Jump to content
BulForum.com

Snowboarding


Tomahawx

Recommended Posts

Реших да направя тема и за този спорт :) ....така де има ли фенове

Link to comment
Share on other sites

ами лятото скеит зимата борд :)

и мене ме кефи този спорт но за жалост не го практикувам :( много мразя да ми е студено и нямам борд :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Супер яко е!! За ся съм смогнала да си купа само обувки,ама за следващия сезон съм твърдо решена да си взема и борд и автомати!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм, че сноуборда е къде-къде по-яко т скейта. аз съм скейтар и сноубордър и мога да кажа, че при сноуборда изпитвам доста по- голям прилив на адреналин в мозъка и Спрайт в стомаха отколкото при скейта. Да не говорим, че аз се научих на този снежен занаят за 4 дни! Пък и може да се изгъзариш и поне можеш да паднеш на меко, а не на цимент :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Съгласен съм, че сноуборда е къде-къде по-яко т скейта. аз съм скейтар и сноубордър и мога да кажа, че при сноуборда изпитвам доста по- голям прилив на адреналин в мозъка и Спрайт в стомаха отколкото при скейта. Да не говорим, че аз се научих на този снежен занаят за 4 дни! Пък и може да се изгъзариш и поне можеш да паднеш на меко, а не на цимент :wacko:

 

:wacko: аре ве 4 дни къф си ти ... той Югито се научи за 10 дни ти трябва да си някъф талант. От ника ми трябва да ви е ясно кое от двете предпочитам, според мен между sk8-a и сноуборда има доста голяма разлика, независимо че много си приличат. Много хора си мислят че като са карали sk8 ще им е мн лесно да се научат на сноуборд (и аз преди мислех така), но независимо от това сноуборд се учи лесно и бързо.

Link to comment
Share on other sites

:wacko: аре ве 4 дни къф си ти ... той Югито се научи за 10 дни ти трябва да си някъф талант. От ника ми трябва да ви е ясно кое от двете предпочитам, според мен между sk8-a и сноуборда има доста голяма разлика, независимо че много си приличат. Много хора си мислят че като са карали sk8 ще им е мн лесно да се научат на сноуборд (и аз преди мислех така), но независимо от това сноуборд се учи лесно и бързо.

 

Еми или аз съм талант или югито е бавноразвиващ се защото всеки сноуборд учител казва че повече от 5-6 дена вече е много. Братчед смятай майна 4 дена са си в реда на нещата. На 2-рия ден вече учех завоите и 3 и 4 ги упражнявах. Оттам нататък, след като си ги научил дотолкова колкото да не паднеш сие усъвършенмстване.

Link to comment
Share on other sites

Еми или аз съм талант или югито е бавноразвиващ се защото всеки сноуборд учител казва че повече от 5-6 дена вече е много. Братчед смятай майна 4 дена са си в реда на нещата. На 2-рия ден вече учех завоите и 3 и 4 ги упражнявах. Оттам нататък, след като си ги научил дотолкова колкото да не паднеш сие усъвършенмстване.

 

абе, Югито го познавам добре и на него не му дреме дали ще си скъса ръката на пистата или не щом на 5-тия ден пуснал стената без да спира... смярай. За 4-5 дена можеш само диагонали да правиш. :rolleyes:

 

EDIT: аре ся да не правим спор приеми че съм прав :lol:

Edited by Snowbordista
Link to comment
Share on other sites

абе, Югито го познавам добре и на него не му дреме дали ще си скъса ръката на пистата или не щом на 5-тия ден пуснал стената без да спира... смярай. За 4-5 дена можеш само диагонали да правиш. :rolleyes:

 

EDIT: аре ся да не правим спор приеми че съм прав :lol:

 

Не си прав. Ти си праил диагонали след 4-5 дена щот сте били 65345743534656 човека в групата. Ние бяхме 2-ма ;) . Ако югито е бил с още 1000 маймуни за 10 дена ако си сам или максисмум още 1 човек 6 дена максимум. Повече не. Ти си се лигавил там с Маша, Альоша, Сергей и другите там, пък и даскала тие бил малоумник като те слушам. Моя беше пич :) :P :D .

Link to comment
Share on other sites

само аз ли съм се учил без даскал и без "съветници" по добрия стар и най-забавен метод на падането и ставането?

и освен туй сноубордирането тва не се ли практикува за удоволствие, а не за постигане на максимални резултати за отрицателно време?

 

п.п. само си питам.

Link to comment
Share on other sites

само аз ли съм се учил без даскал и без "съветници" по добрия стар и най-забавен метод на падането и ставането?

и освен туй сноубордирането тва не се ли практикува за удоволствие, а не за постигане на максимални резултати за отрицателно време?

 

п.п. само си питам.

Еми аз още не съм имал възможността да се кача на сноуборд , ма да не мислиш , че ще трая някъв учител да ми опява кво да правя , както ти каза , най-добрия метод е "падай и ставай" :)

Link to comment
Share on other sites

Еми аз още не съм имал възможността да се кача на сноуборд , ма да не мислиш , че ще трая някъв учител да ми опява кво да правя , както ти каза , най-добрия метод е "падай и ставай" :)

 

има някои неща които няма откъде да научиш :rolleyes:

 

edit: мен даскъл ме е учил само да права слайдове напреден и заден кант другото сам съм си го учил той стоеше повече при онея руснаци-пумаци и затва само тва научих от него

Edited by Snowbordista
Link to comment
Share on other sites

има някои неща които няма откъде да научиш :rolleyes:

 

edit: мен даскъл ме е учил само да права слайдове напреден и заден кант другото сам съм си го учил той стоеше повече при онея руснаци-пумаци и затва само тва научих от него

Така е...Все пак не съм тръгнал да се занимавам сериозно и ако отида няма си наемам даскал :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Да Ви се похваля . Вчера си купих борд . Много съм радостен . Сега искам дамо да си купя и обувки и да ходя на х. Здравец за да се науча да карам . Не съм се качвал на такова нещо никога , но да стискам палци да не пострадам много много в начинанието си :woot :music

Link to comment
Share on other sites

само аз ли съм се учил без даскал и без "съветници" по добрия стар и най-забавен метод на падането и ставането?

и освен туй сноубордирането тва не се ли практикува за удоволствие, а не за постигане на максимални резултати за отрицателно време?

 

п.п. само си питам.

 

 

me2

FREERIDER BABYYYYYYYYY =)

Link to comment
Share on other sites

Момчета и аз ще съм без учител . Дайте някфи първи стъпки в начинанието ? Какво да направя първо ? Кажете не се щадете :)

 

 

обличаш се добре

ако си със "специализирани" дрехи още по-добре

отиваш на някоя по-лесна пистичка, примерно на хижа "Здравец"

 

слагаш обувките стъпваш в борда и тръгваш

падаш ставаш тръгваш падаш ставаш тръгваш пак падаш пак ставаш пак тръгваш пак

и тва се повтаря многократно =)

докато спреш да падаш

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Хора днекса сефте се качих на борда . Сам се учех . С един приятел двамката . И двамата сефте се качваме на такова нещо . Айляк беше ... Падахме докато не ни писна и след като ни писна пак продължихме да падаме . За целия ден спрях веднъж както хората . Учехме се на х Здравец там до пистата за шейните . Децата ни се радваха , а нас гъзовете ни боляха от падене , но карай шоу да има . Зарибен спорт е това и мисля да си го продължа . Да се надявам по другата седмица да се кача пак , че другата имам работа .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Да издухаме прахта от тази стара тема *пфуууу* :D

 

Та по темата - И скейт и сноуборд са яки, по различен начин - скейтът иска много повече ловкост. Особено за флиповете, там трябва да си факир. При сноуборда дъската ти е вързана за краците и иска добра техника. Макар , че се появиха ЛУДИ, които правят кикфлипове със сноуборд дъски ... При сноуборда скоковете, въздушното време и слайдовете са МНОООГО повече.

А иначе и аз се учих по метод - ставай, падай, пий ром :D Доста добре се получава. Ако има зарибени да се адват ей тука http://www.facebook.com/group.php?gid=113915625308178&v=wall&ref=ts още от сега, та да можем до зимата да съберем повечко хора, да ходим да се трепем заедно :) Ако има такива без фейсбуци ( като мен :D ). Да пишат тука едно ЛС да се разберем за координати( или пък да си ги оставят ей тук ) , за да може като дойде зимата, да налазваме Копривките, Здравец, Бяла Черква заедно :)

Link to comment
Share on other sites

Предполагам ще караш под наем - внимавай с обувките, избери си меки със страп ин автомати, а не скиорските степ ин . Като начало вържи само единия крак и "скейтвай" малко на равното, за да усетиш дъската и въобще малко да посвикнеш. Добре е да имаш представа кой ти е водещият крак - пробвай да ритнеш нещо на земята и виж кой крак ти остава на земята - той ще ти бъде водещ, демек преден . Аз съм с десен напред, повечето хора са с ляв. От там нататък като и свикнеш малко на дъската вързваш и другия крак и пробвай да свличаш - тфа значи да седиш на пистата перпендикулярно, с лице към наклона на пистата ( надолу ) и на заден кант . Най-добре да има някой с теб, който знае горе долу как се кара, защото така на думи е малко трудно. Важното е да си надъхан, да държиш тежестта на предния крак, леко приклекнала стойка и да не се страхуваш от паданията :)

Link to comment
Share on other sites

При колелото твърдо ми е водещ левия крак, като ритам футбол - винаги е с десен (левия става само за опора). Виждал съм хората да сменят водещия крак, ама това сигурно е като понатрупаш опит ;) За паданията - от колоезденето имам стабилни протектори, трябва само един за задника да взема :D По околните ски-писти (здравец, бяла черква) има ли къде да се вземе дъска под наем? Щото помня, че едно време ски-гардеробите им бяха плачевни.

Link to comment
Share on other sites

Е значи си си нормален ( демек с ляв водещ крак - regular ), на десняците ни викат goofy :D

Иначе да при сноуборда по-лесно се кара "назад" или суич, ама си иска опит . Дъските на копривките май ги ъпгрейднаха миналта година - но пак не са кой знае какво, все пак е по-добре от това което беше ... Протекторите са си много полезни, но за задника е мечешка услуга - един приятел се учи с такъв и просто си свикна да си пада на задника, защото не го боли, та и ся така си спира ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...