Jump to content
BulForum.com

Кое е най-неприложимото


aigner

Recommended Posts

  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply
ne si prav :)

na trenirovkite kadeto i da e nai redovno se otrabotvat udarite "jodan" koeot she re4e na viso4inata na glavata ... makar 4e sa zabraneni za izpolzvane(govorq za racete na tazi viso4nina)  (ne sme tragnali da se izbivame v kluba (makar 4e e imalo shlu4ai))

sushto taka se otrabotvat i udari "gedan" (nivoto na slabenite) i mnoogo ot tqh vkliu4vat udara na poso4enot mqsto (makar pak da ne se prelagat i samo da se otrabotvat na suho) seki moje da gi priloje dosta dobre sled tolkova povtoreniq.

 

i ne si prav ama hi4 :) za tova 4e kato 1 udar ne se polzva v dadeno BI 4e 4oveka kato mu sko4at na ulicata pak nqma da go polzva ama hi4 .. tva sa reflexi za ucelqvane :) praish si4ko deto mojesh ...

kyokushina ima minusi ... no e edin ot nai prilojimite BI ... za razlika ot polovinata za koito 4etah po gore ..

za dadao nqma da se izkavam tui kato ne sum zapoznat :)

 

 

 

Да защото е твърд стил.Има ли болка има истина.Колкото са повече протекторите толкова се отдалечаваш от истината.

 

Киокошин тва съм го тренирал и ако си майсторче бая натрапници ще натупаш Но най-приложомото изкуство спотред мен е 44 калибър автоматичен.

Кое му е приложимото??? Нали знаеш, че ако го извадиш трябва да го използваш.Нали знаеш, че той трепи наистина.Ами ако те напсуват пред гаджето в дискотека какво ??? Дивия запад е в САЩ не в България.(а как ще го вкараш в бара тоя 44-ти :))

 

Най-приложимото е бързия спринт  :)  :P

???? да рева ли, да се смея ли ??

тъпо

Link to comment
Share on other sites

Според най-приложимото е системата бързо бягам паве хвърлям! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ТАЙ-БОКС / МУЙ-ТАЙ има лакти, има колена, има глава! ,има 1 хват :D , има болка, има кръв! , има и победител!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

За мен най-неприложимото бойно изкуство на улицата също е Таекуон-До лично щях да се записвам да трнирам в 7 клас вдъхновен от една книга-игра :wacko: Отидох на една тренировка да видя за какво става вапрос и точно тогава имаха спаринг (или поне аз така му викам) та помолих да се сбия с някой тренирал 1-2 годинки , обаче мнооого се разочеровах от безмислените му подскоци наляво-надясно и недодяланите ритници :sick Ступах го и се отказах!

Често пък ДА ДАО.Това си е един вид "Вижте какво гледах вчера,сънувах снощи,ми казаха ония ден...."

Познавам лично инструктор по Да-Дао както и много хора трнираши това бойно изкуство и мога да те уверя, че много грешиш, зашото сам вждал Да-Дао в деиствие на улицата :ph34r: ...

Kazvam se Kostadin Dimitrov i imam chesta da sym trenior na Aremeyski Sporten Taekwon-do Klub "Trakiq" Plovdiv. Niakoy beshe kazal "Niama dobri i loshi boyni izkustva, ima dobri i loshi maistori". Taka che vyprosyt zadaden mislia che e nesystoqtelen. Ako Taekwon-do ne e opravdalo twoite ochakwaniq, mozesh da zapoviadash vsiaka vecher v zalata po gimnastika na stadion "Botev", shte te chakame da ni ponatupash i posle da razpraviash. Nie sme tam, zapoviaday. Samo molia te ne mi otgowaray chrez foruma, shte e mnogo sramno.

Link to comment
Share on other sites

Има абсолютни простотии в тази тема, както и някои верни неща. Естествено няма нещо, което да не е приложимо. Ама пък някой да ми каже че бокса бил неприложим хахахахаххахахахахахахаааааа. Ами че то уличния бой е 70-80% бокс. И все пак за мене най-здравото е смъртоносното Муай-Тай.

 

РЕСПЕКТ....

 

EDIT: six, ти да не тренираш при Вихрен или Бонито?

Link to comment
Share on other sites

Един познат се върза на бас със боксьор, че за 5 секунди ще го смачка от бой. Искам да ви кажа, че боксьора понеже беше с по-дълги ръце успя да го задържи с няколко крушета за няма и 2-3 секунди, след което ония му влезе и му разцепи физиономията...

Link to comment
Share on other sites

Един познат се върза на бас със боксьор, че за 5 секунди ще го смачка от бой. Искам да ви кажа, че боксьора понеже беше с по-дълги ръце успя да го задържи с няколко крушета за няма и 2-3 секунди, след което ония му влезе и му разцепи физиономията...

 

Безсмислено е да ми даваш такива примери. Аз мога да го пусна тоя твой познат, ан един пък мой познат боксьор, който не се занимава от години вече, но ще го изкорми - готов съм и пари да заложа. Както и да е, важното е, че всичко е приложимо, стига да си достатъчно добър и да не забравяш, че в уличния бой НЯМА правила!!!

Link to comment
Share on other sites

И двамата тогава бяха на 18 години. И двамата в спортното. Боксьора беше професионалист и то доста добър, а другия лекоатлет.

 

А тоя дето ще го изкорми - може, ако е участвал поне толкова е улични боеве и е лежал по арестите, колкото тоя, дето ти казвам.

 

А и аз дадох просто един пример, как бокса не е толкова приложим при уличен бой.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз смятам, че най-неприложимо е Винг-Чун . А доста добро решение са Окинава Карате До (като киокошин, но не на спортна основа -разбирай- нямаш мисленото ограничение за удар с ръка в главата) , самото Киокошин , бокс, кик-бокс ,муай-тай

Борба , Айкидо и т.н .Мисля,че комбинацията от удари с лакти, колена , ключове и захвати е най-добрата и за по-умно нещо май не мога да се сетя. Просто не обичам да гледам как разни хора махат с ръце ,oпитвайки се да повторят на улицата това ,което са видяли на тренировките. ...По-простите техники в случая мисля ,че са по-добри , но аз нямам много опит и това си е лично мое мнение .

Link to comment
Share on other sites

Abe momcheta zashto vadite iumruci(nojove) kogato shte se strelqme ...

Po - dobre da ne se stiga do ulichni boishta imache nqkoi mi beshe kazval che po diskavari sa sravnqvali teq gluposti i borbata opredeleno e nad vsichki tai kato sled kato 2mata padnat na zemqta borbata si kazva dumata ... A inache pitaite NEO toi dobre se spravq a i kolkoto i da igraete StreetFighter tova nqma da vi pomogne :allien :music :allien

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Най-неприложимото според мен... това е джудото, просто това изкуство е за спорт, а не за самоотбрана или за уличен бой. Е, да има си някои хубави хвърляния, но като цяло неможеш да се защитиш.

 

Най-приложимото това според мен е Wing tsun, защото съм го тренирал няколко месеца (е естествено стана ми тъпо после :lol: ) но там те учат точно на разни ситуации в истински бой, например как да се зашитиш ако те нападнат с нож или с бухалка :lol:

 

edit: но дори и WT не може да се сравнява с борбата.

Link to comment
Share on other sites

Фен съм на киокушин,за мен това са най-калените бойци (Анди Хуг,Франсиско Фильо).Стилът е супер корав ,няма протектори,яка обмяна на удари в тялото,но на улицата няма такъв бой.Никой не се бие с главата напред.Тва такава лоша шега може да ти изиграе...

Пък и никой няма да тръгне да те налива по каленото от удари с гола ръка тяло.Естествено,един киокушинец на улицата е много по-опасен от някой неграмотен в боя.Просто има и някои недостатъци.

Всички говорите наизуст,че тае куондо било неприложимо,ама само може да мечтаете за техника с крака като тяхната.Всички таекуондисти на добро ниво правят пълен шпагат и са машини с краката.

Дистанцията им в спаринга е доста реална ,защото се атакуват и с ръце в главата.

Та по темата:За мен най добрата комбинация за уличен бой е бокс +тае куондо.Тоест най-добрите ръце в комбинация с най-добрите крака.

Link to comment
Share on other sites

Няма най-добри. Подходящ за улицата ми се струва тай-боксът, защото там също се закалява тялото, а и се използват удари от близка дистанция с лакти и колене -> полезно ако те хванат в ключ или ако си "отгоре" на земята.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

брех - пък как рабрхте че таеквондото е неприложимо

-ти задобрей достатъчно в таеквондо - да кажем 6-7 години нормални тренировки

и после отиди да си избиеш една дискотека хора.

Това важи за всички установени и с традиции бойни изкуства - не ги подценявайте :)

А това че някой на улицата са го набили , а той е се е изказал колко е зъл , щото примерно е тренирал 2 седмици едикво си - тва си е негов проблем :)

 

Гледам че и комбинаций се завъртат

 

-За мен е най-добра комбинацията AiKiDo + IaIDo - не щото ще тръгна да режа глави из главната примерно , или пък сам ще нападна 5то районно , или жандармерията , а защото наистина се кефя на нещата които стават и тяхната форма.

 

Това мисля че го чувства всеки който тренира с кеф каквото и да е било.

А достигне ли ( дай-боже :P всеки му ) добро ниво - хич няма да му дреме на улицата ли е , или е нападнал група подивели муджахидини :)

Link to comment
Share on other sites

ти задобрей достатъчно в таеквондо - да кажем 6-7 години нормални тренировки

и после отиди да си избиеш една дискотека хора.

Трябва ми пистолет - са застрелям.
Link to comment
Share on other sites

Трябва ми пистолет - са застрелям.

 

Що бре - с колко човека тренирали дулго време от въпросното изкуство си имал спречкване в твоя полза ? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Що бре - с колко човека тренирали дулго време от въпросното изкуство си имал спречкване в твоя полза ? :rolleyes:

А ти с колко тренирали друго ударно бойно изкуство, в което е залегнала повече работата с ръце си имала спречкване в твоя полза? :)

Ще ти кажа, николко, то въобще едва ли си имала и някакво спречакване и тва с дискотеката е баси и смешната работа.

Link to comment
Share on other sites

"имала" не е правилно обраъщение за момче ...

хехехе

оносно "спречкванията" - предпочитам да ги избявам - надявам се и ти така

хехехе

Link to comment
Share on other sites

Оф, извинявай батка, нещо съм се объркал, явно имаше друго момиче което пишеше разни работи.. Не знам що теб съм прихванал за нея :)

 

Ако ти се четат около 200 мнения по тази тема, като малка част от тях са компетенти, както и тук, мога да ти дам линк.

Link to comment
Share on other sites

Е лошо няма..., че си мислите за мен от време на време... :D

Приятно е да се сещат...

Странно е не това, че някой е останал с някакво впечатление за друг някой, и в последствие трети някой го отнася...това впечатление... :D

Странен е само фактът, че аз не съм споменала, дори намекнала за хм... сбиване....

...моята настройка е само към ---------> HARMONY&SELFKNOWLEDGE ... е, доколкото мога сега...

...и да...аз понякога си пиша разни работи...

а прихващането....не съм вирус... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Абе бях изписал тук бая, ама нещо се появиха ...както и да е, няма неприложимо, както казах по-горе има недоучено и не както трябва научено. За мен най-доброто нещо е изненадата, удряш в топките(или други слаби места и болезнени) първи и след помилаш, щот иначе теб ще помелят. Сринеш психиката на противника, 90% процента си победил, това е.

Link to comment
Share on other sites

Тая тема отиде в сферата на лиричните отклонения. Кой кого набил и чул, че набил и как гледал по телевизията и как завивали шоколади и марципани в станиол.

 

Тренирайте за спорта и не се кахърете толкова какво е приложимо или не. Важно е какво ви е на душа и колко сте готови да се отдадете на БИ. А дойде ли време за кьотек се сетете какво е казъл Мечо Пух/не точно, но перефразирам/ - понякога побеждаваш, а понякога - не, в боя никога не се знае!

 

ПП. В първия пост е отбелязано, че граплинга е едно от най-неприложимите БИ. Хммм тук няма как да се съглася, защото имам наблюдения в свободните боеве, а и самият практикувам граплинг от време на време, и смея да твърдя, че именно граплинга е най-приложимото БИ.

Link to comment
Share on other sites

Тая тема отиде в сферата на лиричните отклонения. Кой кого набил и чул, че набил и как гледал по телевизията и как завивали шоколади и марципани в станиол.

 

Тренирайте за спорта и не се кахърете толкова какво е приложимо или не. Важно е какво ви е на душа и колко сте готови да се отдадете на БИ. А дойде ли време за кьотек се сетете какво е казъл Мечо Пух/не точно, но перефразирам/ - понякога побеждаваш, а понякога - не, в боя никога не се знае!

 

ПП. В първия пост е отбелязано, че граплинга е едно от най-неприложимите БИ. Хммм тук няма как да се съглася, защото имам наблюдения в свободните боеве, а и самият практикувам граплинг от време на време, и смея да твърдя, че именно граплинга е най-приложимото БИ.

Мдааа, може и така да беше ;)

Link to comment
Share on other sites

твърдо заставам зад хармоника той ме зариби да гледам UFC и определено мога да твърдя че това е едно от най-приложимите бойни изкуства ако може да се нарече така , изгледах доста филми , просто каратистите (не съм наясно с различните стилове затова ги слагам под общото название каратисти) много ама много рядко вземат победа а UFC си е кажи-речи уличен бой , малко по-надолу е темата има и доста филми изгледайте ги ако не вярвате и се убедете сами :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...