Jump to content
BulForum.com

фиеста - гладна, гладна...


ukosiv

Recommended Posts

Здравейте Форд-аджии !

Сигурно "темата", която публикувам е много банална , но се надявам да ми помогнете ...

Търсих да си купя малка компактна кола за София . Попаднах на една "Фиеста" и отскоро се разкарвам с нея насам-натам

(1999; 1.25 ; 16 винтила ; "Зетек" ). Като цяло нямам забележки , дори се учудвам как върви този "фъстък" ...

Но е много "жадна" горката !... Сигурно ми качва 9-10 (може и повече) на градско ! Знаете ли случайно как мога да я накарам да харчи по-малко ("...има нещо гнило в Дания !")? С моите скромни знания и опит си мисля, че автомобил с такъв размер не може да има по-голям разход от 5 /100 ( градско 7 /100) ...

Благодаря предварително !

Link to comment
Share on other sites

За Фиестата и за това време, разхода ти е напълно приемлив. А, ако някой ти каже, че колата му гори 5 на 100 бензин градско, просто му кажи да се гръмне.

Ето тук можеш да прочетеш малко мнения на хора каращи Фиеста. Иначе поздравления за колата, за мен Фиестата е един от най-сполучливите автомобили в компактния клас.

 

Тук има още инфо.

Link to comment
Share on other sites

http://www.spritmonitor.de

 

Тук можеш да видиш средните цифри и горе-долу добиваш представа.

 

Малките коли, не горят малко. Това от опит го казвам, 5/100 - градско са търговски чалъми. Предимствата на малката кола са да ти е лесно в града с паркирането. Имах 2 малки коли и 2-те си зобеха по 8,5/100 газ в Пловдив, на бензин да е 7,5-8. Карай със здраве и това е. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...