Jump to content
BulForum.com

На w00x-а превозното средство с четири колелета (НА W00X-A АЛФАТА)


Psihara^^

Recommended Posts

  • Replies 808
  • Created
  • Last Reply

Иване, стига си пускал рапорти - и намерение нямам да местя нищо тук (Виден да мести ако иска :bgrin:) и тъй като Ангел ми се струва, че скоро няма да се спре на конкретен екземпляр, от тук нататък си пишете в тази тема.

 

...само защо си кръстил темата така, след като не е 100%, че ще си вземе БМВ...

Link to comment
Share on other sites

Нищо няма да си взема най-накрая. То да си купиш кола е по-трудно от това да си купиш апартамент. Егати сагата. Побеля ми косата преди да съм я взел още.

Link to comment
Share on other sites

...То да си купиш кола е по-трудно от това да си купиш апартамент. ...

 

Само за тебе. :))...прекалено си прагматичен...и подозрителен...и никак не обичаш да си прекаран...а в живота е добре понякога да рискуваш умерено без да си сигурен на 100% какво ще получиш...

Link to comment
Share on other sites

Прав е Пламен. Винаги има и "по-добро". Ти по-скоро си намисли какво искаш и търси такава кола. И не говоря за модел а по-скоро за параметри - да харчи малко или да върви много, да е луксозна или да е евтина. Да се обслужва лесно и да няма проблеми ако ще да не изглежда кой знае колко или пък я искаш за фасон и т.н. И спираш да се вълнуваш от мнението на разни разбирачи, които ти казват "колко по-хубава кола си можел да си купиш ако беше взел някаква с 5 години по-стара и 100,000 км отгоре ама пък хипер запазена и поддържана - в тутракан имало една и даже не била търкаляна, само леко блъскана ама е оправена".

 

Обикаляш наличните автокъщи, оглеждаш, харесваш нещо и така. Или взимаш нова на лизинг. Или почти нова от официален сервиз на 2-3 години buyback

Link to comment
Share on other sites

И аз да пусна нещо:

 

bmw_cruise_bike_image_title_bmjyb.jpg

2011, М-Пакет, не гори, почти никва подръжка, много висока средна скорост от нормалните кол'лета заради униканлите предавателни числа - цена ~3000лв. Няма нужда от смяна на волана :D

 

http://www.automotto.com/bmw-bicycle-top-5-models-reviewed.html

Link to comment
Share on other sites

Пламене, това на Ферари май е само рисувано :D

Дядо, аз пуснах бюджетната версия на кол'лото, иначе планинския звяр от BMW хич не е лош :)

Link to comment
Share on other sites

Тия колела са повече от колата.
 


Голфа - Yeah, right. 7000лв за Голф 4 ще дам точно никога.
5-цата - Тая съм я гледал. 10 000лв за толкова стара кола, която дори не е с пълни екстри ще дам почти никога. Механични седалки, няма подгряване, километрите са над 300 000 най-вероятно.
3-ката купе, ако е бензин само 318 и 320, че не мога да я изхраня иначе и пак трябва да слагам скъпата газова. А и тази е 2001, а аз искма след 2003 купе, защото са му изчистени бебешките дефекти по окачването. Пък и изглежда по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Ясна е работата....

 

Ясна е я! Казах аз...скоро няма да вземе нищо - много се куми...

Или по-скоро - просто няма нужда от кола.

Link to comment
Share on other sites

Не е въпроса в събирането, а в желанието да ги дам за автомобил.

10 000лв ми е лимита. Само за автомобила.

Няма да се получат така нещата според мен или поне не с тая марка.

Link to comment
Share on other sites

Да бе, кола от автокъща...

Е това никога няма да си го причиня. Първата си я докарах от Швейцария, доста я покарах и сега още и се радват и си я карат. Втората ми я докара Кьосев от Германия, след като аз си я намерих и с нея главно смяна на масло и гориво.

Кола от автокъща, дори от познат да е НИКОГА, ама НИКОГА.

След като преди да си купя втората, отидох при познат в една от големите тогава и сега автокъщи да гледам и той ме убеждаваше как колата, която ще гледам е страхотно, лично я докарал ала-бала портокала.

Като я запалихме - започна да пуши отпред на масло върху изпускателните колектори. И този като взе да ми казва как това е нормално и едва ли не всички правели така... та вече не го поздравявам като се видим... Теглих му майните още тогава.

 

На предложените в линковете коли километрите им гонят половин милион вероятно. Особено ме забавлява тази от форума на БМВ, която е на 12 години и е на 136000км. Направо по 10000км. на година е карана. Тя чисто нова, какво ми говорите :))

Link to comment
Share on other sites

Направиха ми го тоя номер вече един път. Ама не беше в автокъща, а уж от частно лице, но пък бащата на частното лице имал автокъща за бусове и джамбазките номера се почнаха от самото начало, когато колата, докато беше в автокъщата, изведнъж се оказа до бензиностанцията, да заредят гориво буквално минути, преди да пристигна да я гледам. Че като е студен двигателя, ще трака много, та я разходили явно да я загреят. После караме по някви неравности и онзи ми боботи, не мога да чуя дали тропа или не. Имаше и още. Накрая за капак, 3 часа по-късно ми се обадиха да ме питат дали да оставят колата в автокъщата, че това момче щяло да пътува и да знаело. Казах му да не я оставя, а да си пътува с нея и тва беше.

Link to comment
Share on other sites

Предварително загрял мотор му опъваш 2 пъти до 3та прекъсвачи, ако не трака и пуши... идеално.

 

Колко струва една кола реално... тва е много сложен въпрос.

 

С мотори по-малки от 2.5,... Ще има изненади се разхода и то сериозни. Е46 гони 1.5 тона.

Link to comment
Share on other sites

Яко , тва ли е новата ни спам тема след като ни прогониха от сълзливата част на фОрОма ? 

 

Общо взето с шансове да стане почти толкова страници предвид прекаленото много питанки във търсенето.

Аз лично не бих дал примерно 14К за е46 по-скоро бих си направиш сепуко или по-лошо , ама пък е факт че запазените такива в България струват толкова.

При бърз преглед в мобиле.де се вижда че и там струват по 5-6К евро , М-кова и т.н. , тааа напълно нормално е като отидеш да гледаш някоя с М-пакет и всички екстри за 9-10К с тенденция да я вземеш за 8 и пестин да очакваш изненади.

Приготви се дъъълго търсене , няма да стане с преглед на 2-3 обяви.

 

А тая глупост с англичанката ако не си я избиеш от главата съм сигурен че ще минеш бюджета от 10К с поне 2-3 отгоре всичко да стане както си му е реда. Чист и безплатен съвет , някой ден да ме споменаваш с добро , имам много приятели механици и монтьори и то добри никой не ми е казвал нещо добро за обръщането ,освен ако не говорим за някоя неземна бегачка като ево10 от япония което има 2 пъти по-малко електроника от е46 купе примерно.

 

 

В общи линии да ти спестя 2-3 месеца лутане из обявите и изпадане в отчаяние и самонавиване как е ще е същото с англичанката , насочи се към по-масова 3-ка 330,330д - има много прилични,  с 3-ка купе , ще е трудно с тоя бюджет и обявите в България.

 

 

 

 

Псст : Психаре къде си бруте ти ли ни предаде  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ами да, но за онази съм по-съгласен да ги дам, защото знам какво купувам на края, а и ако я пусна с по-хубави снимки тук, сигурно ще я продам за две седмици с оглед на това, което е по сайтовете като обяви. За е46 купе има около 50. :)

Иначе да. 14К за е46 са много. Както са и много 11К за е39. Особено пък без екстри.

Стига да знам, че ще успея да я докарам успешно с тия посредници и прехвърляне на пари, и при обръщането няма да има големи проблеми, ще я взема. Ще ми се да изчакам тази 330ци, която сега един приятел чака да обърнат, за да я видим, но до тогава ще изпусна офертата с тази.

е46 купе 2003/2005 на под 100 000 мили и в Англия е от 5000 паунда нагоре.

В България са по-евтини обаче. Чудо!

Link to comment
Share on other sites

Чакай сега , ти така като гледам си се облъчил доволно от тънкачите из българия с обръщани коли на които им е излезно по юФтинко ама вземи седни и помисли трезво над нещата.

Ще си купиш 3-ка от англия от ибей примерно без да си я видял и ще си знаеш че щом е от англия задължително е голЕма лъскачка , нема такъв филм пич , тва със запазените коли от Англия не е точно така както всеки ти го описва ,просто са по-запазени от Итали-то , има голям шанс да се наиграеш с кошница да не кажа и по-голяма от колкото с някоя тукашна. 

 

Ей така приблизително колко смяташ че ще ти излезе докарването + обръщането и всичкото занимавка , ей така назови една оптимистична сума?

Link to comment
Share on other sites

Чакай сега , ти така като гледам си се облъчил доволно от тънкачите из българия с обръщани коли на които им е излезно по юФтинко ама вземи седни и помисли трезво над нещата.

Ще си купиш 3-ка от англия от ибей примерно без да си я видял и ще си знаеш че щом е от англия задължително е голЕма лъскачка , нема такъв филм пич , тва със запазените коли от Англия не е точно така както всеки ти го описва ,просто са по-запазени от Итали-то , има голям шанс да се наиграеш с кошница да не кажа и по-голяма от колкото с някоя тукашна. 

 

Ей така приблизително колко смяташ че ще ти излезе докарването + обръщането и всичкото занимавка , ей така назови една оптимистична сума?

 

Е нали ще иде човек да я гледа? За още 200лв ще я закарат и на пълен преглед в сервиз.

 

10 000лв е колата със закупуването, докарването и обръщането. Купето. Другата е по-евтина.

Друга, освен тия две БМВ-та от Англия не желая да купувам. АКо ще е друга, ще е или от тук, или от някоя европейска държава с нормални волани.

 

Първото изречение не го разбрах.

Link to comment
Share on other sites

Ооо, тоя филм с обръщане на дирекция го забрави... Такъв филм не си гледал и ще се псуваш постоянно затова.

Би трябвало да питам защото точно BMW, но в един друг форум биха ме обвинили в пристрастие, макар да не споменавам друга марка...

Разходите по едно BMW, ако щеш каското само са двойни. Като те видят в някой сервиз, така ще те обичат, че ум да ти зайде, а и BMW се купува навън не за всекидневна кола, а за цедене, което веднага ти гарантира едно висене по сервизите, където, както ти казах много ще те обичат...

Бих си взел Мерцедес CLK пред E46, като това определено не е марката, в чиято полза биха ме обвинили в един друг форум.

Ако си запомнил какво карам - затова много ме обвиняват, че съм пристрастен, а не за CLK-то, но пред E46, бих взел CLK.

 

P.S: Не искам да разпалвам спорове, просто лично мнение.

BMW е страхотна кола, но да си я купиш ЧИСТО НОВА и да си я гледаш САМО ТИ!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...