Jump to content
BulForum.com

Mакларън са изключени от сезони 2007/08


Recommended Posts

Та да питам дали не знаеят кво карат

 

Това може би никога няма да излезе наяве...иначе спор няма,че и те са замесени в лайната,но не те са крали и шпионирали,нали си сещаш ;) Вината(доколкото я има) им е косвена

 

Те просто си вършат работата-на пистата.Иначе не знам и аз какви показания са давали пред Мозли.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply
Много ясно че знаят бе Чефо

 

А не видя ли Лимонсо как си го върна на Мкл като си предостави мейла за преглед :punk

 

Мда, той почти сигурно няма да им е пилот ми се струва. Ще си разтрогне договора. Дано не е във Ферари обаче, а може и Люиз да са харесали шефовете не Ферари. Не знам. Щото това е задкулисно решение, но е и подобаващо наказание

 

Това може би никога няма да излезе наяве...иначе спор няма,че и те са замесени в лайната,но не те са крали и шпионирали,нали си сещаш ;)

 

Те просто си вършат работата0-на пистата.Иначе не знам и аз какви показания са давали пред Мозли.

 

Юве бяха ли в СЕРИА Б. Защо и кое смекчава вината на МКЛ, като наказанието трябваше да бъде бан за 2 години. Както ни излъгаха първоначално. За тва с такова заглавие отворих темата

Link to comment
Share on other sites

Абе хора вие не разбрахте ли че Макларън не ги наказват защото колата им е нередовна? Наказват ги за промишлен шпионаж!!! Колата на Макларън няма видимо нито един елемент който да наподобява тази на Ферари. :excl:

Link to comment
Share on other sites

vsu6nost naistina po kolata na Mclaren nqma nikakvi elementi ot Ferrari i t .n , Mclaren sa nakazani za 6pionaj nad Ferari....6te se vidi ako ne sa slojili na noviq bolid ne6to ( tozi za 2008 imam na predvid)

Link to comment
Share on other sites

Защо не вземете да мислите малко бе хора????? Кой ненормален кретен ще тръгне да инсталира чужди крадени елементи в болида си при положение че всичко се проверява и още на първото състезание ще лъсне???

 

Мкл са узнали всички настройки на колата на Ферари, не са им крали хардуеъра. Като знаеш противникът кога как и какво прави е доста по-лесно да се настроиш спрямо него и да отреагираш. Да не говорим че бая неща са понаучили. В мейла до Лимонсо оня му пише - "Знам как се настройва Ферари", а не "Ще ти кажа как се прави крило на Ферари да го изкопирате".

 

Мкл са научили неща, които им дават огромно предимство и са ги използвали в хода на Шампионата - пълни тъпотии и нагли лъжи са твърденията, че документите седяли "в шкафа".... Ми сигурно седят - след като са 15 пъти анализирани и копирани. Айде да не си говорим глупости тука.

 

За справка - не съм фен на никой отбор - фен съм само на пилоти. Но както казваше един познат навремето - което си е истина истина си е

Link to comment
Share on other sites

Трябваше Галфонсо и маймунката да изгорят също.

Някои може ли да ми каже как щеше да изглежда класирането при пилотите, ако шпионския скандал не беше факт? Дали тия двамата щяа да водят толкова убедително?

 

Едно нещо много бързо забравихме всички. Сещате ли се за повредата на аеротунела на скудерията?

Още не съм сигурен дали се счупи случайно това съоражение, или някои му помогна.

А преднината на 2-мата кютуци на МкЛ, дойте точно по същото време. Това също ли стана случайно?

 

Едно е важното-МкЛ са опозорени. Може да не им земат точките, но Алонсо или Люис ще бъде

тъжен шампион. Няма никои да се зарадва на титлата им, след случилото се.

Да им е честито:)

Link to comment
Share on other sites

Според мен дали си виновни МКЛ или не, тук нито един от вас не може да каже. Предствете си ситуацията: ти работиш в няква фирма като инжинер, решаваш да напуснеш фирмита и кво ще си оставиш целия труд за толкова години там и няма да си го вземеш?!?!!? ЕДВА ЛИ!!!

Аз искам да попитем нещо някой от вас виждал ли ги е тези 780 стр. Знае ли какво точно пише? Дали 780 стр. биха променили толкова колата на МКЛ, че ферари да не могат да направят нищо, нали и те са голям отбор и т.н. трябваше да направят нещо по въпроса а не Жан Тод да ми се усмихва да казва "доволни сме че истината излезе на яве" превод на думите: "Аз нищо не можех да направя за да спечелим тоя сезон, добре че уредиха да спечелим служебно, че да мога и аз да са кача там горе поне веднъж."

 

jantodwf9.png

 

Според мен просто ви е яд всички фераристи, че този сезон МКЛ ви спукаха шортите и най-вече онзи, който всички тук наричат "чернилката". Той направо ви отнесе като товарен влак - малка гара. Още не можете да се съвземете от летящия му старт. Радвам се, че остваиха пилотите, щото нямаше ли да ви приседне две служебни титли. Тази година пилотите на ферари просто не струват!!!!!

Link to comment
Share on other sites

еми две години без титла за ферари е мн. трябва някои да им е бутне в устата. да предположим ,че макларан са крали значи двата отбора са с идентични автомобили т.е. пилотите са по-важни от самия болид. и е на лице кой е по силен алонсо и хамилтън. маса и райконен са просто клуни в цирка на ферари.

преди като беше шумахер всички в отбора работиха за него дори и др. пилота. помня един случеи когато шумахер беше втори в един от последните кръгове и му трябваха точки и и неговия съотборник го пусна да спечели. за това не обичам ферари , в макларан има борба и между самите пилоти

 

ΜΟΔ. ΕΔΙΤ

Моля те да обърнеш внимание на този линк и по - специално точка 13, за да не се налага редактирането и моята намеса в твоите мнения.

 

Благодаря за вниманието!

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм с чистача и смятам, че наказанието е доста сурово.По-скоро трябваше да вкарат инжинерите в затвора.Сега извършителите на престъпленията седят и си клатят краката нейде, докато мкЛарън обират пешкира.Аз лично се съмнявам, че Денис е знаел от самото начало за тия 800 страници и незнам си кви настройки.(ако греша някъде моля да ме поправите).

П.С. - Хамилтън Шампион,Маса и Кими в Скудерия торо росо >:

Link to comment
Share on other sites

chistacha e prav...kato dvete koli sa identi4ni...nqma po dobar..eventualno ako sa polzvali teq 780 str.

taka 4e se vijda koi e po dobar...

 

ina4e za strategiqta na Ferrari sq ne ba4ka 6toto i Massa i Kimi iskat da biqt :wacko: Samo s tva sa po dobri taq godina...4e ostavqt pilotite da se borqt

Link to comment
Share on other sites

Прав е да... очакваше се.. Ферари 3-та година без титла ? - Да, да ... ама не защото за са добри, определено не за това ;). Хубаво, че махнаха точките, иначе пак без титла. Проблема е, че на Люис и Фернандо няма да ги махнат, и там да станете шампиони ... друг начин няма за вас !

Link to comment
Share on other sites

...

 

Не си прав! В тези 780 страници е имало информация за настройките на Ферари, имало е технически данни за колата ( неслучайно, когато Ферари имаха проблеми, Рон Денис стана като плевенската врачка и винаги знаеше какъв е проблемът ). Педро е знаел дори как Ферари загряват гумите си!

 

Ок, ти, ако беше инженер и знаеше моята техника и начин на работа нямаше ли да се възползваш, така че да доизкусуриш нещо в своя начин на работа?

А за коментарът, че Мкл, разбираш ли, просто защото са съвестни момчета не са използвали информацията... еми това са пълни глупости. Дори Алонсо ги насоли като даде на ФИА да му пребъркат и-мейла.

Иначе честита титла и честито отърваване от наказания през 2008-ма.

Link to comment
Share on other sites

@чистача

Първо под инженер дето иска да напусне, но да си вземе работата сигурно визираш Степни.

Така прецени от страна на Ферари. Не само Степни е работил по тази кола. Какво става с всички останали, дето остават в отбора, какво става с техния труд?

Ако си работил някъде е редно като напуснеш да не взимаш нищо, от уважение към останалата част от екипа.

Link to comment
Share on other sites

@чистача

Първо под инженер дето иска да напусне, но да си вземе работата сигурно визираш Степни.

Така прецени от страна на Ферари. Не само Степни е работил по тази кола. Какво става с всички останали, дето остават в отбора, какво става с техния труд?

Ако си работил някъде е редно като напуснеш да не взимаш нищо, от уважение към останалата част от екипа.

 

Да визирам Стенпи. Едва ли ако всичко в екипа е било толкова хубаво, той е щал да напусне. Не знам защо мислиш че не трябва да вземеш нищо, това си е твоя труд, но тогава фирмата която напускаш би трябвало да не ползва твойте разработки, което е невъзможно. Всеки който бъркал в тенекията с меда, след това си облизва пръстите. Целия този "шпионски" скандал е един голям ФАРС. За да могат ферари да вземат титла, защото много им падна реномето.

Link to comment
Share on other sites

Мнението горе няма да го коментирам ,то противоречи на вс. логика.Колкото до среб. стрели...от както се събраха с Мерцедес въобще не ги уважавам ,но който и да бе тима направил подобно нещо мисля ,че трябваше да му се забрани уч. във Ф1.Просто така е правилно.

Link to comment
Share on other sites

Да визирам Стенпи. Едва ли ако всичко в екипа е било толкова хубаво, той е щал да напусне. Не знам защо мислиш че не трябва да вземеш нищо, това си е твоя труд, но тогава фирмата която напускаш би трябвало да не ползва твойте разработки, което е невъзможно. Всеки който бъркал в тенекията с меда, след това си облизва пръстите. Целия този "шпионски" скандал е един голям ФАРС. За да могат ферари да вземат титла, защото много им падна реномето.

 

 

А именно можеш ли да ми обясниш "твоите разработки" кой ги е финансирал?

"Твоите разработки" чия собственост са? ....едва ли са на Степни и само негови та да се разправя с тях както намери задобре.

Ферари са виновни, че не са искали да му дадът почивка, но по скоро са си пазили интереса.

И аз да съм и аз нямаше да допусна ноу-хау-то ми да лети към Хонда безпрепятствено.

Според мен трябваше да му пуснат 1 година отпуск и после да го освободят.

Така нямаше да знае нищо по развитието на отбора и можеше спокоино да отиде в Хонда. Обаче на Хонда нямаше да им трябва вече, защото щеше да е с информацията от преди 1 година за болида, кел файда:)

 

Шпионския скандал не е ФАРС, а фиаско за МкЛ, който си го заслужиха.

Link to comment
Share on other sites

Да визирам Стенпи. Едва ли ако всичко в екипа е било толкова хубаво, той е щал да напусне. Не знам защо мислиш че не трябва да вземеш нищо, това си е твоя труд, но тогава фирмата която напускаш би трябвало да не ползва твойте разработки, което е невъзможно. Всеки който бъркал в тенекията с меда, след това си облизва пръстите. Целия този "шпионски" скандал е един голям ФАРС. За да могат ферари да вземат титла, защото много им падна реномето.

 

Eвала, много си прав.Фераристите да си разтягат пак тяхните локуми и да си вярват на измислиците ;)

 

 

А именно можеш ли да ми обясниш "твоите разработки" кой ги е финансирал?

"Твоите разработки" чия собственост са? ....едва ли са на Степни и само негови та да се разправя с тях както намери задобре.

Ферари са виновни, че не са искали да му дадът почивка, но по скоро са си пазили интереса.

И аз да съм и аз нямаше да допусна ноу-хау-то ми да лети към Хонда безпрепятствено.

Според мен трябваше да му пуснат 1 година отпуск и после да го освободят.

Така нямаше да знае нищо по развитието на отбора и можеше спокоино да отиде в Хонда. Обаче на Хонда нямаше да им трябва вече, защото щеше да е с информацията от преди 1 година за болида, кел файда:)

 

Шпионския скандал не е ФАРС, а фиаско за МкЛ, който си го заслужиха.

 

Ферари да са мислили по-рано за тея глупости.Само неразбрах какво им беше виновен Мкл след като те самите са си изгонили дадения човек.

 

Всички говорите че били различни колите ама имали инфо как се настройвали колата.Кел файда като знаят как се настройва чужда кола а на тяхната кола тея настройки неработят?Ще ми отговорите ли на тоя въпрос или на 2 различни коли 1 и същи настройки са перфектни искате да ми кажете?

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно лаишки приказки тука се вихрят.Когато знаеш как точно реагира противника ти е много по-лесно да го победиш.Това в моторните спортове е ключово.Ако имаш информация за поведението на техн. на противника ти при всякакви условия и това до колко той може да компенсира ,чрез промяна в настройките даден недостатък е много по-лесно да го победиш.В съвременната Ф1 разликите м/у колите са толкова малки като показатели на писта при състез. дистанция ,че такова информ. предимство е достатъчно за спечелване не само на един ,а на поне 2 поредни шампионата по една много проста причина.Автомобилите са преки еволюции една на друга най-често и поведението им се изменя изк. бавно ,особенно след посл. промени на правилника.Така че Макларън вън или по-скоро менидж. им екип ,защото механиците и инжинерите заслужават само адмирации за труда си.Ръководителите им обаче не стават ,защото са измамници.

 

Нещо коментар за оня бояджия Фернандо???Май ще го гледаме догодина пак при Флавио?Голям шампион ,голяма личност ,веднага вхърля зад борда отбора ,щом има криза.Пожелавам му всичко хубаво в Рено ,дано все по-често си сменя възгледите и да реши ,че му стига накрая като Жак.

Link to comment
Share on other sites

Може ли само да кажа едно нещо. Правило 151ц или 161ц от спортния кодекс гласи, че САМО ЗА ПРИТЕЖАВАНЕТО НА ТВА инфо отбора се наказва с БАН. Не е нужно да се доказва нищо. Щото и на дете в първи клас му е ясно, че само гумите им са еднакви. Един топуз например не работише толкова добре върху шаси на МКЛ и за тва Рон нададе глас като наебана мома пред Чарли Уайтинг. После му беше подшушнато за нашия и на БМВ пода. Те са знаели нашата стратеги и как "греем" гумите в състезание по-бързо. Планове за ъпдейти. Някой по-горе каза, че не знае какво са мъдрили Алоно и Ли при Макс. Наглия Лу даже е казал, че интернета у тях не БАЧКА, но бързо бързо са предоставили и-мейлите между тях и Де ле Пеня за работата на нашите гуми и точно заради това МАКС им даде имунитет. За това те сега са сухи. иначе си го заслужават, щото карайки тази кола имат предимство - нечестно. За тва се радвайте на ПОМИЛВАНЕТО. Че два сезона без вас и вие умирахте. Спонсори монсори сичко щеше да иде по дяволите.

 

Чистата, баце. Степни не е напуснал, а беше УВОЛНЕН. Той искаше ПОСТА НА РОС БРАУН, а беше един главен механи. Е ти мислиш ли, че щеше да му бъде даден този пост. Айде нема нужда

 

 

Къде са сивите фенове дето много се кълняха. Днеска никой не е дошъл да плаче в нас. Все още има време

Link to comment
Share on other sites

Ама че и Фераристите се правите на ударени правите се....Никой не ми отговори на 2 различни коли 1 и същи настройки по 1 и същ начин ли бачкат?(не че това не е ритуричен въпрос....)

 

Нещо коментар за оня бояджия Фернандо???Май ще го гледаме догодина пак при Флавио?Голям шампион ,голяма личност ,веднага вхърля зад борда отбора ,щом има криза.Пожелавам му всичко хубаво в Рено ,дано все по-често си сменя възгледите и да реши ,че му стига накрая като Жак.

 

Хахахахаха.Къде го сънува това Алонсо в Рено?.Определено ако стане аз ще съм най-доволен ама това няма да стане.Хейки има договор за догодина и Нелсиньо също....... така че място за Алонсо в Рено няма за момента.Флавио е лисица и ще разчита на млади пилоти които ще иска след време да продаде за да извади кинти.Фернандо най-вероятно ще кара за червените догодина.Те ще му направят реверанс затва че заби нож в гърба на Макларън които преди това му зачаткаха ножа и работата ще се уреди.На Маса ще му бият шута и готов.

Link to comment
Share on other sites

Ама че и Фераристите се правите на ударени правите се....Никой не ми отговори на 2 различни коли 1 и същи настройки по 1 и същ начин ли бачкат?(не че това не е ритуричен въпрос....)

 

 

Отговориха ти ма не си разбрал.

Тука става въпрос за промишлен шпионаж, който е като всеки друг шпионаж, само, че не шпионираш страна враг на капитализма или комунизма, а конкурентите си.

Т.е. казано с други думи информацията получена от друг тим те прави нечестно по-силен от тях, защото знаеш например предварително кое как ще бъде заложено в тима конкурент още преди съзтезанието.

 

никои не казва, че колите са еднакви и МкЛ са крали от нашата да направят тяхната. Това може и да се е случило, но не можем да го знаем.

Ядосването е заради нечестният начин, по който МкЛ водят класирането в момента.

И пак обръщам внимание на всички да си помислят кога МкЛ натрупаха преднината си и Ферари от борещи се станаха догонващи.

Link to comment
Share on other sites

Отговориха ти ма не си разбрал.

Тука става въпрос за промишлен шпионаж, който е като всеки друг шпионаж, само, че не шпионираш страна враг на капитализма или комунизма, а конкурентите си.

Т.е. казано с други думи информацията получена от друг тим те прави нечестно по-силен от тях, защото знаеш например предварително кое как ще бъде заложено в тима конкурент още преди съзтезанието.

 

никои не казва, че колите са еднакви и МкЛ са крали от нашата да направят тяхната. Това може и да се е случило, но не можем да го знаем.

Ядосването е заради нечестният начин, по който МкЛ водят класирането в момента.

И пак обръщам внимание на всички да си помислят кога МкЛ натрупаха преднината си и Ферари от борещи се станаха догонващи.

 

Да де ама шпионажа винаги си го е имало и невиждам защо сега аджеба толкова се реве.Именно Флавио беше казал че като се чудил защо Хонда почнали да вървят много взел механик на Хонда в Рено и опс лъсна проблема с резервоара на Хонда и им взеха точките.Също така редовно се взаимстват елементи от тоя болид от оня.Ферари даже копираха тея крила на Рено които са отпред до пилота.Всеки копира и шпионира.....

Еми именно те може да са имали тая информация но колата им според мен си е била изградена като основа когато са е получили.Все пак като направиш основните елементи и после немогат да се сменят много неща.Ето за това ако на 1 тим кола не върви се прави цяло ново шаси...

Link to comment
Share on other sites

Няма смисъл да ти се обяснява явно.

 

е//

 

Не ставаше въпрос за евентуалното му преминаване в Рено ,а за ситуацията в Ф1.Вярно е ,че има индустиален шпионаж и то на изк. високо ниво.Но всичко има граници.Допустимо е да вземеш принципна концепция относно нещо ,което е държано в тайна...да имаш т.е. know how ,но да откраднеш цялостните технически характеристики на главния ти противник и след това да хънкаш и да мънкаш разни простотии.А още повече да хвърляш вината в/у др. хора като отричаш.Това вече е неприемливо.Просто си има етика и морал и смятам ,че той трябва да се спазва.Това което направи Макларън като фирм. политика е долно и противоречи на смисъла на спорта като цяло.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...