Jump to content
BulForum.com

Програмки след преинсталация


Hip

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Понеже все повече и повече ми се налага да преинсталирам лаптопчета ми се иска някак си да изготвя флашка само с програми за след преинсталиране, аз лично имам един списък с около 10-15 програмки, но ми е интесно ако някой се занимава да сподели своя, за да обогатя малко програмките.

Другото ми питане е има ли някакъв начин(предполагам с някоя програмка) с който да мога да си направя примерно Win-a като се инсталира, по време на инсталацията да ми инсталира всички програмки, който аз искам или някак примерно да кача програмите някъде и да пускам нещо, което да ги инсталира всички или нещо от този сорт, защото е адски досадно като ми се съберат, примерно 3 лаптопа за преинсталиране и на всеки по отделно да инсталирам всичко, иска ми се някак си по организирано и бързо да върви цялата работа.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм си нагласил повечето програми да са портабъл в една папка в дял Д: , а десктоп иконите към тях като се наложи ги копирам в папка д:/преинстал (заедно с някои неща от аппдата). На чисто свалям и инсталирам последните версии само на 4-5 програми - 7зип, браузър, торент клиент, ВЛЦ плеър, драйвър за видео. Иначе имам в един облак още портабъл програми, които опирам до тях веднъж годишно.

 

По втората част, със сигурност може да се направи такъв скрипт, но трябва да се оптимизира ако извади грешка при някоя от инсталациите да не омазва целия процес. И трябва да се внимава с подредбата на файловете и папките. Тръгнеш ли да ги разместваш, трябва да актуализираш и скрипта... Според мен докато го изпипаш както трябва ще ти струва повече усилия от това да си ги инсталираш както досега.

Link to comment
Share on other sites

ninite го знам, ама не всички програми, който си инсталирам попринцип ги има там, за това търсех алтернатива, но до колкото виждам, горе долу като мен боравите за сега, така че явно май няма особено по-лесен и мързелив начин. :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...