво, по-слаб си от мене вече. Ако задържиш 3 години така ще ти кажа - браво :) Ако спортуваш - сигурно няма да ти е проблем.

Link to comment
Share on other sites

За мен най-добрия начин да отслабнеш е следния-трябва да се ходи на фитнес(или да се тренира друго) ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.С някфа ненормална диета като да пиеш 5 дена само вода без да спортваш не можеш да си задържиш килограмите дълго време.Не трябва да се яде сладко(там една фафла на 3-4 дена не е голям проблем според мен).И да си ядеш от всичко,НО в умерени количества без да преяждаш :) .Аз като почнахме даскало тая година бях 85 кила!!!!Тръгнах на фитнес,следвам горепосочените мои правила за отслабване и сега съм 79-80.В никакъв случей не казвам,че постижението ми е огромно,но при мен проблема е,че много обичам сладко и колкото и да се въздържам понякога така ми се прияжда,че просто няма спирка :bgrin: .Та това е моята "стратегия".За никъде не бързам,няма да ходя на конкурс-бавно но славно ще достигна желаните 75-6 кила :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

радвам се да кажа,че вече повече от година задържам килограмите без особени ограничения в яденето ( без тях не може де,но не са сериозни) и съм 72 кг,като до преди 2 седмици стигнах 69,но просто беше след малко по-натоварен период,не че съм го целял :)

Link to comment
Share on other sites

Виж ся, ранната вечеря в 18:00 часа ваобще не е толкова ранна дори да си лягаш в 2:) Тия глупости от детската градина, да се яде 2 часа преди лягане последно ги разправяй на кидс от залата дет' тренираш :P Ам иначе сори, че съм те сбъркал, че искаш да сваляш килограми, сигурно щот' си писал в тема за сваляне на килограми... грешката е моя:)

А за свикването към ранната вечеря става постепенно, а не от раз:) Както одеве казах ..сваляш с по половин час на седмица, а ако ти е чак толкова трудно, ще сваляш с по половин час на 2, 3 ...или колкото ти е нужно седмици ...важен е крайния резултат:)

 

Глупости.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Абе вие пък сте много опасни, естествено, че за всеки си е иднивидуално това ;) Темата е малко старичка, но сега я забелязвам.

 

Ако режима ти е ставаш в 7 сутринта -> работиш/учиш/мързелуваш/, прибираш се/свършваш работа/даскало в 5-6 следобед и си лягаш в 10 вечерта е нормално последното ти ядене да е в 18:00 като разбира се няма по-хубаво от това през тия 15-16 часа, в които си буден да ядеш 4-5 пъти през 3-4 часа, но това е друга тема.

 

От друга гледна точка, ако ставаш в 11-12-13 часа, и лягаш в 3-4-5 сутринта(не е нелепо - аз самия имах такъв режим доскоро, както и доста мои познати), естествено, че не е нормално да се хваниш последно в 18:00. А тия глупости от детската градина са от верни по-верни всъщност, не знам защо си толкова сигурен. Яде се според твоя личен режим. Не е хубаво да се храниш късно преди лягане :)

 

Също така за отслабване доколкото съм запознат е хубаво да не ядеш много солени храните, защото това като цяло е доказано, че увеличава апетита. Използване на ... да речем 1 чаена лъжичка мед сутрин и вечер като заместител на сладкориите през деня - има теории, според които това помагало за апетита към сладкории, вафли, торти, шоколади и такива неща ;)

 

Отслабването може да стане само с диета, като разбира се далеч по-полезно е диетата да е по-разкрепостена + често спортуване, но не всеки има възможността да спортува :)

Link to comment
Share on other sites

Както вече са написали, често хапване,но в малки количества.Хляб и сладко,ако ти се хапват - само сутрин,защото тогава има най-голяма вероятност да не ти се лепнат никъде.Не се подлагай на някакви ужасни диети,сваляй бавно,но сигурно! Иначе има вероятност да си навредиш! Задължително и някакви движения:бягане,плуване... фитнес ;)

Link to comment
Share on other sites

Tedo, брутален шок си си вкарал на организма.

Най-лесния начин да се отслабне е лечебния глад. По системата на Лидия Ковачева. Сваля се общо взето бързо, без да си навреждате на организма.

Link to comment
Share on other sites

Tedo, брутален шок си си вкарал на организма.

Най-лесния начин да се отслабне е лечебния глад. По системата на Лидия Ковачева. Сваля се общо взето бързо, без да си навреждате на организма.

Може ли да я споделиш тази система подпали ми любопитството .

Link to comment
Share on other sites

Много заблуди има в тази тема, но е нормално.Никакви крайни диети не са полезни.Едиствения наистина задравословен начин за отслабване е НВД + спорт + лекарско наблюдение.Не може да лишава човек организма си от всичко или от някои неща, но изцяло, и да чака резултата да е положителен.НВД-то комбинирано с комплекс от витамини и спорт подходящ за конкретния човек( няма универсален тип спорт ) и това цялото да е съгласувано и под надзираването на личния ви лекар е най-доброто, което можете сами да направите за себе си.

 

*НВД - Ниско Въглехидратна Диета, потърсете в гугъл, изгответе си я сами и я спазвайте.Най-важна от всичко изброено обаче остава МОТИВАЦИЯТА.

Link to comment
Share on other sites

Много заблуди има в тази тема, но е нормално.Никакви крайни диети не са полезни.Едиствения наистина задравословен начин за отслабване е НВД + спорт + лекарско наблюдение.Не може да лишава човек организма си от всичко или от някои неща, но изцяло, и да чака резултата да е положителен.НВД-то комбинирано с комплекс от витамини и спорт подходящ за конкретния човек( няма универсален тип спорт ) и това цялото да е съгласувано и под надзираването на личния ви лекар е най-доброто, което можете сами да направите за себе си.

 

*НВД - Ниско Въглехидратна Диета, потърсете в гугъл, изгответе си я сами и я спазвайте.Най-важна от всичко изброено обаче остава МОТИВАЦИЯТА.

хлябни хави и халви, ориз, картофи, сладки плодове и кво ли още не у лево и това ако не е лишаване на организма от нещо, с което е свикнал до момента, сумати години ;)

познавам хора на НВД, наистина имат резултати, само където нещо силата, издръжливостта и някак си усета за липса на нещо ...

Аз НВД не знам да има ден дет да подкарам, но наистина, ако човек има нужда сериозно да стопи мазнини, винаги в устата ми е било ВМНВД, нещо с което обаче трябва да си съобразиш цялото ежедневие.., да си носиш храната на работа насам натам..

Link to comment
Share on other sites

Без значение е режима за носенето на храна...ВВД,НВД се носи храна,ако не можеш да осигуриш храна на организма през определен интервал от време.Не може със закуска преди работа и вечеря след да се чакат резултати.Зимаш канчетата и си приготвяш от предишния ден,няма начин...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Даам наистина ВМНВД ее най-добре или още по просто казано Ядки+Месо..но зависи от тренировките ти и тегло и тогава определяш количеството месо..аа с ядките все пак не трябва да се прекалява 100-200гр...е зависи и от ядките де :) просто растителни мазнини+белтъчини..но нали занете..зареждащите дни са нещо наистина важно...хубаво е на 2 седмици да има един ден в който да зареждате с въглехидрати...попринцип правилно е със сложни въгл.-картофи,ориз по 400гр е нормално,но пак е относително спрямо теглото.. но пък ако не можете да се въздържате в тези дни може да си позволите нещо вредно..но не трябва да се ядат мазнини и въгл.на едно хранене тъй като организма предпочита въгл. за енергия и когато приемем и мазнини и въгл. на веднъж..организма усвоява въгл. като енергия,а мазнините като запаси от енергия-натрупвае на мазнини..и попринцип в тези зареждащи дни трябва да се избягват мазнините..аа също нещо за което се сетих може преди лягане да пиеш соев протеин или да хапнеш соя,но това е ако все пак искаш да запазиш и мускулна маса не само сваляне на тегло..Дано да съм била полезна..и ако има нещо поправяйте ме..ще съм ви благодарна :rolleyes: :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Аз искам някакви добри термогени да ми препоръчате, които да не изискват тежка тренировка... само за сваляне на малко мазнинки :)

Teзи "ASN" - "XTREME CUTS 750" дали стават за целта. В silabg ги хвалят, а и са най-популярните в сайта за тази цел...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...