Jump to content
BulForum.com

На w00x-а превозното средство с четири колелета (НА W00X-A АЛФАТА)


Psihara^^

Recommended Posts

  • Replies 808
  • Created
  • Last Reply

RaptoR, on 19 Jun 2013 - 16:09, said:

Няма начин у нас разглобена кола до такава степен да е същата след сглобяване. Дори без да се мести нищо. Ако ще и фабрично да е предвидена за обръщане. НЯМА НАЧИН.

Има. Ако сам си го правиш. Познавам един дето си разглоби целия двигател, стругова цилиндрите и ги сглоби отново. Само че си игра 2 месеца и го прави лично като за свое
Link to comment
Share on other sites

Не съм казал, че се правите на интересни, а че сте интересни. И не ти в частност.

 

Кофти, винаги съм мислил, че съм интересен...и значи жена ми ме е лъгала толкова години като постоянно ми е казвала, че съм интересен и я забавлявам. :lol:

Ангеле, за кола от дъжд на вятър не мисли кой знае колко и не влагай големи суми, а камо ли да си вкарваш таралеж в гащите с някоя с десен волан и после да я обръщаш. Харесай си някоя с хубаво и здраво купе, виж двигател, скорости и окачване дали са ОК и взимай смело.

Link to comment
Share on other sites

Подкрепям този прекрасен човек над мен. :P

Вукса да не се изхвърля при положение, че му е първа кола. Да вземе нещо не толкова "гъзарско", да покара една година, за да има СОБСТВЕНА база и преценка за следваща кола. Казах! :moon:

Link to comment
Share on other sites

За 1-2 пъти в месеца за ходене някъде даже по-добре да е някой малък джип за да можеш спокойно зимата да ходиш по планините или примерно да се качиш до "Преспата" над х.Студенец. Особено пък кола със задно предаване за шофьор без кой знае колко опит зимата е кофти.

 

И както злобил каза - разходите по колата почват след като я вземеш. Ако 10,000 са ти горна граница на парите, които можеш да похарчиш за нея - значи си търси кола с цена най-много 7,000

Link to comment
Share on other sites

Защо не помислиш за нещо такова. Сравнително ново е, на малко километри, икономично и лесно за поддръжка. Прави са колегите, като те насочват към друга марка, ако няма да я караш ежедневно. Една кола не се страхува от шофиране, а от стоене и лоша поддръжка. А за БМВ-то, ако искаш добра поддръжка, ще трябва и доста да кихаш.

Link to comment
Share on other sites

 

 

И както злобил каза - разходите по колата почват след като я вземеш. Ако 10,000 са ти горна граница на парите, които можеш да похарчиш за нея - значи си търси кола с цена най-много 7,000

 

Пълни глупости. Купихме Голф 5 ТДИ, 4х4 за 17000 - разходите (извън задължителните) бяха сменен кломплект тампони за 100-на лева. И разбира се комплект нови гуми. Стига с тия вицове и таксиджийски фантастики отпреди 20 години. Има абсолютно прилични, здрави автомобили, МАСОВО на пазара на такива. Трябва да си ТОТАЛНО кьорав тюфлек или с автопознанията на Пешо, че да те метне джамбазин в момента. Да не говоря, че вече повечето сервизи са оборудвани технически и много бързо се разбира какво е състоянието на колата. Разумен купувач примерно, спокойно жертва 100-на лева и праща колата на пълен преглед в официален за марката сервиз - всичко излиза веднага. Това разбира се ако няма близки хора в бранша, които да я проверят без пари. Всякакви други проблеми се виждат с просто око при оглед и/или при тест драйв, какъвто никой джамбазин не отказва.   

 

Ангеле, като те гледам така, както и предполагахме повечето хора тук, на теб ти трябва компактна, малолитражна кола, която да ти върши работа, без да къса джоба. Това разбира се ако говорим за нормални условия, невключващи червеното сако и т.н. Всичко от типа Голф, Поло, Ауди А2/А3, Сивик, Пежо 10Х/20Х, Мерцедес А, Микра, Клио, Суифт и т.н. ти приляга и ти гарантирам, че освен ако не си автоинвалид или слепец ще си вземеш кола, която ще те изкара спокойно до следващата ти кола, която може би вече ще е сериозна семейна кола и ще си заслужава повечко мислене и избиране. 

Link to comment
Share on other sites

RaptoR, on 19 Jun 2013 - 16:09, said:

Няма начин у нас разглобена кола до такава степен да е същата след сглобяване. Дори без да се мести нищо. Ако ще и фабрично да е предвидена за обръщане. НЯМА НАЧИН.Има. Ако сам си го правиш. Познавам един дето си разглоби целия двигател, стругова цилиндрите и ги сглоби отново. Само че си игра 2 месеца и го прави лично като за свое

недей да бъркаш обръщане на дирекция и ревизия на двигател....съвсем различни неща са , да не кажа че ревизията е по лесна операция понеже има само 1 начин всичко да се сглоби обратно и го няма вариянта тук има лек луфт ма квото е ще му сложим 1 видия и две свински опашки.... повтарям го за 25-ти път обръщането на дирекция не е за хора които си няма понятие от коли , трябва да им висиш постоянно на главата на "обръщачите" щото после почват изненадите а и още нещо някой изобщо от пишещите виждал ли е разкостена кола която ще се обръща или говорим само по прочетено в нет-а? щото съм виждал аз 2-3 и макар да имам много познати механици никога ама никога не бих се захванал с такова чудо , освен ако не намеря рс4 за 1000 паунда примерно.

 

 

воксе данъка на тва 330 в пловдив е 400лв , помисли реално ако наистина ще я караш рядко дали тва е твоята кола , кола се плаши от стоене , една зима да я заебеш и ше ти текне като лейка....аз лично на твое място бих избрал някой малък бръмбър който не иска много и няма да ми пука дали ще се разпадне или не , тая англичанка в момента в който дадеш парите и я обърнеш евентуално какво ще я правиш след 1-2-3 години ? Щото ти гарантирам че няма да има много мераклии да я купят а 10К на вятъра за 3 години си е малоумно , ако вземеш запазено 330 от тука цената му след 1-2-3-5 години ще е най-много 50% надолу , тая англичанка ще трябва да я подариш на някой.... 

 

 

 

Raptor-e , не говори глупости моля ти се , масово били хубави колите та и на по-ниска цена от Немските..... глупости на търкалета , това че вие по няква случайност сте успяли да намерите запазен Голф не променя факта че в България масово се продават морги на милион километри и сглобявани от 3 коли..... говорим за проста математика не може примерно C220 в Германия да струва 6000Евро запазена а тука джамбазина след като я е докарал , парфюмирал и стегнал да струва 5000Евро барабар с неговата горница ..... никой не работи за мерси.

А обслужването точно на БМВ-тата след купуване особено в комбинация с автоматик е задължително щото колкото и здрави агрегати да са си искат своето , на 330д гарантирам че ако се обслужи с качествени части , масла на автоматик и двигателя сметката ще е близо до 1К , вярно можеш да я обслужиш в гаража на Бай Иван и за 500лв ма не е точно същото , само смяната на маслото филтрите и гарнитурите по скоростите (като автоматика на е46 съвсем не е най-безпроблемният и редовно дава фира а ремонта е 3К) е минумум 400-500лв. 

 

 

ПС : Голф-а за който Виден говори също не е лош избор с едно 4х4 , само незнам дали влиза в бюджета.

Link to comment
Share on other sites

За 1-2 пъти в месеца за ходене някъде даже по-добре да е някой малък джип за да можеш спокойно зимата да ходиш по планините или примерно да се качиш до "Преспата" над х.Студенец. Особено пък кола със задно предаване за шофьор без кой знае колко опит зимата е кофти.

 

И както злобил каза - разходите по колата почват след като я вземеш. Ако 10,000 са ти горна граница на парите, които можеш да похарчиш за нея - значи си търси кола с цена най-много 7,000

 

Стига си ме изкарвал с малко опит де, егати! За втори път ти е. И казах, че 10 000 е границата за АВТОМОБИЛА.

 

Защо не помислиш за нещо такова. Сравнително ново е, на малко километри, икономично и лесно за поддръжка. Прави са колегите, като те насочват към друга марка, ако няма да я караш ежедневно. Една кола не се страхува от шофиране, а от стоене и лоша поддръжка. А за БМВ-то, ако искаш добра поддръжка, ще трябва и доста да кихаш.

 

По-добре на баща ми Голф-а да карам, отколкото да се покатеря в такъв опел. Ще ме е срам да излезна по улицата бе човек.

 

ПАнгеле, като те гледам така, както и предполагахме повечето хора тук, на теб ти трябва компактна, малолитражна кола, която да ти върши работа, без да къса джоба. Това разбира се ако говорим за нормални условия, невключващи червеното сако и т.н. Всичко от типа Голф, Поло, Ауди А2/А3, Сивик, Пежо 10Х/20Х, Мерцедес А, Микра, Клио, Суифт и т.н. ти приляга и ти гарантирам, че освен ако не си автоинвалид или слепец ще си вземеш кола, която ще те изкара спокойно до следващата ти кола, която може би вече ще е сериозна семейна кола и ще си заслужава повечко мислене и избиране. 

 

Аз да не купувам на съпругата си кола бе Видене? Какви са тия предложения? Мога да ти гарантирам, че спортната модификация, която изглежда прилично на всеки един от тия автомобили (който има спортна модификация), съм я гледал като вариант.

Суифт-а е 10 000лв, а интериора му е като сапунерка.

Спортната Микра също е толкова.

Фиат 500 Абарт - също толкова, че и повече.

Меган като на laury, но спортен - 18 000лв.

Пежо 106 рали/спорт модификацията на 16 години е 8000лв. Никви екстри няма, а и сигурно има 2 в България. Имаше период в който нямаше нито едно за продажба. Знаеш ли какво означава да няма нито един автомобил в цялата държава от определен модел? Ламборгинитата бяха повече.

Mazda MX5 - 12 000 - 20 000.

Голф няма да си купя, мерси. Единствените Фолксвагени, които бих обмислял са EOS и Scirocco. Цените им са около 20 000, а и нагоре.

 

Единствените алтернативи, които се сещам на тия двете БМВ-та са:

2004 Honda Accord - около 15 000лв,

Hyundai Coupe 2003/2004/2005 - 8000лв, но са толкова редки, че частите се чакат по един месец ако стане нещо.

Някакъв Saab 93/95, които са по-редки и от Hyundai

Mazda RX-8, на която двигателя е консуматив за 8000 - 10 000лв.

Link to comment
Share on other sites

RaptoR, on 19 Jun 2013 - 20:13, said:

Пълни глупости. Купихме Голф 5 ТДИ, 4х4 за 17000 - разходите (извън задължителните) бяха сменен кломплект тампони за 100-на лева. И разбира се комплект нови гуми.

Разликата е че ти си взел за 17,000лв кола, която като нова струва 2но. Той иска да вземе за 10,000лв кола, която като нова струва над 100,000. Сещаш ли се каква барака трябва да бъде за да се навие собственика да я продава на 10% от цената на новата? Това веднъж се опитах да го обясня на Ангел, че за да струва толкова има защо, той тръгна да ме убеждава, че колко пък трябва да струва 10годишен автомобил. Моя автомобил гледам в момента вървят по 12-15,000 в мобиле-то. Само че са на по 120,000км. Стояли на улицата. Моята под 22,000 няма да я дам пък. Стояла е цялото време в гараж, на 40,000км е, обслужвал съм си я както трябва - от какъв зор изобщо ще тръгна да я продавам, че и на ниска цена? Ми няма как да стане. Няма и да я продам нито съм се засилил, но за мен цената на моя автомобил е тази.

RaptoR, on 19 Jun 2013 - 20:13, said:

Всичко от типа Голф, Поло, Ауди А2/А3, Сивик, Пежо 10Х/20Х, Мерцедес А, Микра, Клио, Суифт и т.н. ти приляга и ти гарантирам, че освен ако не си автоинвалид или слепец ще си вземеш кола, която ще те изкара спокойно до следващата ти кола, която може би вече ще е сериозна семейна кола и ще си заслужава повечко мислене и избиране.

Да ама са доста по-малко луксозни от БМВ-то което той гледа. Не са толкова лъскави като бавареца. Кожени салони и т.н. нямат обикновенно тези.
Link to comment
Share on other sites

Разликата е че ти си взел за 17,000лв кола, която като нова струва 2но. Той иска да вземе за 10,000лв кола, която като нова струва над 100,000. Сещаш ли се каква барака трябва да бъде за да се навие собственика да я продава на 10% от цената на новата? Това веднъж се опитах да го обясня на Ангел, че за да струва толкова има защо, той тръгна да ме убеждава, че колко пък трябва да струва 10годишен автомобил. Моя автомобил гледам в момента вървят по 12-15,000 в мобиле-то. Само че са на по 120,000км. Стояли на улицата. Моята под 22,000 няма да я дам пък. Стояла е цялото време в гараж, на 40,000км е, обслужвал съм си я както трябва - от какъв зор изобщо ще тръгна да я продавам, че и на ниска цена? Ми няма как да стане. Няма и да я продам нито съм се засилил, но за мен цената на моя автомобил е тази.Да ама са доста по-малко луксозни от БМВ-то което той гледа. Не са толкова лъскави като бавареца. Кожени салони и т.н. нямат обикновенно тези.

 

Много грешна логика имаш за образуването на цената на автомобилите втора ръка. Аз искам да дам едва 4000-5000лв под масовата пазарна цена (извън БГ, защото в БГ вървят по толкова). Не мисля, че е чак толкова много.

 

А ти твоята за 22 000 ще я продадеш точно никога, ако останалите се продават за 12-15000. Това къде е седяла си го знаеш само ти.

Link to comment
Share on other sites

Дедо пазара определя цената , ти може и 30 да му искаш въпросът е кой ще ги даде.

Тука никой не цени запазени автомобили , всеки гледа да е евтинко.

Link to comment
Share on other sites

Васко, вуйчо ми 2 месеца обърна немското и нашето "мобиле" да гледа Голфове и Витари и в крайна сметка статистиката му беше, че масово обявите у нас са по-евтини. Нямам основания да се съмнявам в тоя извод след толкова дълго ровене. 

 

В крайна сметка купихме Голфа оттук, защото беше доста по-изгодно. Та не са никакви глупости. Който купува кола - да се рови из нета - всичко е там. А за такива "сглобени от 3 коли" вече казах - трябва да си ТОТАЛНО куцо магаре да не се усетиш. Два други Голфа ги отсвирих още на външен оглед в София. Даже на едното място охраната призна, че много хора идват, но веднага виждат, че е удрян и бягат.

 

Такива обслужвания, които споменаваш, са задължителни на съответни километри. Не са задължителни при покупка на кола. Вече повечето коли си имат история и сервизни книжки с опис на манипулациите. Абсолютно излишно е да се пипа без да е дошло време. А и тия сметки, Васе, са ти за доста скъпи коли, които имат по принцип доста скъпо обслужване. Една малка кола с под 1000 лева (ако не купува гуми) хвръква веднага. 

Link to comment
Share on other sites

w00x, on 19 Jun 2013 - 21:08, said:

Стига си ме изкарвал с малко опит де, егати! За втори път ти е. И казах, че 10 000 е границата за АВТОМОБИЛА.

OK. Извинявам се.

 

w00x, on 19 Jun 2013 - 21:08, said:

По-добре на баща ми Голф-а да карам, отколкото да се покатеря в такъв опел. Ще ме е срам да излезна по улицата бе човек.

 

... искам лъскава кола....

За мен това е достатъчно относно чуденето - на теб кола не ти трябва за друго а за фасон. BMW е твоята марка в такъв случай. И тъй като почти няма да ти бъде проблем ако се прецака нещо и се наложи да виси тази кола за 2 седмици в някой сервиз ти можеш да си позволиш каквато и да е.

w00x, on 19 Jun 2013 - 21:08, said:

Единствените алтернативи, които се сещам на тия двете БМВ-та са:

....

Ангеле, колите излизат от завода на някакви цени. Хората не продават безпроблемни автомобили току-така защото са си купили нов. Инвестицията в автомобил е голяма и не се прави току-така просто защото въпросния автомобил е спрял да те кефи. Трябва да има някаква причина да се продава. В най-лошия случай е ако им трябват спешно доста пари. Ти искаш да вземеш лъскав автомобил на 10% от цената му. На няколко пъти ти казвам, че за да бъде толкова евтин този автомобил има защо. Елементарна логика. Ако автомобила е добре запазен, макар и на повече години никой няма да тръгне да го продава просто защото не го кефи толкова и си е взел нов. Не и на ниска цена.
Link to comment
Share on other sites

Разликата е че ти си взел за 17,000лв кола, която като нова струва 2но. Той иска да вземе за 10,000лв кола, която като нова струва над 100,000. Сещаш ли се каква барака трябва да бъде за да се навие собственика да я продава на 10% от цената на новата? Това веднъж се опитах да го обясня на Ангел, че за да струва толкова има защо, той тръгна да ме убеждава, че колко пък трябва да струва 10годишен автомобил. Моя автомобил гледам в момента вървят по 12-15,000 в мобиле-то. Само че са на по 120,000км. Стояли на улицата. Моята под 22,000 няма да я дам пък. Стояла е цялото време в гараж, на 40,000км е, обслужвал съм си я както трябва - от какъв зор изобщо ще тръгна да я продавам, че и на ниска цена? Ми няма как да стане. Няма и да я продам нито съм се засилил, но за мен цената на моя автомобил е тази.Да ама са доста по-малко луксозни от БМВ-то което той гледа. Не са толкова лъскави като бавареца. Кожени салони и т.н. нямат обикновенно тези.

 

Напълно правилно. Иначе твойта си е вечно твоя, запомни го. Както са и всички мои коли - досега една не съм продал, няма и да го направя. Не и в тия времена. То е просто подарък за купувача... 

 

===================================

 

Ангеле, явно по сакото ще да е колата, не по практични и логични причини. Тая петица на БМВ ще си я биеш у главата и ще плащаш като луд за .... реално за няма нищо, тъй като нищо от нея няма да ползваш, освен да се правиш на интересен. А тя не е никак интересна, ама НИКАК. Двама от нашето село карат подобни. Отдели 25000-30000 лева и тогава може да се правиш на интересен, ПАК без смисъл и логика. Ти си решаваш. А именно:

 

1. Дали ще постъпиш разумно и ще вземеш практична и удобна И във финансово отношение кола.

2. Дали ще се правиш на селски келеш и тарикат без никакъв смисъл и посока, трошейки луди пари по кола, която не можеш да употребиш.

 

Навремето така един добър познат, за да се прави на туз си купи едно огромно черно Ауди и после си чукаше главата в стената, защото само той му обръщаше внимание... 

Link to comment
Share on other sites

w00x, on 19 Jun 2013 - 21:10, said:

А ти твоята за 22 000 ще я продадеш точно никога, ако останалите се продават за 12-15000. Това къде е седяла си го знаеш само ти.

zlobil, on 19 Jun 2013 - 21:10, said:

Дедо пазара определя цената , ти може и 30 да му искаш въпросът е кой ще ги даде.

Тука никой не цени запазени автомобили , всеки гледа да е евтинко.

Хубаво, само че аз и не искам да я продавам. От къде на къде бих я продал моята и защо - доволно хубава е, има всички екстри, които ми трябват. Не е кожен салона, аз пък и не искам... Единственото че не е 4х4 и е малко ниска ама някак свикнах да задирам бордюрите и не ми пука - пластмасата се оказа много яка. Само дето като вземе да стърже и хората се плашат :)

 

Хората като искат да си купуват за тези пари коли на по 200+ хиляди км. Моята с тези 40,000 си е практически нова.

 

RaptoR, on 19 Jun 2013 - 21:20, said:

Навремето така един добър познат, за да се прави на туз си купи едно огромно черно Ауди и после си чукаше главата в стената, защото само той му обръщаше внимание...

Аз нали разказвах за познат, който си взе едно А8 щото му било мечта, че и някакъв кредит тегли. После нещо стана с това Ауди, някакъв по-скъп ремонт излезна и 6 месеца не можа да събере пари за него. След това ужким го оправи, но го караше само по официални случаи, щото то нямало смисъл да го вади за толкова малко, пък и в момента бензина малко бил попривършил пък то беше с голям двигател и спокойно си правеше разход от 17/100 градско (нещо такова)... Последно не знам какво стана, май още му стои пред блока да му се радва като излиза на разходка пеша. Иначе добре изглежда паркирано :)
Link to comment
Share on other sites

Хубаво, само че аз и не искам да я продавам. От къде на къде бих я продал моята и защо - доволно хубава е, има всички екстри, които ми трябват. Не е кожен салона, аз пък и не искам... Единственото че не е 4х4 и е малко ниска ама някак свикнах да задирам бордюрите и не ми пука - пластмасата се оказа много яка. Само дето като вземе да стърже и хората се плашат :)

 

Може да ти е чудно, но се опитай да го възприемеш.

Някои хора си сменят колите, защото не ги кефят вече и искат нови. THE HORROR! Както аз си сменям телефона всяка година, не защото е развален, а защото се обезценява бързо и не искам да имам голяма загуба, защото ми е умръзнал. Други хора си седят докато на телефоните не им паднат панелите и не им пука.

Не всяка кола е блъскана или развалена.

 

Ангеле, явно по сакото ще да е колата, не по практични и логични причини. Тая петица на БМВ ще си я биеш у главата и ще плащаш като луд за .... реално за няма нищо, тъй като нищо от нея няма да ползваш, освен да се правиш на интересен. А тя не е никак интересна, ама НИКАК. Двама от нашето село карат подобни. Отдели 25000-30000 лева и тогава може да се правиш на интересен, ПАК без смисъл и логика. Ти си решаваш. А именно:

 

1. Дали ще постъпиш разумно и ще вземеш практична и удобна И във финансово отношение кола.

2. Дали ще се правиш на селски келеш и тарикат без никакъв смисъл и посока, трошейки луди пари по кола, която не можеш да употребиш.

 

Навремето така един добър познат, за да се прави на туз си купи едно огромно черно Ауди и после си чукаше главата в стената, защото само той му обръщаше внимание... 

 

Стига с тва сако. Не ти ли писна да го споменаваш? Не е като да съм отишъл да си го купувам от PLANETA PAYNER STORE. В България дори не се предлага. Ай кафа!

 

Пропуснал си развитието. Сега освен петицата, търся и купе 3-ка 2003 - 2005.

Няма практически причини да купувам кола. Не съм си купил къща на село, не ми трябва да ходя на работа с нея, не ми трябва да пътувам по командировки. Просто ей така. Като се прибера от работа, да мога да излезна с нея ако си реша. Като искам да ида до някъде по-далеч, да има с какво, а не да се размотавам с Голф-а и да ме е страх да излезна извънградско, за да не ме остави някъде. Това не означава, че трябва да си чупя някаква трошка. Затова гледам компромис. Да си видял да гледам други БМВ-та освен тези двете? Не. Седях на Екстрийма преди 2 дни. За 40 минути докато бях там, минаха 7 тройки и 4 5-ци. Тия коли са супер често срещани. Пазара определя и цените. В случая - цените на частите. Частите за тва БМВ са по-евтини от тия на Swift-а сигурно. Определено са по-евтини от тия на djadomraz на Тойотата. На моменти сигурно са двойно по-евтини.

 

25 000 - 30 000 за кола ще дам, когато започна да вадя по 4 000 на месец.

 

До сега съм карал с на баща ми колата, мислиш ли, че ми е толкова важно да имам кола? За момента си ходя на работа пеш. Повечето хора за това ги ползват колите си. Като си намерят работа на близо да не ги продават? На теб ако офиса ти беше на 10 минути и нямаше работа из града, щеше да си продадеш колата ли? Тва да не е Ню Йорк, че кола да се купува само по необходимост?

 

Кой е казал, че тая 5-ца не искам да я купя и да я оставя в семейството докато се разпадне? Да я карат и моите деца, защото по това, което виждам в чужбина, хората ги купуват тия коли и си ги оставят форевър за тях си. После си купуват нови, но е39 си ги държат.

 

Пак казвам. Много интересни хора сте. Купи си от лизингова къща, купи си по-нова, купи си няква пенсионерска, но да не е БМВ.

Аз нямам вашите възможности. Единия купил 6 коли и си прави автопарк. Другия кара нова кола за 60 000лв. Я вземете помислете малко от моя гледна точка сега и ми кажете дали ще дадете 8000лв за ГОЛФ 4-ка или 10 000лв за БМВ 3-ка купе.

Link to comment
Share on other sites

w00x, on 19 Jun 2013 - 21:10, said:

Много грешна логика имаш за образуването на цената на автомобилите втора ръка. Аз искам да дам едва 4000-5000лв под масовата пазарна цена (извън БГ, защото в БГ вървят по толкова). Не мисля, че е чак толкова много.

Цената на тези автомобили е такава защото за годините си са сдухани отвсякъде.
Link to comment
Share on other sites

w00x, on 19 Jun 2013 - 21:36, said:

...

Ангеле, търсиш кола за фасон. Не те притеснява толкова колко проблеми може да има защото няма да я караш кой знае колко и ако се наложи да стои в сервиза 2-3 седмици на теб няма да ти е проблем, освен ако не съвпадне с ходене до морето примерно.

 

Аз от колата искам да ме вози когато ми притрябва и да се занимавам възможно най-малко със сервизи и да мисля какво може да и има освен годишната поддръжка и да сипвам бензин. Даже за поддръжката си намерих човек, който да се занимава вместо мен.

Link to comment
Share on other sites

Кафа не кафа тая кола Явно ще я взимаш да ловиш коври от планета на по 15.Щом ти пука какво караш ;) Няма какво повече да искаш съвети от другите :D

Също Колата е принципно да стигнеш от точка А до точка Б.

Опит се добива с каране!!!

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, търсиш кола за фасон. Не те притеснява толкова колко проблеми може да има защото няма да я караш кой знае колко и ако се наложи да стои в сервиза 2-3 седмици на теб няма да ти е проблем, освен ако не съвпадне с ходене до морето примерно.

 

Аз от колата искам да ме вози когато ми притрябва и да се занимавам възможно най-малко със сервизи и да мисля какво може да и има освен годишната поддръжка и да сипвам бензин. Даже за поддръжката си намерих човек, който да се занимава вместо мен.

 

Че аз това даже не съм го отричал, но това, че нямам крещяща нужда от нея, означава ли, че ще е няква трошка?

 

Кой ви каза, че БМВ-тата се чупя супер много и частите са супер скъпи бе хора? Кой ги разнася тия митове? Отворете един сайт и гледайте цените за БМВ и за вашия автомобил. От един и същи сайт.

 

@kotora: Аз съвет исках само за конкретните модели първоначално. Питах дали някой има отзиви, защото знам, че host-а е фен на марката, а zlobil-а имаше такава.

Link to comment
Share on other sites

http://www.mobile.bg/11352195491558269

Mobile.bg: обява за продажба на Alfa romeo Gt, 2006г., цена: 10490 лв.

 

Ох на бате лъскавото. 100км на месец са й по силите. Другото време ще е на бюти и спа в сервиза.

 

_____

http://www.mobile.bg/11371060157496175

 

http://www.mobile.bg/11370072773628249

Link to comment
Share on other sites

Че аз това даже не съм го отричал, но това, че нямам крещяща нужда от нея, означава ли, че ще е няква трошка?

Точно обратното. Просто ти търсиш лъскава кола а не кола, която да караш много и да не ти прави проблеми.

Кой ви каза, че БМВ-тата се чупя супер много и частите са супер скъпи бе хора? Кой ги разнася тия митове? Отворете един сайт и гледайте цените за БМВ и за вашия автомобил. От един и същи сайт.

Защото ти ще вземеш кола поне на 300,000км и над 10-12 годишна. При подобен автомобил почват да се обаждат всякакви неща. Постоянно. Дреболии, но ти ставаш абонат на сервиза. Всеки месец. Не е заради марката. Заради възрастта и километрите е
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...