Jump to content
BulForum.com

PayPal


po_taka

Recommended Posts

paypal_mrb_banner.gif

Банки:
Райфайзен
ДСК
Първа Инвестиционна Банка -> http://www.fibank.bg/

Обединена Българска Банка (UBB) www.ubb.bg
ДСК
ЦКБ
BulBank (UniCredit) http://www.unicreditbulbank.bg/

36477978wx3.jpg


PayPal (чете се Пѐйпа̀л) е част от фирмата eBay Inc., даваща възможност за трансфер на пари чрез Интернет.
От 10 май 2007 г. Paypal позволява изпращане на пари от България, а от 1 октомври 2007 г. българските потребители могат и да получават средства.

 

-----------------------------------------------------------

 

Edit (21.07.2018): Слагам директен линк към опцията в Пейпал, която позволява да промените опцията по подразбиране в акаунта си, касаеща конверсията на валутата - доказано е, че Пейпалската винаги е по-неизгодна от тази на банката ви. :)

 

Едит (28.02.2020): Аз пък слагам стъпките, в случай, че линка се промени. :)

 

Account Settings -> Money, banks and cards -> Set Automatic Payments -> Set Available Funding Sources -> Conversion Options (индивидуално за всяка добавена карта в Paypal)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 681
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И аз имам карта от ОББ, обвързана със сметка в $. Даже две карти към една сметка, едната като твойта, другата Maestro.

И не става. С карта maestro от ПИБ също не става.

А тия карти, за които говориш с 50 лв и годишната поддръжка след това, май им се викаха кредитни :) .

С тях ще стане.

Link to comment
Share on other sites

ахамз...а някой който не е на УББ ,защото прочетхо това:

 

Имам Visa Electron на Райфайзен банк и преди около 20 дни я регистрирах в Paypal. От там бяха написали, че до няколко дни ще получа 4-цифрен код с който да регистрирам картата, но все още го няма в Account Activity... Някакви идеи?

 

Потвърждавам успешна регистрация в Paypal на Visa Electron, издадена от Първа Инвестиционна Банка

Нека и ние се порадваме на ebay, в частност-paypal! whistling.gif

 

 

И аз потвъждавам за Visa Electron на Raiffeizen Bank. smile.gif

Имам въпрос: в кои страни paypal може да потвърждава адреса?

 

източник -> http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...4863&st=195

 

та си мисля да не банката да е калпава,въпреки че съм със супер добри впечатления.

Link to comment
Share on other sites

Попълваш ли всички цифри както и валидни дати и защитни кодове отзад. И май ако я добавяш като дебитна номера на картата не се пише целия

Link to comment
Share on other sites

Искам да си прибавя картата в paypal акаунта.

 

писах на paypal и ето отговора:

 

Below is the only response we received when attempting to verify your

card: Your issuing bank deniedour request to verify this card. Please

contact your issuing bank for details on this action.

 

 

 

Пропускаш ето този съществен момент - в прав текст са ти го казали - поискали са ОББ да верифицира информацията за картата и ОББ са им ОТКАЗАЛИ. Тоест - ОББ не иска да потвърди картата ти... очевидно искат да те накарат да си извадиш кредитна, за да скубят такси, поради което блокират регистрацията на Електрона в ПейПал. ОББ са кафява миризлива банка... не добра за персонално банкиране - имат по сто такси за всичко за което се сетиш. Смени си банката. Райфайзен е добра банка... ДСК - без забележки... ПИБ са добри партньори...

Link to comment
Share on other sites

С виза електрон от ДСК няма никакъв проблем, но има нещо много интересно - първия път пробвах с 20тина лева в картата и не стана. Следващия път имах няколко стотин и верификацията си мина.

Link to comment
Share on other sites

с visa electron на ЦКБ също се пазарува без проблем през paypal

Link to comment
Share on other sites

Проблема с картите е следния - пейпал не приема виза електрон карти, но някой елекотрни(не знам точно на кои банки) минават като обикновени визи т.н. класик , и затова става регистрацията и използването им. А ина4е пари от пейпал(български) можеш да получиш само дикретно към виза картата си или към американска банкова сметка :)

Link to comment
Share on other sites

Ще прощавате, ако въпросът ми е много тъп, но ми предстои да взимам едни пари и искам да знам дали е възможно получаването на пари по български пей пал ? :І

Link to comment
Share on other sites

Ще прощавате, ако въпросът ми е много тъп, но ми предстои да взимам едни пари и искам да знам дали е възможно получаването на пари по български пей пал ? :І

 

не разбирам в какъв смисъл български ?

аз имам акаунт и съм се регнал че съм в България и ми пращат без проблеми.

 

btw paypal с нов дизаин :)

Link to comment
Share on other sites

не разбирам в какъв смисъл български ?

аз имам акаунт и съм се регнал че съм в България и ми пращат без проблеми.

 

btw paypal с нов дизаин :)

Ахъм, мерси за инфото. С каква карта работиш ? :)

Link to comment
Share on other sites

Някои може ли да ми обясни как да си прехвърля парите от paypal акаунта в банковата ми сметка???
????

Според сайта на paypal, това за БГ е невъзможно. Можеш единствено да ги прехвърлиш в американска сметка, но не и в българска.

 

http://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_...untries-outside

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

За да се корегирам, всъщност може. Американците могат да теглят парите си от пейпал в банкова сметка, която те пожелят.

 

В българя за да издърпаш ресурс от пейпал акаунта си можеш да го направиш по картовата ти сметка, което е идеално.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Как да захраня тази сметка, след като всичко е верифайнато и прочее, на "add funds" ми се появява това:

PayPal does not currently offer the ability to add funds from your bank account.

Възможно ли е на този етап?

Link to comment
Share on other sites

Как да захраня тази сметка, след като всичко е верифайнато и прочее, на "add funds" ми се появява това:

PayPal does not currently offer the ability to add funds from your bank account.

Възможно ли е на този етап?

 

Статусът какъв ти е?

Link to comment
Share on other sites

Как да захраня тази сметка, след като всичко е верифайнато и прочее, на "add funds" ми се появява това:

PayPal does not currently offer the ability to add funds from your bank account.

Възможно ли е на този етап?

 

не прочете ли следващия ред:

 

When you make a payment, PayPal charges the buyer's credit card and instantly credits the seller's PayPal account.
Link to comment
Share on other sites

Е дефакто като ми показва, че няма нищо вътре как да закупя нещо?

 

Токущо ти го обясниха:

When you make a payment, PayPal charges the buyer's credit card and instantly credits the seller's PayPal account.

 

Но ти ако искаш може да драснеш два реда на съпорта и да ги питаш защо не можеш да си вкараш 'виртуални' пари.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...