Jump to content
BulForum.com

Codecs


veseo

Recommended Posts

Имам нужда от помощ! От известно време нещо се сгомнясаха кодеците и сега всички филми тръгват без звук. Каквото и да правя, който и кодек да сложе - все същата работа. Отделно К Lite ми прави някакви мизерии - на някой филми картината излиза с надолу главата.

Надявам се някой да ми даде съвет, като опцията преинсталиране на Уиндоус не е за препоръчване  ;)

Махни всички кодеци и си сложи на ново само нужните B) .К-лите ако искаш последната версия,ac3,xvid-абе квото си решиш.Пробваи така ако не стане пак пиши.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 333
  • Created
  • Last Reply

Всичко махнах и сложих К Lite отново - нищо. Махнах К Лайт и сложих ACE codec pack - същата работа - картина без звук. Може би трябва да отбележа, че преди 2-3 седмици старата ми sound карта се развали, но се съмнявам новата да ми прави проблеми с филмите...

Link to comment
Share on other sites

Всичко махнах и сложих К Lite отново - нищо. Махнах К Лайт и сложих ACE codec pack - същата работа - картина без звук. Може би трябва да отбележа, че преди 2-3 седмици старата ми sound карта се развали, но се съмнявам новата да ми прави проблеми с филмите...

Щом имаш картина добре.Намери си драйвери за саунд картата и аудио кодек.Пробваи в търсачките на warez,data.bg,ftlbg.com.Пиши audio codec и ще стане работата.

Пробвай и audio decoder

Link to comment
Share on other sites

EaSteRn_SuN не ми помагаш особено...

Всичко си върви перфектно, звуци от игри, от Win-a... Само шибаните филми нямат звук. Почти съм сигурен, че ще трябва да преинсталирам Win-a, но не ми се занимава и затова питах тук...

Link to comment
Share on other sites

EaSteRn_SuN не ми помагаш особено...

Всичко си върви перфектно, звуци от игри, от Win-a... Само шибаните филми нямат звук. Почти съм сигурен, че ще трябва да преинсталирам Win-a, но не ми се занимава и затова питах тук...

man iska6 li da probva6 ne6to vzemi pyrvo si install RegCleaner o4isti vsi4ko po pyytq si deto vidi6 codec sloji si posle Gordian Knot Codec Pack 1.6 i probvai edin poznat ima6e sy6tiq problem pri nego taka go podkarahme i probvai s MV2Player dali 6te trygnat kakto trqbva filmite v playera moje da si pravi6 si4ki nastroiki kakto na codeci taka i audio

Link to comment
Share on other sites

Пробва ли с audio decoder?Пробвай и с това:Start Menu/settings/control panel/аудиоустройства-горното "Разширени" там има звукови настройки вдигаш нивото на звуа.Ако не стане не знам вече.

Link to comment
Share on other sites

Kodecite sa prosto registrirani faylove s razshirenia acm i ax (ako ne se lyja).

Predstavlyavat filtri za DirectShow (koyto e chast ot DirectX) - znachi ima 2 veroyatnosti:

Ili nyakoi kodeci (faylove) sa iztriti ili podmeneni ,

lil registrito se e skapalo.Znachi:

Preinstaliray si DirectX-a - sled tova pak vij nastroykite na kodecite

Ako i tova ne pomogne - format i preinstal.

I nedey da pravish gyuvech ot kodeci i kodek-pakove - tryabva ti pyrvo "gspot"

i vtoro - ffdshow,ac3,mp3 -kodeci i BSPlayer (moje da se naloji da slojish i Xvid , makar che go ima v ffdshow-to)

I zabravi za nedorazumenieto WMP !

Link to comment
Share on other sites

Pak zapovyaday :) do predi 2 meseca i az pitah , ama vidyah , che nay0dodre da si pocheta na angliyski i sam da se opravyam :D

 

m/u drugoto - ne che predniya ti DirectX e smotan , ami neshto ti e skapalo faylovete-kodeci ili e zapisalo gluposti v registyra.

Az sym si s DirectX 8.1 i ne smyatam da slagam 9

Da ne pomisli nyakoy che samo s 9 mogat da se gledat filmi...

 

mnogo kodeci sa dll-i (zabravih da go spomena)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Iskam da popitam znachi puskam si film (proizvolen) no mi go dava svetlo vse edno sum si baral nastroikite na kontrasta no vsichki option-si sa na default i nz zakvo e taka nqkoi moje li da mi kaje kak se opravq (Prekaleno svetloto drazni) 10x ot sq

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам някой ако е гледал досиетата Х.Първи сезон пилотния (пук и не само той)епизод лагва ли ???

Щото при мен да и ме дразни много

Link to comment
Share on other sites

Аз имах проблеми с първия и още няколко такива епизода, но се оправиха с смяна на кодеците - по - нова версия на K-Lite Codec Pack-а (защото това използвам) и avifixed (програмката) за тези серии, които явно са енкоднати с грешки - има няколко такива! ;)

 

Искам да ви помоля всички за нещо - значи, ако имате проблеми с произволен филм и не е свързано с кодеци (примерно - както беше проблема с втория диск на "Златото на Меккена"), то пишете за това в темата - Movies@warez.ru, Movies@warez.ru, за да може да се сенят и оправят проблемните филми.

Благодаря ви! ;)

Link to comment
Share on other sites

Абе някой свалял ли е тоя филм (The Ring) от вареза да ми каже дали има звук.Щото аз го свалих и не ще да ми пусне звука. К'во трябва да направя та да си пусна звука. Пробвах го с кви ли не плайери и не ще. Филма е с DivX аз имам инсталнат DivX 5.1.1 Pro. кат го пусна с Divx Playera ми пи6е че намам някъв аудио кодек с Таг 8192 от къде мога да си го набавя т'ва чудо. Много искам да го гледам тоя филм и ми е малко тъпо да гледам Horror без звук. Моля помогнете.

Link to comment
Share on other sites

Абе някой свалял ли е тоя филм (The Ring) от вареза...<snip>

Първо, като е филм що беше във Videos ами не в Moviez? (т. 8)

Второ, даже и да беше в Moviez, си има закарфичена тема за такива проблеми (тази), следователно не се прави нова тема. (т. 5)

Трето, аз съм с ffdshow и AC3Filter и въпросният филм ми е тръгвал безпроблемно.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Някой може ли да ми помогне? Пускам си South Park (самият филм, не сериите) и вместо звук има само един МНОГО дразнещт пукот :angry1 . Имам си кодеk (K-Lite) и само този филм ми се прецаква. Help?

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми помогне? Пускам си South Park (самият филм, не сериите) и вместо звук има само един МНОГО дразнещт пукот :angry1 . Имам си кодеk (K-Lite) и само този филм ми се прецаква. Help?

Ми пробвай с друг кодек,например Nimo :)

Link to comment
Share on other sites

Ok, 10x.

Link to comment
Share on other sites

50.First.Dates.DVDRip.XViD

Zna4i... predi 4-5 dena si go bqh svalil tozi film i go puskam ima zvuk a puk kartinata mi e nqkva zelena izpolzvam BSPlayes 1.0v v4era pak si go svalih pak su6tiqt problem!Ako moje nqkoi da mi pomogne da mi kaje dali nov codec da si svalq az sega sum s k-lite ili ne znam!HELP!Mersi o6te ot sega!

Link to comment
Share on other sites

Zna4i... predi 4-5 dena si go bqh svalil tozi film i go puskam ima zvuk a puk kartinata mi e nqkva zelena izpolzvam BSPlayes 1.0v v4era pak si go svalih pak su6tiqt problem!Ako moje nqkoi da mi pomogne da mi kaje dali nov codec da si svalq az sega sum s k-lite ili ne znam!HELP!Mersi o6te ot sega!

Да не би да си с уин 2003

Link to comment
Share on other sites

50.First.Dates.DVDRip.XViD..... az sega sum s k-lite ili ne znam!

Лошо няма в K-Lite Codec Pack-а, ама коя версия, защото аз съм с K-Lite 2.27 Full и нямам проблеми с този филм? Дай повече инфо!

Link to comment
Share on other sites

Значи някой ще каже ли тва Direct Vob Sub за кво служи и задължително ли трябва да се инсталира от K-Lite 2.27. Може ли без него. Второ. Има две отметки Disable G400 Filter и под него Disable ffdshow filter и са маркирани. Аз обикновено им давам enable (махам отметките), щото позлвам G400 filter

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...