Jump to content
BulForum.com

Проблем с подмяна на банкнота


t_tunchev

Recommended Posts

https://imageshack.us/i/pmRxClpVj

https://imageshack.us/i/pn4jqfWWj

 

Бях в две банки в които се опитах да внеса тези 100 евро,но и в 2те касиерката ми отказа.След разговор с "отговорника" на едната,която просто каза,че не приемали и избяга зад едно бюро с довода че не приемали евро,което прозвуча доста тъпо и отказа да водим нормален разговор просто,защото избяга.

В интернет прочетох,че:

 

Оценка  и подмяна на банкноти

 

- повредена банкнота, от която е запазена най-малко три четвърти (75%) от площта й или сглобените части от банкнотата възстановяват такава част от площта й, се заменя по пълна номинална стойност;

 

Очевидно липсват по-малко от 25% от площта... интересуваме какъв е закона точно и банката не е ли длъжна да ги подмени дори и на някаква по-ниска стойност.

Link to comment
Share on other sites

Ще го видя,но въпроса е принципен...не са ли длъжни да я подменят,ако са запазени номерата,а и в конкретния случаи не е и толкова скъсана.Едната също ми каза,че на еди кой си клон можело да я приемат,което пак прозвуча доста тъпо.

Link to comment
Share on other sites

Ще го видя,но въпроса е принципен...не са ли длъжни да я подменят,ако са запазени номерата,а и в конкретния случаи не е и толкова скъсана.Едната също ми каза,че на еди кой си клон можело да я приемат,което пак прозвуча доста тъпо.

Отиди в БНБ да ти я сменят!

Link to comment
Share on other sites

...и банката не е ли длъжна да ги подмени дори и на някаква по-ниска стойност.

Не,това което си написал важи само за български банкноти.За цветна валута по усмотрение на персонала,ако касиера откаже по независимо каква причина няма да ти ги вземат.Изключение е само БНБ там ще ги сменят.В малък клон в (Харманли) исках да сменя Датски крони,перфектни,без забележка.Отказаха ми с обяснението че...касиера не е виждал на живо и не може да определи истинноста им!Ровиха в онлай класьор издаден от Бнб да видят за какво иде реч.Изобщо избягват главоболия щото могат да си го позволят,няма и на кой да се оплачеш.Отивай в Тавекс или някое частно бюро...

Link to comment
Share on other sites

Не,това което си написал важи само за български банкноти.За цветна валута по усмотрение на персонала,ако касиера откаже по независимо каква причина няма да ти ги вземат.Изключение е само БНБ там ще ги сменят.В малък клон в (Харманли) исках да сменя Датски крони,перфектни,без забележка.Отказаха ми с обяснението че...касиера не е виждал на живо и не може да определи истинноста им!Ровиха в онлай класьор издаден от Бнб да видят за какво иде реч.Изобщо избягват главоболия щото могат да си го позволят,няма и на кой да се оплачеш.Отивай в Тавекс или някое частно бюро...

Добре,благодаря...ще пробвам в Тавекс.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...