Jump to content
BulForum.com

Rabota na moreto


Recommended Posts

В БГ не съм работил, но в САЩ си взимах заплатата всеки месец - (т.е на 30-ти януари дават пари за периода 1-ви - 29-ти януари(примерно))

 

Въпрос към автора. След всички приказки в темата намерил ли си е персонал? Ако не е - търси ли още?

Не разчитам само на форума за персонал. Приказки много - нали трябва да трупат постове? По въпроса - има нает персонал, но се търси още.

Link to comment
Share on other sites

Адаш изключение си бил в сащ, и там се плаща един период назад, т.е. 2 седмици. На 28ми взимаш това което си изработил от 1 до 14. Което е супер защото взимаш пари 2 седмици след като си напуснал

Link to comment
Share on other sites

Не разчитам само на форума за персонал. Приказки много - нали трябва да трупат постове? По въпроса - има нает персонал, но се търси още.

 

 

еми вземи да ми отговориш на личното тогава :)

Link to comment
Share on other sites

еми вземи да ми отговориш на личното тогава :)

 

"ami purvo da popitam tova otz kakvo to4no znai4 ..ina4e predpolagam za barmani i servitiorite trqbva nqkakuv sertifikat , a za administrator/ka iziskva li se nqkakva po specialna podgotovka ako mojesh da razqsni6 ne6to tui kato i dvamata sme seriozno zainteresovani"

 

 

Е, как да отговоря но такова лично, като незнаете за какво кандидатствате?

Link to comment
Share on other sites

Към @cyber4o

ОТЗ - отговорник търговска зала (под търговска зала разбирай ресторант) Демек не можеш да я изпълняваш тая длъжност ,защото се иска много опит в сферата и ръководни умения,които на 18 или 19 години на колкоито предполагам си няма от къде да имаш...

За Барман - предпочита се със стаж, но ако нямаш хвърлят те в войната ако се справиш в рамките на 1-2 дена се припособиш оставаш...

Същото важи и за сервитьора... Ако сте на "All inclusive" няма абсолютно нищо трудно нито в барманството ,нито в сервитьорството. Всеки сервитьор отговаря за район от около 100 човека и прибираш всички свободни чинии, почистваш масите и подготвяш района си ( маси,прибори,салфетки,хангели...)както и шведските маси и приборите по тях. Както и угаждаш на прищявките на чужденците ... От сорта на "защо няма твърд алкохол в ресторанта" и чат-пат се налага да заебеш всичко и да отидеш до лоби бар-а за алкохол ако искаш някой евро бакшиш... ;)

 

За администратори изобщо не се разбира нищо от поста на @NaskoBG . За администртатори в интернет зали ли за к'ви ... можеш само да гадаеш. Но там пише администраторки ,тaka че едва ли отговаряш на изискванията за длъжността... :lol:

Link to comment
Share on other sites

... От сорта на "защо няма твърд алкохол в ресторанта" и чат-пат се налага да заебеш всичко и да отидеш до лоби бар-а за алкохол ако искаш някой евро бакшиш... ;)

 

За администратори изобщо не се разбира нищо от поста на @NaskoBG . За администртатори в интернет зали ли за к'ви ... можеш само да гадаеш.

Твърд алкохол винаги има, така че няма да се бяга до лоби бар-а, а колкото до администраторите - говорим за хотел, т.е. администратори в хотел.

Link to comment
Share on other sites

Твърд алкохол винаги има, така че няма да се бяга до лоби бар-а, а колкото до администраторите - говорим за хотел, т.е. администратори в хотел.

Имаш предвид рецепционисти ... ? BTW ти не провежда ли същите акции по набирането на персонал за лятото и в хотел Марица миналата година ? Висок 0-номер ...

 

EDIT: Между другото и двете думи са чуждици(така ,че това с "на български" можеш да го пропуснеш)... Пожелавам ти успех в набирането на персонал и да представяте БГ в добра светлина на чужденците...

Link to comment
Share on other sites

еми ок ...значи няма да е тука ...аз съм почти на 19 но нямам никви умения като барман или сервитьорче ....аз си мислех че може някво хамалче ...онея дето посрещат хората и им зимат куфарите :) нещо от сорта :)

за администраторите незнам ...въобще за кво стаа въпрос :) ама ще си търся някъде другаде сигурно ....освен ако не изкочи нещо :)

 

за рецепционист кви са изискванията ?! :)

Link to comment
Share on other sites

Аз имам въпросче...

Как стоят нещата с почивните дни? Миналата година като се изтърсихме студентите пред хотела,излезна Сашо Арабаджиев и започна да обяснява,и му задаваме същия въпрос за почивните дни...и той просто каза:

"Имате право на един почивен ден в седмицата,но няма да го ползвате"

И така си и остана,а да не говорим че този "работно-почивен" ден не се заплащаше...

Link to comment
Share on other sites

Искам да знам за барман има ли някакви по спецефични изисквания?Ползват ли се с превилегии хора с Английки(Имам в пред вид при набора на персонал).Също така ако може да отговориш на съшия въпрос и за сервитьорки.Благодаря предварително!

Link to comment
Share on other sites

Аз имам въпросче...

Как стоят нещата с почивните дни? Миналата година като се изтърсихме студентите пред хотела,излезна Сашо Арабаджиев и започна да обяснява,и му задаваме същия въпрос за почивните дни...и той просто каза:

"Имате право на един почивен ден в седмицата,но няма да го ползвате"

И така си и остана,а да не говорим че този "работно-почивен" ден не се заплащаше...

 

Един почивен ден. А между другото отпоста ти само аз, ти и тези, които позновот елените разбират за кой хотел говориш.

"Елените" е цяло селище.

 

Искам да знам за барман има ли някакви по спецефични изисквания?Ползват ли се с превилегии хора с Английки(Имам в пред вид при набора на персонал).Също така ако може да отговориш на съшия въпрос и за сервитьорки.Благодаря предварително!

 

Има изисквания - по отношение на езиците - английски и немски.

Link to comment
Share on other sites

С кой трябва да разговарям ако искам да кандидатствам.(Ние сме двама за барман и за сервитиьорка(Тя учи в тоха за Барман и Сервитьор).Аз имам покрито ниво по Английски-Intermediate с 79% ,а тя Pre-Intermediate.

Link to comment
Share on other sites

Taka 2 години работих ляото на морето в слънчев бряг. Бях във виктория груп миналата година бях и вип сервитъор обслужвах Ветко и разни бг випове като Стефка Костадинова и тн. Вече неработя в тоя бизнес но как изкарах в Виктория груп. Ок има готини хора купона е нон стоп заплатите са ниски но горе долу така са навсякъде в слънчев бряг влас и несебър. Спиш в мазета или ако си на елените в квартири във влас като има 2 служебни рейса на ден изтървешли ги и трябва сам да се оправяш. храна ти е осигурена. не е лошо но не е и прекрасно има адски много работа и голямо въртене на персонала. ако искаш да правиш пари на морето честно неможеш да ги направиш и които ми е казал че е изкарал пари там и е бил честен ще му се изсмея в лицето. Бях и отз за 3 месеца не е нищо особено. Тоя наско маи е самозванец и няма нищо общо с виктория груп бил съм по всички обекти и такъв оправител няма някакъв фишек е тоя тип. Сега за парите един сервитъор взима около 300 лева на елените малко повече 320-350 като всеки месец ти взиамт поне 10 кинта за чупливост. барамните са на 350. Отз взима 500 лв чисто. От бакшиши без далавери можеш да си докараш около 20-30 лв ако играеш мръсно може и до 50-70 да стигнеш. А тая обява е измислица като гледам как отговаря тоя тип.. има нещо гнило определено. Да плащат месец назад но навсякъде е така аз съм си взимал парите винаги не е имало проблем е миналата година ми бяха махнали 5 дена от месеца хем изкараш цял месец и 2 дена повече 4е имаше вип вечеря ама караи не съм за 40 лв./

Link to comment
Share on other sites

Колкото си запознат с кодекса, толкова и с плащанията на холдинга. Приятелски съвет - изтегли си от нета кодекса и го прочети, за да не се излагаш повече така.

<...> Колкото до заплата на 15 дни - няма да стане.

Обичам "приятелските" съвети... :rolleyes: Или ти не си чел Кодекса, или разчиташ с високомерния си тон да заблудиш кандидатстващите за работа. Ето ти я частта от Кодекса на труда за заплащането:

 

Чл. 270.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Трудовото възнаграждение се изплаща авансово или окончателно всеки месец на два пъти доколкото не е уговорено друго.

(3) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Трудовото възнаграждение се изплаща лично на работника или служителя по ведомост или срещу разписка или по писмено искане на работника или служителя - на негови близки. По писмено искане на работника или служителя трудовото му възнаграждение се превежда на влог в посочената от него банка.

Хайде сега да обясниш, защо това да означава, че по кодекс се плаща месец назад? Според мен означава, че в договора при вас е предложено да се изплаща заплатата със закъснение, защото нямате намерение да плащате целите суми от последния месец. Мисля, че е доста прозрачно, като се има предвид, че вече има опарили се.

 

За сведение, работила съм повече от 5 години в държавно предприятие, където аванс за текущия месец се плащаше на 5-то число, а заплата за същия месец - на 25-то, т.е. дори преди да е изтекъл месеца. Просто такъв беше договора. Когато съм работила на морето, е било същото, като съм си тръгвала с изчистени суми, т.е. така, че да не ми се дължи нищо.

Link to comment
Share on other sites

... Сега за парите един сервитъор взима около 300 лева на елените малко повече 320-350 като всеки месец ти взиамт поне 10 кинта за чупливост. барамните са на 350. Отз взима 500 лв чисто. ...

Нека тези, които проявяват интерес да не се подвеждат по тази информация - старичка е.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

само не мога да разбера защо като отивате и виждате ква е лайнарщина и тва със заплатите ... пълни глупости... ии 300лв на месец... че аз толкова взимам за 16 работни дни ... оставате до края... в смисъл ... не моа да фана логиката ... кви пари харчите първите два месеца докато си земете 300-те лева... примерно ... или вие не харчите понеже сте по цял ден на работа и после не ви остава нищо друго освен да спите... според мен ако няма трудов договор и не плащат на време демек месец за месец примерно за барман поне едно 450-500лв... изобщо не си заслужава...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...