Jump to content
BulForum.com

Йероглифи за татуировки


evropata

Recommended Posts

Моля някои ако има линк .. към картинка.. със йероглифи за татоси.. без значение китайски или японски... да ми даде... смисъл трябва ми.. азбука..тоест бг буквите.. със своя аналог.. на йероглиф.. щото искам да си правя тато ама искам да знам предварително как ще изглежда.. много ви благодаря предварително

Link to comment
Share on other sites

иди на някой японски сайт и виж азбуката не която е написан. така изглежда азбуката която има аналогия на знак и звук. мисля че не е много яко за татус ;) другите йероглифи са идеограми и един йероглиф означава морфема, дума, понятие... и са на брой няколко хиляди.. ;) така че накарай някой който може да борави с тях да ти напише каквото желаеш.

Link to comment
Share on other sites

Проблема е че аз исках да е име на момиче и за тва... ако се още има някой който знае как да ми помогне нека пише

П.П А и забравих да кажа ... не пишете изказвания от типа "А уе ти си луд да си направиш такъв тато.. с име на момиче".. решил сам го и тва е..

Link to comment
Share on other sites

Ако ми кажеш името, мога да ти го преведа на японски и да ти напиша йероглифите.

Link to comment
Share on other sites

Просто така със заместване - тая буква с оня символ - няма да се получи, момци... По тая система най-много да се окаже, че си си татуирал "Аз правя свирки" на японски... Най-добре е някой който се занимава с езика да ти помогне - това не е като да напишеш името на дамата със латински букви - японската "азбука" не е точно азбука и е нещо мноооого сложно...

Link to comment
Share on other sites

napi6i si kato iganite primerno "fatme"...i kato zavar6ek UVO 1978 i si nai-golemiq :D

 

Лоренцооооооо - кое от изречението:

П.П А и забравих да кажа ... не пишете изказвания от типа "А уе ти си луд да си направиш такъв тато.. с име на момиче".. решил сам го и тва е..
не си разбрал? Или просто искаш спам да става и да се правиш на някакъв тук. При положение, че човека си е писал, че не желае такива постове, не знам защо ти искаш да се явиш тук като един Сидхартха Гаутама - идваш, за да ни просветлиш (няма да си пиша цялото любимо изречение, макар че е доста умесно).

Защо смяташ че е редно да излизаш от чата, в който постоянно пишеш и да спамиш и тук??? Не мога да разбера, но пък знам едно друго нещо, знаеш ли кое е - ще ти кажа.... точка 12 от ето тези Правила на Форума!

 

Честито и остани със здраве!

Link to comment
Share on other sites

Моля ви се не въвирайте правилата насам и натам, защото ако ги гледахме толкова стриктно, половината от тоя форум трябваше да е събрал достатъчно за бан в рамките на три дни. От известно време гледам авторитетно се размахват правилата, не бих казал тенденциозно и целенасочено спрямо този или онзи, но просто наслуки. Или прилагайте равномерно, или не се впрягайте толкоз.

 

А ако на мен не ми е позволено, да кажа, че намирам за комично това, че някой е решил да се нарисува с женско име на японски, въпреки, че на него може да не му е приятно, това ще рече, че подчиняваме форума на капризите на подобни хора. Ако си готов да се надраскаш с йероглифи на 16 и очакваш да срещаш само одобрение и разбиране, явно трябва да не развяваш това си решение из интернет.

Link to comment
Share on other sites

Принципно е яко, защото е....мистично и има известна екзотика, ама толкова типове и типчета си направиха татуировки с йероглифи, че вече дори моряшките котви са по-оригинални.

По-добре измисли нещо друго....нещо на латински или някакъв келтски кръст....прояви малко изобретателност.

Link to comment
Share on other sites

Моля ви се не въвирайте правилата насам и натам, защото ако ги гледахме толкова стриктно, половината от тоя форум трябваше да е събрал достатъчно за бан в рамките на три дни. От известно време гледам авторитетно се размахват правилата, не бих казал тенденциозно и целенасочено спрямо този или онзи, но просто наслуки. Или прилагайте равномерно, или не се впрягайте толкоз.

 

А ако на мен не ми е позволено, да кажа, че намирам за комично това, че някой е решил да се нарисува с женско име на японски, въпреки, че на него може да не му е приятно, това ще рече, че подчиняваме форума на капризите на подобни хора. Ако си готов да се надраскаш с йероглифи на 16 и очакваш да срещаш само одобрение и разбиране, явно трябва да не развяваш това си решение из интернет.

Съгласен съм, че човекът пуснал темата сега мисли, че това е добре, ще си промени мнението с течение на времето, но това си е негово решение - няма какво да му мислим, пък и няма да можем да му променим мнението по никакъв начин, ако не иска да се вслуша в това, което му пишем.

 

Колкото до изказването ти преди това по темата - моля те да ми напишеш на ЛС към коя съм приложил целенасочено и тенденциозно Правилата на Форума ни. Тъй като това го приемам лично към мен, ще те помоля и ще чакам този твой списък и лични виждания, щом като смяташ, че не съм обективен и просто ей така - който ми е симпатичен си затварям очте, който не ми е - веднага под ножа. Дали да се впрягам или не - това може пак да го обсъдим на лична, за да не занимаваме хората с нашите лични драми.

 

Остани със здраве!

Link to comment
Share on other sites

От известно време гледам авторитетно се размахват правилата, не бих казал тенденциозно и целенасочено спрямо този или онзи, но просто наслуки.
:unsure:

 

Нямах предвид лично теб, нито точно тая тема, просто напоследък виждам такива неща и реших сега да попиша. Лична драма няма. Айде достатъчно офтопици.

Link to comment
Share on other sites

Мерис на всички за инфото... аа и да питам защо да е тъпо решил съм да си татуирам нейното име.. и да някой по-нагоре беше прав за мистиката.. защото само аз ще си знам какво е.. и да може да съм на 17 но това момиче е оставило трайна след в сърцето ми тъй че... а .. та ако някой има и идея да не е със Йероглифи а със нещо където ще изглжда пак яко да ми пише да видим какво може да измислим

Link to comment
Share on other sites

Никой не казва че е тъпо, пък и ти сам казваш - оставила е трайна следа в живота ти, но проблема е, че това го мислиш сега. След 2, 3, 5 години ще си промениш мнението и тогава ще искаш да я махаш. Даже и да не са 5 ами и 10 години - това време ще дойде рано или късно.

 

Тя кожата си е твоя де, ти ще си я гледаш непрекъснато. Преди десет години си направих едно тату, перфектно стана - цветовете му са все още тези, които си бяха и в началото, за което съм много радостен. Вярно, не е име на момиче, но ти казвам - омръзва.

 

Ако искаш ме послушай, ако искаш не - аз не съм на 17 и мога да кажа, че подобен казус като твоя съм го изпитал на гърба си и просто ти давам съвет - измисли някакъв друг начин, за да запазиш спомена за това момиче, което е оставило такава трайна следа в живота ти, но не забравяй, че винаги може да се появи друго, което направо ще заличи тази "трайна" следа оставена от предшественицата си и тогава?

 

Успехи и остани със здраве!

Link to comment
Share on other sites

Имам едно предложение, не е ново, но виждам че никой не се е сетил преди мен. Морзовата азбука! Ти искаш да напишеш името на въпросната девойка, а все пак да си остане един вид "скрито" от другите.. Замисли се колко хора могат да я четат? Мисля че и това е вариянт, а ти сам можеш да режиш как да го оформиш визуално - правоъгълник примерно или една дълга линия от точки и тирета, в зависимост от това къде точно искаш да се татуираш. Идеята е доста семпла, но изглежда учудващо добре - имаше една девойка на морето миналата година която на дясната ръка имаше "гривна" до рамото.. поне изглеждаше гривна от далече, а се оказа някакъв цитат от песен.. не ми каза какво точно, но беше направено мн добре и идеята ми хареса. Помисли си!

 

ОФФ: Разбирам че въпросната ти е оставила белег в сърцето, но защо трябва този белег да излиза на повърхността? Тоест защо искаш да го покажеш този белег на всички? Мистификацията би помогнала, но как ще отговориш на въпросите "това какво точно е.. защо си го направил.." и другите.

Ти си решаваш, колега, но и аз мислех преди 1-2 години да си направя татоо (стилизиран дракон на тила) ала се отказах - винаги можеш да се татуираш, но да си я махнеш е сложното.. Изчакай все пак, обмисли идеята.

 

И дано съм помогнал в начинанието ти! Успех и умната!

Link to comment
Share on other sites

Вземи си напиши нещо на старобългарски.. пак малко хора ще го разбират, но пък ще е далеч по-оригинално от иероглифите. Пък и да се драскаш на чужд език за мен лично е малко странно, макар японския да изглежда яко.

Link to comment
Share on other sites

Вземи си напиши нещо на старобългарски.. пак малко хора ще го разбират, но пък ще е далеч по-оригинално от иероглифите. Пък и да се драскаш на чужд език за мен лично е малко странно, макар японския да изглежда яко.

 

 

Мда старобългарски и според мен е по-яко.Ама пич ай ако имаш някви такива на старобългаски да постнеш тук.

Link to comment
Share on other sites

Да верно пич.. дай нещо на старобългарски че ме заинтересува нещо.. щото тея йероглифи харабия вече.. изтъркана работа...

Link to comment
Share on other sites

Принципно е яко, защото е....мистично и има известна екзотика, ама толкова типове и типчета си направиха татуировки с йероглифи, че вече дори моряшките котви са по-оригинални.

По-добре измисли нещо друго....нещо на латински или някакъв келтски кръст....прояви малко изобретателност.

 

напълно съм съгласен преди години си направих йероглифи отстрани на корема тогава не бяха толкова разпространени и ми харесваха страшно много но изведнъж им дойде модата и сега всеки втори е с йероглифи , да не говорим че един познат дори си татуира едно и също нещо и на кийтаиски и на японски и що , ми щото го кефело ебати ...... замислил съм да ги закрия и в най-скоро време ще се здобия с това :rolleyes: :rolleyes:

gallery_8796_7_17368.jpg

Link to comment
Share on other sites

Аз пъм смятам да хода да си прая до прасеца някви букви от Kanji стила

ша си харесам от каталога някоя фраза

и от зад на врата също ще гледам да си харесам нещо от каталога

и се ка около пъпа да си направа едно много бясно слънце

ма май ако ша го права няма да е около пъпа а под него

що се отнася до ероглифите много ме заребяват както китаиските така и японските

Link to comment
Share on other sites

Аз пъм смятам да хода да си прая до прасеца някви букви от Kanji стила

ша си харесам от каталога някоя фраза

и от зад на врата също ще гледам да си харесам нещо от каталога

и се ка около пъпа да си направа едно много бясно слънце

ма май ако ша го права няма да е около пъпа а под него

що се отнася до ероглифите много ме заребяват както китаиските така и японските

 

Що ли си мисля, че Thug Life ще е много гот. Поне слушаш само черно ;).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...