Jump to content
BulForum.com

Качествени Headphones


Ferante

Recommended Posts

Няма как звука на M40X да е по-добър от този на другите два модела. Не са в един клас.

 

Не си ги чувал, как знаеш, че баса е "анемичен"? :) Водиш се само по ревюта предполагам.

Няма как да е толкова анемичен при затворени слушалки.

 

Edit: И защото не си достатъчно объркан, ето ти още един вариант: https://www.thomann.de/intl/bg/fostex_t50rp_mk3_headphone.htm

 

10841526_800.jpg

Минуса на тези е, че ще ти трябва усилвател, защото са планарни, а не нормални с магнит. За сметка на това, звука им ще е пъти над този на другите варианти.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Без усилвател, затворен тип, over-ear. Това са ми условията. Ако купя и усилвател, то положението отива към 500лв. А тръгнахме от около 100лв. Просто не си заслужава харча за момента. Един хубав ден, може и да дам толкоз пари, но не и сега. 

 

Иначе, АКГ-то го гледам и на честотни - то там си е Марианската падина... Ако ще е АКГ, по-добре AKG k550, макар пак да отиваме в някакви цифри, където все още малко трудно преглъщам :D За beyer-a се навих само заради конструкцията - изглежда най-здрава от всички казани до тук слушалки, отделно че и звукът уж добър бил...

Link to comment
Share on other sites

Еми....ти като не ги искаш, аз си ги купих. :D

Ама не точно тия от по-горния линк. Модифициран MK2.

 

Няма как да видиш по честоти само. Източника също е от значение.

Link to comment
Share on other sites

Взе Fostex-a? Искам да ги чуя :lol:

 

Но да, източникът също е важен. Въпросът е, че честотните характеристики ги гледам при един и същи източник (едни и същи условия, от един и същи сайт) за да е коректно сравнението и пак е марианската падина. Ще видим живот и здраве с новата машина как ще е. На първо време - вградено аудио от дъното. После Creative на последния слот ;)

Link to comment
Share on other sites

Взе Fostex-a? Искам да ги чуя :lol:

 

Но да, източникът също е важен. Въпросът е, че честотните характеристики ги гледам при един и същи източник (едни и същи условия, от един и същи сайт) за да е коректно сравнението и пак е марианската падина. Ще видим живот и здраве с новата машина как ще е. На първо време - вградено аудио от дъното. После Creative на последния слот ;)

 

Поръчах тези: https://www.massdrop.com/buy/massdrop-fostex-t-x0-planar-magnetic-headphones

 

AI7B0704_copy_smoke_20170531144602.jpg

txxrp_-_frequency_response_df_2017060716

 

Ще ги чуеш, като дойдат Октомври месец. :D

 

Звука от слушалките се променя според главата на слушателя дори, защото уплътняват главата различно. Малко е трудно да се прецени по графики само, но в случая нямаш възможност да ги чуеш на живо, та...

Сравни ли графиките със слушалките, които аз имам?

 

Нещо не чувам добри отзиви за Creative вече. Погледни ASUS. А според цената на звуковата карта, може да ти излезе по-изгодно да купиш един външен DAC и усилвател. Няма да имаш софтуерните глезотии като EAX, виртуален съраунд и други, но ще имаш по-добър и силен звук в слушалките.

Link to comment
Share on other sites

В случая имам 14 дни за проби :D или ще станат OK нещата, или не. Даже ако искаш, като ги пусна да се поочупят малко, да се видим и да направим сравнение на един и същи източник как ще се държат твоите и m40x :)

 

Колкото до звуковата карта - няма да е нещо уникално. Една Audigy RX или Xonar DSX мисля, че ще е напълно достатъчна за моите нужди. 

Link to comment
Share on other sites

Е, щом имаш време за проби, защо направо не поръчаш двата модела и да върнеш този, който не ти харесва?

Да, може да ги сравним. Ще може да ги пробваш и с усилвател. :)

Но няма да можеш да чуеш Фостекс-а ако се видим преди Октомври, както казах. :)

 

Тия звукови карти са по 120лв. За тия или малко повече пари можеш да си вземеш FIIO DAC+AMP.

Link to comment
Share on other sites

Но да, източникът също е важен.

 

Не "също е важен", а е от огромно значение. Понеже аз имам възможност да взимам сигнал за слушалки от множество различни източници, не може да си представиш как звучат едни и същи слушалки ако съм ги включил примерно в мониторния изход за слушалки на миксера, във външен усилвател или някъде другаде - звучат като съвсем различни слушалки на всеки един изход. А иначе графиката на  честотната характеристика може да ти даде само най-обща представа какво им липсва, но слушалки, колони и микрофон се купуват единствено "на слух" и "на вкус" - всичко останало са подробности. :)

Link to comment
Share on other sites

Лошото е, че на тоя етап н мога да си позволя това, което искам (2 чифта различни слушалки, звукова карта и отделен усилвател). Поне да почнем от някъде :)

Link to comment
Share on other sites

Лошото е, че на тоя етап н мога да си позволя това, което искам (2 чифта различни слушалки, звукова карта и отделен усилвател). Поне да почнем от някъде :)

 

Еми то така става де. Едно по едно.

Защо са ти 2 чифта слушалки? Какви два чифта слушалки искаш? Защото ако са един и същи тип, но просто едните са по-хубави - няма смисъл.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Сам си писал, че е безсмислено :) Трябваше аз да напиша "поне" преди 2-ката, за да стане още по-ясно. 

Link to comment
Share on other sites

Хубави слушалки - добре. Аз в момента съм с евтини обикновени Canyon CNR-HS03N, с USB захранване и някакъв турбо бас, който наистина се усеща като бас и вибрации. Но вградената звукова карта на лаптопа е отврат откъм шум, а като се включи и USBто започва и свистене.

 

Някой пробвал ли е по-сериозна външна звукова карта на USB, но все пак евтина де - за мен е важен баса (да ми коват пирони в главата) напр. с Texas Instruments PCM2704/5/6/7 - на хартия има добри параметри, а модулче с него е ~$10

 

Analog Performance at 5 V (Bus-Powered),
3.3 V (Self-Powered): THD+N: 0.006% RL > 10 kΩ,

Self-Powered THD+N: 0.025% RL = 32 Ω SNR = 98 dB Dynamic Range: 98 dB PO = 12 mW, RL = 32 Ω

 

И 12mW/32Ohm достатъчно ли е? То зависи и от чувствителността на слушалките, но за Canyon едва ли ще има такива данни...

Link to comment
Share on other sites

Доста време ползвах вместо външна карта една USB докинг-станция.
Моделът е Toshiba PA3541E-2PRP Dynadock.

Съвсем прилично се държеше, но за съжаление не мога да дам оценка на извода за слушалки, защото беше свързана към ресийвъра  през оптичния S/PDIF конектор.

 

Toshiba_PA3541U_2PRP_dynadock_USB_Dockin

Link to comment
Share on other sites

Сам си писал, че е безсмислено :) Трябваше аз да напиша "поне" преди 2-ката, за да стане още по-ясно. 

 

Ама какъв втори чифт слушалки би искал да си вземеш?

Link to comment
Share on other sites

Ама какъв втори чифт слушалки би искал да си вземеш?

 

Полуотворен или изцяло отворен тип. Със сигурност усещането при слушане на музика ще е доста по-различно. Интересно ми е при репетиции с китарата кое ще е по-добре. Затворени или отворени...

В момента нито имам парите, нито възможността да се наслаждавам на отворени слушалки, обаче.

Link to comment
Share on other sites

Някой пробвал ли е по-сериозна външна звукова карта на USB, но все пак евтина де - за мен е важен баса (да ми коват пирони в главата) напр. с Texas Instruments PCM2704/5/6/7 - на хартия има добри параметри, а модулче с него е ~$10

 

Такова нещо като "по-сериозна външна, но все пак евтина ~$10" - няма. ;) За десетина долара няма как да очакваш чудеса, понеже половината от тия пари са отишли за кутийката, конекторчетата и кабела. За толкова най-много да намериш добре екранирана и сносна карта, която поне няма да ти дава толкова много шум и свистене, но пък щом слушаш на Canyon, нищо чудно и да ти хареса саунда, сравнявайки го с този на вградената ти карта. А иначе що се касае до проба с друга външна карта - правил съм сравнение на вградената в лаптопа звукова карта с една евтина на Behringer, която бях взел преди време за един лаптоп, който нямаше линеен вход и я ползвах за запис. На звук картата е една идея над вградената, но пък тя и толкова си струва (~$30), а освен чинчовете за вход и изход има и S/PDIF (оптичен) също, потенциометър, изход за слушалки, както и On/Off монитор. Сега, вярно е че всеки има различни претенции и изисквания за качествен звук, а и когато някой примерно е привикнал на звука от карти струващи $$$ или $$$$ - ясно е, че 30-доларова карта ще му се стори доста рехава на звук, но ако искаш мога да ти я дам за проба да направиш сравнение с вградената на лаптопа ти, стига да не те притеснява факта, че не е 5.1 или 7.1, а си е обикновена стерео. :)

 

Edit: Картата е тази.

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Полуотворен или изцяло отворен тип. Със сигурност усещането при слушане на музика ще е доста по-различно. Интересно ми е при репетиции с китарата кое ще е по-добре. Затворени или отворени...

В момента нито имам парите, нито възможността да се наслаждавам на отворени слушалки, обаче.

 

Моите са отворени и двата чифта. Затворените са ми в офиса.

Мога да ти ги пусна да ги чуеш през усилвателчето ми, за да си направиш сравнението, като ти дойдат твоите.

Ами, с отворените ще чуваш реалния звук от китарата, докато слушаш звука от китарата в слушалките. :D

Link to comment
Share on other sites

Нищо му няма на Canyon-a ми, съвсем приемлив звук (за джангър от техно до блек метъл, винаги на макс), и като казвам "вибрации", имам предвид точно това - усещат се с ръка и на главата, а не че толкова се чуват - вероятно има допълнителни магнити вътре да се тресат, но субективното усещане се подобрява значително.

 

Само новия ми лаптоп създава това съскане и свистене от УСБто, на стария не се чуваше чак толкова.

Link to comment
Share on other sites

Нямах предвид, че нещо му има - само визирах, че има фирми, специализирали се единствено върху аудио продукти и други, които най-общо казано произвеждат компютърни аксесоари, Canyon е от вторите...и ако не се лъжа слушаш на сет 'слушалки + микрофон'? ;)

Link to comment
Share on other sites

Дойдоха.  :thumbs-up:  След 3 минути слушане на работния комп (Spotify, Avenged Sevenfold - Hail to The King) - има сулук за още бас, определено, но пък са доста детайлни. Требъла е малко "остър" за моя вкус, но подозирам, че с времето ще "омекне". Довечера ще ги послушам още малко за по-детайлно мнение. После ден-два burn in и да видим как и дали ще се промени звука.

Link to comment
Share on other sites

Честито!

 

Ще свикнеш със звука просто.
Още бас няма да се появи, но високите може да поомекнат.

 

Пуснах тоя трак, който си споменал. Имай предвид, че го слушам през гадната звукова карта на дъното и като не върви никакъв звук, чувам шум като си движа курсора по екрана. Представи си само колко е гадна.

 

Та трака няма особено много бас и при мен, та проблема може и да не е в слушалките. А може и ти да очакваш прекалено много бас, което няма как да се случи в тоя ценови диапазон без загуба в другите честоти. Аз бих предпочел да чувам всичко, вместо да имам супер дълбок бас, който да изморява след продължително слушане. Басът трябва да е там и да е премерен, отчетлив, да не заглушава останалите честоти, а не да бучи все едно някой изглажда цимент в съседното помещение.

 

На Спотифай Премиум го слушам, та е с най-високото качество.

Пусни си да чуеш Massive Attack - Angel и Deadmau5 - Some Chords

 

Слушам ги на Sennheiser HD25-II

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Ще "омекнат", колкото и ще му се "разработи" кабела за тия 2-3 дена. Не влизайте в разни филми - ако изобщо има някаква промяна от "разработването" на говорителите, тя е толкова минимална, че изобщо не си заслужава да се споменава. Понеже доста съм се занимавал с психоакустика, обяснението е, че за тия няколко дена слухът просто привиква към новия звук, обаче някои дето много обичат всякакви конспиративни теории, вкл. и такива дето обясняват как на атомите им трябва време да се преподредят еднопосочно в кабела, започват да спорят колко важно всъщност е "разсвирването". ;)

 

П.П. Ангеле, не ми отговаряй, понеже постът ми не е към тебе - видях, че и ти си написал същото. :) А иначе басът трябва най-вече да е балансиран спрямо общото. Слушалки с много бас - бол, но какво излъчват като цялостен звук е съвсем друга тема. Ако някой е фен на бумкането, но едновременно с това иска и да слуша музика от време на време, просто си взима 2 различни чифта - едни диджейски, които най-често са и с голяма мощност, и едни 'хубави', когато му омръзне бумкането. :))

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае, от къде мога да си взема калъфче за съхранение на слушалки?

Ето като това:

http://www.ebay.com/itm/1X-Useful-PU-Leather-Headphones-Storage-Bag-Pouch-Case-Black-/371792378549?hash=item56908d7ab5:g:-AkAAOSwal5YLqEI

 

Но не искам да е PU Leather, защото ще се изтърка. Искам си нормален синтетичен материал, като за чадър/брезент.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

@w00x - можеш да попиташ в произволен магазин за подаръци, вероятно ще има. Вариант е да питаш в някоя група из фейса дали не могат да ти направят по поръчка. Аз се сетих веднага за това, понеже мадамата ми е позната. И не ти препоръчвам чадърения материал - ужасен е. Можеш да си поръчаш от естествена кожа - ще стане вечна ;)

 

@midex - абе все си мисля, че е мит с кренвирш цялата работа, но пък нали - сефте ми се случва да имам причина да проследя целия процес :) За мембраните на слушалките някак си мога да намеря елементи на някаква логика, но това, за кабела, как "омеквал" - чак пък...

 

Но по никакъв начин не твърдя, че звукът е лош. Напротив - харесва ми, че е доста балансиран и детайлен по сравнение с озвученията, с които разполагам (слушалки, системи, авто аудио и т.н.). Преоткриват се някои песни с такъв звук :lol: Единствено високите са ми малко "остри", това е. А има и друго - макар и със спотифай премиум, източника е вградена звукова карта на, 6 годишно дъно, на HP Workstation Z210. Както казах - ще послушам още малко на тях, ще пробвам различни източници и тогава мога да дам по-пълна информация.

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

@w00x - можеш да попиташ в произволен магазин за подаръци, вероятно ще има. Вариант е да питаш в някоя група из фейса дали не могат да ти направят по поръчка. Аз се сетих веднага за това, понеже мадамата ми е позната. И не ти препоръчвам чадърения материал - ужасен е. Можеш да си поръчаш от естествена кожа - ще стане вечна ;)

 

@midex - абе все си мисля, че е мит с кренвирш цялата работа, но пък нали - сефте ми се случва да имам причина да проследя целия процес :) За мембраните на слушалките някак си мога да намеря елементи на някаква логика, но това, за кабела, как "омеквал" - чак пък...

 

Но по никакъв начин не твърдя, че звукът е лош. Напротив - харесва ми, че е доста балансиран и детайлен е по сравнение с озвученията, с които разполагам (слушалки, системи, авто аудио и т.н.). Преоткриват се някои песни с такъв звук :lol: Единствено високите са ми малко "остри", това е. А има и друго - макар и със спотифай премиум, източника е вградена звукова карта на, 6 годишно дъно, на HP Workstation Z210. Както казах - ще послушам още малко на тях, ще пробвам различни източници и тогава мога да дам по-пълна информация.

 

Аз имам една от "чадърения" материал, който май е Полиетилен. Беше в комплект с едните слушалки. Не се износва, не се цапа. Ако се напраши се изтупва и е готов. Тая изкуствена кожа, ще започне да се рони. А естествена кожа не искам, защото ще трябва да дам по 15-20лв за калъф, което ми се струват много пари, а и ми трябват 3. За 4-тите слушалки си имам стойка и си ми висят. Все пак ще отида да питам ей сега като излезна. Тук до нас има едно ателие. Ако ми кажат 8-10лв, ще си поръчам. Силно се съмнявам, че цената ще е такава обаче.

 

Мембраните се "наместват" точно за 2 часа има/няма. След това нищо няма да се промени. Ще се променят падовете на слушалките, защото ще ти се оформят по-добре около ушите. Това променя акустиката и от своя страна, променя звука. Разгледай дали ако смениш падовете на M40X с някой друг модел, няма да увеличиш баса. Има много дискусии, защото модела е известен.

 

Високите можеш да ги тушираш като си купуваш усилвател след време. Ако вземеш един лампов, ще ти намали високите честоти. Така казват всички, не съм слушал лампов слушалков усилвател лично.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...