Jump to content
BulForum.com

Опел Кадет.


jozo

Recommended Posts

Абсурд да е ГСИ. ГСИ-то има оборотомер първо на първо. Второ на второ, това че Рено тунинг центъра е монтирал едно табло и по случайност се е уцелило да няма голяма разлика не е гаранция че няма да се омаже твоето. Парите за музика не са набутване, щото тая музика се сваля и се слага на следващата кола без особени проблеми. И не, няма начин да е ГСИ и да гори толкова малко. Дон Чефо, пак почваш с твоите филмчета и глупости. Това че си се качил в бърза кола, далеч не те прави бърз шофьор. С моя Кадет, Бог да го прости, съм сипвал на доста по-бързи от него коли, но не защото върви повече от тях. Някой си там, някога си бил изпреварил еди кой си. Аман от такива глупоссти вече. Не ми се спори с никой повече, щото ми е някво безсмислено. Квото съм виждал и каквото съм правил и знам за Опел, особено Кадет, си остава за мене. Автора на темата да си решава какво да прави от тук нататък.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply
Миии да ти кажа не му е било кеф на пича с черния кадет ако не се лъжа дето е приел предизвикателствтото за дръпка с Хондата.

Мотора на Калибра турбо го няма в Кадет. Поне не заводско де :) :)

 

Tочно за черният Кадет с жълтата броня става въпрос.Както казах това беше колата на "зет ми" ;) А определено му е било кеф, а на тоя с Хондата му се е ревяло че пада от Кадет 1.6 моно :lol: :lol: :lol:

 

@bate_pesho къде го измисли 1.4и да бил ГСИ? :lol: :lol: :lol: :lol: Ти обади як лаф човек :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Иначе днес се видях с човека с Кадета и каза че ако искаш можеш да видиш колата.Да видиш също Кадет набор 86 без грам ръжда по него и да поцъкаш и ти да се чудиш как става тоя филм.

Link to comment
Share on other sites

Tочно за черният Кадет с жълтата броня става въпрос.Както казах това беше колата на "зет ми" ;) А определено му е било кеф, а на тоя с Хондата му се е ревяло че пада от Кадет 1.6 моно :lol: :lol: :lol:

 

@bate_pesho къде го измисли 1.4и да бил ГСИ? :lol: :lol: :lol: :lol: Ти обади як лаф човек :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Иначе днес се видях с човека с Кадета и каза че ако искаш можеш да видиш колата.Да видиш също Кадет набор 86 без грам ръжда по него и да поцъкаш и ти да се чудиш как става тоя филм.

 

За различни коли говорим: Civic 1.6i-vt Vs Kadett C20let

http://vid.data.bg/v.php?k=tapdrw4r&ct...6svqtxdsb6z4g4j

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се .... кадетчето излгежда така http://galeria.forocoches.com/data/500/med...6995kaddet1.JPG и се води Opel Kadett E 1.4i Както и да е де :) Вече няма значение .... :)))) Ще го измисля по нататък какъв оборотометър ще взимам или какво ще правя .... мерси се пак за помощта

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Седалките не са оригиналните, а са от Астра, така че я няма тая врътка. Не че с оригиналните седалки я имаше де. Лесно се чупят, не за друго :)

Link to comment
Share on other sites

Просто ми е толкова здрав Кадетът, че не се сещам нищо :laughing: Но все пак - таблото с оборотомер ли е , и амортисьорчетата на задната врата как са ?

 

Amortisiorite na zadnata vrata sa chisto novi i sa super zdravi.

 

Супер , а цената е...

 

Едит 2 : А всъщност колата в Пловдив ли се намира ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Трябва ми механизма за колана за предната дясна седалка ..... Механизма където се вкарва самият колан и се закопчава , че мойто се е прецакало и някой като си го закачи колана после немое го махне 10 мин :) копчето заяжда ... казвай цена и откъде да дойда да си го взема :)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Вентилаторчето на парното работеше само на 2-а и 3-а степен - ОК , устройваше ме. Обаче от няколко дни вече и втората степен не работи , а само най-силната е некомфортна :) Реших,че проблемът е в копчето , но уви :( Проблемът остана. Имате ли идея къде да 'почна да ръчкам първо ?

Link to comment
Share on other sites

Вентилаторчето на парното работеше само на 2-а и 3-а степен - ОК , устройваше ме. Обаче от няколко дни вече и втората степен не работи , а само най-силната е некомфортна :) Реших,че проблемът е в копчето , но уви :( Проблемът остана. Имате ли идея къде да 'почна да ръчкам първо ?

 

Сигурен ли си, че новото копче ти работи, защото по принцип няма голяма вероатност да е нещо друго щом ти работи парното?

Link to comment
Share on other sites

Всъщност не съм , но е доста малка вероятността и "новото" да е развалено по точно същия начин. За съжаление уменията ми с мултицета не достигат ,за да проверя дали работят коректно копчетата :(

Link to comment
Share on other sites

Shte ti trqbavt skilove s multiceta vse pak. Motorcheto za parnoto ti se namira tochno po sredata pod chistachkite. Shte trqbva da izkarash kopcheto napred i da proverish dali kabelite sa ok. Na moq Kadett parnoto raboteshe kogato si iskashe i se okaza che gubi plusa. Otdelen kabel do plusa na akomulatora reshi problema, no parnoto ne gasneshe kato izkliuchish kolata, a kogato izkliuchish parnoto ot kopcheto. Predpolagam pri tebe ne e tova problema. Po-skoro izglejda kato problem mejdu kopcheto za parnoto i motorcheto za parnoto. Proveri tezi kabeli i ako sa zdravi, pogledni dali nqma problem po spoikite. Ako i tam izglejda dobre, za vseki sluchai probvai da pusnesh edin plus do akomulatora. Ako i tva ne stane, smqna na motorcheto na parnoto. Drugo ne se seshtam. Ako se setq shte pisha. Nqmam Kadett pod ryka inache shtqh da pogledna i da obqsnq po-podrobno, no tolkova se seshtam. Uspeh.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
... Ako i tva ne stane, smqna na motorcheto na parnoto...

 

То май ще се окаже точно това решението. При буксата,която влиза в моторчето идва ток на всяка една степен на вентилатора , което ме води на мисълта за друго моторче... Ще попрочета,но само да не се окаже,че смяната му минава през разглобяване на цялото табло , защото иначе ще карам с развалено моторче :wir

 

Сега има и ново 20 : от няколко дни в задръстванията и въобще на място колата взе да загрява повече - установих ,че перката не се включва. На самата перка има букса и там не идва ток при доста загрята кола. Също и отстрани на радиатора има букса (предполагам е някакъв датчик) , на която също не отчита нищо мултицета... Не съм запознат къде трябва да достига ток , но определено има някъде проблем , нали ?

Link to comment
Share on other sites

Ако проблемите са се появили едновременно виж да не ти изгоряло някое бушонче и докато не оправиш проблема с перката избягвай да караш, щото в тея жеги след няколко дена да не пишеш "блокира ми двигателя" :tongue

 

Ако все пак става въпрос за 2 различни проблема виж термостата отваря ли, не отваря ли, кога отваря и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Късметлия си :) Моторчето на парното се сменя за 10 минутки. Няма нужда да махаш каквото и да е от таблото. То сега не ти трябва толкова де, колата вярвам е добре отоплена в това време :) Ама към зимата сменяй че зор иначе :)

Link to comment
Share on other sites

Отивам аз днес в една морга на Пещерско да търся моторче. Един чичка на n-брой бири ми казва - 45 лв :JC_golly: Избягах с 200 от там... 20 метра по-надолу взимам за 20 лв работещо на всички степени моторче + един час работа = по-поносими температури в колата :) Благодаря за напътствията :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...