Jump to content
BulForum.com

Оградата


RaptoR

Recommended Posts

От няколко години се занимавам със обствени идеи по въпроса, та да стартирам раздела..

 

Идеята възникна 20 години по-рано, но в последните две бе модернизирана.

 

Аз бих я кръстил - зелената шапка - в близките дни ще приложа съответни снимки - или как можете да си направите жив зелен пояс ВЪРХУ съществъваща масивна тухлена ограда.

 

Малко снимки от старта, който бе късен старт след години, включващ създаване на нова "саксия" и ъпгрейдване с хидроизолация на съществуващата:

 

В началото:

 

picturefromcanonpowersh.th.jpg

 

Армиране:

 

dsc00740x.th.jpg

 

Най- пипкавата работа - кофража и наливането:

 

img2547d.th.jpg img2548d.th.jpg img2551.th.jpg img2553m.th.jpg img2555qq.th.jpg img2556if.th.jpg

 

Малко спомени по купуването и прекараването на туите от Баумакс до оградата (55 броя вкарах в колата хахахах):

 

dsc00073vb.th.jpg

 

Пълнене след хидроизолация:

 

img3876i.th.jpg img3877g.th.jpg img3881qc.th.jpg img3879kw.th.jpg

 

Липсват ми нагледни материали в момента, но ще се погрижа да се появят. Снимките, които виждате са от вече обработената част и полагането на растенията в нея...

Link to comment
Share on other sites

А самата ограда мислиш ли да я облицоваш или ще я оставяш така? Иначе ти е много добра идеята, като правя моята ограда ще направя и аз нещо подобно. А какво ще садиш в "саксията"?

Link to comment
Share on other sites

Тя е готова вече повече от година (тази секция), а това лято оправихме и старата (повдигане на ръбовете с по 15 см, че беше плитка, хидроизолция, че водата се просмукваше в зида и направи всичко резил и подмяна на статрите 20 годишни кипариси). В момента на оградата ми има общо към 200 туи от промоционалните в Баумакс, всички подбирани лично от мен от партидите през последните две години. Най-важното при правенето на тази ограда е хидроизолацията. Най-гадното - кофража laughing.gif

 

Както казах другаде, жената ми забрави апарата, затова ето една стара снимка на секцията, която повдигнах и подмених:

 

dsc00004le.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Супер е станало, само една шатра и и голяма маса ти трябва за да не пустее двора laughing.gif punk.gif

 

Площадката, която виждаш съм я излял с цел там да има барбекю и барплот, където ще се лашка мощно. Но понеже не ми е спешно, проектът малко се проточва...laughing.gif

 

Видене, къде е тази красота?

 

Там, където Булфорум Ф1 тийм редовно ми гостуват! laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Барбекюто ще го купуваш ли или ще си го правиш? Аз съм решил като свърша с чешмата тея дни да почвам барбекю с бар плот, шадраван и фурна да правя.

Link to comment
Share on other sites

Що ми се струва, че ако задуха по-силен вятър въпросните храсталаци ще изпопадат?

 

Ами да ти кажа тия на снимката - старите - като ги свалях бяха колкото мен и малко по-високи. 20 години едно растение не падна (при първоначалното засаждане бяха около 20см високи :)).

 

Най-жестокия бич за тях, който важи и за тези на земята, е тежкият мокър сняг, който може да ги смачка ако не се бутне навреме. Наблюдава се много лоша деформация и тежко възстановяване - брал съм ядове.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Снимки от тази есен:

 

1. Секцията от миналата година вдигна 30-40 см, развиват се просто перфектно:

 

 

cimg4468a.th.jpg cimg4469a.th.jpg

 

2. Секцията с новите растения от тази пролет, другите бяха на същата височина като ги купувах:

 

 

cimg4467a.th.jpg cimg4470a.th.jpg

 

3. За последно изляхме шапка и върху входната врата на двора, която ще е с по-интересно озеленяване:

 

 

cimg4475a.th.jpg

 

4. В края съм пуснал една Вистерия, която ще пълзи по конструкцийка над вратата на къщата (същата има и в другия край на зелената линия, но тя ще пълзи другаде):

 

 

cimg4483a.th.jpg cimg4484a.th.jpg

 

Напролет пресдстои цялостно ремонтиране и измазване на цялата ограда, с което ще приключи проекта beer.gif

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...