Jump to content
BulForum.com

Тери Пратчет


Recommended Posts

Добре дошли в недотам официалния сайт на Тери Пратчет. :punk :punk :punk

Тери Пратчет е супер зарибителен автор с чудесно чувство за хумор! От книгите му които съм чел досега най много ми хареса "Магизточник" :punk

Мисля, че сайта по-горе ще се понрави на много. :)

Link to comment
Share on other sites

Адресът ти е леко объркан. Написано е 2 пъти http.

 

Иначе, много готино място за всички фенове на Пратчет

Link to comment
Share on other sites

Супер е имам 10 тина негови заглавия но и доста не съм чел.

Така, че размяната на книги от него бих я приел с охота.

Link to comment
Share on other sites

Много хора свързват Пратчет предимно със света на Дискал Аз обаче горещо ви препоръчвам трилогията за Номите! Гениално! :woot

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

mnogo zaribitelen avtor първата книга която про4етох от него беше dqdo praz много се накефих и по4нах да си зимам другите имам кум 8 книжки

..

за саита : бива си го ... много фенове ще се накефят

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

spored men Prat4et e nai-velikiqt syvremenen avtor....

az pyk sym mu 4el vsik4i ot discworld s izklu4enie na eric :cry

sy6to i 1 knijka za nomite i edna druga, mai se kazva6e "avtenti4nata kotka" ili ne6to podobno

ta Prat4et nqma lo6a kniga

Link to comment
Share on other sites

@Baba_qga: "Ерик" (= Първата книга на Пратчет, издадена в България - 1992; илюстрации на Джош Кирби. Книжката е с доста големи размери, нехарактерни за поредицата от Света на Диска както я познаваме днес :P Голяма е горе-долу колкото Албума, но дебеличка. Мисля, че си заслужава да се прочете, за да се допълни представата за Света.

Иначе мога със гордост да заявя, че притежавам колекция от всички издавани в България книги от поредицата на DW, няколко други на английски ("The Amazing Maurice and his edicated rodents", "Night Watch", "A Hat Full of Sky", "The Last Hero", 2 карти - на Света и на владенията на Смърт), трилогията за номите и невероятната "Добри полиджби" (с Нийл Геймън - може би любимата ми). Така че чувствайте се свободни да си взимате от мен (вярвам, че сте ценители и на книгите няма нищо да им се случи, колкото и наивно да звучи :tongue )

Link to comment
Share on other sites

Guest liquid

aue SOUL MUSIC e nai ludoto ue :P...i MORT..abe si4ki sa super qki sq osobeno tezi s vaims i smart.. kakto i da e pi4a e ultra smeshen ama nai-qki sa poqsneniata otbelqzani s "*" prosto si padam ot smqh kato gi 4eta :P ...za zabavlenia knigite sa mu veliki,no ne e zle da hvanete neshto po seriozno no pak v janra :P e ne to4no fantasy ama Isaac Azimov e ultra neveroqten :P

razmeni na knigi pove4e ne pravq :( ..imah sakvartirant naskoro i kat si tragvashe duhna s 8 ot discworld edna LINUX i 7 diska za linux i kvo li oshte det ne sum otrkil oshte :angry1 :cry

no puk ako nqkoi gi ima na angliiski shte napravq iskliu4enie da razmenim neshto :)

Link to comment
Share on other sites

На сайт http://onepower.hit.bg/ има 26 от книгите от Света на Диска на английски (в .txt или в .html формат). Има също още доста произведения на други автори като Робърт Джордан, Джон Толкин, Уилям Гибсън, Айзък Азимов и др.

Сайтът не е мой и не участвам в поддръжката.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Не е никак лош сайта,браво ако е твое дело.

Не е, случайно го намерих :D

P.S. snejko според мен "Малки Богове" е най-добрата, просто е гениална и много смешна! :punk

Link to comment
Share on other sites

Като гледам половината тук казват, че някоя книга е най-готина, просто защото не са чели другите. Да се кефите на Пратчет, защото е "смешен" си е гадничко. Той не е смешен, той е гениален. Чувството му за хумор е наистина невероятно. Трудно може да се определи коя книга си струва най-много. Всичките от Света на Диска са страхотни, Добри поличби също е много хубава, Бромелиада кърти също (позната в България като Трилогия за Номите). Във всички книги има силно философски момент. Да кажеш, че "Малки богове" е просто смешна си е обида. Философията в книгите на Пратчет е застъпена навсякъде. Сатирата и пародията я има на килограм, жалкото е че доста от пародийните моменти не се разбират от нас поради превод или друга причина (така обичаните от Тери латински поговорки, които съм сигурен че са голяма гавра, но уви не разбирам нищо). Тери е невероятна находка, истински гений. Моя любима поредица от Диска е тази за Стражата. Ваймс е страхотна личност. Не ми харесват толкова книжките за Ринсуид, ако трябва да ги подредя на първо място е Стражата, след това Вещитиците и накряа Ринс.

Ето един цитат от Магизточник, който искрено ме разсмя.

Описва се един ненадминат крадец от Анкх-Морпорк:

На него се приписваше кражбата на украсения със скъпоценни камъни нож за изкормване от храма на Офлър, Бога-крокодил - насред вечерната служба. Бе лишил и най-расовия състезателен кон на Патриция от сребърните му подкови тъкмо когато животното побеждаваше в надбягване. А когато Гритолър Мимпси, вицепрезидент на Гилдията на крадците, бе сбутан и сръчкан на пазара и по-късно вкъщи установи, че диамантите, които току-що бе откраднал, липсват от скривалището си, знаеше на кого да има зъб.*

*Защото Гритолър бе глътнал диамантите с цел да ги опази от посегателства.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Пратчет не е най-любимият ми писател от този стил (на мен ми харесва повече Бари Хюгарт).Ето ТУК има работи на илюстратора на книгите му Josh Kirby.

Link to comment
Share on other sites

http://warez.ru:8080/FTP/Pictures/Josh.Kirby/ ---> Тук качвам всичко, показано на сайта от горния линк. Има наистина невероятни изпълнения.

Има и повторения на някои неща, но разглеждайки ги, не можах да ги филтрирам. Може би в последствие ще го направя.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Абсолютно съм съгласен ,че книгите на Тери са страхотни!

Аз искам да препоръчам на хората тук още един автор - Робърт Ранкин ,и по-специално Най-Голямото Шоу В Космоса,а ако някой я намери в електронен вариант на бг,моля нека я качи!!!Невероятна книга

Link to comment
Share on other sites

ми да си призная съм чел само 1 книга на Пратчет "Шовенист" но главно защото нямам много време да чета

иначе тя ми хареса много и мисля като дойде ваканция да прочета и някоя друга

а за сайта влязох и мислех да си лягам за тва излязох ама то ми написа "Бяхте в саита 1мин и еди колко си секунди надявам се че успяхте да го разгледате" стана ми гузно и ся пак ше влеза да го разгледам по-подробно :P :D

(не ми казвайте че съм тъп знам си го :bgrin: )

Link to comment
Share on other sites

Много хора свързват Пратчет предимно със света на Дискал Аз обаче горещо ви препоръчвам трилогията за Номите! Гениално!  :woot

 

А нея вога ли от някъде да си я намеря на BG???

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

Я да видим има ли фенове на Пратчет от 2004та насам.Аз лично съм такъв.Имам само към 6-7 книги но сега сега спестявам за 7ма :D. Последно прочетох Нощна Стража.

Сигурно знаете филма Дядо Прас/The Hogfather.Има ли други филми по книгите на Пратчет???

Link to comment
Share on other sites

Само се надявам да ги четеш по ред. Има още филми, мисля че имаше едно анимирано за вещиците и Soul Music има със сигурност анимирана версия. Ето ти реда на четене: линк

 

едит: аз лично имам привилегията да имам няколко книжки донесени от англия които ги няма тука.

Link to comment
Share on other sites

Я да видим има ли фенове на Пратчет от 2004та насам.Аз лично съм такъв.Имам само към 6-7 книги но сега сега спестявам за 7ма :D. Последно прочетох Нощна Стража.

Сигурно знаете филма Дядо Прас/The Hogfather.Има ли други филми по книгите на Пратчет???

 

Ако искаш аз май имам няколко дето ми се дублират, кажи кои имаш и ще проверя моите може да ти подаря някоя която нямаш :)

Link to comment
Share on other sites

Само се надявам да ги четеш по ред. Има още филми, мисля че имаше едно анимирано за вещиците и Soul Music има със сигурност анимирана версия. Ето ти реда на четене: линк

 

едит: аз лично имам привилегията да имам няколко книжки донесени от англия които ги няма тука.

Ами не ги чета под ред, но все пак книгите на Пратчет са написани по такъв начин че дори да четеш последната излязла пак ще разбереш всичко.А иначе първата книга от диска(май е "Ерик")никаде не мога да я намеря.Търсил съм в всички книжарници на центъра ама я няма :cry djadomraz ако я имаш и ти се доблира я давай :P даже ще ти я платя щото така да ми подаряваш ми е малко неудобно.

Link to comment
Share on other sites

Ами не ги чета под ред, но все пак книгите на Пратчет са написани по такъв начин че дори да четеш последната излязла пак ще разбереш всичко.

 

И все пак е желателно да се четат подред, или поне поред спрямо сериите:

http://en.wikipedia.org/wiki/Discworld_reading_order

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...