Jump to content
BulForum.com

PayPal


po_taka

Recommended Posts

Е дефакто като ми показва, че няма нищо вътре как да закупя нещо?

купуваш си от ибей и за да платиш трябва да имаш пари в КАРТАТА ТИ ,а не в paypal...вече като наредиш плащането от paypal сами си взимат парите от картата ти...имаш пари в картата става плащането,нямаш пари в картата няма плащане :D

Edited by Slain
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 681
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

купуваш си от ибей и за да платиш трябва да имаш пари в КАРТАТА ТИ ,а не в paypal...вече като наредиш плащането от paypal сами си взимат парите от картата ти...имаш пари в картата става плащането,нямаш пари в картата няма плащане :D

точно така е, не ти трябва да имаш пари в paypal, а в картата ти

Link to comment
Share on other sites

От утре на пазара ще се появи нов вид виртуална кредитна карта, наречена PayPal Secure Card.

Новата услуга от PayPal ще позволява на потребителите да пазаруват онлайн в сайтове, които не са включили заплащане през системата на компанията.Новият софтуер, който стои зад услугата, разпознава кога потребителят попада на странца, в която се попълват данните за покупка и автоматично му помага да попълни формата.

Заедно с това програмата генерира уникален номер всеки път, когато той реши да се възползва от услугата. За тази цел от PayPal с сключили споразумение с компанията, издаваща кредитни карти, MasterCard Inc.

 

Според аналитиците на пазара, появата на PayPal Secure Card е отговор на водещата компания за електронни разплащания на реализираната преди година от Google Inc. услуга Google Checkout.

 

"Ако погледнем от страната на търговеца, транзакцията прилича на всяка една друга, осъществена чрез кредитните карти на MasterCard," коментира Крис Джордж, управител на финансовите продукти в PayPal." А е само още една услуга, предоставена на клиентите на PayPal."

 

Преди да бъде пусната, услугата PayPal Secure Card е тествана от близо 3 млн. от клиентите на компанията. Още утре американските потребители ще могат да я използват без ограничения, а малко след това, тя ще бъде достъпна и за останалите държави.

 

Източник: Vision For Web

 

EDIT:

 

Тъй като според мен статията не дава точно и ясно обяснение какво е PayPal Secure Card става въпрос за следното.

 

Пейпал дава софтуер на клиентите си, който се инсталира на рс. Когато пазаруваме в интернет и сайтовете не приемат paypal плащания този софтуер се интегрира в експлорерите и създава виртуална кредитна карта МастерКард на базата инсталирания софтуер и чрез нея се извършва плащането, като ресурса за транскацията се взима от ресурса на вашия пейпал акаунт или дебитна/кредитна карта.

 

За какво и за кого е полезно? За всеки, особено за нас тук в БГ.

 

Повечето от нас сме регистрирани в пейпал с дебитни карти. Това ни дава достъп до еБей най-вече и други добри места за пазаруване, но в не малка част от сайтовете дебитните карти не ги приемат, иска се кредитна карта. Така, че от гледна точка на картите реално с дебитна - получваме и кредитна карта посредством пейпал.

 

Друго важно нещо, тъй като генерираната МастерКард е виртуална, ние не показваме физическата, реалната информация на никого. Единствено ПейПал имат достъп до картовите ни данни. Освен това веднъж генерираната карта е предназначена за конкретен сайт и вероятно има годност, така, че защитата и замисъла на тази идея като цяло е уникална наистина.

 

С нетърпение очаквам това и в България.

Edited by blame
Link to comment
Share on other sites

но в не малка част от сайтовете дебитните карти не ги приемат, иска се кредитна карта.

не знам в БГ как е, но в САЩ дебитната карта може да работи като кредитна - без пин и има същите числа, които притежава кредитната

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

вчера си потвърдих акаунта в paypal и вече мога да си пазарувам на воля :D

 

я някой да разкаже какво си е взимал и в какъв вид е дошло ако е било нещо по чупливо като очила примерно...или пък дали сте купували нещо скъпо примерно 300-500$ ? Мен ме е шубе да си купа нещо за толкова пари ,защото не знам как стои въпроса с доставката,а иначе продавачите не ме притесняват...до сега имам 1 поръчка и всичко беше ОК ама когато е за 500$ и да се чудя дали на някоя митница няма да се "изгуби" ....

Edited by Slain
Link to comment
Share on other sites

вчера си потвърдих акаунта в paypal и вече мога да си пазарувам на воля :D

 

я някой да разкаже какво си е взимал и в какъв вид е дошло ако е било нещо по чупливо като очила примерно...или пък дали сте купували нещо скъпо примерно 300-500$ ? Мен ме е шубе да си купа нещо за толкова пари ,защото не знам как стои въпроса с доставката,а иначе продавачите не ме притесняват...до сега имам 1 поръчка и всичко беше ОК ама когато е за 500$ и да се чудя дали на някоя митница няма да се "изгуби" ....

Нали точно за това има застраховки на пратките. Дори и да не е много скъпо пак е по - добре със застраховка.

Link to comment
Share on other sites

Нали точно за това има застраховки на пратките. Дори и да не е много скъпо пак е по - добре със застраховка.

има ама те май са до някаква сума и след това вече ако стане нещо гориш

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае какви са лимите на плащанията? Веднъж исках да купя нещо за 800EUR и ми излезна някаква грешка, че неможело да мине транзакцията(различна от тази кадето ти казва,че нямаш пари в картата), обадих се на съпорта и ми казаха, че имали някаква система, която оперделяла границите на сумите с които може да се оперира - само това без никакви повече подробности .

Edited by wbyte
Link to comment
Share on other sites

предположение - ако е дебитна да не би да е дневният лимит от ~400лв ? Т.е. нали имаше лимит,който не може да бъде надвишен за един ден.

 

 

А да попитам за първият пост в темата и снимката на банките - това поддържаните карти на банките ли са или ?

Защото някои от банките имат само дебитни карти,не други...

Link to comment
Share on other sites

Ето нещо интересно относно confirmed addresses и пазаруването в ебей.

 

Dear ххххх ххххххх,

 

Hello my name is Josh, I am happy to assist you with your question

regarding confirming your address.

 

PayPal uses an Automated Verification System to confirm credit card

billing addresses that are entered on the system. If a credit card

billing address passes the Automated Verification System check, the

address will be confirmed. Gift Addresses cannot be confirmed.

 

Unfortunately, at this time only addresses provided by U.S., U.K. and

Canadian buyers may have a status of Confirmed. Because not all credit

card companies are currently able to confirm addresses, only some U.K.

and Canadian addresses can be confirmed at this time. Sellers can use

the presence of a Confirmed Address as an additional risk management

tool when considering transactions where the Seller Protection Policy

may be unavailable. All addresses for PayPal members outside the U.S.,

U.K. and Canada will continue to show a status of Unconfirmed.

 

These types of security measures are unfortunately necessary in an

online environment where it is difficult to check someone's identity. In

the physical world, sellers can check someone's credit card and driver's

license. In the online world, where simple and effective identification

tools do not yet exist, we have to take different precautions. We

believe that these safety precautions are in the interest of all our

members.

 

If you have any further questions, please feel free to contact us again.

 

Sincerely,

Josh

PayPal Consumer Support

PayPal, an eBay Company

 

Това на практика означава следното:

-Оставаме си с непотвърден адрес независимо всичките верификации и линкване на адресите между пейпал и ибей. Това от своя страна означава, че зависи дали продавача е в настроение за да ви прати стоката до БГ след като адреса е непотвърден.

 

-Можете да сложите или сменяте какъвто си искате адрес за доставка в пейпал ви.

Link to comment
Share on other sites

и за чий **и е тогава този paypal ? Май ефекта от него е никакъв. Така или иначе тази система е създадена специално за ebay търговете,след като не може да се ползва там какъв и е смисъла...

Link to comment
Share on other sites

Преди малко говорих със съпорта по телефона, някъв тъп американец сричаше по телефона, не може да ти каже името...

 

Както и да е за да си купиш нещо от ибей трябва продавача да е дал съгласието си да изпращта "world wide". Ако някой си вземе нещо без да е обърнал внимане до къде и как шипват най-вероятно ще му върнат парите тъй като повечето си пращат стоката само в страната.

 

Там където пише. че пращат единствено на "confirmed address" може директно да се откажете.

Link to comment
Share on other sites

еми в момента ,в който отворите някаква стока то си пише до къде праща....може дори от search-a да се нагласи да излизат такива ,които са worldwide

 

а преди да купите нещо може първо да се свържете с продавача и да го попитате ще има ли проблеми при плащането и т.н....ако имате доста покупки и рейтинг 97-98 не мисля ,че някой би отказал...а сте купили 2-3 неща от някой не би трябвало да имате проблем да си пазарувате от него и за напред ;)

 

също така може да се плаща и чрез Moneybookers при някои продавачи

Link to comment
Share on other sites

Мога ли да се регна в paypal с девитна карта ? Или само с Кредитна става ?

 

moje6 i bez karta da se regne6.

A karta moje da si addne6 v akaunta ako ti e na edna ot bankite ot kartinkata koqto sam slojil v 1q post.

Link to comment
Share on other sites

moje6 i bez karta da se regne6.

A karta moje da si addne6 v akaunta ako ti e na edna ot bankite ot kartinkata koqto sam slojil v 1q post.

Знам че може :) Вече имам регистрация там от вече година и полувина . Само попитам , че не схванах много много дали трябва да е кредитна или двеитна . Преди трябваше да е кредитна , но сега не знам . Затова попитах .

 

 

 

EDIT: сега влезнах пак да разгледам PayPal-а си и видях , че не може да се вкарват ДЕВИТНИ карти . Има опция само за КРЕДИТНИ .

Edited by Ghetto_Freak
Link to comment
Share on other sites

Знам че може :) Вече имам регистрация там от вече година и полувина . Само попитам , че не схванах много много дали трябва да е кредитна или двеитна . Преди трябваше да е кредитна , но сега не знам . Затова попитах .

 

EDIT: сега влезнах пак да разгледам PayPal-а си и видях , че не може да се вкарват ДЕВИТНИ карти . Има опция само за КРЕДИТНИ .

 

Има някъква нова мода за изписване на думата "половина" като за красота му слагат едно "У" да стане по 'гъзараско'. Как завършвате даскало ми е много интересно...

 

Така или иначе ПейПал е достъпен за България от 1-ви Май тази година, как ти си се регистрирал преди година и половина само ти си знаеш. Може би с нечуваната до момента - "ДЕВИТНА" карта. :bgrin:

 

Нормалните (полухора) ползват ДЕБИТНИ карти за ПейПал, с тях става!

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

И малко по-важна информация за тези, които тепърва ще си правят дебитни карти. Направих си труда да проуча всяка една банка и техните оферти за Виза Електрон картите и мога да дам следните три оферти като най-добри:

1) ProCredit Bank - Най-добрата оферта към момента. За лица до 25г изадаването, ползването и извършването е напълно безплатно. Няма такси и комисионни за нито една от финансовите операции като теглене на пари от банкомат, ПОС, плащане на услуги и др. неща.

- линк

Дори за лица над 25г ПроКредит пак имат най-добрата оферта, всичките операции за безплатни отново, само се плащта 2.5 евро такса за една година.

2) Централна Кооперативна Банка - общо взето може да се каже, че се плаща минимална стандартна сума 20ст на операция с дебитната карта.

- линк

3) Първа Инвестиционна Банка - тук се срещат комбинации от безплатни и платени операции за работа с картата. Като цяло приемлива оферта.

- линк (PDF)

Link to comment
Share on other sites

EDIT: сега влезнах пак да разгледам PayPal-а си и видях , че не може да се вкарват ДЕВИТНИ карти .

каква е тая деВитна карта? :lol:

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

Много му са дървени тарифичките на този PayPal : да знаете само че тарифят получателя на парите с нещо като 10-на процента !

MoneyBookers си е по-добре за чисто изпращане на пари.

Link to comment
Share on other sites

Много му са дървени тарифичките на този PayPal : да знаете само че тарифят получателя на парите с нещо като 10-на процента !

 

Сигурен ли си? Зашото аз ти казвам, че за получаване на пари за личен акаунт е безплатно до 500$ на месец и 2% за всяко получаване на пари без лимит по брой на трансакциите.

Link to comment
Share on other sites

Това е мдифицирана ДЕБИТНА карта ... Вие не знаете за таза

аххахаах

Жите бързането до каде води ... Ей ....

 

 

 

Е аз завърших с оценка по БЕЛ 3-че геройче ... Аз си го знам и не се срамувам ... :( Баба Вида не прощаваше ...

 

 

 

Аз си взех от РайФайзен ученическа . Казаха , че няма да ме таквусат при извличане на пари от картата ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Няколко въпроса :

 

Някои пробвал ли е карта от Прокредит Банк ?

Т.е. трябват ли някакви специални процедури,за да се активира картата в paypal ? Аз пробвах,но ми даде тази грешка :

 

This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. .

 

Другият въпрос е - има ли значение от това в каква валута е сметката ? Т.е. става ли левова сметка,към която е издадена Visa Electron на съответната банка ?

 

 

И реално някои ползвал ли е услугите на paypal с карта от България ? :)

Edited by dada
Link to comment
Share on other sites

Виза електрон, ползвам си я редовно без никакъв проблем. Има много дразнещи неща в него обаче, примерно това, че не може да се теглят пари директно на банкова сметка, а лимита за теглене на карта е 500 на ден, което е тъпо ако се получават по-големи суми. Също има и лимит $3300 годишно за получаване, който се вдига като се изпрати някаква сметка и копие от лична карта.

Link to comment
Share on other sites

Виза електрон

На коя банка ?

 

И също така - нали paypal изтегля необходимата сума от сметката към картата или аз се бъркам ?

Т.е. споменатото директно изтегляне на пари от банкова сметка да е без участието на виза електрон ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...