Jump to content
BulForum.com

Опел Кадет.


jozo

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply
Guest Rumbata
някой знае ли как се пускат нагревателите на задното стъкло ?

Дръпни копчето на вентилатора:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

имам малко въпроси относно кадет(87 год.)

Много ми се иска да отворя таблото и вместо двете жълти крушки които го осветяват да сложа същите, но бели. Продават се по магазините и не е проблем да ги купя, но не знам как да отворя таблото - освен отвиването на всички болтове после не знам жилото за километража как е закачено и как се маха. Та ако някои се е занимавал(както колегата който направо е сменил таблото си ) да каже дали е опасно занимание да извадя таблото или да не го пипам.

Link to comment
Share on other sites

От на Кадета по-просто за сваляне табло май няма :laughing: Няма да се плашеш хич не е сложно.Махаш капака, който е под сеника(който май беше с 2 винтчета).За жилото бъркаш отзад с ръката зад таблото и го напипваш.Стискаше се нещо там и жилото се избутва напред.Никаква философия не е.Буксата с тоците мисля че беше изнесена леко в ляво.

Link to comment
Share on other sites

От на Кадета по-просто за сваляне табло май няма :laughing: Няма да се плашеш хич не е сложно.Махаш капака, който е под сеника(който май беше с 2 винтчета).За жилото бъркаш отзад с ръката зад таблото и го напипваш.Стискаше се нещо там и жилото се избутва напред.Никаква философия не е.Буксата с тоците мисля че беше изнесена леко в ляво.

Благодаря много!

Днес успях да сменя всичките лампи от жълти с бели и резултата е малко странен на пръв поглед. Все още ме навяват мисли, че съм направил цигания, от друга страна свети много добре и въобще не е натрапващо. Относно таблото на километража, вместо двете жълти лампички сложих две диодни(от магазина) и си свети доволно добре и никак не е слабо!

може тези дни да добавя една две снимки да видите и да си кажете мнението, пък смяната е бърза - отне ми 1-2 часа с обикаляне по магазините :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Да вдигна малко темата:

оглеждам един кадет 1,6i от '88 във видимо добро общо състояние, като явните проблеми са смяна на контактен ключ; задължително смяна ангренажен ремък (разбрах, че при това се сменяла и водна помпа - вярно ли е?), и евентуално смяна на бензинова помпа, понеже искам да може да се придвижи на бензин до най-близката газ-станция в случай на нужда.

Никога не съм карал Опел и поразрових из нета - за този модел преобладаващото в мненията е евтина поддръжка, некомфортна возия, тракащи пластмаси в купето, но надежден автомобил. Понеже смятам да го поверя на жена ми подчертаното е от особена важност ;). И класическата ръжда, ама тя е по дефолт за тия модели и години.

Като гледам тук има немалко бивши и настоящи собственици на Опел и в частност кадет, та бих бил благодарен на кратки препоръки от типа - преди покупката огледай този или онзи агрегат, внимавай за теч от..., след това задължително смени..., препоръчително е да смениш..., търси части в ... магазин и т.н.

Благодаря предварително

Link to comment
Share on other sites

То пък на кадета щото има какво толкова да му се гледа, важно е да не гори много масло и да не е безнадеждно изгнил, всичко останало се сменя бързо, лесно и евтино. Като цяло е доста опростена и здрава кола, мойта капка след като я продадох още си върви и почти нищо не е пипано по нея, а човека я ползва за товарна.

Link to comment
Share on other sites

На твое място бих чел какво пише във хлОпел форума примерно, тъй като това не е специализиран автофорум и не вярвам много от редовно пишещите да карат една и съща кола с един модел двигател.

 

...а и всеки знае, че Опелите до 92-93 са с ужасни гниещи тенекии като на Лада (ако не и по-зле), затова бих огледал много внимателно всичко отдолу и под калниците - ако е кърпен дали е направено кадърно или е натъпкано с едно кило кит колкото да се продаде (много хора правят така и след някой месец лашкане из дупките почват да падат парчета ph34r.gif )

Link to comment
Share on other sites

Колко съм интелигентен е съвсем отделен въпрос и нямам намерение да го коментирам. Последното ти изречение намирам за наивно. Прочети го няколко пъти и пак си помисли.

Опитах колкото може по-тактично да го кажа, ама явно не съм се изразил достатъчно ясно за теб: общи приказки за 20+ годишни автомобили и аз мога да пиша до утре сутринта.

Нямам намерение да правя пълно рециклиране. Зададох конкретен въпрос към хора, карали и поддържали Кадет и споменах вида на двигателя и годината на производство, защото допускам някой да е имал точно с такъв мотор. Ако си карал/поддържал кадет и имаш желание да споделиш най-съществените проблеми в два реда, с нетърпение очаквам постовете ти. Ако ли пък не - не си прави труда да пишеш в темата. За спамене си има подходящи теми, има и система за лични съобщения.

 

Поздрави.

 

Едит:За последен път те моля най-учтиво: Разбрах какво имаш да кажеш, затова ПРЕСТАНИ ДА ПИШЕШ ОБЩИ ПРИКАЗКИ!!!

Аз имам един въпрос. Казваш, че не искаш пълно рецилкиране, а тази кола, която си намерил само купето дето няма да и се смени... :) Сигурно за без пари я дават

Отностно ролката и водната помпа - така е. Но пък не са скъпи ;)...

Link to comment
Share on other sites

Така...след като почистихме плявата, да уточним какво пита човекът. Всеки модел си има слаби страни...на моята кола например с времето й провисват вратите, понеже са много тежки. Същото важи за всеки един модел на всяка една марка и това най-добре го знаят дългогодишните собственици на конкретния модел. Не говорим за общите дефекти, проявяващи се при всички стари коли, а за слабите страни на Опел Кадет (1.6) от '88 и близките около тази години. Който знае нещо конкретно - да казва, който не, но пък много му се пише - да се изявява в темата "Какво ви минава през главата" (гарантирам, че каквото и да напише, няма да бъде санкциониран).

Link to comment
Share on other sites

Аз имам един въпрос. Казваш, че не искаш пълно рецилкиране, а тази кола, която си намерил само купето дето няма да и се смени... :) Сигурно за без пари я дават

Отностно ролката и водната помпа - така е. Но пък не са скъпи ;)...

Благодаря за инфото.

Въпросният опел е в движение, сменени вежди и прагове и видимо добро състояние (учудващо), на няма и 100 000 км, гарантирано. КОнтактния ключ работи, но имам инфо от собственика, че нещо заяждал => смяна. Опитът ме е научил да сменям ангренажен ремък (+ролки, ако има) на всяка кола, която купувам на старо, независимо какво казва продавача. Антифриза е бистър. Има някакво чукане отзад на дупки, но вероятно е тампон, защото амортисьора реагира нормално. За бензиновата помпа считам, че няма да работи, понеже колата е карана само на газ.

Цената е много изгодна за мен, просто исках да се подготвя: ако не се открие даден характерен проблем при огледа, то с голяма вероятност ще се прояви в обозримо бъдеще :). И понеже ИЗОБЩО не бях запознат с други особености на старите опели, освен ръждясването, пуснах питане в темата.

 

Благодаря на @Midex за положения труд. Еталон за акуратност, както винаги.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...