Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте моторна резачка


random

Recommended Posts

Моля за съвет от хора с личен опит !

 

Спешно ми трябва бензинова дърворезачка. Може да не е професионален модел, но и да не е от китайските боклуци за които чета само негативни коментари. Хускварна са ми доста скъпи като се има предвид, че тръгват от 450-500 лв та до 1600 лв. По празниците ще ходя на вилата и трябва да махна и нарежа няколко (6-7 големи) дървета. Имам електрическа, но те са пълен боклук а пък и иска кабел :confused какъвто там няма. Дайте съвет за марка, модел а пък ако може и за магазин от където да я купя. В София или близките околности.

Дори и да е от китайските боклуци ако някой има личен опит и е доволен от даден модел нека каже. Това ще е краен вариант, но до петък трябва да съм я купил.

:beer:

 

За ориентир на цената около 200 лв мога да ги отделя. За над 240 лв вече ще млатя с брадвата :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Наточи брадвата и си приготви дебели ръкавици. За тия пари няма резачки дори и от евтиния клас.

 

В твоя случай потърси от някого назаем или наеми резачка, след като няма да я ползваш редовно.

Link to comment
Share on other sites

Незнам какво говорят за китайските, ама аз с тея от Метро оранжевите(Ферос Тоолс май им е марката) това лято съм нарязал над 25 кубика дърва. То не бяха ябълки, то не бяха череши, то не бяха чамови греди от стара оранжерия, стари столове, една огромна круша в двора и какво ли още не. Купих я в началото на годината за 150лв. 1000 пъти си изкара парите и сега с кеф мога да я запратя към коша. Още си работи, незнам късметлия ли съм какво ама съм доволен. Редовно я сервизирам и проверявам има ли масло за веригата и т.н. Точене обаче не с пиличката от комплекта, а от Баумакс си взех специална пила. Ако не се точи само цикли и ти сам се мъчиш. Решавай, но аз съм доволен.

Link to comment
Share on other sites

Хускварна или Щил...Нашата е Хускварна и не помня колко години вече я ползваме. Дори не помня дали е взимана на ония пари или малко след деноминацията, но си беше цифра...явно има защо ;).

Link to comment
Share on other sites

Стефчо, това са правилните марки, но момчето ти каза, че има 200 лева за даване.

 

Жоре, ти 25 кубика дърва виждал ли си на едно място? Тоя боклук може да става за клечки и пръчки, но ела да ти дам един черничов пън да видим дали че стигнеш средата. Чети внимателно какво писа момчето:

 

махна и нарежа няколко (6-7 големи) дървета

Пак ще кажа, че е най-добре да си плати на човек с машина или да си наеме машина за този случай.

Link to comment
Share on other sites

:cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry

 

Еми маи ще наема машина. Друг няма как да водя там защото ще седя с дни. В нета видях оферти за по 90 лв някакви китайски модел 5200 :sick Ако никой не разкрие таината къде се крие качествена машина до около 200-240 лв, то май ще рискувам 90 лв и ще си наточа брадвата за всеки случай. :pirate

Link to comment
Share on other sites

Пич, тогава си наеми един Щил, както по-горе ти показаха, па си свърши работата. Ако си сам не ти препоръчвам да режеш дървета. Отделно че по принцип е забранено и може да отнесеш глоба. Задължително трябва да има и други хора с теб да ти помагат със или без машина. При 6-7 големи дървета забрави да сечеш сам с брадва - ще окапеш на първото. Наеми си СЕРИОЗНА резачка за 3-4 дни и се оправи. НЯМА такава тайна, каквато ти се иска, а ако я откриеш ми кажи как и аз примерно да си взема свясна нова кола за 1/3 пари . laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Стефчо, това са правилните марки, но момчето ти каза, че има 200 лева за даване.

 

Жоре, ти 25 кубика дърва виждал ли си на едно място? Тоя боклук може да става за клечки и пръчки, но ела да ти дам един черничов пън да видим дали че стигнеш средата. Чети внимателно какво писа момчето:

 

Пак ще кажа, че е най-добре да си плати на човек с машина или да си наеме машина за този случай.

 

Видене ела само до нас, на 2 минути ти е да ти покажа колко дърва има в двора. На вилата имам още 2 тракторни ремъркета, отделно на баща ми един приятел закара в Златитрап 4 автомобилни ремъркета с връх. И това е само черешови дърва. Имаме 10 декара череши и тая есен всяка събота и неделя месец и половина съм рязал със същата резачка и изнасял дърва....А другите дърва са само +. "Само" 2 вериги съм скъсал и сменил от работа. Така, че повярвай ми знам колко е.

 

А мога да ти гарантирам, че черничовият пън ще го одрежа. И аз бях скептичен към това "китайско чудо" на техниката ама ми свърши перфектна работа. Както казах сега с густо мога да я метна в коша. 100 пъти си изби парите.

 

Има си и кусури де. Като се напълни резервоара за бензин и се наклони през одушниците капе бензин. Много малоумно са направени. Ако не е "фул" си е екстра. Другото е че малко доста харчи, ама напролет ще мъча да регулирам карбуратора.

 

Спор няма, че Хускварната е машина. Несъмнено си струва парите, ама за дадената работа и брата китаец ще свърши работа.

 

П.П. Иначе Виден, е прав задължително трябва да има човек, който да ти помага. Да не се обиждат жените ама в никакъв случай, жена, гадже, баба и т.н. Мъж трябва да помага и то да знае как да се пази, че съм виждал такива без грам инстинкт за самосъхранение, ще се навре във веригата и ще стане беля.

Link to comment
Share on other sites

 

П.П. Иначе Виден, е прав задължително трябва да има човек, който да ти помага. Да не се обиждат жените ама в никакъв случай, жена, гадже, баба и т.н. Мъж трябва да помага и то да знае как да се пази, че съм виждал такива без грам инстинкт за самосъхранение, ще се навре във веригата и ще стане беля.

 

Ти остави веригата, ако му падне не дай си боже дървото отгоре да го натисне? Не всеки може да реже големи дървета. Задължително е да има и други хора.

Link to comment
Share on other sites

Мерси на всички за инфото

Още не съм купил но пък и плановете се промениха и ще режа след нова година

Иначе до сега все сам съм рязъл. Преди настоящата ми електричка (абсолютен боклук въпреки че работи и за някоя малка работа върши работа) Преди време имах една руска много стара май беше Дружба4. Тежеше към 15 кг, харчеше като москвич и беше със приставка за водна помпа. Уникална машина нарязъла повече дърва от свитите на Кобурготски :lol: , но ... просто се изпилиха и изчезнаха всички части а резервни няма.

За малко да се фърля на едно китайче за 100 лв, но се отказах и реших да е нещо от тук http://www.husqvarna.com/bg/forest/products/allround-saws/husqvarna-chainsaws-allround-saws/ или тук http://www.stihl.bg/isapi/default.asp?contenturl=/produktdb/katalog/

 

Имат и качествени неща за до 500 лв. Тези 200 дето си ги сложих за лимит много ми връзват ръцете и май ще предпочета качеството на оторизиран магазин

 

 

Иначе винаги съм работел сам и никога не са ми помагали нито жената нито бабата :woot

До сега инциденти освен скъсани жици не е имало.

 

Весела Коледа и Честита нова 2011 година

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

И китайските стават не слушай какво ти се говори.

Преди да си продам китайската ми вършеше идеална работа а не е кът да не съм я натоварвал.

А и да не говорим през колко приятели и комшии е минала и не се предаде. Купих я от един мангал за 80лв марката беше huspvarna , естествено веригата и шината не ставаха смених ги с оригинални на stihl и нямаше никви драми. Дори бих казал че работеше доста по-добре от настоящият ми партнер за близо 500лв.....

Link to comment
Share on other sites

няма проблеми ама няма верига грам пък и ако ще режеш големи дървета определено не става - слабичка е партнера , подведох се аз по баумакс продавачите ама кво да прайш всеки греши.... :pirate

Link to comment
Share on other sites

Клони и дреболии до 20см макс. Аз ще купувам телескоп с приставки на Хускварна, че мнго неща са ми нужни из двора - висок храсторез - да стига на 3м., резачка за клони и т.н. Пак ще хвръкнат бон и нагоре, но поне окомплектовката ще е пълна тоя път...

 

Дай да се разберем, че в близките 2 месеца няма да стигна до тая покупка. За нула време приключвам и ти нося машината. Даже ако взема да си я донеса в Крумово може и да почерпиш най-после laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Моля за съвет от хора с личен опит !

 

Спешно ми трябва бензинова дърворезачка. Може да не е професионален модел, но и да не е от китайските боклуци за които чета само негативни коментари. Хускварна са ми доста скъпи като се има предвид, че тръгват от 450-500 лв та до 1600 лв. По празниците ще ходя на вилата и трябва да махна и нарежа няколко (6-7 големи) дървета. Имам електрическа, но те са пълен боклук а пък и иска кабел :confused какъвто там няма. Дайте съвет за марка, модел а пък ако може и за магазин от където да я купя. В София или близките околности.

Дори и да е от китайските боклуци ако някой има личен опит и е доволен от даден модел нека каже. Това ще е краен вариант, но до петък трябва да съм я купил.

:beer:

 

За ориентир на цената около 200 лв мога да ги отделя. За над 240 лв вече ще млатя с брадвата :sayjin

Бензинов верижен трион GСS 38/35

1,45 kW / 1,8 к.с., 38 см3-290лв./или си млати с брадвата/ :beer:

http://www.gradina.mall-sofia.com/verizni/21-verizni.html

Link to comment
Share on other sites

Бензинов верижен трион GСS 38/35

1,45 kW / 1,8 к.с., 38 см3-290лв./или си млати с брадвата/ :beer:

http://www.gradina.mall-sofia.com/verizni/21-verizni.html

 

:rolleyes: Мерси ама аз отдавна изсякох дърватата със брадва и даже сега продавам имота :beer:

Темата е стара / не означава, че няма пак да ми потрябва резачка, но поне не е спешно / и ще пробвам да я махна.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...