Jump to content
BulForum.com

Поглед към едно хоби..:-)


fossilomaniac

Recommended Posts

5.jpg[

 

Известният пелагичен фациес ammonitico rosso е развит в Гинската свита. Той представлява амонитно гробище сред ядчести варовици със сиворозов цвят, чието съдържание на CaCO3 достига до 82.75 %, пелитовият компонент е 13-14 %, алевритният – около 3 %, а псамитовият – под 1 %. Това уникално фосилно находище с изобилие от фосилизирани индивиди от разред Ammonitida, чиито последни представители изчезват от лицето на земята преди 65 млн. г. в края на Мезозойската ера. Отделните индивиди не са добре запазени – представени са от амонитни ядки, но такова изобилие на амонити в природата рядко може да се наблюдава.

 

 

Например за такива неща говоря.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Дрехи за цапане(и за хвърляне), гумени ботуши и по един челник + някаква каска - строителна, колоездачна - каквато имате под ръка.

Link to comment
Share on other sites

Челник нямам, но имам мощен CREE Q5 фенер и 200 миливатов лазер, строителна каска също нямам, но пък имам такава за пистов мотор - определено ще съм интересна гледка. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Дрехи за цапане(и за хвърляне), гумени ботуши и по един челник + някаква каска - строителна, колоездачна - каквато имате под ръка.

А мястото подходящо ли е и за един 7 годишен бъдещ палеонтолог?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Пламене (и всички за които представлява интерес), препоръчвам ти един доста увлекателен филм. Ако не си го гледал, ще го кача в тракера.

 

393a17d1c17aced6c3d3b49009a4caeaf9a322bb.jpg

Link to comment
Share on other sites

В колибка.ком има доста подобни, него също го има. Влизаш там, сваляш си Lost Worlds - Vanished Lives / Изгубени светове (1989)lostWorlds.gif

 

 

и се забавляваш.

Link to comment
Share on other sites

Да, от Колибка сме свалили почти всичко, но в този филм който съм препоръчал, става въпрос за сравнение на големината на три от най-големите хищни динозавъра, което ни е нещо като задочен спор с Пламен. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

...което ни е нещо като задочен спор с Пламен. :rolleyes:

 

Аз никога не споря с теб.

 

 

...защото винаги съм прав. biggrin1.gif

 

 

А иначе качвай в нашия тракер всичко, което прецениш - каквото си ми пращал, винаги съм го гледал! :bowdown:

 

 

П.П. Между другото ей сега ще щракна "закъснелия" крокодилски зъб, за който споменах вчера в другата тема.....заедно с корена е голям почти колкото спинозавърски зъб, какъвто също имам. :rolleyes:

 

9592891a36b1168e.jpg 24969b50dd1a00b0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Правилните кавички са "крокодилски". :laughing1: :laughing1: Мислех, че тъщата ти ги хвърля тия зъби като мине през зъболекаря. Защо ти ги изпраща по пощата?!?!

Иначе много голям. Да не те ръфне, че...

Link to comment
Share on other sites

Пламене, можеш ли да намериш такива зъбки, ама повечко? 5-6 бройки да кажем? И парите кажи какви са, че ме интересува.

Link to comment
Share on other sites

Голям красавец е този зъб, от Саркосукус Император ли е.

 

А уж си фен в тази област...срамота - да сбъркаш фосил със съвременен зъб. :wacko: Съдейки по формата му, най-вероятно е от Американски крокодил - те се срещат и в Перу.

 

C0067798-American_Crocodile_Crocodylus_acutus_-SPL.jpg pd494426.jpg

 

 

----------------------------------------------

 

@Grimjaur, вероятно мога, но не си заслужава трицифрената сума, тъй като най-често се продават в единични бройки на колекционерски цени.

Link to comment
Share on other sites

 

@Grimjaur, вероятно мога, но не си заслужава трицифрената сума, тъй като най-често се продават в единични бройки на колекционерски цени.

 

Жалко...

Link to comment
Share on other sites

Предположих, че е фосил от праисторически крокодил, пък и само от снимката трудно бих могъл да преценя. Качих Beyond T-Trx в тракера.

 

@Grimjaur, Пламен ми беше дал доволно количество зъби от акула мако, мога да ти подаря няколко от тях.

Link to comment
Share on other sites

Предположих, че е фосил от праисторически крокодил, пък и само от снимката трудно бих могъл да преценя. Качих Beyond T-Trx в тракера.

 

@Grimjaur, Пламен ми беше дал доволно количество зъби от акула мако, мога да ти подаря няколко от тях.

Асене, веднага се нареждам за два!

Link to comment
Share on other sites

Ок, тези дни ще ти дам, ама те са малки да знаете. В смисъл, че ако правите с тях някви огърлици или т.н. незнам дали ще станат, но пък нищо не пречи да пробвате. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ок, тези дни ще ти дам, ама те са малки да знаете. В смисъл, че ако правите с тях някви огърлици или т.н. незнам дали ще станат, но пък нищо не пречи да пробвате. :rolleyes:

Няма значение, че са дребни...

Link to comment
Share on other sites

Предположих, че е фосил от праисторически крокодил,...

 

Да бе...така излъскан и полиран след н'ам колко си милиона години. :bgrin:

 

Не си забравил, че тук те чака едно зъбче от бяла акула...постоянно пита за тебе защо не идваш да си го вземеш. :))

 

 

П.П. Галински, ако слушаш и за тебе ще има едно. :punk

Link to comment
Share on other sites

 

П.П. Галински, ако слушаш и за тебе ще има едно. :punk

Слушкам, Пламене! Пия си млякото, не си бърша носа с ръкав... и почти не опикавам около тоалетната чиния... :D

Link to comment
Share on other sites

.... и почти не опикавам около тоалетната чиния... :D

 

Спокойно, всичко с времето си...и това ще дойде, даже с това "почти" - направо идва. :P

Само ми кажи за носене на шията ли го искаш или просто да си имаш зъб от Great White, понеже има 2 варианта.

Link to comment
Share on other sites

Спокойно...всичко с времето си - и това ще дойде. :P

Само ми кажи за носене на шията ли го искаш или просто да си имаш зъб от Great White, понеже има 2 варианта.

Както ти е удобно... Аз така или иначе ще го модна леко с едни диамантинки....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...