Jump to content
BulForum.com

fingerboarding


sandman

Recommended Posts

Значи днес прочетох във вестник 24 часа за този тип бордове. Представляват около 10см. дъски и се карат с пръсти :)

Та идеята ми е ако има запалени фингъри, които си правят сами или знаят от къде могат да се купят евтини - да споделят.

Аз имам мерак, но ако ми кажат цена от сорта на 30лв. ще предпочета сам да си направя. Проблема обаче е, че не знам как.

Помагайте с инфо!

Link to comment
Share on other sites

Фингърчета можеш да си купиш от SKATESHOP - а на главната ..... някъде към 10-тина лева са ..... и с много зарибени :D :punk :lol: Аз лично много не се зарибявам ама имах от бившия си клас едни хахота дет си джаткаха такива ..... дано съм ти помогнал с инфото , а и тва SKATESHOP - а се намира на главната от пощата като тругнеш към джумаята някъде по средата се намира и се пада от страната на централкна гара и е точно до един магазин за ТАТОО (дано си ме разбрал ) :D

Link to comment
Share on other sites

Фингърчета можеш да си купиш от SKATESHOP - а на главната ..... някъде към 10-тина лева са ..... и с много зарибени  :D   :punk   :lol:  Аз лично много не се зарибявам ама имах от бившия си клас едни хахота дет си джаткаха такива ..... дано съм ти помогнал с инфото , а и тва SKATESHOP - а се намира на главната от пощата като тругнеш към джумаята някъде по средата се намира и се пада от страната на централкна гара и е точно до един магазин за ТАТОО (дано си ме разбрал )  :D

100 метра по-надолу от "Мак донълдс" ;) Пък и няма начин да не знае скейтшоп-а ;)

СПоред мен няма да са повече от 15 лева , но не съм запознат ...неска и без т'ва трябва да минавам през главната ...ще намина , ще питам и ще си едитна поста :)

Link to comment
Share on other sites

еми умален модел на скейт е фингърборд-ът.Напиши fingerboard в гугъл-а и ще добиеш много точна представа какво предтсавлява.Даже бях намерил и описание как да си го направиш сам,но ме мързи сега да ровя,за да дам линк.Иначе е супер зарибено,като нямаш какво да правиш си цъкаш.Виждал съм в нета и мини скейтпаркове,които са направени точно за фингърите.Зарибявка си е,но омръзва бързо

Link to comment
Share on other sites

Един приятел правише такива.Дуската я правеше от 1 пласт тенекия и отгоре залепяше балатум,за да стане по-дебела дъската,а най-отгоре слагаше шкурка.Машините ги правеше от тенекия също,но по доста странен начин и ставаха много добре.Ролките ги праеше като на твърда тел,която прекарваше през машинките слагаше в 2-та края изулатор от проводник и ставаше доста добре.Като цяло тва бяха най-добре направените фингъри,които бях виждал(за home made става въпрос).Иначе мсиля че вече не прави но ще питам все пак.Същия този пич в последно време правеше и дървени дъски от фурнир,на преса,точно като истинските и лепилото с което слепваше пластовете беше точно такова което се използва за истинските дъски.Ставаха просто невероятни,съвсем като истинки,дори и "физичните им свойства" бяха същите,само че нямаше как да направи машини за тях.Преди се продаваха само машини с ролки от оригинални фингъри но ги спряха.Също така правеше и рампи за фингъри,които станаха доста зарибени(сега ги продава,ако има желаещи да ми пишат ще се опитам да направя снимки).Същия тоя пич плете и много изрудски хекове,шие и кожени такива(продава ги на скейтшоповете,може да сте ги виждали).Абе всестранно развита личност :) Ще го питам тея дни дали случайно не прави още фингъри,но ем съмнява. :)

 

ПП Иначе купешките фингъри Tech Deck последно като ги гледах бяха по 18 или 20 кинта.

Link to comment
Share on other sites

Един приятел ще ти направи за 7-8 лева, но не съм го виждал от бая време и не знам дали още се занимава. Иначе това е много зарибено, аз преди си играех доста с нещо такова, но съм загул интерес вече и съм позабравил триковете :)

Link to comment
Share on other sites

Clades Публикувано на , 23:12 PM

  Един приятел ще ти направи за 7-8 лева, но не съм го виждал от бая време и не знам дали още се занимава. Иначе това е много зарибено, аз преди си играех доста с нещо такова, но съм загул интерес вече и съм позабравил триковете 

 

Хмм и той значи кара а? Питай то къде, как, що :D Че и ние да се образоваме и ние :)

Link to comment
Share on other sites

....Даже бях намерил и описание как да си го направиш сам,но ме мързи сега да ровя,за да дам линк...

Ееее, аз цяла седмица търся такова нещо, ама не намирам.

Link to comment
Share on other sites

:woot :woot :woot

Мммммале!Приятелите ми в часовете пи подхвърляха такива но аз си мислих,че те са открили топлата вода хахах. Не знаех ,че наистина съществува fingerboarding :)

Link to comment
Share on other sites

Порових се малко и открих размери и цани на едно такова скейтче. Размерите са 7x2x0.3 см . В щатите се продават по 40$ единия, а имаше и оферта 5 скeйта + такова за плъзгани за 199$ .

 

Това е парк за finger boarding с размери 200x60 см

 

Това е въпросното чудо за плъзгане ( не пише размери )

 

Това е дървена котийка пак за плъзгане с размери 12x5x1.3

 

Дано да съм бил полезен :)

Link to comment
Share on other sites

Довечера ще кача снимки на няколко рампи които ги е правил един приятел.Даже ще ги пусна да с епродават :)

 

За снимки,дайте е-майл,че няма къде да ги кача.Дайте ги в тази тема.

Link to comment
Share on other sites

simbata ето линк http://free.data.bg/lordsmehoran/data/fingerboard.wmv    . Наистина е зарибено.  :punk

Оле тва клипче го гледах 5 пъти и 5-те се смях като откачен .... тоя пич в началото ма разцепва как писка :lol: Много яка зарибявка ..... в час като ти е тъпичко ... тва е зарибявката :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

EEEEE hora kak ma zaribihte po teq skeit4eta.Az sq kakto sam na selo i iam materiali otivam na vanka da si praq rampi4ki :bgrin: :D i kat sa prebera v PLD otivam vednaga do Skate Shop-a da si zimam skeit4ence :D .Ina4e nqkoi moje li da kaje kolko pari sa teq zaribqf4ici

 

Edit:Bogdancho 10x za linka koito si dal.Mnogo idei vzeh ot tam.6a si napravq improvizirani rampi4ki a sled tova moje i Skate Park.6a sa sabirame na plo6tat Saedinenie da cakame v tyrnir4eta :laughing: :D :punk ;)

Link to comment
Share on other sites

EEEEE hora kak ma zaribihte po teq skeit4eta.Az sq kakto sam na selo i iam materiali otivam na vanka da si praq rampi4ki :bgrin:  :D  i kat sa prebera v PLD otivam vednaga do Skate Shop-a da si zimam skeit4ence :D .Ina4e nqkoi moje li da kaje kolko pari sa teq zaribqf4ici

 

Edit:Bogdancho 10x za linka koito si dal.Mnogo idei vzeh ot tam.6a si napravq improvizirani rampi4ki a sled tova moje i Skate Park.6a sa sabirame na plo6tat Saedinenie da cakame v tyrnir4eta :laughing:  :D  :punk  ;)

Еми казах ти , че не стурват повече от 15 лв ...... даже аз мисля и съм ПОЧТИ сигурен , че са 9 лв .......... :D Затова по-добре си купете направен от магазин качествен ... отколкото да давате на някъв да ти направи , защото никога няма да стане толкова хубав колкото купешкия .....само гадното им е , че отгоре са с шкурка направени и от 1-2 часа джъткане пръстетите ти стават на боза :wir :sayjin :punk

Link to comment
Share on other sites

Еми казах ти , че не стурват повече от 15 лв ...... даже аз мисля и съм ПОЧТИ сигурен , че са 9 лв ..........  :D  Затова по-добре си купете направен от магазин качествен ... отколкото да давате на някъв да ти направи , защото никога няма да стане толкова хубав колкото купешкия .....само гадното им е , че отгоре са с шкурка направени и от 1-2 часа джъткане пръстетите ти стават на боза  :wir  :sayjin  :punk

Ti za Skate Shop-a na glavnata li prikazva6 4e sa mejdo 15 i 9 leva?Ina4e e qsno 4e 6a si kypa kype6ki 6toto sa si nai-ka4estveni.Ina4e da vi se pohvalq az sega si napravih edna rampi4ka 3 v 1 :D .E ne stana parva hybost ama i na tfa 6i djitkam kato za na4alo.Ina4e nqkoi moje li da mi kaje c Karlovo dali ima nqkade kadeto se prodavat takiva bord4eta?Pitam i ako moje otgovarqite barzo 6toto v nedelq zaminavam na balkan i nqma da ima kfo da sa pravi kasno ve4erta i da si djitkam.Are ako nqkoi znae da kaje ili da dade nqkkaf link ot koito moga da proverq ;)

 

 

 

EDIT:Hora v Google-a namerih mnogo dabar sait za fingerboarding-a ima i planove za Skate Park-4e.Afe si4ko e na 6 samo da vi sa gleda.Bratmito ima6 PM :D.I kato stana dyma za saita eto:

QKOTO SAITCHE

Link to comment
Share on other sites

Еми казах ти , че не стурват повече от 15 лв ...... даже аз мисля и съм ПОЧТИ сигурен , че са 9 лв ..........  :D  Затова по-добре си купете направен от магазин качествен ... отколкото да давате на някъв да ти направи , защото никога няма да стане толкова хубав колкото купешкия .....само гадното им е , че отгоре са с шкурка направени и от 1-2 часа джъткане пръстетите ти стават на боза  :wir  :sayjin  :punk

Пич по-добре са разходи до скейт шопа,Булспорта(ако още не са го затворили) и до 18-а и направи едно маркетингово проучване и тогава лъжи хората ;) Най-евтино съм виждал фингър да се продава за 18(беше преди година ама предполагам пак са по толкова) кинта в булспорта,а обикновенно са около 20 кинта.Резервните части за фингър бяха тея пари дето ти говориш,обаче аз лично доста съм търсил такива да си взема,понеже един приятел правише жестоки дъски и ми трябваха машинките,ама изчезнаха от пазара някъде преди 1,5-2 години. :( (говоря за фингъри Tech Deck,ама то май в Б-я други няма).

Link to comment
Share on other sites

EEEEE hora kak ma zaribihte po teq skeit4eta.Az sq kakto sam na selo i iam materiali otivam na vanka da si praq rampi4ki :bgrin:  :D  i kat sa prebera v PLD otivam vednaga do Skate Shop-a da si zimam skeit4ence :D .Ina4e nqkoi moje li da kaje kolko pari sa teq zaribqf4ici

 

Edit:Bogdancho 10x za linka koito si dal.Mnogo idei vzeh ot tam.6a si napravq improvizirani rampi4ki a sled tova moje i Skate Park.6a sa sabirame na plo6tat Saedinenie da cakame v tyrnir4eta :laughing:  :D  :punk  ;)

Нищо дюд пак заповявай :)

Link to comment
Share on other sites

Пич по-добре са разходи до скейт шопа,Булспорта(ако още не са го затворили) и до 18-а и направи едно маркетингово проучване и тогава лъжи хората ;) Най-евтино съм виждал фингър да се продава за 18(беше преди година ама предполагам пак са по толкова) кинта в булспорта,а обикновенно са около 20 кинта.Резервните части за фингър бяха тея пари дето ти говориш,обаче аз лично доста съм търсил такива да си взема,понеже един приятел правише жестоки дъски и ми трябваха машинките,ама изчезнаха от пазара някъде преди 1,5-2 години. :( (говоря за фингъри Tech Deck,ама то май в Б-я други няма).

Уффффф ще ма караш да хода към скатесхопа ........ НЕ ИСКАМ ДА ЛЪЖА НИКОЙ И САМО ДА ДОБАВЯ СЪМ КАЗАЛ , ЧЕ СЪМ

ПОЧТИ сигурен
:angry1 Закво ми е да лъжа някой ве ?!? Уфффффф няма да споря за глупости ........ най-вече да се дразня ........ но за жалост го правя :angry1 хмм :angry1 ти си ги видял по 20 ама миналата година ами сега по колко са тва е друг въпрос и говора за скатесхопа на главната под мак донълтс
Link to comment
Share on other sites

Уффффф ще ма караш да хода към скатесхопа ........ НЕ ИСКАМ ДА ЛЪЖА НИКОЙ И САМО ДА ДОБАВЯ СЪМ КАЗАЛ , ЧЕ СЪМ  :angry1  Закво ми е да лъжа някой ве ?!? Уфффффф няма да споря за глупости ........ най-вече да се дразня ........ но за жалост го правя  :angry1  хмм  :angry1  ти си ги видял по 20 ама миналата година ами сега по колко са тва е друг въпрос и говора за скатесхопа на главната под мак донълтс

Аре само не ми се карай!Преди 2 или 3 години бяха по 18 ако не се лъжа,преди година един от моя клас си взе 2 бройки по 20(така ми каза той),което ме води до мисълта че сега неможе да са по 9 лв,макар че и аз не съм 100% сигурен какви са цените в момента.И като ще издребнаваме кой кво бил казал,под "недей лъжи хората" разбирай "Не давай грешна информация,в която не си сигурен" и недей се захващай буквално за всяка дума.Знам че нямаш полза от това да лъжеш хората,но явно имаш нужда да си праш вятър на устата( в случая на пръстите).А ако още повече ще издребнаваме,скейтшоп ПОД Мак Донълдс няма,има ДО Макдонълдс(освен ако не са отворили някой нов в мазето на Макдонлълдс).И аре да приключваме с глупавия спор и да не пълним темата със :spam: ;)

Link to comment
Share on other sites

Аре само не ми се карай!Преди 2 или 3 години бяха по 18 ако не се лъжа,преди година един от моя клас си взе  2 бройки по 20(така ми каза той),което ме води до мисълта че сега неможе да са по 9 лв,макар че и аз не съм 100% сигурен какви са цените в момента.И като ще издребнаваме кой кво бил казал,под "недей лъжи хората" разбирай "Не давай грешна информация,в която не си сигурен" и недей се захващай буквално за всяка дума.Знам че нямаш полза от това да лъжеш хората,но явно имаш нужда да си праш вятър на устата( в случая на пръстите).А ако още повече ще издребнаваме,скейтшоп ПОД Мак Донълдс няма,има ДО Макдонълдс(освен ако не са отворили някой нов в мазето на Макдонлълдс).И аре да приключваме с глупавия спор и да не пълним темата със  :spam:  ;)

 

 

Сега скоро не съм виждъл никаде, в 18-G shop-а май са по 30 кинта... не съм сигурен... така ми казаха скоро... =]

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...