Jump to content
BulForum.com

Opel Vectra


sek800

Recommended Posts

Извинявам се предварително на всички фенове на Опел но тези преди 1995-та са раждясали още докато са ги правили в завода ,в една "тройка на разсъмване" го бяха казали правилно "кой е изобретил ръждата -верният отговор е Опел".Един приятел се отърва от вторият си Опел(Вектра 2,0i Фул екстри както изброи)за 2000лв.който гореше на много дълги разстояния извънградско както се засича автомобил 6,9 на сто ,градско между 12 и 9 .Мен лично си ме кефеше количката ,човека сега е горд собственик на Мерцедес и за Опела не се сеща дори.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Аз имах Вектра А 11м.94г. 1.8i фейслифт с 2-та еърбега и т.н. без точка ръжда,без удари,без пребоядисвано,с пълна сервизна история,224К реални км,металик и т.н. преди 2 години я продадох за 3600лв и да си призная интереса не беше много голям!!! Не искам да разочаровам колегата,но......

Link to comment
Share on other sites

Аз имах Вектра А 11м.94г. 1.8i фейслифт с 2-та еърбега и т.н. без точка ръжда,без удари,без пребоядисвано,с пълна сервизна история,224К реални км,металик и т.н. преди 2 години я продадох за 3600лв и да си призная интереса не беше много голям!!! Не искам да разочаровам колегата,но......

Изобщо не ме разочароваш!Аз над 3000 няма да я пусна,а ако няма интерес ще намалям до макс 2000!А ако си зема нова и тая не я продам ще я оставя на детето да се учи! :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Както казах и аз 3000 няма кой да даде.Ще ти седи за детето от сега ти казвам ако не смъкнеш до 2000.Може да е много хубава колата ама тва е реалната цена.И аз искам за Реното да зема 2500 щото му знам кътните зъби и щото е на 140К километра ама няма кой да ги даде ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Искам да питам някой знае ли от къде да си взема шайба на коляновия вал (нова) за Вектра '92 2.0I?Тая нещо тропа и ме съмнява за някой неща.Мерси предварително!

Link to comment
Share on other sites

А като дадеш 3К за 20 годишна кола да не би да си мислиш, че после няма да има какво да се оправя ?? Да ти дам пример, примерно. На брат ми Астрата като я купи така както си беше току-що вкарана от Германия, демек грам не е карана в България, да не би да не трябваше да вкара още една чанта пари в нея за да стане така както е сега, демек перфектна. Хем даже не е на 20г, а доста по-млада. И кво от това. След 3-4 годинки пак ще налива пари в нея. Аз самия карам 20 годишна кола и въпреки че и в нея се наляха една чанта пари, по последни сметки около 3500лв, пак е за боклука. Кадет карам, Опелче. Баща ми кара Аскона пък. Мислехме да му взимаме Вектра и много добре знам какво може да се купи и колко трябва да се оправя по тия Вектри. За 1400-1500лв Вектра, ако и е запазено купето, имам предвид без да броя вежди и прагове изгнили, цялостния ремонт за да я направя кукла ще ми излезне, момент да сметна. Около 650лв. пълно обслужване на двигателя, 100лв. вежди, 70-80лв. прагове, и около 250-300лв. според зависи каква боя ще купя за да се боядиса. Ако се наложи, може да смени нещо по предницата, което ще дойде още към 150лв. Значи какво излиза. Купувам си аз една такава Вектра и я правя супер и знам всичко по нея какво е направено, при правилните хора и с правилните материали или си купувам за 3500лв. Вектра, дето нямам хал хабер кога ще изпляка нещо и ще трябва да налея една от гореспоменатите суми, за да се оправи. Много, ама наистина много рядко, може да се срещне 20 годишна кола, която да няма нужда да се наливат пари в нея. На баща ми Асконата я взехме от един много точен човек, колата беше гаражна, жена му я е карала (тия из мобайла дето пишат че от жена е карана повечето лъжат бтв), човека си я беше подържал в перфектно състояние и пак трябваше да се дадат още 200-300лв. за да е всичко окей. Така че каквото и да ми говориш, за 17-18-20 годишна кола 3500лв. са мечта. Нека се пробва момчето да я продаде за тия пари и сам ще се убеди, че е ужасно трудна работа. И той иска даже догодина да я продава, когато колата ще е с още една година по-стара. А всяка годинка отгоре прави задачата още по-трудна. То това не ти е по Дискавъри да ставаш милионер от таратайки. Един съвет към всички, които ще си купуват Опел за в бъдеще. Гледайте първо купето. Ако купето е добре, ако скоростите му работят както трябва, ако всичкото оборудване работи добре, разбрай чистачки, фарове, аварийни, задни чистачки и т.н., то това е колата дето ви трябва. Окачването им е много дурако устойчиво, а двигателите са бетон. Трябва да си голям хамалин да преебеш двигател на Опел. Рядко се случва, но се случва. И на моделите след 98-99-та година подръжката не им е евтина. Тва е от мене. Ако има още въпроси за Опел питайте, пък с каквото мога ще помогна. Таман 4 ги имаме у нас.

 

Силно искам да видиш на баща ми Вектрата дето я продава за 3300. Кола 92-ра година. Ако видиш в зона А12 по-поддържана и в по-добро състояние Вектра на тия километри(150к на километраж ;) ) и години ще ти дам награда ;)

Link to comment
Share on other sites

Хайде сега ти ми кажи, като си решил да спориш, колко такива Вектри има ??? Щото аз в Пловдив поне знам за точно 3-4 и едната като нищо може да е на баща ти. И кво като е поддържана. Цената и е добра ако е наистина в толкова добро състояние както казваш. И пак не е много за парите които е дал баща ти за поддръжка през годините. Той човека сигурно е дал два пъти повече дотука, за да е Вектрата окей. И съм сигурен, че ако ида да се пазаря с него и за 3К ще я взема, нищо че е толкова лачена, а може и отдолу да иде. Ми ако ида догодина ? Дали няма да я даде за 2500 ?? Ще я даде къде ще иде. Айде стига вече с тия златни Вектри. Кадет с по-голямо купе, тва е Вектра А.

Link to comment
Share on other sites

Хайде сега ти ми кажи, като си решил да спориш, колко такива Вектри има ??? Щото аз в Пловдив поне знам за точно 3-4 и едната като нищо може да е на баща ти. И кво като е поддържана. Цената и е добра ако е наистина в толкова добро състояние както казваш. И пак не е много за парите които е дал баща ти за поддръжка през годините. Той човека сигурно е дал два пъти повече дотука, за да е Вектрата окей. И съм сигурен, че ако ида да се пазаря с него и за 3К ще я взема, нищо че е толкова лачена, а може и отдолу да иде. Ми ако ида догодина ? Дали няма да я даде за 2500 ?? Ще я даде къде ще иде. Айде стига вече с тия златни Вектри. Кадет с по-голямо купе, тва е Вектра А.

 

Ми давам пари аз по мойта италиянка.....по вектрата няма нищо освен стандартното ;). Златното покрите както ти го каза идва от това, че е сравнително евтина за каране. Не е взискателна, няма много елетроника по нея ;). Но за сметка на това мойто Пунто пасти яде пред нея ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

И аз си имам една вектричка "А" 2.0i 131 коня има чип тунинг да не се чудите защо е 131 коня. Любител съм на високите скорости гори ми 10-12 газ при як напън. Имам газов инжекцион и на газ си пълни километража. :)

Link to comment
Share on other sites

И аз си имам една вектричка "А" 2.0i 131 коня има чип тунинг да не се чудите защо е 131 коня. Любител съм на високите скорости гори ми 10-12 газ при як напън. Имам газов инжекцион и на газ си пълни километража. :)

Колко ти струваше тва удоволствие - за чипа говоря :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

:laughing: :laughing: :laughing: А,бе Баткооооуууууу , ти кога взе книжка , викаш ? :laughing: Баща ти знае ли ,че си турил "чип" на Вектрата му и я шпориш яко ,а ? Как ги дигате по 16 коня с тия чипове още не съм разбрал , баси, много съм задръстен нещо :bgrin: Представям си , ако не я дупиш така с тоя ГИ сигурно и 5 мое да ти даде. Пробвай я другия път ,когато баща ти легне да спи и ми земеш ключовете ;) Ти на газ щом лепиш 240 , не искам да си представям , ако и сипеш малко бензинец кво ще прави :tongue
Link to comment
Share on other sites

И аз си имам една вектричка "А" 2.0i 131 коня има чип тунинг да не се чудите защо е 131 коня. Любител съм на високите скорости гори ми 10-12 газ при як напън. Имам газов инжекцион и на газ си пълни километража. :)

 

Ти да не реши че си попаднал в някой тинейджърски форум, дето кола не са виждали никога. Или си чел някъде че има такова нещо като чип тунинг и айде да ръсим тука глупости. 90-ти набор и даже вика съм любител на високите скорости. И кой луд вкарва пари за инжекцион и за чип като тия работи струват колкото колата, че според сервиза може и малко повече. И при тия коне 10-12 можеш само да мечтаеш да ти гори. Щото такъв двигател при нормално каране ги гори тия 10-12. И даже не знам за какво става дума ебаси. Ако ще трупаш бройка мнения с такива глупости, по-добре се спри навреме. Дето вика transporterpld, ти на бензин 320км/ч не ти мърдат. Даже мое малко отгоре щото си личи отдалече, че си Про. Айде деца да си лягаме вече, за тая вечер това ви беше приказката. Смех...

Link to comment
Share on other sites

абе пич за бройките едва ли тука точно в тоя раздел ще влязат момичета а тва за вектрата не е никъв базик няма нищо че съм на 18 - тва не ми пречи да съм любител. Също бих ти казал да прочетеш малко за газовите инжекциони и тогава да си даваш мнението. Случайно да си чувал че тва удоволствие струва към 1200лв ни ти гори доста по-малко и върви малко по-малко от на бензин.

 

И пуснах един пост за шибидаха неще да се прибира на вътре само на горе излиза някой имал ли е такъв проблем.

 

а й вектрата не е на баща ми а си е лично моя взел съм си я с доста пот на челото.

Link to comment
Share on other sites

...Също бих ти казал да прочетеш малко за газовите инжекциони и тогава да си даваш мнението. Случайно да си чувал че тва удоволствие...

 

Прочел съм и знам за тия с-ми (ГИ,МИ) доста повече от теб ;) И представяш ли си - карал съм около година МИ :woot Уаууу. От де да ги разбирам и аз :huh: Исках на моят моноинжекцион да му лепна един ГИ (защото ще хвърчи като совалка за жълти стотинки), ама не ми позволиха лошите батковци от сервиза, защото съм щял да засенча Владо Арабаджиев по улиците :ph34r: Ако нещо стане на сегашната ми обикновена АГУ ще се допитам до теб ,обещавам, гледам ,че ги вдяваш работите:) "Пич" , тука има някои хора дето поназнайват нещо , така че не е това мястото да ни убеждаваш . Ако съм на твое място , бих спрял да пиша точно по тази тема , да не стана хептен за резил ;)

Link to comment
Share on other sites

Добре е не че вие пишете по темата темата е за отзиви за вектра и аз си написах за мойта а вие се юрнахте да са прайте на разбирачи и на "Светски критици"

Link to comment
Share on other sites

По въпроса ти за шибидаха : То така от разстояние как можем да ти кажем какво му е. Ти трябва хубаво да го огледаш и почовъркаш и да разбереш причината , поради която не се прибира. Все нещо трябва да заяжда отвътре , а тази щора ,която е плъзгащата - да не би да опира в нея :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

аз мислех да го човъркам ама ма е страх да не накъсъм тапицерията :( :( :( . А до щората съм пробвал и при затворена щора да го прибирам. стига до едно място и почва да пука пък ако му дам зор незнам какво ще стане. :confused :confused :confused :confused

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Понеже мисля скоро да си взимам вектра от тия от 97 година, моля да ми кажете честно на колко години вектра почва да прави проблеми с ръждясване, и изобщо бива ли ги тия модели

Link to comment
Share on other sites

След 96 нямаш дерт,въпреки,че моята е 92 и пак няма ръжда.

Link to comment
Share on other sites

Значи точно около месец и половина сме обикаляли по автосалони с един приятел да му търсим Вектра Б 97-ма която да не е комби и да не е дизел.Ако търсиш комби или дизел от тези определено задачата ще ти е изключитлено лека.Търсиш ли обаче седен или хечбек бензин и да е запазена просто се приготви за адското обикаляне освен ако не си късметлия или искаш да се набуташ с някоя евтина и после да дадеш 2000 лв за ремонт.Последно и до София ходихме и нямаше особен успех просто иска всекидневно следене на мобилето и излезне ли обява отиваш и гледаш.Ние така намерихме точно 1 ден след обявата такъв Опел който закупихме за 6500 в отлично състояние.По-евтина ли е или е блъскана и пребоядисвана, или салона е захабен, или двигателят трака странно от необяснимо къде, или ако е от Италия има монтирана някакъва газова уредба със жици които се използват за домашна ел.инсталация и пръснати като мрежа на паяк.

 

Иначе това че след 96-та Опел забравили ръждата са дрън дрън.От опита който описах по-горе съм гледал над 100 такива Вектри и неможах да си представя как може да има ръжда дори и на колонката на предният джам.Това го видях поне на 5 автомобила които НЕ бяха блъскани.Имаше сумати пребоядисвани и с кърпени вежди.Всичко е до пазенето и има не изгнили.Иначе Опел чак след 2002 мисля разбраха защо аджеба им гният колите.Трябва да открия точната статия.

Link to comment
Share on other sites

Е вие искате с трици маймуни. Не може 11-12 годишна кола да е перфектна, че даже и с перфектен интериор. Опелите след да речем 95-96 нямат никакъв проблем с ръждата, но айде за по-точно, от 98ма нататък ръждясват като всяка друга кола. Лошото при тея Вектри е, че никога не знаеш от къде ще те удари. Маскират ги перфектно и общо взето само боклуци излизат за продан.

Link to comment
Share on other sites

Никой не е казал да е перфектна ама да е запазена.Неможе кола на 11 години и предните седалки да са на решето от цигари или като е пушил да е е уцелил пепелника и да е изгорено таблот.Корите да са хванати с габърчета а в багажника по постелката да гледаш дъга от различни видове боя.Това говори че собственикът не е пазил.Двигателят да тече и да трака като откачен.То за това има толкова боклуци тук щото всеки иска евтино пък после да оправя сам ако може за без пари.Много ясно е че ще има чукнато тук там, одраскано, от тук там окапано малко масалце това се приема.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...