Jump to content
BulForum.com

Tренировки и упражнения


James_Bond007

Recommended Posts

Може и да си имал по-големи аз никъде не съм спорил колко си вдигал, а дали си зобил, както и да е много слабо ме интересуват тия неща мен... Спора беше дали е подходящ тоя сплит за начинаещи не приемащи никакви суплементи...

Подходящ е, с подходящи упражнения и подходящото им комбиниране.

Принципно всички интернет спорове за безсмислени, защото всеки си има своята малка правда ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 670
  • Created
  • Last Reply

Подходящ е, с подходящи упражнения и подходящото им комбиниране.

Принципно всички интернет спорове за безсмислени, защото всеки си има своята малка правда ;)

 

 

Let's agree to disagree :)

Link to comment
Share on other sites

Подходящ е, с подходящи упражнения и подходящото им комбиниране.

Принципно всички интернет спорове за безсмислени, защото всеки си има своята малка правда wink.gif

 

 

Дай снимка де че съм любопитен

Link to comment
Share on other sites

На кое?

Снимка на упражненията?

 

Хаха не. Бая сериозни тежести вдигаш.Искам да видя това което си постигнал.

Link to comment
Share on other sites

силовата и тренирането пред огледалото са 2 различни неща

 

 

Е да това е ясно. Ама на мен ми е трудно 100кг да избутам пък 200...Трябва сериозна мускулатура за такива тежести

Link to comment
Share on other sites

Хаха не. Бая сериозни тежести вдигаш.Искам да видя това което си постигнал.

Имам снимка отпуснат в гръб, в профила.

И на живо да ме видиш не съм огромен :)

Не ми е цел хипертрофията, а функционалността.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Само добре разгрявай, че сутрин стават разни "мързеливи" хави и се случват навяхвания, разтежения и т.н. от мързел да се загрее.

 

_______________

 

И не знам как ти се движи кръвната захар и какъв тип ти е метаболизма (ендоморф като мен предполагам) - но, кафето може и преди тренировката - не прекалявай с течностисте ако ще е кардио; след тренировката недей стоя гладен и без това сутрин е най-бърз метаболизма, заложи си някаква закуска - поне плод, малко въглехидрат или там каквото си свикнал ;)

 

_______________

 

За течностите имам предвид преди кардиото, по време на него и след това трябва да си приемаш - че в тия жеги топлинният удар дебне.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Вече направих 10-ти месец откакто тренирам и съм бил редовен винаги. Прочетох, че след определено време е добре да се смени програмата, защото тялото вече е привикнало към досегашния режим и може да се получи застой. В частност това със застоя при мен го наблюдавам вече от известно време и взе леко да ме дразни. Та тука от скор почнах да чета и да си търся нови тренировки. Видях, че има тренировки за сила, за издръжливост и за маса. Освен това прочетох, че е много ефикасно, когато се правят суперсерии на два противоположни мускула. Разбрах и че силовите тренировки помагат много и за намаляването на мазнините доста успешно. Само не разбрах каква е разликата между тренировка за сила и за маса, ако има такава ? И от всичките тия видове тренировки можете ли да ме посъветвате какъв тип да избера и коя би била ефикасна.

И да запитам- силовата тренировка значи е доста ефикасна и за горенето на мазнини. След такава тренировка е важно и да се нахраниш добре, за да се възтановиш. След като така лесно се горят мазнините при нея можеш ли да си позволяваш редовно след тренировка да си наплющиш или трябва все пак да се спазва някаква норма?

Link to comment
Share on other sites

Нямам голям опит в тази сфера, но според мен:

 

1) Важно е упражненията които правиш да са различни по вид.Вече ти си решаваш дали гониш маса, сила, релеф и т.н. ( в зависимост от кг, повторения и т.н. ).

Примерно: до сега си правил "Сгъване с дъмбели от седеш", "Сгъване с щанга с извит лост" и "Бицепсово сгъване на скрипец", а сега почваш да правиш: "Концентрирано сгъване", "Скотово сгъване" и "Бицепсово сгъване на машина за бицепс"

 

2) Да се нахраниш добре, не означава да изядеш всичко що видиш.Винаги трябва да се спазва някаква "диета", ако искаш резултатите от тренировката да са добри.

Link to comment
Share on other sites

Вече направих 10-ти месец откакто тренирам и съм бил редовен винаги. Прочетох, че след определено време е добре да се смени програмата, защото тялото вече е привикнало към досегашния режим и може да се получи застой. В частност това със застоя при мен го наблюдавам вече от известно време и взе леко да ме дразни. Та тука от скор почнах да чета и да си търся нови тренировки. Видях, че има тренировки за сила, за издръжливост и за маса. Освен това прочетох, че е много ефикасно, когато се правят суперсерии на два противоположни мускула. Разбрах и че силовите тренировки помагат много и за намаляването на мазнините доста успешно. Само не разбрах каква е разликата между тренировка за сила и за маса, ако има такава ? И от всичките тия видове тренировки можете ли да ме посъветвате какъв тип да избера и коя би била ефикасна.

И да запитам- силовата тренировка значи е доста ефикасна и за горенето на мазнини. След такава тренировка е важно и да се нахраниш добре, за да се възтановиш. След като така лесно се горят мазнините при нея можеш ли да си позволяваш редовно след тренировка да си наплющиш или трябва все пак да се спазва някаква норма?

 

Ами да 10 месеца еднообразна тренировка са си доста... Може да не променяш самата програма, а самия вид на упражненията и реда на тяхното изпълнение.... Даже е най-добре абсолютно всяка седмица да има някаква промяна в тренировката да няма повтаряне в последователни седмици за максимално стресиране на мускула. Силовите тренировки са главно за сила, затова и така се казват... Ако целта ти е да гориш мазнини и да ставаш релефен, прави тренировки за релеф - повече повторения на серия с кратки почивки между сериите. След тренировка е добре да се нахраниш, но със определени неща - главно месо и салатки ако искаш да сваляш и няма такава тренировка дето можеш да си позволяваш да плющиш каквото ти падне, при положение че искаш да чистиш...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Тъкмо реших, че ще спирам да ходя на зала и да им давам пари и ще си тренирам вкъщи и се оказа че на Спорт Депото са им свършили железата. Да знаете друг доставчик на такива, но не на безумни цени?

Търся гумирани дискове по 5 кг, а може и на хром да се навия.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

http://bgtrener.blog.bg/sport/2007/03/15/metodyt-tabata.51908

 

Много, много добро. В пърпвия половин час след тренировката не знаех къде се намирам и въпреки това, мисля, че има на къде още да подобрявам от към интензитет, защото я правех за първи път и някои от упражненията, които си бях намислил, може би не ги изпълнявах по оптимлания начин.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...