Jump to content
BulForum.com

Ремонт на велосипеда!


bluelemon

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

А с голи ръце пробвали ли сте?!

Аз веднъж пробвах шото нямах нищо под ръка и шото съм мързел и шото съм инат..."деца не пробвайте това у дома си"

После къде са ми пръстите...не си ги чувствах... х)

Link to comment
Share on other sites

И аз до скоро ги вадех с отверка и само един път съм закачал гумата. Ама стана доста солидна дупка. А аз се чудех що е толкова трудно тоя път. Обаче напоследък я вадя без нищо. Хващам за виншния чгъл (където е края на грайфера) и бутам към каплата. Обаче предната гума ми е нова и по трудно става.

Link to comment
Share on other sites

А с голи ръце пробвали ли сте?!

Аз веднъж пробвах шото нямах нищо под ръка и шото съм мързел и шото съм инат..."деца не пробвайте това у дома си"

После къде са ми пръстите...не си ги чувствах... х)

 

 

:woot Ima spetialen insrtumen za tazi tsel! zashto se machite taka i me rasmivate :)

 

P.S. Za otvivane na gaiki i boltove sashto ima instumenti!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

А с голи ръце пробвали ли сте?!

Аз веднъж пробвах шото нямах нищо под ръка и шото съм мързел и шото съм инат..."деца не пробвайте това у дома си"

После къде са ми пръстите...не си ги чувствах... х)

 

Мазохист !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Да споделя мене много добра работа ми вършат при някъв ремонт, старите комбинирани ключове дето вървяха с Балканчетата. И са здрави мамка им, моите станаха вече сигурно на 15 години и не са мръднали ;) Общо взето ползвам тях и един комплект лимбуси.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Левия корбела се се усуква ,сякаш е от локум.Придържащата го гайка 14 се самоотвинтва след само 500 м и се побърквам!Завинтвам я,нови 500 м и... -ядец!

Хайде помагайте!

Нов корбел,гайка или средно движение?

Link to comment
Share on other sites

Левия корбела се се усуква ,сякаш е от локум.Придържащата го гайка 14 се самоотвинтва след само 500 м и се побърквам!Завинтвам я,нови 500 м и... -ядец!

Хайде помагайте!

Нов корбел,гайка или средно движение?

Nai dobre smeni kurbela,no ako ne ti se davat kinti ena feder shaiba 6te te spasi idealno! :D

A otnosno smyanata na gumi nai -dobriya na4in e s plasmasovite 6tangi4ki koito prodavat v velomagazinite,styah nyama ha4in da narani6 nito shinata nito gumata,a ne sa i skapi i sa udobni!

Drugiya tarikatski variant e s 4etki za zabi :punk

Link to comment
Share on other sites

Левия корбела се се усуква ,сякаш е от локум.Придържащата го гайка 14 се самоотвинтва след само 500 м и се побърквам!Завинтвам я,нови 500 м и... -ядец!

Хайде помагайте!

Нов корбел,гайка или средно движение?

 

И трите :punk !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

imam kolelo mnogo podobno na tova

Doberman-2_Leader96.jpg

oba4e kato go hvana za sedalkata i kormiloto i kato darpam nalqvo nadqsno , nagole nadoly...

i skarca

sled razglobqvane ustanovih 4e nai gornata metalna 4ast / gore dolu usporedna na horizonta / / deto kato spiram i ako mi e visoko si udrqm slabinite /

skarca.

Ama tq e metalna , kak 6te skarca ?

Link to comment
Share on other sites

Може да скарца там кадето се свързва задната част на рамката с предната( там до средното движение ) . Пробвай да го разглобиш , да го смажеш...

Другото за което се сещам е , там кадето "амортесиора" се хваща за рамката, може и от там да скърца...

Такива бяха проблемите с моито колело....

Link to comment
Share on other sites

Може да скарца там кадето се свързва задната част на рамката с предната( там до средното движение ) . Пробвай да го разглобиш , да го смажеш...

Другото за което се сещам е , там кадето "амортесиора" се хваща за рамката, може и от там да скърца...

Такива бяха проблемите с моито колело....

problema be6e v dolnata 4ast pri pedalite,az kato neuk i go zavedoh na maistor i toi 4oveka za 5 min go popravi :thumbs-up:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Абе да ви питам за този чичка до енергото който ремонтира колелета. Има ли части при него (външни гуми, спирачки) или каквото искам да ми смени трябва предварително да си го купя?

Link to comment
Share on other sites

ми освен да се допитам до вас : успях да изкъртя 6 спици на задна шина на bmx непитайте как просто успях и сега за да се сложат всички сервизи ( в пловдив ) ми казват че неможе да се сложат защото неможе да се махне задния венец а липсващите спици за от тази страна . никой няма ключ за венеца и ме посаветваха да махна по българския начин венеца и да сложа нов на негово място и така да сменя спиците . пак никаде немога да намеря 16-ка заден венец и просто немога да го сменя с шината играе хоро , моля ако някои има идеа как ще може да стане да сподели защото аз вече незнам ... :unsure: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Абе да ви питам за този чичка до енергото който ремонтира колелета.

Абе и аз да питам....тоя в коя уличка е точно...като тръгнеш от джумаята към Руски, преди енергото или след него :confused

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Абе и аз да питам....тоя в коя уличка е точно...като тръгнеш от джумаята към Руски, преди енергото или след него :confused

Аз там до енергото не съм чувал да има такъв чичка. Обаче срещу пожарната има един отворен дядка (прилича малко на Айнщайн), който ми е правил няколко велосипеда.

 

Ето тук!

 

ПС. Някой ходил ли е на бул. "Христо Ботев", срещу факултета по дентална медицина? Аз веднъж бях там преди 3-4 години за нещо и ми се стори супер скъпо. Но не помня за какво бях.

Link to comment
Share on other sites

И по-точно?Питам понеже съм бил там и нямам такова впечатление.Купувал съм накладки CLARKS качествени между другото за 15 лв. и вътрешна гума за около 5 лв-не помня точно.Запомнил съм ги с това,че можеш да вземеш хубав байк ВТОРА употреба на верно по-висока цена,но това са модели проектирани,произведени и сглобени на Запад.

Link to comment
Share on other sites

A, аз говорех за колелата, които продават там. Като ходих там - продаваха нисък клас градски крюзъри на изключително високи цени.

 

За консумативите и сервиза нищо не мога да кажа. Но ми се стори слабо зареден откъм консумативи и компоненти. Беше в началото на годината, та не мога да кажа как е сега.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

някой добър майстор в кичука, за да ми оправи скоростите ... че вече при двама съм бил и само дето дадох пари на вятъра - проблема все още е наличен

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...