Jump to content
BulForum.com

Game of Thrones


Recommended Posts

Уникален сериал според мен!!Изгледах първите 5 серии на един дъх!!По добър сериал скоро не е излизал според мен!!

233470.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

И на мен много ми хареса. Даве почнах книгите да чета, като препоръчвам на всеки да го направи преди да почне да гледа сериала.

Link to comment
Share on other sites

И аз се зарибих, за 2 дни изгледах 7-те епизода. :) Мислех за книгата, но за сега ще я оставя, защото много пъти се получават разминавания м/у книгите и филмите и да не стане мешана скара. :)

Link to comment
Share on other sites

и аз съм го набелязал този сериал, но ще изчакам да излезнат всички серии преди да го почна !

офицялно сезона ще е от 10 епизода нали?

Link to comment
Share on other sites

Спокойно, до момента са 6 книги, така че по-малко от 6 сезона едва ли ще направят.

 

Колкото до разминаванията с книгите - до сега такова нещо не съм видял, единственото е че в книгита са описани нещата с много повече подробности.

Link to comment
Share on other sites

Колкото до разминаванията с книгите - до сега такова нещо не съм видял, единственото е че в книгита са описани нещата с много повече подробности.

Аз не говорех конкретно за Game of Thrones, а попринцип. За добро или за лошо си поръчах 1-вата книжка, ще я прегледам и то ще си покаже дали ще се взима и 2-рата или не. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Спокойно, до момента са 6 книги, така че по-малко от 6 сезона едва ли ще направят.

 

Колкото до разминаванията с книгите - до сега такова нещо не съм видял, единственото е че в книгита са описани нещата с много повече подробности.

 

Е винаги това съм се чудил. Това е работа на режисьора. Да покаже 2 страници описание с 1 сцена. Емоции на героите, детайл по фона отзад и т.н. Не е ли постигнато?

Link to comment
Share on other sites

Спокойно, до момента са 6 книги, така че по-малко от 6 сезона едва ли ще направят.

 

Колкото до разминаванията с книгите - до сега такова нещо не съм видял, единственото е че в книгита са описани нещата с много повече подробности.

Всъщност излезлите книги до момента са 4. Петата на 12 юли, а общо ще са 7 при положение, че Мартин доживее да ги допише... Препоръчвам на който му харесва сериала, да погледне и книжките, просто са брутални, и в пряк и в преносен смисъл :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз не говорех конкретно за Game of Thrones, а попринцип. За добро или за лошо си поръчах 1-вата книжка, ще я прегледам и то ще си покаже дали ще се взима и 2-рата или не. :laughing:

Колега а от къде поръча книгата?

Link to comment
Share on other sites

Колега а от къде поръча книгата?

Бях казал на един приятел да ми я поръча, че има регистрации и ала бала из сайтовете, но в крайна сметка си я взех от Хеликон-а срещу Халите. (става въпрос само за 1-вата книга, аз за нея говоря)

Иначе вариантите бяха от сайта на ик БАРД или от сайта на Хеликон. Може и другаде да я има, но не знам.

Link to comment
Share on other sites

щото голяма част от потрбителската маса го гледа безплатно в нета, а не по ТВ барабар с рекламите, съответно трудно ще им се върже бюджета.

 

другия вариант е просто сценаристите и режисьора да са имали скапан ден.

 

третия е да подготвят почвата за Гранд Финале на сезона с нарочно смъкване на темпото и леко затишие.

 

 

 

 

обяснения да искаш.

 

 

Link to comment
Share on other sites

:) А на мен нещо ми убягва сериала. Три или четири серии гледах, но нито една наведнъж, и все си викам може би следващата ще ме грабне, но не се получава. Не че е лош, но доста посредствен ми идва. То аз и два сериала съм изгледал пълни /Lost и Rome/ и може би защото все с тях сравнявам, досега повече от 4-5 серии от трети сериал не съм изтърпявал.

 

Всеки си има вкус де !

Link to comment
Share on other sites

:) А на мен нещо ми убягва сериала. Три или четири серии гледах, но нито една наведнъж, и все си викам може би следващата ще ме грабне, но не се получава. Не че е лош, но доста посредствен ми идва. То аз и два сериала съм изгледал пълни /Lost и Rome/ и може би защото все с тях сравнявам, досега повече от 4-5 серии от трети сериал не съм изтърпявал.

 

Всеки си има вкус де !

 

6 и 7-ми епизод става интересно вече. То в началото е само увертюра. Аз първите 5-6 епизода ги изгледах, за да виждам нови гледки и епични постройки.

Link to comment
Share on other sites

щото голяма част от потрбителската маса го гледа безплатно в нета, а не по ТВ барабар с рекламите, съответно трудно ще им се върже бюджета.

 

другия вариант е просто сценаристите и режисьора да са имали скапан ден.

 

третия е да подготвят почвата за Гранд Финале на сезона с нарочно смъкване на темпото и леко затишие.

 

обяснения да искаш.

 

Наивно е да смяташ че "голямата потребителска маса" дето гледа сериала е БГ зрители.

 

 

:) А на мен нещо ми убягва сериала. Три или четири серии гледах, но нито една наведнъж, и все си викам може би следващата ще ме грабне, но не се получава. Не че е лош, но доста посредствен ми идва. То аз и два сериала съм изгледал пълни /Lost и Rome/ и може би защото все с тях сравнявам, досега повече от 4-5 серии от трети сериал не съм изтърпявал.

 

Всеки си има вкус де !

 

Сериала определено е един от малкото хубави в последните години.Последно с интерес гледах "Spartacus: Blood and Sand" Иначе Lost го омазаха още след първите 3 сезона, както и всички хубави сериали - Heroes, Prison Break, Battlestar Galactica и т.н.

Започнат ли да играят големите пари, сценаристите почват да изсмукват всичко що горе-долу би се вписало в сценария, само и само да направят повече сезони.

За Rome спор няма - гледал съм го 3 пъти и с кеф бих го гледал 4ти.

Link to comment
Share on other sites

Наивно е да смяташ че "голямата потребителска маса" дето гледа сериала е БГ зрители.

 

 

....

наивно е да смяташ че само в България има топла вода, както и че бюджета и печалбите не са фактор за качеството на дадена продукция.

Link to comment
Share on other sites

наивно е да смяташ че само в България има топла вода, както и че бюджета и печалбите не са фактор за качеството на дадена продукция.

 

В САЩ може да се гледа онлайн също от HBO GO! ли какво беше там. С месечен абонамент, който за Американците е несериозен. Дори Mobile версии има.

Link to comment
Share on other sites

наивно е да смяташ че само в България има топла вода, както и че бюджета и печалбите не са фактор за качеството на дадена продукция.

Гледай му сериите "за филма" да видиш за какви декори, бюджети и екип иде реч.

 

Сериала не просто е гледаем. Той изненада продуцентите с това какъв успех има зад голямата вода. Даже не е подозирано, че може да надскочи прогнозите.

Сега реалния проблем е ще има ли голям натиск върху сценаристите да "поамериканчат" сюжета или ще ги оставят да си вършат работата.

Link to comment
Share on other sites

Ами аз лично не съм сигурен защо е толкова гледаем сериала, при положение, че чак на 6-ти епизод (от 8) се получи развръзка и някаква динамика.

Link to comment
Share on other sites

Ама то и те не знаят защо така реагира публиката на такъв тип продукция. Въобще не са считали, че ще има такъв успех.

Link to comment
Share on other sites

Нормално е да се развива действието в 6ти епизод по-сериозно, все пак ще има по 10 епизода на сезон. Вече е поръчан втори сезон и кастинга за него е започнал през Май, така че не се притеснявам особено за бъдещето на сериалчето.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...