Jump to content
BulForum.com

Какви ремонти сте правили на вашия автомобил 2-ра ръка?


Dreamer

Recommended Posts

Идеята на темата е всеки да сподели след покупката на автомобил втора ръка какви разходи са му излези за ремонти веднага след покупката и в последствие (докато колата е притежавана от вас). Идеята е по-скоро породена от любопиство и да направим някаква статистика втората ръка коли по-скоро проблемни ли са или не. И аз ще се включа утре с моите преживявания :)

Link to comment
Share on other sites

бмв 525тдс - недоказани километри , от Италия - МИЛИОН РЕМОНТИ

 

ауди а4 99та - доказани километри , от Германия - обслужване + 2 носача - 2000лв , дребни ремонти по ходовата част , ремонт на електрониката на нафтовата помпа -700лв , тва е при навъртяни над 50 000КМ лично от мен ......

 

ауди а6 2003та - доказани километри , от Германия - Обслужване + смяна на маслото и филтрите на скоростите - 3000лв , от тук нататък нищо не е правено при навъртяни около 30 000км

Link to comment
Share on other sites

Опел Корса 87г смяна на масло, маслен филтър, въздушен филтър, гарнитура на клапаните и лагер на задната гума. Караше се от дядо ми, в момента аз я карам, защото ме кефи ниският разход, 5-6 на сто газ. Рено Канго Дизел 2000г , карах го 40000 км, сменил съм единствено предни накладки един път и радиатора, защото се спука. Ауди Б4 94г , много здрава кола, за съжаление не успях да я поддържам добре и се баталяса отвсякъде, пък и приятелката ми я кара основно. Два пъти се шлайфа главата, смених всички маркучи и радиатора, водната помпа, предните дискове, ремонт на хидравликата и още доста дребни работи, включително пълнене с фреон за климатика.

 

 

Midex какъв е форда ако не е тайна :)

 

 

Забравих, че имах и Кадет 86 година, карах го 8000км някъде без да пипна нищо по него и след това го продадох.

Link to comment
Share on other sites

Миналата година купих Пасат 1.8i от човек, на когото имах основание да вярвам. Реално взех я и продължих да я карам, тъй като наскоро беше сменян ангренажния ремък и повечето консумативи. Преди месец взех един форд 2.5 от софийска автокъща (нов внос от Германия) и тъй като изобщо не можех да вярвам на търговеца, а и той не ми даде достатъчно информация, за собствено спокойствие смених абсолютно всичко рисково за сменяне - ангренажен ремък, пистови ремъци, ролки, обтегач, маслен филтър, горивен филтър, въздушен филтър, 2 гарнитури на главата, масло, спирачна течност, хидравлична течност, антифриз, накладки и един заден лагер, който беше в лошо "чуваемо" състояние. Миналата седмица по собствено желание боядисах страничните огледала с цвета на колата и цялата дясна страна, която имаше лек козметичен дефект. Това последното не беше съвсем необходимо, тъй като трябваше доста да се вгледаш, за да забележиш проблема, но все пак реших да го направя. Това са ми разходите за втората кола, които разходи бях решил да ги направя така или иначе, независимо откъде и от кого ще купя колата. В момента (да чукна на дърво) колата е в идеално външно и вътрешно състояние и върви като пушка....както продължава да върви и 'пасата' между другото, тъй като ги карам и двете.

 

П.П. И двете коли са тествани на пистата на Калояново на максимални натоварвания, като с Пасата дори взех 3-то място в любителския шампионат на VW...(колко съм скромен обаче... :woot )

Link to comment
Share on other sites

Моя Меган е от Италия и е сменено следното.

 

Ангренажен комплект, масло, антифриз, накладки, вътрешен маншон на полуоската, че беше изпуснал, на кормилнара рейка едни накрайници, че бяха за смяна.

 

Сега остана да си сменя пак масло и филтри, да напълня климатика с фреон, че духа ама не достатъчно.

 

Иначе смених и предно стъкло, че беше пукнато от камънче и 4 летни гуми, че колата беше само със зимни.

Link to comment
Share on other sites

Единствения ремонт за който си спомням беше изтървала тапа на блока на едно Пунто на жена ми преди 5-6 години. Останалото е само смяна на консумативи - накладки, биалетки, носачи, гърнета, водни помпи, ремъци, съединители и др.

Link to comment
Share on other sites

За първата:

 

Laguna I Combi Fairway 1.9dti 2000-та (италианска), купена юли 2008-ма. Реални 163,000.

 

Демферна пружина SNR на двигателя, тампон на скоростната кутия и всесезонни гуми Debica Navigator 2. Другото е масло, филтри при първоначално обслужване и след първите 10 хиляди. Агренажния беше чисто нов като купих колата. Тия дни ще й бъде следващото обслужване, че й направихме вече 20 хиляди.

 

------

 

Laguna II Hatchback 1.9dci Privilege 2002-ра (австрийска), купена декември 2008-а. Връщани км - взех я на 128000 (уж). В Sarajevo ми казаха 159000, но не знам мога ли да вярвам. Сигурно не.

 

За Laguna II-ката първоначално в детайли в момента не мога да кажа, но по спомени - ангренажен ремък, ролки, маншон на скоросттната кутия. От нея течеше слабо масло съответно и маслото смених - Elf Transelft NFP. Накрайник на кормилна рейка. Заден и горен (десен) тампон на двигателя.

 

В последствие: Сензор на колянов вал + букса някаква, 4-подгревни свещи (1-та беше заминала), зимни гуми Goodyear UltraGrip 7+, летни Goodyear OptiGrip, че колата дойде с напукани летни Hankook. Кора под двигателя, капак на бушоните в двигателното отделение. Днес смених тръба под налягане между кондензера и радиатора, но се оказа, че и радиатора тече и утре и него ще сменим. Не мога да си представя, че една от дръжките на радиатора като е счупена от там тече... надявам се това да е всичко и утре да си я взема с работещ на студено климатроник. През зимата нямах проблем с отоплението. На 3бутонната карта не й работеха бутоните и не можаха да я оправят и съответно съм си поръчал нова.

 

С първата случих, а с втората ми писна да обикалям и си казах каквато такава :D

Link to comment
Share on other sites

На моето Сузуки Суифт 1995, закупено 2007 година

Филтри, ангренажен ремък, ролка и масло -> Това са сменените задължителни консумативи

Допълнително ми се наложи да сменя: свещи( по мое желание ), маншон на предно дясно каре ( оригинален ), 2 тампона на стабилизиращата щанга ( пак с логото на Сузуки :laughing: ), купих си и накрайник на носача за предно дясно колело, както и 2 гарнитури за главата на клапаните.

Първата се оказа менте и не спря теча на масло, втората беше качествена и двигателя блесна ;)

4-ри Чисто нови летни гуми и още 4ри нови зимни гуми на BF Goodrich

 

Предстоящи подмяни: След известно време смятам да закупя к-кт съдединител, че сегашният притискател нещо се е равалил и се получават едни тласъци при смяна на скоростите.

Гумените уплътнения на вратите също са си изкарали живота, вече са толкова изгоряли, че само глицерина временно спасява положението...

Праговете на колата също са тръгнали да ръждясват и с тях трябва да се занимавам лятото...

 

Прекрасна първа кола, на път не ме е оставяла, служи вярно и харчи малко гориво.

Като цяло съм доволен

:)

Link to comment
Share on other sites

За Laguna II-ката първоначално в детайли в момента не мога да кажа, но по спомени - ангренажен ремък, ролки, маншон на скоросттната кутия. От нея течеше слабо масло. Накрайник на кормилна рейка. Заден и горен (десен) тампон на двигателя.

 

В последствие: Сензор на колянов вал + букса някаква, 4-подгревни свещи (1-та беше заминала), зимни гуми Goodyear UltraGrip 7+, летни Goodyear

 

Явно това ме мъчи мен след като съм сменил половината кола заради "майстори" корем да ги яде включително и тия в оторизирания сервиз

 

Реално колата ми е създала проблем с радиаторчето за парното, купих я с изпуснал семеринг на вала и той е сменен и после стандартно обслужване. Другото съм го правил по няколко пъти точно заради "читави майстори", те ми съсипаха колата. Но ако и датчика не помогне забивам една МЕГА за 300 лева и си решавам проблема генерално пък да става квото ще

Link to comment
Share on other sites

Ми като гледам всички колеги са описали и консумативите(масла, филтри ,ремъци,свещи и т.н.).В смисъл,че тези неща се сменят при всички положения когато човек си купи "нова" кола.

Освен тях съм сменил:

Предни спирачни маркучи, предни спирачни апарати(ремонтен коплект,не целите) и накладки,термостат и термодатчик,барабани и накладки,заден десен лагер на главина,рециклиране на рейка(хидравлична),и две биалети.Има, няма около 750лв.

Btw колата ми е Фиат дръжка(Брава).

 

А относно оторизирания сервиз за който говори Don_Chefo, просто нямам думи.По-зле са дори и от гаражните, махленски майстори.Кв'и филми ми вкараха просто нямам думи.Добре че вдявам малко, та не им се вързах.

Link to comment
Share on other sites

Явно това ме мъчи мен след като съм сменил половината кола заради "майстори" корем да ги яде включително и тия в оторизирания сервиз

 

Реално колата ми е създала проблем с радиаторчето за парното, купих я с изпуснал семеринг на вала и той е сменен и после стандартно обслужване. Другото съм го правил по няколко пъти точно заради "читави майстори", те ми съсипаха колата. Но ако и датчика не помогне забивам една МЕГА за 300 лева и си решавам проблема генерално пък да става квото ще

При мен проблемът беше, че колата спря да пали. Борда ми говореше, че е инжекцион системата не функционира. Колата по това време беше без кора отдолу и явно се е намокрил сензора и/или му е дошло времето. Диагностицирането беше точно и срещу 500 лева за сензора, конектора и 4-те свещи си взех колата МНОГО щастлив и доволен. И то защото бях решил, че ще е дизеловата помпа => Common Rail. Neuron Commers в Sarajevo.

Link to comment
Share on other sites

При мен проблемът беше, че колата спря да пали. Борда ми говореше, че е инжекцион системата не функционира. Колата по това време беше без кора отдолу и явно се е намокрил сензора и/или му е дошло времето. Диагностицирането беше точно и срещу 500 лева за сензора, конектора и 4-те свещи си взех колата МНОГО щастлив и доволен. И то защото бях решил, че ще е дизеловата помпа => Common Rail. Neuron Commers в Sarajevo.

 

Тва с не паленето ми е ясно ;). Само, че има други неща, за които ще пиша след няколко дни :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Тва с не паленето ми е ясно ;) . Само, че има други неща, за които ще пиша след няколко дни :rolleyes:

 

За моята кола ми казаха, че тоя датчик прави първо проблеми на загряла кола.Тоест сутрин не би трябвало да имаш проблеми с паленето.На ФИАТ незнам дали дава точно такива симптоми.

Link to comment
Share on other sites

Като знам аз колко пари съм дал за ремонти и реално колко струва колата ми става лошо.

Сменил съм - радиатора на парното (беше пукнат и хвърляше антифриз по предното стъкло), полуоски, маншони, карета, един халоген, един стоп и един фар, калник, преден капак, машинка за централното заключване, лагери и водна помпа. Тук изключвам консумативите - ремъци, филтри, масло, кабели, свещи и т.н. Хвърлих толкова пари по колата, тъй като тя 3-4 години просто е карана без подръжка !!! :laughing:

П.С. Колата е Рено Клио 91г.

Link to comment
Share on other sites

За 4-ри години и 50 000км на Делтата 1.9ТД съм сменил :

 

Няколко пъти - масло , (маслен, въздушен, горивен, климатик) филтри , накладки

При закупуването - ремъци , ролки .

Скоро смених съединителя и подгревните свещи.

Климатик - 2 пъти ( заради крива демферна шайба ) която в последствие бе сменена.

 

По мой сметки съм дал около 2000лв до сега. Което смея да твърдя е постижение за инталянска кола.

Като се има в предвид, колко с големия черпак са ми сипвали останалите италянки които съм имал... ;)

Link to comment
Share on other sites

За моята кола ми казаха, че тоя датчик прави първо проблеми на загряла кола.Тоест сутрин не би трябвало да имаш проблеми с паленето.На ФИАТ незнам дали дава точно такива симптоми.

Aми никоя диагностика до тук не може да го хване. Да не говорим ако пък техниката е БОШ. Чакам да ми дадат такъв датчик да пробвам преди да го купя, защото все пак не съм 100% сигурен, но ако не е това ще е компа, в Динекспрес обаче казаха, че е наред. На кой да вярваш. За това обмислям една МЕГА да забия

Link to comment
Share on other sites

До сега не съм се опитвал да й водя сметка на колата, че не знам до къде ще излезе, но да се пробвам.

В началото:

ремъци, масла и филтри - 155 лв.

хидравличен маркуч - 55 лв.

Крушка, май беше за мигач - 0,50 лв. :)

След това:

ел. механизъм за шофьорското стъкло - 85 лв.

поправка на шофьорската ключалка - 40 лв.

аларма - 190 лв.

поправка и последвала смяна на резервоар - общо 75 лв.

паста и цветна полир вакса - 20 лв.

нови амортисьори за багажника - 30 лв.

2 бр. въздуховоди за парното - 20 лв.

2 бр. надписи Classic - 20 лв.

подмяна на 1 термопредпазител за парното - 1 лв. :)

 

Общ тотал: 691,5 лв. :wir

И това за 9000 километра до сега и при положение, че някои неща съм си ги оправял сам с помощ "обади се на приятел", иначе знам ли колко щеше да отиде. А и ароматизаторите, винетките, застраховката и данъците не ги броя. Пък колко бензин отиде. ;)

Link to comment
Share on other sites

Като спомена амортисьори за багажника от къде ги взе?Че и мойте са свършили курса и редовно ми пада на главата 5-тата врата.Цената им е доста добра.

Link to comment
Share on other sites

Взех ги от Стара Загора, ако ти се ходи до там, а и магазина е само за Рено. ;)

Пък и ако караш меган, мога да ти дам единия за 15 лв. (не знам дали стават и за други) понеже си помислих, че са ми изпуснали и двата и си взех направо 2 и сега си имам един резерва. :)

Link to comment
Share on other sites

Айде днес сменихме тръбата под налягане за климатика - 180лв. Радиатор неоригинален - 260лв. Пълнене на системата и тестване (1.5 пъти :D) - 117лв. 2.5 часа труд - 88лв. Общо 650 кинта. В официален сервиз. Вече имам хладно :)

 

Остава картата да ми дойде (390лв), да си поръчам лост за мигачите/светлините (~200лв) и да си оправя поплавъка (не давайте на приятели да пипат по колите ви като не гледате ;) Hello, TED :D)

Link to comment
Share on other sites

Взех ги от Стара Загора, ако ти се ходи до там, а и магазина е само за Рено. ;)

Пък и ако караш меган, мога да ти дам единия за 15 лв. (не знам дали стават и за други) понеже си помислих, че са ми изпуснали и двата и си взех направо 2 и сега си имам един резерва. :)

Мнее,бръмча си с Фиат "Дръжка". :P Май ще пообиколя магазините в Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

За 1 година хонда сивик айродек 2.0 тди,105 коня, 1997г. италянска, съм дал към 2000лв.В тези пари дори не са включени нови гуми, а бяха за смяна.Сега съм с дърто ровърче 414си 16 клапана 103 коня 1994г. италянска карана от дядо :rolleyes: това е модел преди 1995г.Неприлича на повечето ровери в града.По него за 7 месеца съм сменил: масло на двигателя и скоростната кутия 60лв,нов съединител валео 380лв с труда,нови гуми 2 зимни и 2 летни максис 320лв, изгорях си диодния блок на алтернатора, от много усилване на музиката, смених си го сам и ми излезе 16лв само, два тампона на задното окачване 160лв с труда.За сега нищо друго не съм пипнал по него и е пушка.

 

ОФ: До господин бившия работник в зала технокомп ;) .Честита ти нова колица и много безавариини километри :punk .Пиши кога ще си в България да направим едно състезание с колиците, имам голямо желание, до сега не съм се дърпал с никой.Ако има други желаещи, но в моята категория да пишат.Бих се обърнал към ТЕД за едно състезание, но незнам дали му е останало здраво превозно средство :P .

Link to comment
Share on other sites

ОФ: До господин бившия работник в зала технокомп ;) .Честита ти нова колица и много безавариини километри :punk .Пиши кога ще си в България да направим едно състезание с колиците, имам голямо желание, до сега не съм се дърпал с никой.Ако има други желаещи, но в моята категория да пишат.

Хехе, тя нова-нова ама вече стана на 5-6 месеца. Тая кола не е за състезания, а пък и мен не ме влекат такива неща. И не ми се дават пари за ново турбо ако я изръчкам и е тръгнало (не съм го проверявал още за аксиален луфт). Кеф ми е да си седна в нея и да си карам на дълъг път. Супер возия, широко вътре, цъкаш автопилота, музичката и рахат.

 

Ето последния отчет за ремонта от тия дни:

 

Sarajevo, Neuron Commerce (официален дилър на Рено)

 

Laguna II 1.9dci 2002

 

1. 8200209910 CIJEV KLIME (тръба под нялягане м/у кондензер и радиатор): 187.20 лв.

2. Jednostavni radovi na vozilu (труд): 87.75 лв.

3. Ispit i punjenje A/C Sistema (пълнене на климатична система и тест): 117 лв.

4. 150094551 Hlad klime Renault Laguna II (неоригинален радиатор за климатик): 259 лв.

 

Тотал: 650лв.

 

****

 

Предстои скоро:

 

Смяна на лагери предна главина - около 100-120 лева за комплект SNR или ако намеря единични SNR или SMF. Предни накладки Ferodo ThermoQuiet от Sofia Export - може би към 80лв. Лост за мигача (не се връща сам в повечето случаи, изяден зъб): ~200лв. Кейкард 3 бутона: 390лв.

Link to comment
Share on other sites

1.Mazda 323F BA 1.5 16V '96

Внесена от Германия, с доказан произход, документи и сервизна книжка, километри 197000. За 9 месеца или 11000км:

Обслужване (масла, филтри, ремъци и ролки) - 300лв

Категория разни (акумулатор, гуми, загова уредба, музика, аларма и т.н.) ~ 1200лв

Кабели запалителни (с поръчка и месец чакане) - 150лв

Задна дясна лагер главина (незакупена, но беше за смяна) на цена 560лв!!!

Дребни ремонти (тропане, ел проблеми, климатик и т.н.) 100лв

В цените почти няма плащан труд :).

 

2. Fiat Bravo 1.6 16V '96

Внос от Италия с доказан произход на 127000км. За 14 месеца или 14000км

Обслужване 1 - от до както се казва - 300лв

2 - масла и филтри - 200лв

Гуми, газов инжекцион и музика - 2000лв

Да чукна на дърва до тук без ремонти, без нищо развалено (освен запушени пръскалки на предния прозорец) като изобщо не я жаля :)

Link to comment
Share on other sites

1.Mazda 323F BA 1.5 16V '96

............

Задна дясна лагер главина (незакупена, но беше за смяна) на цена 560лв!!!

..........

В цените почти няма плащан труд :).

:confused Б*хх тая Мазда.Много скъпо бе колега.Моя излезе 105лв.с труда.Верно Фиат е ама 560лв. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...