Jump to content
BulForum.com

Вашият Linux Desktop


Recommended Posts

Os:Ubuntu hoary

GuI:Kde 3.4,enlightenment,gnome

 

snapshots:

 

http://img300.echo.cx/my.php?image=websnapshot24nq.png

 

и на втория където играя на марио64 на другия си десктоп,докато програмите на първия си вървят:

 

http://img300.echo.cx/my.php?image=websnapshot43gs.png

 

Open source програмки,които ме кефят:

Konversation,Xine,Mupen64,amule,apollon(gift),azureus,Juk,quanta plus,Opera8(малко изключение),ksCd,superKaramba,Akregator,Gimp,Mozilla,Nvu,Gftp,gedit,KiM,qcomicBo

ok,gnomeboy+visualBoyAdvance...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

OS: Slackware 10.1

 

В момента съм с KDE 3.3 тъй като имам някакъв проблем с шрифтовете и правя тестове:

Link

 

Тази е малко по-стара със KDE 3.4 и Superkaramba s контрол на аmaroK. Малко повече товари системата но си залужава:

Link

 

Едит: хмм.. и на двете съм пуснал Blue Calx.. какво съвпадение :)

Link to comment
Share on other sites

>Shiro: имай предвид че ще ти трябват драйвери за да ти вървят на пълна скорост.Малко е болезнено да се търся за Атi под линукс,но с тази една дистрибуция,която е супер яка и е на 3,4-то място още с инсталацията си те слага драйверите и на Ати и на Нвидиа...говоря за Mepis (която много прилича на това което имам в момента),но стига съм усуквал.

 

http://romhustler.net/roms/n64

обърни внимание на дъното на страницата.

:punk

 

задължителни игри:

Banjo and kazooie

Battle tanx

Mario 64

 

info(каталог):

http://www.gametronik.com/site/emulation/n64/D/1/

 

.играя много и на gnomeboy+visualBoyAdvance

 

-----------------

Aph3x>>Много ми хареса десктопа ти.Какви са тези иконки.От къде мога да си ги сваля?

Имаш skype и azureus,двете програми,които използвам най-много..

Link to comment
Share on other sites

Иконките са стандартните Slick Icons в KDE-то.. мисля че са в пакета kde-artwork.

 

Edit: препоръчвам ти ето тези: http://www.kde-look.org/content/show.php?content=5358

 

Колкото до Skype.. бъгавичък си е ама без него не може ;)

 

Дразни ме че на Gaim и Azureus не са транспарент иконките и определено загрозяват, но това е проблем по-скоро на GTK, а не точно на тях.. чакам ъпддейт...

Link to comment
Share on other sites

Тук е моят деск.

Slak с KDE 3.3.Няма много неща изкарани, щото правих шота на прима виста.

Link to comment
Share on other sites

Lucky13: mersi

shadowhand: какво против комбинацията Ubuntu-KDE имаш? Аз сега ще си зимам нов комп за София (ще оставя този на сестрата;) и смятах там точна такава комбинация да приложа.

 

Един въпрос специално за "десктопа". По принцип линуксът се води доста бърза операционна система. Само че аз като цъкна на някоя иконка и контекстното меню ми излиза поне 1/4 секунда след като съм цъкнал. А като дам Properties пак чакам поне 1/2 секунда. За отвратително ниската скорост на Konqueror няма да обяснявам. А бе и изобще всякакви такива неща свързани с GUI са сравнително бавни. Ясно ми е, че все пак KDE-то е тежко, обаче .. чак пък толкоз. Та искам да питам в мен ли е проблемът и ако да - как и какво да оптимизирам. (Компът ми е Duron на 900 с 256MB RAM и GeForce MX400 32MB)

Link to comment
Share on other sites

Само че аз като цъкна на някоя иконка и контекстното меню ми излиза поне 1/4 секунда след като съм цъкнал. А като дам Properties пак чакам поне 1/2 секунда.

 

Ясно ми е, че все пак KDE-то е тежко, обаче .. чак пък толкоз.

(Компът ми е Duron на 900 с 256MB RAM и GeForce MX400 32MB)

 

Ами моят е още по-бавен(Атлон на 750 чист, РАМ - 128 с онборд видео на 32Мб) и няма подобни проблеми.Имах нещо подобно, след като бях омазал КДЕ-то(бях цъкнал на Konqueror-a да зарежда файловете с подробности + някакви конфигове омазани).Ама сега нямам абсолютно никакви проблеми - държи се доста добре.

Link to comment
Share on other sites

Мисля че една от причините за това е GCC,новата версия,която излиза ще е с много по изчистен и бърз код.Ще излезе на края на тази година.Другата причина са драйверите.След като си инсталирах драйвери за картата,като цяло кде и някои други работи започнаха да вървят осезаемо по-бързо.Може да изключиш някои от излишните процеси и баунс ефекта на зареждането на програма.Забелязъл съм че когато заредя дадена програма от терминала,става по-бързо.И когато те са не от копирани от менюто иконки,а създадени ръчно лаунчъри.Другото е ако имаш прекалено много икони/файлове по десктопа-колкото по-малко,толкова по-добре...Може и за някои от нещата да се лъжа де... :)

 

Мисля че кде-то,като най използвана графична среда си е извоювала сегашния си етап на развитие и много по голямо разнообразие откъм кустомизация,красота и това което линукс превъзхожда уиндоус-посветени хора.

Гнома също е наистина добра среда,и функционираща среда,с която авторите и( и на GTK) са успели да създадат много удобни и полезни системни инструменти,които са задължителни за една дистрибуция..Затова имам и кде и гном и съм доволен и от двете графични среди,но когато искам да впечатля някой с моя десктоп,определено го правя с кде-то. :rolleyes:

 

Друга причина за бавна скорост е или малък swap или претоварени home или root партишъни (над 90%)

 

shadowhand>> на личен сървър ли е? Уважавам това :)

Grimjar>>харесва ми Wallpaper-a ти.Може ли да ми дадеш линк да си го изтегля,ако го помниш?

Link to comment
Share on other sites

Гнома също е наистина добра среда,и функционираща среда,с която  авторите и( и на GTK) са успели да създадат много удобни и полезни системни инструменти,които са задължителни за една дистрибуция..Затова имам и кде и гном и съм доволен и от двете графични среди,но когато искам да впечатля някой с моя десктоп,определено го правя с кде-то.  :rolleyes:

 

shadowhand>> на личен сървър ли е? Уважавам това  :)

Аз пък като искам да впечетля някой го правя с GNOME. Доказвам на него и многото други невярващи, че и тази среда може да бъде настроена по приятен за окото начин.

 

Да, личен сървър е. Както от по-горния ми пост се разбира - отново Debian :).

Link to comment
Share on other sites

Grimjar>>харесва ми Wallpaper-a ти.Може ли да ми дадеш линк да си го изтегля,ако го помниш?

 

 

За съжаление не го помня, но утре ще го кача някъде и ще ти дам линк.

 

Понеже има голям избор на подобни неща от мястото дето си го дръпнах, споделям и с вас.

 

Линк

Link to comment
Share on other sites

забелязъл съм че на гнома десктопа и панела са интегрирани с наутилус(както при уиндоус-експлоръра)(за това пък се зарежда по бързо,като кликнеш на папка)...за това ако нещо стане с наутилуса,става много гадно :bgrin:

 

Така преди време ми се скапа наутилуса и всичко по десктопа ми изчезна.Опитах се да го рестартирам,но дори от терминала не ми казваше какво не е наред...за това изтрих папката /.nautilus ,като се надявах че (както при кде-то) ще си създаде нова със свежи настройки,но не...

След това преинсталирах целия наутилус и пак нищо.Изтрих папката /.gnome и така всичко тотално се осра и реших че вече не харесвам гнома толкова много.Да не говорим че не съм правил нищо с което да го повредя.За това е хубаво да имаш повече от една графични среди.

 

Но гнома наистина може да се направи да изглежда много много добре и мисля че с времето темичките и папките на кде ще се портнат за гнома.Мисля че трябва само да му се даде малко време.Другото което ме дразни при наутилус-а са default настройките му и че няма tabbed browsing.

 

Ако се интересувате от програма,подобна на карамба,която е за гнома,инсталирайте си:

gDesklets

и вижте различните темички на този сайт:

http://gdesklets.gnomedesktop.org/

:music

Link to comment
Share on other sites

темичките и папките на кде ще се портнат за гнома

 

Това ще е пълна катастрофа. Иконита и темите за КДЕ са изключително грозни. Ще бъде голяма грешка! До сега не съм имал проблеми с Nautilus. Интересно при теб как се е получил този проблем.

 

Дам! gdesklets е много хубава програмка. Да не говорим, че gdesklets е със светлинни години по-напред от бъгавата superkaramba :) .

 

 

Другото което ме дразни при наутилус-а са default настройките му и че няма tabbed browsing.

 

Зависи.... В Дебиан като си инсталираш Гном по default си е tabbed.

Link to comment
Share on other sites

Lucky13: как да разархивирам тия ромове под линукс ?

 

В 7zip архиви са.Сега ще ти обясня.

1.Инсталирай си "p7zip"(http://p7zip.sourceforge.net/) ,отвори терминала в директорията където са архивите..

 

dir

7z e {файла}

 

напиши 7z и ти дава списък на командите.Мисля че ще е супер яко някой да направи 7z юзър меню скрипт за конкерор или наутилус,че е малко досадно.Потърсих му Gui frontend,но не намерих.Мисля че такова нещо по принцип няма да е трудно да се направи. :rolleyes:

 

SiLver4o>>имаш супер як десктоп,за това ти предложих да му туриш gdesklets,и дам,наистина е по-добро от супер карамба,но не искам да започваме Gnome vs. Kde спор.Всеки с вкуса си.Мисля че един подобен спор включва вкуса на хората и способността им да го изразяват с работната си среда,без това да се набива прекалено много на очи.Би било по-умно ако подкрепяме думите си със снимки,вместо негодувание.

 

Rattlebrain>> You Rock!. :punk

=====================

snapshot57ad.th.png

 

карамба тема:DebianNfo

 

програмата на показ е аполон,включен съм към всички Р2Р мрежи:

Ares,Fasttrack(kazaa),gnutella(bearshare,limewire),OpenFt= 2.96 million users,sharing 591,13 million files,with total of 63,87 million Gb...

 

Мисля че ще е супер яко някой с уиндоус,който не знае нищо за алтернативите ,случайно попадне на този форум,на тази тема и се впечатли от това ,което имаме..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...