Jump to content
BulForum.com

Монтаж на газова уредба в Пловдив - идеи?


vkirov

Recommended Posts

При Слави. Вече е някъде на Коматевско шосе или поне така носи мълвата.

Така е. След отбивката за Маркита, преди Linde и старческия дом.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 265
  • Created
  • Last Reply

Аз си сложих при http://www.kmark.eu/ Фобос 4. Имам я от 2 месеца и съм доволен. Даже май на газ ми върви по-добре от бензин. И раздоха, който съм засичал до момента е същия като на бензин.

Link to comment
Share on other sites

Тези kmark ги срещам на няколко места вече, но за мой автомобил, бих се доверил само и единствено на Слави. Поне знам как се работи и как се прави всичко. Няма някой, който да съм завел или пратил там и да не е предоволен. Не знам kmark как работят, а честно казано съм много, ама много мнителен - не ги подценявам, може да са добри, но като не ги познавам, а в същото време познавам Слави... Ако ще се прави моя кола, ще е при Слави. Нека да се счете и за реклама, ако искате. Подхожда сериозно и ЗНАЕ КАКВО ПРАВИ, за разлика от доста самозванци, които чули това и онова и вече сервиз направили.

Link to comment
Share on other sites

+ 1 за Слави, щом моята е в гаранция и пак съм при него  :thumbs-up: , то правете сметка. 

Точно това имам предвид. Всеки слага, но когато види зор, вдига ръце и тогава пак се ходи при хора като Слави. Пак добре, че не връща. Има сервизи, които не поддържат и отказват ремонти и интервенции по чужди монтажи. Такива монтажи са с доста "турени шапки" и понякога се налага цялостна ревизия на всеки един кабел, което си е равносилно на монтаж.

Link to comment
Share on other sites

Точно това имам предвид. Всеки слага, но когато види зор, вдига ръце и тогава пак се ходи при хора като Слави. Пак добре, че не връща. Има сервизи, които не поддържат и отказват ремонти и интервенции по чужди монтажи. Такива монтажи са с доста "турени шапки" и понякога се налага цялостна ревизия на всеки един кабел, което си е равносилно на монтаж.

Не, колата ми е в гаранция, не газовата. 

Иначе на предната кола той ми поставя Фобоса  и до ден днешен 4 г. след, всичко си е екстра.

Link to comment
Share on other sites

Сигурно ще има значени каква ти е колата, електрониката и мотора.

 

___________________

Давам ти пример с 5 год. Тойота Камри, 2.3 170к.с. 1300лв им излезе на Асеновградско след надлеза. Ама това е инжекцион, с комуникация по OBDII 

Link to comment
Share on other sites

Дам забавих да спомена  :shy:  Колата е citroen xsara  125 к.с мисля че е   и е на един приятел,който я купи преди 1-2 седмици.Има една оферта в Сопот при съседа за 940лв,но ако може да се намери на по-ниска цена пак читаво ще е добре :)

Link to comment
Share on other sites

Е, като ти е при съседа и знаеш, че работи добре, няма смисъл поддръжката да ти е в Пловдив.

Не вярвам да са по-различни цените при Слави.

За 940лв. каква система ще ти монтират?

Link to comment
Share on other sites

Нямам представа :( Но със сигурност е нещо качествено,защото доста хора ходят при него и точно от този ГИ нямало оплаквания.

Link to comment
Share on other sites

940 и кинта за 4 цилиндров ГИ...какви са тия кожудерски цени. 200 кинта надолу е цената.

 

Има ГИ и по 630лв. с монтаж, но след максимум 10000км. е за боклука, като през тези 10000км. сте през 2 дни в сервиза, където ще ви обяснят, че инжекциона е перфектен, а вашата кола е боклук...

Кажи за 740лв. каква е офертата. Може и читава да е уредбата.

Link to comment
Share on other sites

Какво ви е мнението за BRC? Познати ми казаха, че били добри. И какво може да е сравнението с тези, които предлага Слави - Фобос?

Link to comment
Share on other sites

Мнението ми е, че системите са добри, но за колите, за които с теб си говорехме няма смисъл от почти 1400лв. за инжекцион. Освен това сервизът на BRC е толкова компетентен, че ще висиш там през два дни, я защото нещо за пропуснали да включат и колата се държи странно, я защото настройката така е направена, че гори като змей и икономията от бензин ти е 1-2лв./100км.

Link to comment
Share on other sites

Вярно ли е, че вече не е задължително да се лепи триъгълника за газова на задното стъкло?

Link to comment
Share on other sites

Никога не съм имал лепенка и никой не ми е правил проблеми. Дали е задължителна - не знам, но може и да е...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте. Да посъбудим малко темата :)

Дядо ми си кара една Вектра от 92-ра година, 1.6 Моно, и е набарал една газова уретба пълен комплект от блъснат Пасат.

Сега ме ангажира да докарам колата в Пловдив при някой газаджия, да е монтира и да я настрои. Проблема е, че аз винаги съм карал Дизел и Никога не съм се интересувал от газ. Моля някой да даде някакви кординати на човек, или фирма за извършване на тази дейност.

Поздрави.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Аз пък мога само да спомена, че карам от 5 години едно ренде 2.0, 16v, 139hp, с ПЛАСТМАСОВИ колектори, БЕЗ кихалки, с ОБИКНОВЕННА АГУ с ламбдаконтрол EuroGas и отелен компютър за управление също EuroGas,  монтирана в Холандия, карана не знам колко време, след което карана също не знам колко време от предния собственик в България. Върви като изоглавена - градско 12, на дълго - 9-10 с до 150 - 160 км/ч .... Не съм сменял мембрани, филтри и т.н., само един единствен път свещи пред 1 месец. До сега не съм намерил майстор да има софт за моята газова или да се заеме да се позанимава, защото не може да пали на газ принудително, само на бензин и прхвърля след 2000 оборота ...всички бягат от нея като дявол от тамян .... Айде сега вие ми кажете какво става, че и на мен не ми идва на акъла с тия ГИ една камара марки дето се предлагат. Холандците излиза, че са най-глупави .... :laughing: :laughing: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Няма да намериш майстор, който да прочете софта или да иска да се занимава. В повечето случаи и излиза по-скъпо да се мъчиш да я оправяш ако има проблем, отколкото да си сложиш нова. За това ако ти направи проблем, махат старата и слагаш нова газова.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък мога само да спомена, че карам от 5 години едно ренде 2.0, 16v, 139hp, с ПЛАСТМАСОВИ колектори, БЕЗ кихалки, с ОБИКНОВЕННА АГУ с ламбдаконтрол EuroGas и отелен компютър за управление също EuroGas,  монтирана в Холандия, карана не знам колко време, след което карана също не знам колко време от предния собственик в България. Върви като изоглавена - градско 12, на дълго - 9-10 с до 150 - 160 км/ч .... Не съм сменял мембрани, филтри и т.н., само един единствен път свещи пред 1 месец. До сега не съм намерил майстор да има софт за моята газова или да се заеме да се позанимава, защото не може да пали на газ принудително, само на бензин и прхвърля след 2000 оборота ...всички бягат от нея като дявол от тамян .... Айде сега вие ми кажете какво става, че и на мен не ми идва на акъла с тия ГИ една камара марки дето се предлагат. Холандците излиза, че са най-глупави .... :laughing: :laughing: :laughing:

 

Това, което според теб е компютър, вероятно е някакъв блок с ламбда контрол и емулатор, което не е ECU. При конвенционална газова, няма какво да прави това ECU. Нито смята инжекторни времена, нито корекции - нищо. А това, че повечето газаджии вдигат ръце е поради факта, че от това, че ще си играят 2 часа, за да ти направят аварийното палене на газ /което изобщо не ти препоръчвам да ползваш/ и за тази игра повече от 20-30лв. няма да могат да ти вземат. А за това време, ще са на 1/3 готови с един газов инжекцион, където общата печалба им е около 350лв.

Link to comment
Share on other sites

Това, което според теб е компютър, вероятно е някакъв блок с ламбда контрол и емулатор, което не е ECU. При конвенционална газова, няма какво да прави това ECU. Нито смята инжекторни времена, нито корекции - нищо. А това, че повечето газаджии вдигат ръце е поради факта, че от това, че ще си играят 2 часа, за да ти направят аварийното палене на газ /което изобщо не ти препоръчвам да ползваш/ и за тази игра повече от 20-30лв. няма да могат да ти вземат. А за това време, ще са на 1/3 готови с един газов инжекцион, където общата печалба им е около 350лв.

 

Щом така смяташ .... сега виж снимките и тогава кажи има ли ECU или няма .... :laughing: :laughing:

 

opt1376153712q.jpgrgh1376153744g.jpg jdv1376153583a.jpg

klz1376153811f.jpgklz1376153774r.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...