Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Здравейте,имам следният ВиК проблем:

 

бойлера в банята му капе възвратният клапан като загрее(дотук нормално :) ),наскоро си сложих малко бойлерче в кухнята,на което също като загрее му капе клапана(пак нормално). Проблема,е че когато работи големият бойлер в банята(на около 5-6 метра тръбен път от този в кухнята),този в кухнята почва да капе,независимо че не е пуснат да работи. До колкото прочетох това е сравнително нормално и май е индикация за налягане в тръбите по-високо от нормалното,ама не съм особено сигурен и за това ми е питането тука дали е нормално :) ?

Евентуално как мога да си реша проблема с капещите клапани,ставали с редуцир винтил на входа на студената вода още когато влиза в апартамента? На теория би трябвало да става,но на практика не виждам как ще предотварти, когато загрее бойлера да не отваря пак клапана. Някой ако е правил нещо по въпроса ще съм му благодарен да сподели опита,че не мога да свикна с мисълта да имам "нещо капещо" в кухненският шкаф и да му мисля отвеждането му :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ако си намериш стар клапан - може. Ако не - над 90% от новите са тотални боклуци и капят постоянно. Всички в момента ги извеждат със силиконов шлаух до канал. Ако ревизията е с пластмасова дръжка можеш много леко с възможно най-тънка медна телчица да го потегнеш, така щото капката да спре. 

Link to comment
Share on other sites

Мхм, стар клапан. Имаше последно в Тракия, в 52 блок /май той беше, където е каса на ВиК/. Вляво от касата има магазин за ВиК части, водомери и каквото се сетиш още. От там последно купих от старите клапани. Новите са ад. Капят, дори при не толкова високо налягане. Старите и при втори етаж, където налягането е височко, изобщо не мърдат.

Link to comment
Share on other sites

Щот ви толкоз акълът да купувате от т.н. клапани за бойлери! Има си прекрасни предпазни клапанчета на WATTS, които с лека доработка от арматура си стават чудничко за целта.... Че са и истински освен всичко останало. Толкова парни и климатични системи на разни откровено прости хора съм направил с тях, че вече не им помня бройката и никога, никой от тези клапани не ме е дънил, въпреки откровения мерак на собствениците (на системите) да стават космонавти....

Link to comment
Share on other sites

Галицин, това е неуместно да го казваш, след като най-малкото нито покзаваш за какво говориш, нито как се адаптира. 

Примерно, след съвсем леко гугълване..., а уж тук сите сте егати и инглиш спиикърите.... http://www.watts.com/pages/search.asp?keyword=pressure+relief+valves&catId=0&page=1 от там на сетне, за адаптирането мисля не е кой знае колко нужно да обяснявам. По магазините (ВиК) ВРН-та и нипел намалители дал господ.... Ако още нещо не ти е ясно, питай... Ще се постарая да ти го обясня и в 3D, пък ако и тогава ти остане мътно - чети по устните ми ;)

 

П.п. И още един жест към хората не умеещи да използват гугъл (тук явно изобилстват), Софитерм (Брезовско шосе срещу входа за Кауфланд) и една фирма (не мога да си спомня името и) в двора на бившето Аптечно управление, предлагат какви ли не и на какви ли не налягания подобни защитни клапани.

 

П.п.2 Мисир с мисир!

Link to comment
Share on other sites

Па ти щот ги знаеше, нали....? Ама не е и в това въпросът, а в елементарния мързел да се гугълва, освен когато не става въпрос за пишкомерене ;)

Link to comment
Share on other sites

Момчета тая тема е бях позабравили :)...... след доста четене,просто приех,че ще ми капе. Ходих до ВиК,след устен разговор с "началника",човека беше доста отзивчив и веднага звънна да проверят дали е високо налягането в сградата (учудващо добра реакция за държавни служители..евала). Не знам вече какво са проверявали ама пак си тече,интересното в ситуацията,е че в банята спря да капе,за сметка на тоя в кухнята(явно тоя в кухнята изпуска на по-малко налягане),независимо кой бойлер върви...все си капе на тоя в кухнята. Импровизирах си един дренаж да ми отвежда водата и готово :). Позачетох за някакви "Словенски" клапани, които били добри,ама ми мина мерака да бистря проблема :). То ми беше по-интересно дали с редуцир винтил на входа на входната вода ще се оправи проблема или няма да има ефект(из нета е доста спорен ефекта :) )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...