Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Пускам тази тема с идята всичко което не е за другите теми да се обсъжда тук.

 

 

 

 

Като за начало да отговоря на jozo и за това колко масло гори нов двигател :).

 

Когато ти споменах в другата тема че светка лампичката, написах че това е жълта лампичка. Тази показва количеството на маслото. Червената лампичка светва когато налягането на маслото спадне. За да се докара до червена наистина трябва да изгуби много масло. При мен маслото се сменя на 15 000 километра. За този пробег някъде към 250-400 мл ми е изгоряла. Това пак споменавам че беше до към 50 000 км. След това не мърда дори с малко.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

; Д

На място е темата, винаги има таива въпроси, които са за наичия тема....нещо като "нестандартни въпроси" в "Others" е тва яко. ; )

И аз 5 мин след теб да попитам каква е разликата между ксеноновите фарове, които вървят по 500+, че за някои модели автомобили 1000+ лв комплекта и ако на обикновени фарове махна старите крушки и за 20 лв си сложа ксенонови.Май пак същата работа се получава. ; Д

Link to comment
Share on other sites

; Д

На място е темата, винаги има таива въпроси, които са за наичия тема....нещо като "нестандартни въпроси" в "Others" е тва яко. ; )

И аз 5 мин след теб да попитам каква е разликата между ксеноновите фарове, които вървят по 500+, че за някои модели автомобили 1000+ лв комплекта и ако на обикновени фарове махна старите крушки и за 20 лв си сложа ксенонови.Май пак същата работа се получава. ; Д

 

Как ще сложиш на обикновени фарове само ксенонови крушки и то за 20 лв :wacko: Или имаш впредвид от онези халогенни крушки тип "ксенон" от руския пазар ли :)

Link to comment
Share on other sites

Как ще сложиш на обикновени фарове само ксенонови крушки и то за 20 лв :wacko: Или имаш впредвид от онези халогенни крушки тип "ксенон" от руския пазар ли :)

Еми да на фарове обикновени (в смисъл дето не са предвидени за ксенон) имам приятели дето са си сложили такива крушки.И да точно имам предвид този тип от руския пазар, но не са халогенни, защото халогенната крушка изглежда по 1 начин а ксенонова по съвсем друг и тези дето са продават там не са халогенни. ; )

Освен това наистина светлината от тея крушки много наподобява на тази от скъпите коли на мутрите. ; )

Та каква е разликата не мога да разбера.

Edited by A55A551N80R
Link to comment
Share on other sites

Наподобавя, а и много доволно заслепява. Аман от комплексирани същества с "ксенони" от руския пазар.

 

живея на 3-тия етаж , в махалата има едно момче с фалшивия ксенон, който не е малко пари май, но като идва срещу прозореца ми и направо ослепявам , не съм карал срещу него , сигурно е ужасно , има и един мерцедес 124-ка и той така :( само че срещу него съм карал , има едни сини крушки за 8 лв от руския чифта, който иска що годе добра светлина да си вземе 100 вата са, а също мога да препоръчам и габаритни диоди, 3 лева е комплекта, по-малко ток май им трябва , а и доста силно и бяло светят :punk просто няма смисъл да си давате парите за нещо фълшиво , а и което е по лошо не е приятно за останалите участници в движението :blink: ,

Edited by PiTT BuLL
Link to comment
Share on other sites

Как ще сложиш на обикновени фарове само ксенонови крушки и то за 20 лв :wacko: Или имаш впредвид от онези халогенни крушки тип "ксенон" от руския пазар ли :)

 

Тъй като не се интересувам от имитации. Та можеш ли да кажеш дали тези от Руския пазар за 20 кинта имат нажежаема спирала. Щото ако имат дори и имитация не мога да бъдат. До колкото знам ксеоновите крушки са пълни с газ - нямат нежежаема волфрамова спирала. И могат да се развалят само ако се счупят. Продават се в комплект с някви джаджи и за тва са толкова скъпи. Ефективността им също е бая по-голяма

Link to comment
Share on other sites

Или си слагаш хубави, скъпи крушки, или истински ксенон, или въобще не се занимавай.

 

Мда. Ама задължително като искат ксенон да си сменят и фаровете с такива да са с автоматично регулиране и пръскалки за почистване

Link to comment
Share on other sites

...Та можеш ли да кажеш дали тези от Руския пазар за 20 кинта имат нажежаема спирала. Щото ако имат дори и имитация не мога да бъдат ...

 

Честно да ти кажа , аз такива крушки от 20 лв не съм виждал :) Има от по 7-8 лв комплекта , но те са както ти каза - с нажежаема спирала. Аз по-скъпи крушки не съм виждал там :)

Link to comment
Share on other sites

Priateli imam edin nestandarten vapros.Prodavam DVD za kola no nz. kak da si e obnoviavam temata za da mi izliza na parva stranica v saita .Molia niakoi da mi pomogne 4e sam oshte novobranec s teia kompiutri.

 

Нямаш право да си вдигаш темата, прочети правилата в раздела Buy/Sell ;)

Link to comment
Share on other sites

Като за начало да отговоря на jozo и за това колко масло гори нов двигател :) .

 

Когато ти споменах в другата тема че светка лампичката, написах че това е жълта лампичка. Тази показва количеството на маслото. Червената лампичка светва когато налягането на маслото спадне. За да се докара до червена наистина трябва да изгуби много масло. При мен маслото се сменя на 15 000 километра. За този пробег някъде към 250-400 мл ми е изгоряла. Това пак споменавам че беше до към 50 000 км. След това не мърда дори с малко.

 

А вече се разбрахме.Аз мислих че говориш за червената лампа и за това в другата тема бях написал че сигурно е изгорило 2 литра за да светне.Иначе както Раптора каза наистина между мин. и мах. границата е около 800 грама ама червената лампа определено светва под минимума.

 

Ех Стефчо язък че учиш ОИТ и незнаеш що е ксенон :P Да наистина нямат жичка вътре а са газоразрядни.Проблема им освен че искат нещо като трансформатор и други елементи за запалване е че качват бая повече градуси от обикновен Халоген.Така че разграждат и обикновновенния рефлектор за това трябва специален.Поне така знам аз може да бъркам.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Есенните ремонти на улиците приключиха ли или тепърва ще започват? Като гледам положението е плачевно по много от улиците.

Link to comment
Share on other sites

Есенните ремонти на улиците приключиха ли или тепърва ще започват? Като гледам положението е плачевно по много от улиците.

 

Какви ремонти и на какво? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз като гледам целият град е блокиран с ремонти .....Мостове се строят, улици са затворени до скоро и Околовръстното беше.Сега за щастие не е :)

Link to comment
Share on other sites

"Успоредно на съществуващия мост над река Марица, свързващ бул. „Руски“ и ул. „Победа“, започва изграждането на дублиращо съоръжение, което значително ще облекчи интензивния трафик между северната и централната част на Пловдив. На 25 януари кметът д-р Иван Чомаков направи символичната първа копка. Комуникационното съоръжение е сред приоритетните обекти в мащабната общинска програма за подобряване на публичната инфраструктура на града. Средствата, осигурени за неговото строителство, възлизат на 5.1 млн. лв. Пускът на новия мост над река Марица е планиран за края на лятото на 2008 г."

Автор

 

 

Информацията е от 29/01/2007 - като гледам всеки ден до къде са го докарали, може да го пуснат малко преди края на мандата на сегашния кмет.

Link to comment
Share on other sites

Тъй като не се интересувам от имитации. Та можеш ли да кажеш дали тези от Руския пазар за 20 кинта имат нажежаема спирала. Щото ако имат дори и имитация не мога да бъдат. До колкото знам ксеоновите крушки са пълни с газ - нямат нежежаема волфрамова спирала. И могат да се развалят само ако се счупят. Продават се в комплект с някви джаджи и за тва са толкова скъпи. Ефективността им също е бая по-голяма

Ксеноновите крушки не са вечни. И те си горят, само ще живота им е доста по-дълъг от на халогенните крушки да речем. В крушката няма нажежаема спирала, обаче има електроди които не са вечни. Това си е една газоразрядна крушка, като задължително за такава трябва да има баласт за да се поддържа горенето на дъгата между двата електрода, също като при луминесцентните лампи, само че тука запалването на дъгата е при много по-високи напрежения.

 

Единствения им недостатък, е че им трябва време да "запалят", не много, само няколко секунди, обачен апълно достатъчни ако премигнеш на някого къси/дълги и да се шашардисаш.

Link to comment
Share on other sites

Единствения им недостатък, е че им трябва време да "запалят", не много, само няколко секунди, обачен апълно достатъчни ако премигнеш на някого къси/дълги и да се шашардисаш.

 

 

Този проблем май отдавна е решен.

 

 

To има и много други слухове които не са верни ама една група хора си ги подкрепят.

 

Интересно ми е на кого да вярвам, на разни слухове на хейтъри или на опит с 4 нови автомобила?

Edited by INCINERATOR
Link to comment
Share on other sites

Имам зелен сигнал на пешеходна пътека. Съответно минавам, нали? Такааа... Все още ми е зелено! И някъв с номер X 2525 нещоси с някво чупено BMW 5, което е по - старо и от моя таралясник и сигурно струва и по - малко, се навира м/у 2 коли и МИНАВА ТОЧНО ДО МЕН! Имаше 1 шофьор с по - добър рефлекс, бипна, успя да ми вземе вниманието и се спрях. Минавайки покрай мен, шибнах с пръстена по багажника на BMW-то. И ЧУДЕСА!!! Пича СПИРА! ДАВА НА ЗАДЕН И СЛИЗА! Естествено - пишлигар! Както бях ядосан щях да го направя като украса на паважа. И ЧУДЕСА! ПИЧА ОТ КОЛАТА, КОЯТО МИ БИПНА - ПОЛИЦАЙ! :lol: И точно, пича от Аскюю се засилва към мен, куката слиза и казва: "Може ли да вида документче..."

Получих душевен оргазъм. Оказа се, че е от небелязаните астри. Пича му СИПАХА! И, за да съм сигурен, че няма да даде пари, останах... Като свидетел. :lol: Чирвен сфитофар със застрашаване - 150 лв. - 5 точки. И забележете наглост - пича, качвайки се обратно във BMW-то казва - "Ша та намеря!", а аз му отговарям "По - лошото е, ако аз те намеря 1ви!". И си замина.

Link to comment
Share on other sites

Защото слагат такива с надпис "Водата източена" :lol:

 

е добре де, нямат ли всички коли нещо като антифриз, тогава всички трябва да иамт табелки 'заредено с антифриз', доколко знам има и някаква по-добра смеска която се ползва вече.

Ама защо се слагат табелките не ми е ясно ? Предполагам не е като пропан-бутан да гърми, но защо подяволите са тея табелки ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...