Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Дано. Иначе ако е дървесна оптика :D :D ще откажа

от известно време ги гледам - в кичука покрай камела - да се разкарват с фанелките на itd и да отварят шахти и да пускат кабели...значи тва са тия калпазани...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

от известно време ги гледам - в кичука покрай камела - да се разкарват с фанелките на itd и да отварят шахти и да пускат кабели...значи тва са тия калпазани...

Ааа, браво приближават се до нас значи. Ще се обадя на номера им в понеделник да видя как стоят нещата и да разбера очаква ли се скоро покритие в Кичука. Преди 1 месец дадах 60лв на НетГруп :D сега пак иснталационни такси ... ще ме бие тате хаахаха :D :D

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

Ако някой се включи го моля за няколко speed testa,ping test-а и т.н ;п И коментар по стабилноста,защото живея ТОЧНО зад стадион ботев и съм на Нетгруп,които тая седмица ми изядоха всички нерви и съм си платил сигурно 2ра месечна такса откъм обаждания към подръжката -_-

Link to comment
Share on other sites

Coool net Ultra

Инсталационна цена - 99,00 лв

Месечен абонамент - 99,00 лв

Българска и международна ИНТЕРНЕТ СКОРОСТ Upload - 40 Mbit/s

Българска и международна ИНТЕРНЕТ СКОРОСТ Download - 40 Mbit/s

 

Как става този номер същата скорост плюс телефон да е 41,90 лв месечно? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Трябва да се има предвид, че като минете на 45лв тарифата или 27лв инстал. такса е 30лв а на тарфифата от 99лв и таксата е толкова. Т.е има нещо различно във влакното или не знам и аз. Нали уш е 1гбит.

Link to comment
Share on other sites

В центъра някои кабели са им в шахти, но имат и много, които са вързани за дървета и висят над градинките между блоковете ... Лично ги видях, когато ги опъваха и повдигаха със стълба, за да минат над дърветата, за които все пак си се закачат. Хубава работа ама българска! Който не вярва - да се разходи зад Grand и да се убеди сам, но всеки си решава! :) Успех на фирмата - всички започват така! Нека да има конкуренция, та и Пловдив да живне малко в тази област на услугите!

Link to comment
Share on other sites

"Лично ги видях, когато ги опъваха и повдигаха със стълба, за да минат над дърветата" май не си прочел поста му както трябва

Edited by OutSider
Link to comment
Share on other sites

И как разбра че са на ИТД въпросните кабели???

Преди няколко дена пак ги ровичкаха същите кабели с някаква машинка на стойка - какво ги правеха - не знам, може би ги свързват, нямам представа, така че съм 1000% сигурен, че са техни, защото и говорих с тях какви са и що са, но нямаха брошури у тях ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ако кабелите са под земята и няма прекъсвания на нета бих се пуснал с голямо удоволствие. А и телефонът ще замести изцяло БТК, така че ще изчакам някой-друг коментар за нета и като дойдат при мен може и да се позамисля. Но винаги има една нотка на съмнение в мен що се отнася до ЛАН доставчиците :(

Link to comment
Share on other sites

Ми аз предпочитам някой Лан,отколкото кабелен или Broadband.

Аз пък не предпочитам, щото искам да си имам нет 24/7, а не като духне малко вятър да бутне 2-3 клона и след това с дни да нямам нет. Затова на ЛАН минавам само ако кабелите са под земята :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Какво пречи когато оптиката е във въздуха, а не под земята?

Гледам че някои се изказаха много критично и ми е интересно защо мислят така.

Link to comment
Share on other sites

Какво пречи когато оптиката е във въздуха, а не под земята?

Гледам че някои се изказаха много критично и ми е интересно защо мислят така.

Като цяло пречи кабелът да е във вуздуха, защото като стане някоя буря като тази от по-миналата седмица падат клони, дървета и като оптиката е във вуздуха и клонът падне върху нея се къса. Иначе нищо друго не пречи до колкото съм запознат не е чак такъв проблем ако падне гръм върху нея :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Като цяло пречи кабелът да е във вуздуха, защото като стане някоя буря като тази от по-миналата седмица падат клони, дървета и като оптиката е във вуздуха и клонът падне върху нея се къса. Иначе нищо друго не пречи до колкото съм запознат не е чак такъв проблем ако падне гръм върху нея :bgrin:

Аз пък доколкото знам това се случва доста рядко. Най-честите проблеми са с изгорели захранвания, изгорели суичове, гръмотевици, а прословутите клони и дървета не падат току тъй при всяка буря и само върху жици.

Историята познава и подземни трасета да се засягат при земекопни работи при строежи, от некадърен човешки фактор :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

историята познава и изгорели от гръм оптични кабели, но все пак работещи.

при оптичните трасета отпада нуждата от отдалечено захранване на активни устройства, тъй като такива има само в двата края на линията (едно при абоната и едно в "централата") поради малкото затихване на сигнала. от там отпада нуждата от метални елементи по самия кабел и има варианти на изцяло деилектрични такива, при което пък нито го удря гръм, нито има възможност за протичане на големи токове, които да го прегреят. само остава да успееш да убедиш старомодно мислещите ЛАН-аджии, че не им трябва и стоманена тел за носещ елемент, а е достатъчен и карбонов такъв.

проблема с въздушните оптики е никакъв особено в сравнение с конвенционалните UTP или коаксиалните кабели. достатъчно е да са надеждно укрепени, маркирани и да не преминават през дървета или други естествено подвижни препятствия. БТК тази година си е пуснала чисто нова инструкция за монтаж на такива линии, та очаквайте скоро и те да имат въздушни оптики. Не си мислете че това е новост, използва се широко по цял свят и то от доста време.

 

 

Повечето проблеми от прекъсвания могат да бъдат решени с добро планиране на мрежата, осигуряващо бекъп връзки до критичните възлови точки. А и авариите при сегашните цени на материали и наличие на дежурен екип могат да бъдат отстранявани в рамките на 2-4 часа, според вида на кабела и кадърността на екипа

Link to comment
Share on other sites

Като цяло пречи кабелът да е във вуздуха, защото като стане някоя буря като тази от по-миналата седмица падат клони, дървета и като оптиката е във вуздуха и клонът падне върху нея се къса. Иначе нищо друго не пречи до колкото съм запознат не е чак такъв проблем ако падне гръм върху нея :bgrin:

Хващал ли си в ръцете си оптика за външен монтаж? Наскоро слагах една такава. По едни стълбове е окачена. Да ти кажа стълба дори и да падне оптиката ще го задържи. Не си мисли че се къса лесно оптика за външен монтаж. Има някои с толкова сериозни носещи "въжета", че не виждам как някакъв клон ще може да я скъса. Лично имам около 6 километра оптиката която е монтирана така и до момента не е спряла да работи дори за секунда.

Link to comment
Share on other sites

http://business.actualno.com/news_165673.html

Много ги хвалят..дано се окаже вярно...

В тази статия има един абзац, който ми се видя доста "интересен":

Услугите "Coool box" се появяват под това наименование след проведено проучване на потребителското мнение с фокус групи в Пловдив, което обхвана три групи - учащи се, активно работещи и хора с установени навици и семейство. Резултатите от проучването показват, че основните изисквания на съвременния потребител във всички групи са насочени към висока скорост на интернета на достъпни цени, гарантирана наличност на услугата без прекъсвания и аварии, както и по-големите ползи за потребителя при комбинирането на повече услуги в една - Интернет, цифрова телевизия и телефон.

И за тези 'изводи' е трябвало да правят специално проучване? :P Сякаш не са знаели досега какво им е необходимо на хората, че са организирали цяло проучване...да бяха ми се обадили, щях да им го кажа за 2 минути или поне да влезнат в нашия форум - щеше да им излезне безплатно това "проучване". :)

 

П.П. А на снимката се вижда 'олдскуул' хакер от "конкурентен доставчик", който пише програма на архаичен монитор за саботиране на цялата инициатива. :lol:

Link to comment
Share on other sites

П.П. А на снимката се вижда 'олдскуул' хакер от "конкурен доставчик", който пише програма на архаичен монитор за саботиране на цялата инициатива. :lol:

тоя монитор по объл от мойто изкопаемо :punk

 

БГ и международен Download/Upload 20Mbit/s,инсталационната такса 30лв. до всеки един клиент по оптика

ех мечтиииии

 

оптика по дърветата :bgrin: няма да се обяснявам колко е смешно

 

п.с вече съм "Дървен Философ" честито ми :punk

Edited by en3rgy
Link to comment
Share on other sites

оптика по дърветата :bgrin: няма да се обяснявам колко е смешно

п.с вече съм "Дървен Философ" честито ми :punk

Обясни и ние да се посмеем. Но преди това прочети няколко поста над твоя.

За званието да почерпиш ..

Edited by azsum
Link to comment
Share on other sites

50% от написаното да е вярно пак ще изкърти конкуренцията :) 20:8=2.5 та 50% са си 1,75мегабайта което за 25лв... ( без да говорим за телефона, камоли за симетрията на скороста... ).

 

@en3rgy

Дано да си подценил ITD както предполагам :)

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...