Jump to content
BulForum.com

Идва ли краят на торент ерата?


Ferante

Recommended Posts

От Днес по етапно ISP започват да блокират един по един торент сайтовете. За последните 2 месеца няколко приятели получиха заплашителни писма по пощата от Paramount и Sony Pictures, тъй като са сваляли техни продукции. Явно, че дойде краят на ерата за торент тракерите. Например, ето това излиза при зареждането на страницата на thepiratebay.org

thpbb.jpg

За радост на потребителите, едни познати работят от няколко години по алтернативни стандарти, където и самия тракер е разпределен, а не централизиран. :) Така, че няма място за паника.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

За какво, по дяволите, говориш. Торент тракерите никога няма да загинат, освен в Америка. Какви са тези твои приятели, какви са тези твои познати. Дрън-дрън си правиш, ми се струва...

Link to comment
Share on other sites

ето и как се оправя

  1. изключвате монитора
  2. ставате от стола
  3. завъртате се 7 пъти
  4. вдигате си лявата ръка
  5. включвате монитора, дръжте лявата ръка високо горе
  6. презареждате веднага страницата

ако не се оправи, повторете

Link to comment
Share on other sites

Какво ограничение? Днес си влязох като пич и си дръпнах една хава, ей тъй - за пробата...

Link to comment
Share on other sites

Еми някви ограничения има в Холандия и Америка.Но нас не вярвам да ни засегнат :)

И за какви ограничения, по скоро, става въпрос? Аз живея Холандия и не съм чувал за някакви сериозни мерки. Дори по-скоро, поради закона за Internet Neutrality, ИСП-тата дори нямат право да филтрират/приоритизират трафик, независимо от съдържанието му.

Link to comment
Share on other sites

И за какви ограничения, по скоро, става въпрос? Аз живея Холандия и не съм чувал за някакви сериозни мерки. Дори по-скоро, поради закона за Internet Neutrality, ИСП-тата дори нямат право да филтрират/приоритизират трафик, независимо от съдържанието му.

Ето една статия за Холандия http://it.dir.bg/news.php?id=10289180&nt=10 . Последно време се забелязва доста повишен контрол върху торентите в България. Доста от новите продукции не се задържат повече от няколко часа тракерите и веднага се трият

Link to comment
Share on other sites

Контрол(някакъв) може и да има в Арената...ма иначе не съм забелязал кой знае какво...

Link to comment
Share on other sites

Можеш да бъдеш сигурен, че и в нашия тракер се следи доста стриктно! Говорим за българските продукции (минала ли е по ТВ-то не е ли), освен за по принцип забранените за разпространение неща.

Link to comment
Share on other sites

За българските неща дори предпочитам да не се качват по тракери. Все пак трябва да си поддържаме родното. Ненапразно съм си купил почти всички нови излезли филми, а не съм ги свалял от тракери.

Link to comment
Share on other sites

Хайде честито на всички! Заради простотиите на американците (по точно SOPA и PIPA) днес спря да работи wikipedia, както и всички големи proxy server-и.

 

Нали знаеш приказката "Каквото и да ти говорят, да знаеш, че става дума или за пари, или за жени"...в случая за първото (и то за много) - просто ония са много лакоми и не щат да пуснат кокала...

Link to comment
Share on other sites

Още една новина, която не е съвсем по темата P2P, но е доста сходна и в нея участват същите компании, които са и против торентите:

 

 

 

Американските власти затвориха Megaupload.com, един от най-големите сайтове за споделяне на файлове, и обвиниха седем души за нарушаване на авторските права.

 

Megaupload.com беше спрян при акция, която според представители на правосъдието и на ФБР е била насочена срещу "един от най-сериозните случаи на нарушение на авторските права, разкрит от САЩ".

 

Основателят на базирания в Хонгконг сайт е сред четиримата арестувани за онлайн пиратство и престъпления, които според представители на американското Министерство на правосъдието са печелели незаконно милиони долари от абонаменти и реклами.

 

 

 

Цялата новина - тук.

Link to comment
Share on other sites

XtremeBG, един от българските тракери, е спрял да съществува от няколко дни. Не беше голям с много потребители, но имаше интересна музика.

Link to comment
Share on other sites

Тази снимка с лицензират vs пиратски SW е някаква отживелица. В наши дни все по-малко компании си продават интелектуалния труд на CD/DVD носители. В ерата на Always Online и cloud computing, никой няма сметка да прави нещо подобно. Нещо повече, неща като художествената литература, игри, software, се разпространяват основно в електронен формат. А от друга страна, това че си свалил и инсталирал приложение от мрежата далеч не означава, че е пиратско. Пример: почти никой не си купува Linux дистрибуция на CD/DVD. Ако все пак ти е необходима такава, то си сваляш iso-то, записваш го на флашка и си готов. В повечето случаи всички updates и инсталирания на приложения стават по мрежата.

 

Ето същия клип в youtube, тъй като трсфика на vbox7 към определени ISP-та е скопен:

http://www.youtube.com/watch?v=qu2HA6ltSos&feature=player_embedded&

 

Гледам, че в БГ пространството темата за ACTA/SOPA е обърната в посока, че ще дойде края на свалянето на нелегално съдържание. Подобно мислене е не само примитивно, но и грешно.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...