Jump to content
BulForum.com

Как да настройм АТИ-то или нВидиа-та да изкарва образ на ТВ-то


MazataBG

Recommended Posts

Днес правих една X1650PRO,между другото тва ми е първото ати тв-аут досега все нвидии съм правил и си стана почти от раз

драиверите бяха от март 2007,тв-то беше 100херцово някво

Черно бялото или е от PAL B,С или от кабели според мен

Кабелите при мен бяха 7-пинова S-Video към 1 чинч за тв-то

 

Връзката ми е следната: От картата излиза преходник който изглежда така. След това свързвам 10м кабел който изглежда така. После влиза в буксата на телевизора. Преди като бях с нвидиа тази система работеше безотказно. Сега не знам къде е проблема. Драйверите са ми v7.9...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Имам нов въпрос.Как да го направя на dualview да си стой на компа десктопа а на tv-то да гледам филм.Пробвах но тъпия MV2 player го прави на монитора fullscreen а на tv-то не е на fullscreen и се виждат субтитрите,а като го направя на full отиват на монитора.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

не мога да намеря от къде да сменя от черно-бяло на цветно ,

в момента съм включил с-видео кабела ,образът на телевизора е черно-бял,и е застинал на картината на десктопа ми без икони,как да го подкарам?

и още нещо телевизорът ми е thomson и пише отпред още че е 100hz hight focus ,но в настроикоте на видото ми пише че е 60hz,видеото ми е nvidia geforce fx5600xt td256

който знае да помага

мерси предварително :)

 

EDIT: вече управих застиналата картина ,

остана само 4ерно белия образ :)

и как да закарам звука до телевизора

Link to comment
Share on other sites

За звука си правиш кабел за три лева. Картината се оправя като набараш правилния стандарт от компа(има доста видове пал-б). честотата не може да се вдигне повече, просто тва си е дефлатската и мксималната.

Link to comment
Share on other sites

@Altavia

За звука, вземи кабел Стерео жак към 2 Chinch/Чинч-а каго гледаш дължината да ти стигне за връзка комп-телевизор. Жак-а ръгаш в изхода на звуковата карта, чинчовете в аудио входовете на телевизора.

Така изглежда жак-а 2410171000160_M.jpg

 

А така чинч-а

si2565995.jpg

На теб ти трябва баш кабел като горния(със същите букси), но внимавай с дължината. Гледай да стигне!

 

За картината, отиваш в настройките на видеокартата, избираш режим на работа Dualview, в менюто Video Overlay Setting избери на прозореца Full screen device избери Auto-select, а отдолу трябва да е чекнато Track overlay rotation.(така филмите ще вървят на ТВ-то а на компа можеш да правиш други неща).

За да оправиш цвета търси в менюто с настройките на Телевизора следното или подобно

Device Settings >> Slelect TV Format > Advanced

От излезлия прозорец пробвай различните опции за Video Output Format и Signal Format.

Ако не стане хватката, занчи кабела с който прехвърляш ведосигнала към ТВ-то е ментак, не е синхронизиран и ще трябва да взимаш нов, по-качествен(аз ти препоръчвам Hama), като преди това поискай от приятел назаем кабел за да си сигурен че кабела е виновника за цвета.

Link to comment
Share on other sites

направих го, филма си върви а на компютъра друго,

но не излизат субтитрите ,

сменях стандартите на ТВто пак си остава черно бяло,

кажете ми как да стане това цветно

 

edit:

стана цветно след като направих на ТВто AV S-VIDEO

субтитрите ги има но с BSplayer не искат да вървят,

само с другите плейари,

кажете ми някой плейър с който може да се увеличава и намалява големината на субтитрите

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Имам следното запитване - какво трябва да направя за да изкарам образ на ТВ-то, което е LG LCD (отзад има SCARD, S-Video изходи както други 3 изхода за чинчове), а видеокартата е АСУС EAX550HM512 , която има ТВ-оут който обаче е 7-пинов :blink: . Та въпроса ми е какви кабели трябва да закупя(и от къде евентуално, защото по цял ден съм на работа и нямам време за обикаляне), и какви настройки трябва да се направят за да излезне обреаз на ТВ-то?

 

П.П. Вчера търсих кабел SCART/S-Video (7 pin), но и така не успях да намеря...

П.П. Прочетох, че колегата (LADA 1500) e използвал 7 пин-ова S-Video към 1 чинч, което и аз пробвах, но не се получи...

 

Та благодаря предварително на всеки, който помогне. Лек ден.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Асус дават заедно със картата и един кабел, който е нещо като преходник. От едната страна влиза във видеокартата а от другата излизат 3 жака. С него няма да имаш проблеми...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Да питам малко по друг въпрос.Картата ми е нвидиа.Мога ли да си наглася видеокартата така че на ТВто да гледам филм а в същото време на компа да се прави нещо друго

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Да питам малко по друг въпрос.Картата ми е нвидиа.Мога ли да си наглася видеокартата така че на ТВто да гледам филм а в същото време на компа да се прави нещо друго

 

може как ще не може ако си на windows 7 натисни бутона (знаме) този с който ти се отваря стар менюто - едновремено с него натисни и буквата P ще ти излезе 4 монитора избери предпоследния и готово.

 

На телевизора ще гледаш филми а на монитора всико останало

Link to comment
Share on other sites

може как ще не може ако си на windows 7 натисни бутона (знаме) този с който ти се отваря стар менюто - едновремено с него натисни и буквата P ще ти излезе 4 монитора избери предпоследния и готово.

 

На телевизора ще гледаш филми а на монитора всико останало

 

Интересен трик! Никога не съм го знаел.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Какво ли не опитвам, но след като упдейтнах драйверите на нвидиата и сложих най-новата 7ца-

Не мога да подкарам FULLHd на тв-то.

В резолюциите, които уж поддържа е няма. Добавям е от add resolution 1920x1080 /60hz/ но като е apply-на и после пак ми връща 1600х1200.

ДО сега съм нямал такъв смотан проблем и винаги ми е била в подържани резолюций.

Няколко версий на nvidia смених...

 

p.s. Само с windows-кия драйвер става, без да инсталирвам Nvidia software.

EDIT: Оправих се...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Мм включих телевизора към компа и както даваше нормално изведнъж картината стана черно бяла.Имам кабел сигурно от година и досега никога не ми се е случвало. Видеото е нвидиа 8500 а ТВ самсунг 32 инча. И от настройките не мога да оправям цвета.После рестартирам и дава цветно 2-3 секунди и пак черно бял цвят

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Мм включих телевизора към компа и както даваше нормално изведнъж картината стана черно бяла.Имам кабел сигурно от година и досега никога не ми се е случвало. Видеото е нвидиа 8500 а ТВ самсунг 32 инча. И от настройките не мога да оправям цвета.После рестартирам и дава цветно 2-3 секунди и пак черно бял цвят

тъкмо щях да питам за същото, само че при мен черно-бялата картина стои постоянно. картата е 8500GT и я свързах с монитора(Samsung, но не е LCD, а от старите и използвам една скарт букса) ... и тъй като преди време когато съм гледам на ТВ-то бях на ATI, нямам никакви наблюдения върху nVidia, някой би ли разяснил дали тази черно-бяла картина може да стане цветна :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Взех един HDMI кабел.Телевизията си работи от стб-то,обаче пробвам да пусна някой филм от лаптопа...ама не работи,даже няма образ.Навежда ме на мисълта че явно няма да е като USb-то - ръгваш и тръгва.

Кажете какво да барна ,та да тръгне образ :zzz :lol:

 

Видео картата е : Mobile intel - 965 Express Chipset Family // 384 MB

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Такамммм имам монитор 17" (1280х1024) и телевизор 40", който през PC вход поддържа 1024х768.Ползва се ATI4800.Идеята е ясна, на едното филмите, на другото копютърните му неща.Да, ама не.Не 'ще и не 'ще да тръгне.Ползвах хинта описан по-горе Win+P, но не помага.Компа се шашва и се рестартира.Когато успея да подкарам и двата монитора на разширен режим, всичко което пусна и го извлача да се покаже на телевизора трепти адски много и размава.Просто не става за гледане.Все още не съм пробвал, ако им оеднаквя резолюциите дали ще тръгне нормално.Но все пак да питам.Това трептене и шашкане на компа от различните резолюции ли е или аз нещо не мога да направя както трябва?Някой друг минал през това?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 7 months later...

magdanoz4o, не си споменал по какъв начин си вързал компа с телевизора - hdmi, vga ... щото май има разлика.

 

аз да питам за ей тая карта - http://www.inno3d.com/products/graphic_card/gf7_pcie/7300gt.htm

 

дали поддържа hdmi audio out т.е. като му хакна един hdmi кабел(ползвайки преходник dvi-hdmi) звука и картината ще се пренасят по кабела? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Компа с телевизора през VGA кабел (само такъв кабел поддържа телевизора за връзка с комп.), с монитора чрез DVI.

Иначе вече не ми е важно.Тази конфигурация отпадна...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Да пробвам в тази тема дали някой, ще може да помогне, за да не пускам нова...

Някой може ли да каже как да си подкарам Ati Radeon 3850 по HDMI кабела на ТВ-то, мислех че мушкам кабела давам на ТВ-то кой канал на HDMI-я и готово, само че ТВ-то като му ръчна кабела (първо всичко е червено, идея си нямам дали трябва да е така, както и дали бачка изхода на картата коректно, ТВ-то ме пита дали входящото устройство е свързано към РС-то, ако му дам "не" - зарежда донякъде Уина и после дава само черен екран и нищо повече, ако му дам "да" пак зарежда донякъде Уина и после ми вика няма сигнал, ако изкарам кабела на HDMI и превключа на RGB - компа си бачка без проблем. XP х64 съм и последният Ати Каталист. Тв-то и монитора са 2в1 LG M2432...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

да питам нещо тук ... как да разбера дали даден модел поддържа HDTV? примерно nVidia 8400GS .... в интернет не мога да намеря еднозначна информация. говоря за свързаност посредством HDMI кабел ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...