Jump to content
BulForum.com

Кое е най-неприложимото


aigner

Recommended Posts

Не задължавам никой с мнението си но мисля, че Таекуон-До води класацията.

Не мисля, че има неприложимо на улицата бойно изкуство, но също така мисля, че има БИ-ва(Бойно Изкуство) които са по-малко приложими от други.

Смядам, че най-приложими са ДА ДАО, Крав Мага, Граплинг.

Дайте мнение по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

mislq 4e e nevazmojno i bezsmisleno da se dade otgovor na toq vapros. parvo za da moje6 da preceni6 tova trqbva da si izprobval razli4nite bi v relna situaciq na ulicata ili pone nai malkoto da si dostatu4no navutre prakti4eski v 6irok spektar ot bi. a i de fakto nikoi na ulicata ne izpolzva opredelen stil, nali? mislq 4e na ulicata ne izpolzva6 pove4e ot 1% ot tva koeto si usvoil v dodjoto. samnqva me dali vladeeneto izob6to na nqkakvo bi dava preimu6testvo v konkretna situaciq "na teren". s ogled na prakti4eskata polza na ulicata, tva koeto edno bi v nai golqma stepen ti dava e fizi4eskata i psihi4eska treniranost, precenka i reakciq.

Link to comment
Share on other sites

няма такова нещо като неприложимо :>

зависи колко си навътре в конкретното бойно изкуство бойното изкуство

 

Най- важно е на кого ще попаднеш на улицата а не колко си навътре щото нали знаеш винаги има някои по - навътре

Link to comment
Share on other sites

РЪЦ !

Често пък ДА ДАО.Това си е един вид "Вижте какво гледах вчера,сънувах снощи,ми казаха ония ден...."За мен най-приложимото си остават Бокса(не само защото съм го тренирал),КИОКУШИН(философията му е максимално бърз,максимално точен и максимално ефикасен удар),както и Винг Чун(известно като женското бойно изкуство).Неказвам,че другите нямат достойнства но при уличен бой схватката продължава между 10-20 сек.За това време трябва да нанесеш макимален брой силни и ефективни удари.А това са Изкуствата,които с най-малко трениране,дават най-добър резултат !

Забравх Тай Бокса.Това пък си е направо върха.

Link to comment
Share on other sites

За мен най-неприложимото бойно изкуство на улицата също е Таекуон-До лично щях да се записвам да трнирам в 7 клас вдъхновен от една книга-игра :wacko: Отидох на една тренировка да видя за какво става вапрос и точно тогава имаха спаринг (или поне аз така му викам) та помолих да се сбия с някой тренирал 1-2 годинки , обаче мнооого се разочеровах от безмислените му подскоци наляво-надясно и недодяланите ритници :sick Ступах го и се отказах!

Често пък ДА ДАО.Това си е един вид "Вижте какво гледах вчера,сънувах снощи,ми казаха ония ден...."

Познавам лично инструктор по Да-Дао както и много хора трнираши това бойно изкуство и мога да те уверя, че много грешиш, зашото сам вждал Да-Дао в деиствие на улицата :ph34r: ...

Link to comment
Share on other sites

Най преложими са Кик бокса и Бокса и всичките му разновидности,но зависи от обстоятелствата пък и на бой кантар няма и всичко е възможно :D

Link to comment
Share on other sites

Хора,ако ще и ,Мадао да сте тренирали недайси боже да попаднете на някои които се е бил цял живот на (улицата) тогава и на Стиван Сегал учителя не може да ви помогне.

На кратко!При бой кантар няма ;)

Link to comment
Share on other sites

РЪЦ !

Често пък ДА ДАО.Това си е един вид "Вижте какво гледах вчера,сънувах снощи,ми казаха ония ден...."За мен най-приложимото си остават Бокса(не само защото съм го тренирал),КИОКУШИН(философията му е максимално бърз,максимално точен и максимално ефикасен удар),както и Винг Чун(известно като женското бойно изкуство).Неказвам,че другите нямат достойнства но при уличен бой схватката продължава между 10-20 сек.За това време трябва да нанесеш макимален брой силни и ефективни удари.А това са Изкуствата,които с най-малко трениране,дават най-добър резултат !

Забравх Тай Бокса.Това пък си е направо върха.

 

Като прочетох това и малко ми стана смешно.Не защото си казал глупости, а защото явно не познаваш ДА ДАО.

Несъмнено най-приложими са кантактните стилове, които засягат боя в средна и близка дистанция(като ДА ДАО, КИОКОШИН, КРАВ МАГА, ГРАПЛИГ, ТАЙ, КИК или просто БОКС, ДЖУДЖИТСУ .....).Има един момент, който ти обягва обаче, а той е че повече от 80% от уличните боища свършват на земята.Точно в този момент БОКС-а и КИОКОШИН-а малко издишат(за разлика от ДА ДАО).Има и още нещо няма бойно изкуство, което да тренираш малко и да имаш много добър резултат.

Запознай се с ДА ДАО и ще видиш, че не си бил прав за него.

 

Най преложими са Кик бокса и Бокса и всичките му разновидности,но зависи от обстоятелствата пък и на бой кантар няма и всичко е възможно :D

Не са. Защото техните последователи немогат да се борят и да правят ключове.

Наистина при боя на улицата има много неизвестни, но определено е по-добре ако познаваш боя от всичките му страни(далечен, близък и на средна дистанция).БОКСА е много добро лекарство за битови проблеми, но при него има ситуация "клинч", която се използва от всеки трениращ за почивка или за да не се бие с поелия инициятивата противник.На улицата "клинч" няма...

 

няма такова нещо като неприложимо :>

зависи колко си навътре в конкретното бойно изкуство бойното изкуство

 

И аз мисля така, но има по-малко приложими.Трябва да гледаш ТАЕКУОН ДО схватка(мисля че сега върви световно по евро спорт) и ще зазбереш какво имам предвид.

 

parvo za da moje6 da preceni6 tova trqbva da si izprobval razli4nite bi v relna situaciq na ulicata ili pone nai malkoto da si dostatu4no navutre prakti4eski v 6irok spektar ot bi.

Не е така, може само да си чел много и да си гледал много, и да направиш реална преценка за полза или вреда.(неможе без хич трениране)

пр. Нужно ли е да си катастрофирал с 200км/ч. за да знаеш какво става при катестрофа с харата в автомобила?

 

mislq 4e na ulicata ne izpolzva6 pove4e ot 1% ot tva koeto si usvoil v dodjoto. samnqva me dali vladeeneto izob6to na nqkakvo bi dava preimu6testvo v konkretna situaciq "na teren". s ogled na prakti4eskata polza na ulicata, tva koeto edno bi v nai golqma stepen ti dava e fizi4eskata i psihi4eska treniranost, precenka i reakciq.

Не съм съгласен, че използваш толкова малко от наученото в доджо.Вярно е че ако си тренирал БОКС и един борец те бутне в кална локва, и почне да те "стиска" няма да приложиш и 0.000000001% от наученото, но преди да попаднеш в локвата е 100% сигурно, че ще си му откачил доста тупаници, на които пък той няма да приложи и 0.00000001% от наученото.

Напълно си прав за физическата и психическата тренираност, както и за преценката и реакцията.

Извод: За да си добре подготвен за бой на улицата трябва да тренираш БИ, което да разглежда боя във всичките му форми.

 

zavisi ot 4oveka taka nemoje da se dade konkreten otgovor na vaprosa! zavisi kolko si treniram i tn... i pak niama garancia 4e shte go izpolzvash na ylicata.

 

Прочети пак въпроса и ще видиш(ако си запознат), че има стотици НЕ контактни бойни изкуства, които се явяват директен отговор.

Да не прилагаш наученото в доджо на улицата(момент в който трябва) е като да вдигаш щанги по цял ден и да не помагаш на майка си с торбите от пазара.

 

Хора,ако ще и ,Мадао да сте тренирали недайси боже да попаднете на някои които се е бил цял живот на (улицата) тогава и на Стиван Сегал учителя не може да ви помогне.

 

ДА ДАО е българското БИ. Така че като родолюбец съм длъжен да те помоля, да не го иронизираш по този начин.

Колкото до учителя на Стивън Сегал, ще ти кажа, че само ако го накараш той да те нападне, вече 85% си го победил.

Link to comment
Share on other sites

Темата не е ли за най-НЕПРИЛОЖИМО бойно изкуство?

Инче по темата, неразбирам от повечето изкуства, за тва немога да кажа, кое е най-НЕПРИЛОЖИМО

Link to comment
Share on other sites

За мен най-неприложимото бойно изкуство на улицата също е Таекуон-До лично щях да се записвам да трнирам в 7 клас вдъхновен от една книга-игра :wacko: Отидох на една тренировка да видя за какво става вапрос и точно тогава имаха спаринг (или поне аз така му викам) та помолих да се сбия с някой тренирал 1-2 годинки , обаче мнооого се разочеровах от безмислените му подскоци наляво-надясно и недодяланите ритници :sick  Ступах го и се отказах!

 

A това е вярно имам приятел които доста време е тринирал и като си направин едно спарингче тои само скача и вика стига ти да го фанеш за кракът дукато лети към тебе и да го заковеш в близката стена или в пода.

А до колкото за WT(Wing Chun) за тва дето са му викали женското бойно изкуство ми не съм чувал, но аз лично тренирах към 3,4 месеца при сидже

Марта и много ме разочерова то ти стоиш на едно място като пън и то тва е,

а кото се упитах един път да го приложа в даскало ме спукаха от бой.

 

Offtopic:Според мен най-якото бойно искуство е най-близкият стол,облегалка,

нож или карабинер.

Link to comment
Share on other sites

Сега като се замисля май най- неприложимото бойно изкуство на улицата е онова което не владееш отлично :rolleyes: И онова което владееш от тук от там но не го демонстрираш пред когото трябва :blowup:

Link to comment
Share on other sites

aigner бъди сигурен,че има кой да ми обяснява за Да Дао.Целта на Бокса и Тай Бокса е да няма бой на земята.И дефакто се получава.Незнам дали си получавал удар в главата с ръка,но бъди сигурен,че става точно като по филмите.Спира ти тока и падаш като парцал.И въопще не ти трябват ключовете на земята.

Link to comment
Share on other sites

...Незнам дали си получавал удар в главата с ръка,но бъди сигурен,че става точно като по филмите.Спира ти тока и падаш като парцал.И въопще не ти трябват ключовете на земята...

Начи, през малкото пъти които съм се бил съм изял доста тукати в главата. Не ми е спирал тока. Само ми пада пердето. А тукатите ги ям щото не се пазя и гледам да съборя другия на земята. И винаги е ставало. Последния път щях да откача с крак челюста на един пич,но ме дръпнаха. Незнам в такава ситуация бокса как ти помага. И ся ще ми кажеш "Да ама ако съм тренирал бокс,ще удрям много по мощно и ще паднеш след първия-втория удар", да ама ако пък аз съм тренирал Да-Дао примерно,няма да можеш дори да замахнеш. Ако си тренирал бокс(или кик бокс примерно),ако се залепя в теб,адски много ти се намаля репертоарта от удари. Всичко е ужасно субективно и мразя когато някой конкретизира нещата. Целта на бокса била да няма бой на земята. Хуу, ми ако има?

Цялата тема се изражда в нещо в стил "Моя татко може да набие твоя татко"

Peace

Link to comment
Share on other sites

ne znam koe e nai-prilojimoto no moga da vi kaja koe e nai-prilaganoto

a to e bqganeto

kakvoto i izkustvo da vladeesh osven ognestrelno oryjie estestveno v momenta v koito ti skochat poveche ot dvama si si jiv umrql i trqbva da si skoknesh na krakata, inache zatova se pravqt sparingi s nqkakvi pravila pri koito se zabranqvat kluchove, myrtvi udari, nokti, zybi i t.n.

Moga da kaja che koito i stil da praktikuvash na ulicata neshtata sa drugi i tam nqma pravila - vkluchvat se vsichkite tezi neshta i ako popadnesh na nqkoi dostatychno lud ili podpiinal moje spokoina da ti izkara okoto, da ti razkysa liceto i dori da ti zahape nqkoq arteriq ei taka shtoto ne vnimava kyde te udrq, zatova kato ste gledali ulichni poboishta tozi koito padne na zemqta se sviva kato bebe i si pazi nai-veche glavata i grydniq kosh. A i po princip kato padne toq deto go biesh e opasno da prodyljavash shtoto mnogo lesno i ti mojesh da se ozovesh dolu do nego./izkluchvam masovite poboishta kydeto tova e neizbejno/

 

a i vsichki boini izkystva imat i duhovno vyzvisqvane kydeto se kazva che tova se praktikyva predimno za otbrana i za napadenie na svoq glava

golqmoto izkustvo e da predotvratish boq a ne da prebiesh drugiq :)

Link to comment
Share on other sites

aigner бъди сигурен,че има кой да ми обяснява за Да Дао.Целта на Бокса и Тай Бокса е да няма бой на земята.И дефакто се получава.Незнам дали си получавал удар в главата с ръка,но бъди сигурен,че става точно като по филмите.Спира ти тока и падаш като парцал.И въопще не ти трябват ключовете на земята.

 

Не си прав, защото ако противнка ти е 40 кила по-тежък няма да стане като по филмите.Също така не си прав и за целта в бокса и кик бокса.Те не са БИ-ва и не се използват за самозащита(като цяло).Правя редовно спаринги с приятели не за да стана по-голям бияч или нещо подобно, а за да придобия по-голямо чуство за координация, и да притапя страха си от тежки удари при бой.

Но въпреки, че не съм съгласен с тебе, съм много доволен, че ми пишеш във темата и наи-важното даваш отговор(който смяташ за правилен) на въпроса и се обосноваваш(а аз това искам само).

Link to comment
Share on other sites

hahahah

ai mnoo mi e interesno nqkoi koito e treniral Boks da izlezne na nqkoi karatist shte bude sma4kan ot vsqkude za men nai qkoto si e djudoto fashtash mqtash kliu4 i 4upish kvoto iskash

:D

Link to comment
Share on other sites

Много ми е интересно как ще се приложи на улицата сумото :excl:  :confused

 

 

 

neznaeh 4e sumoto stanalo boino izkustvo :D

 

 

po temata:

kakto poznai kaza nqma neprilojimo boino izkustvo :)

vqrno 4e ima razlika v BI no po skoro moje da se pogledne ot druga strana nai neprelojimo BI v konkretna situaciq ... i naistina strashno mnogo zavisi ot 4oveka ...

 

za boska she kaja samo 4e kolkoto i golemi mashini da sa te si trenirat da blaskat s racete si ... nqkoi po korav da im izleze deto e treiral karate (ne zadaljitelno) i da mu smeli krakata s lowkickove ednovremenno stva i toi ima race i nema da se dava :) sea kajete mi koi e s po golqmopredimstvo toq deto moi da blaska samo s race ili toq deto blaska s race i s kraka ednakvo dovolno :)

 

kolkoto za nai- efektivno BI moje bi karate v 4asnost kyokushin mnoo boi qdat i svikvat :) mnoo gi ma4at i staat mashini ... ne otri4am 4e ima i drugi efektivni BI no tova e za mene.... (ne otri4am pristrasten sum)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...