Jump to content
BulForum.com

Видеорегистратори


RaptoR

Recommended Posts

Мястото за собственици на този вид техника. Споделяйте какво ползвате и какво е мнението ви за съответните машини.

 

Аз лично вече официално съм с ТОВА, наречено накратко А7. 

 

Изключително доволен съм от качеството на записа. Имам някои забележки, но все още не съм установил дали аз съм виновен или уреда, тъй като другарите от Китай са ми пратили едно упътване с размер на шрифта 0.3, продукт на Гугъл транслейт...

 

Изрично предупреждавам, че записите с максимално отнемат МНОГО пространство - клип около 30-на минути подминава 3.2GB. Така че ако сте с 32GB карта - често трябва да се чисти. Препоръчвам минимум 64GB. 

 

Тестовите клипове, които качих в Youtube не дават никаква представа за качество, тъй като ги мачка на 360р и не дава повече... Вероятно защото са твърде големи. 

 

ЕДИТ: Определено проблема е в размера. Ето един къс файл, който можете да пуснете на макс резолюция. Записът е привечер при дъжд (часовникът не е настроен коректно).

 

https://www.youtube.com/watch?v=NYqCZfldoqM

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 656
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Значи като тръгна на път в началото записва нормално и непрекъснато (до макс файл 3,3 гиги или колкото е там). След първото прекъсване обаче започва сам да си цепи клипчетата на рандъм откъси от време (15 сек, 2 мин, 40 сек - без цел и посока). Все още не съм установил защо, подозирам, че аз съм виновен и нещо не съм настроил, макар че от това, което можах да разчета, не виждам да съм сгрешил. Докато не го установя обаче не искам да хвърлям вина върху уреда. 

 

Иначе автоматиката работи отлично. GPS-a също е добър. Разбира се скоростта не се отчита съвсем точно спрямо времето, но това е нормално, данните закъсняват. 

 

Картината е упиец, панорамата е жестока. Нарочно из клиповетете съм спирал на пауза - табелите се разчитат от завидно разстояние. Детайлът е просто прекрасен. Накъсване няма грам на макс резолюция. 

Link to comment
Share on other sites

Тестовите клипове, които качих в Youtube не дават никаква представа за качество, тъй като ги мачка на 360р и не дава повече... Вероятно защото са твърде големи.

 

Както някои обичат да се изказват тук, ще взема и аз да кажа - моля ти се, не се изказвай неподготвен. :P  Вярно е, че тубата мачка всички клипове, но го прави доста интелигентно и запазвайки цялата резолюция на оригинала, така че разликата в качеството спрямо оригинала е напълно допустимо и минимално по-зле. Лично аз съм сравнявал мои нощни клипове от регистратора ми на FullHD (оригинала и този, който съм изтеглил от тубата след като съм го качил там) ; разликата в четене на по-далечни и неясни надписи определено е в полза на оригинала, но като цяло мога да те уверя, че не губиш качество повече от 5-8% (поне визуално като цяло) от това, дето си качил. Така че цъкни на линка към тубата от вградения ти клип, който тук и да искаш няма да пусне повече от 360p и там вече ще си имаш оригиналната резолюция, на която си го снимал, пък дори и да надвишава FullHD. :)

 

П.П. За съжаление тук където съм, имам доста лоша връзка и няма как да изгледам клиповете ти, но като се прибера, ще те привикам да се видим, ще ти настроя регистратора както трябва и ще ти купя едни очила, че да може сам да си четеш дребните шрифтове на ръководствата. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ти недей ми казва подготвен ли съм или не, защото ги беше помляло на 360р и бяха меко казано мазало - клипове по гига и половина. Сега обаче разбирам, че явно нещата са въпрос на време, нещо което заподозрях още снощи. Днес клиповете ги има и с възможност за големите резолюции.

 

Вече може да ги видите в пълен блясък, като съм събрал различни условия на снимане - по асфалт, по павета, черен път, в сумрак, дъжд, сняг, бавни и бързи чистачки:

 

https://www.youtube.com/watch?v=oRbUBQT6vx8

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZAMLXwPnj9k

 

И пак ми се струва изглеждат поне една идея по-зле от оригинала... 

Link to comment
Share on other sites

Ти недей ми казва подготвен ли съм или не, защото ги беше помляло на 360р и бяха меко казано мазало клипове по гига и половина. Сега обаче разбирам, че вно нещата са въпрос на време,...

 

Радвам се, че вече си се подготвил. :grin: Винаги докато обработва клипа ти и го разбива на различни по-малки резолюции, тубата пуска само "демо-версията", че да не ти е съвсем празен екрана ; след това се появяват и всички останали, вкл. и опцията да ти бъде подобрен клипа по един или друг начин (примерно ако си снимал нещо с някакъв не много добър апарат или телефон).

 

И пак ми се струва изглеждат поне една идея по-зле от оригинала...

 

Между 5 и 8% по преценката на моите очи ; между 20 и 30% по преценка на очите на вокса...а ако се водим от преценката на дедо и хипер-дупер ххх-инчовите му монитори, според него тубата би трябвало да влошава качеството с не по-малко от 99%. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Караш бързо, на надлеза стигна 90 км :) Изпреварваш на забранено, направо си да ти вземах книжката :)

В тубата се чака, докато се компресира файла. Препоръчани файлове са .mp4 И загубата е минимална в битрейта

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с В40 или под другото име - А118. На който му се чете за нея - клик тук

 

Доста четох преди да си закупя. Не е Panorama S, но е много добра за цената си, номерата се виждат - което за мен си е най-важното нещо. Аз все пак искам дискретна камерка, защото не я свалям. Работи безпроблемно вече повече от половин година и файловете винаги си ги цепи на по 3 минути, защото аз на толкова съм си настроил опцията.

 

Тъй като доста четох след като ме удариха със Civic-а, мога да споделя, че филмче от Тубата изобщо не трябва да се смята за миродавно, що се касае до качеството. Онези ги мачкат, дъвчат, плюят тези видеофайлове и ние - нищо не можем да разберем от въпросното видео и какво му е качеството. Но както и да е - който се инетересува - винаги може да намери RAW файлове в нета.

Link to comment
Share on other sites

Руми, направо съм притеснен да ти кажа! :laughing:

 

Че защо пък баш тия? Моите са Quickitme .MOV - така ги прави регистратора. Конвертирам ги в .AVI. 

Link to comment
Share on other sites

Recommended bitrates, codecs, and resolutions, and more

 

Container: .mp4

  • No Edit Lists (or you may lose AV sync)
  • moov atom at the front of the file (Fast Start)
Audio codec: AAC-LC
  • Channels: Stereo or Stereo + 5.1
  • Sample rate 96khz or 48khz
Video codec: H.264
  • Progressive scan (no interlacing)
  • High Profile
  • 2 consecutive B frames
  • Closed GOP. GOP of half the frame rate.
  • CABAC
  • Variable bitrate. No bitrate limit required, though we offer recommended bit rates below for reference
  • Chroma subsampling: 4:2:0
Frame rate
  • Content should be encoded and uploaded in the same frame rate it was recorded.
  • Common frame rates include: 24, 25, 30, 48, 50, 60 frames per second (other frame rates are also acceptable).
  • Interlaced content should be deinterlaced before uploading. For example, 1080i60 content should be deinterlaced to 1080p30, going from 60 interlaced fields per second to 30 progressive frames per second.

 

Като цяло няма нужда да го конвертираш преди това, пак правиш загуба на качество. Тубата приема .mov

Ако имаш наистина висококачествен клип с голям битрейт, няма да загубиш много, след като го качиш в тубата.

 

За битрейта тук

 

Все пак битрейта на блурей диска е от сорта на 40 Mbit/s

Link to comment
Share on other sites

При BOILSOFT загуба на качество няма, поне така се твърди от програмата. Аз с нея режа и после записвам като AVI. Но пък като се замисля на Любо схемата е по-удачна - ще го настроя на по 5 мин. клипове и аз.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с В40 или под другото име - А118. На който му се чете за нея - клик тук

 

И аз съм изчел всичко от тоя сайт (и още няколко като него) - затова и препоръчах точно оня модел, дето Виден си взе. Всъщност моделът му е Mini 0805, а не А7, както той спомена в първия си пост, защото А7 е просто началото на вида на чипа - Ambarella A7LA50D, но на Виден му е простено, защото като е пускал темата е бил все още неподготвен, но сега вече е наред с подготовката както гледам. :D

Link to comment
Share on other sites

На кутията пише А7 бре!!! Не ме ядосвай, никъде не пише мини дрън-дрън освен в сайта с цената. Видял съм го там и затова съм писал , че НАКРАТКО е А7. 

Link to comment
Share on other sites

Видене, дай да направим едно сравнение, ако имаш някво малко клипче директно от камерата, същото клипче след като си го направил .avi и линк към тубата на същото клипче. Аз ще се заема да направя едно ревю за качеството, че ми стана интересно.

Link to comment
Share on other sites

Рекламен трик - за познавачите А7 веднага се свързва с процесора на Амбарела...ама това само познавачите го знаем. :D

 

Абе стига сте се разправяли за загуба на качество в тая тема, че съвсем я разводнихте. За предпочитане е каквото и да се качва в тубата да е оригинал, а не нещо вече преконвертирано, че от формат на формат, работата малко се получава както при презаписите на касетите едно време. И идеално да е качеството, когато трябва да се рендерира няколко пъти и то от всеки следващ формат, не е много добра идеята.

Link to comment
Share on other sites

Видене, дай да направим едно сравнение, ако имаш някво малко клипче директно от камерата, същото клипче след като си го направил .avi и линк към тубата на същото клипче. Аз ще се заема да направя едно ревю за качеството, че ми стана интересно.

 

Ще, ще - тъкмо сега ще разтоварвам днешните. Имам чувството, че откакто сложих регистратора няма кретени по улиците. Сякаш разбраха и се изпокриха  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

Рекламен трик - за познавачите А7 веднага се свързва с процесора на Амбарела...ама това само познавачите го знаем. :D

 

Абе стига сте се разправяли за загуба на качество в тая тема, че съвсем я разводнихте. За предпочитане е каквото и да се качва в тубата да е оригинал, а не нещо вече преконвертирано, че от формат на формат, работата малко се получава както при презаписите на касетите едно време. И идеално да е качеството, когато трябва да се рендерира няколко пъти и то от всеки следващ формат, не е много добра идеята.

 

НЯМА загуба на качество при мен - проверил съм го. 

Link to comment
Share on other sites

Видене, като гледам тия клипове, направо трябва да ти вземат книжката, ти не падна под 70 км/ч в града, освен при спиране на светофар. Стоповете и тях ги подминаваш в лек тръс. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Момчиле, неведнъж съм казвал какво е моето поведение на пътя:

 

1. Пазя се от другите.

2. Не преча на другите. 

3. Anything else.

 

Двадесет и една години без сериозни произшествия (да чукна на дърво), имам две леки чуквания. За сметка на това няма чет колко пъти са опитвали да ме убият разни некадърни мизерници..... 

 

В тоя ред на мисли - полага ми се спешъл талон, но не ми се занимава.... 

 

=====================================

 

Руми, ето ти чисто от днес. Никаква разлика. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=YWwWZ-OlHeg

 

Определено трябва да си измия стъклото отвътре... Ще дигна качеството с три бара  :laughing:

 

ЕДИТ: Скийте как паркира ГОУФО!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Баси, навихте ме за това мини. Току-що си поръчах Mini-0806 заради по-широкия ъгъл и по-добрата оптика, както и заради подобреното охлаждане. Да видим какво ще излезе. :)

Link to comment
Share on other sites

Охлаждане???? Къде го видя това охлаждане? Аааааа - отпред е на каналчета, не на дупчици! Това е революция в стил Епъл ХАХАХАХАХ

Link to comment
Share on other sites

Е пък променили са туй-онуй по корпуса с цел по-добро охлаждане. В края на краищата, оптиката е по-важна и прецених, че за $20 отгоре не си струва да се циганя, та си поръчах този модел с ъгъл от 135 градуса. Ще видим какво ще излезе най-накрая.

Link to comment
Share on other sites

Че той и моя е 135  :grin:

 

Панорамата наистина е разкошна - само погледнете по клиповете колко встрани се виждат перфектни детайли

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...