Jump to content
BulForum.com

Идеи за пикник - около Пловдив


t_tunchev

Recommended Posts

Решили сме тази седмица да се разходим някъде за един ден,но не си ходи по кръчми или хотели,а някъде сред природата.Единствено държа да е чисто и да има къде да си опечеш нещо и да е пригодено за пикник.Някъде покрай река или водопадче ще е още по-добре :) В интернет видях,че около Калофер има еко пътека,някой да сподели мнение ако е ходил :)

Link to comment
Share on other sites

Еко пътека Бяла Река е страхотна дестинация. Не съм правил пикник там, но видях, че има беседки и огнища. Отделно има добра кръчмичка там. Имайте предвид, че почивните дни сигурно ще е фраш там. Но за разходка е невероятно местенце.

 

Друга хубава дестинация е над Храбрино, преди разклона за Бойково, се слиза долу при реката и там има всичко необходимо за пикник, но е трудно за описване, а и пътят там беше пропаднал....

Link to comment
Share on other sites

Еко пътеката наистина е добра за пикник,но са почнали да дерат кожи.Искат по 7лв на час на човек,ако си в този бивак точно преди пътеката.Друг вариант е да се спуснеш до реката и там да си намериш свободно огнище,ако има :D 

Link to comment
Share on other sites

Ако ти е за наблизо - Храбрино е добро место. Надявам се пороите да не са го отнесли :( Тръгва се от Храбрино към Ситово, на около 8-10 км от Храбрино имаше табела за горско стопанство в дясно на пътя. Сега мисля табелата я няма, но там има черен път. Всъщност за ориентация близко преди това отклонение (в дясно) има чешма горе на пътя (в ляво). Та като се слезе по черния път в дясно обикновенно има паркирани коли уикенда, мястото е известно - там има заслон за аплинисти и се ползва за тренировки от малки и големи. На практика като спрете с колата на черния път трябва да се спуснете в дерето и се огледайте добре кое е подходящото място за слизане, личи си - 40-50 метра по-надолу има рекичка в дерето, мостче от стоманени въжета и дъски, огнища - едното доста добро с каменни пейки. Подходящо е и за разходка в околията. Страхотно място и за палатка, чудни хора може да се срещнат там :)

Link to comment
Share on other sites

А може и по-рано, още на излизане от Храбрино, вдясно по черния път, после през моста, после караш докато видиш паркирани коли.  Спираш, слизаш до реката, там има десетки места, подходящи за пикник.

Link to comment
Share on other sites

Бих посъветвал автора да си намери свое, собствено местенце. Аз вчера бях ето тук.

fdabd8585c0e5d3d.jpg

За втора година ходя на това място и съм невероятно щастлив, че не е окендзано от къмпингари и скараджии. Вярно, достъпът до него не е много лесен, но пък този поток в продължение на половин километър се състои само от такива водопадчета (височина 8-10 метра) и се намира само на дванадесетина километра от Пловдив. За поляната над този водопад (от лявата му страна) мога само да кажа, че е кътче от рая и наистина адски много се кефя, че природата в безкрайната си мъдрост се е погрижила прекрасно да замаскира входа към това дере :)

Link to comment
Share on other sites

За момента не препоръчвам ходене в посока Храбрино. Всичко е леш след наводнението, кал навсякъде. Пътят е отбит от винарската изба и по черен път се стига горе към вилната зона. Цялото удобно за пикник поречие в момента е недостъпно с кола. 

Link to comment
Share on other sites

Мен ми се струва, че се търси място, до което да се стигне с колата, след което да се разпъне чевермето, да се запали огъня и да не се налагат такива неща като ходене. И разбира се - отпадъците да се оставят на място.
------
Ред: @AssassiN - напълно възможно.

Link to comment
Share on other sites

Antares не се мъчи да "мислиш" толкова ;)

Все пък май ще заложим на еко пътеката Бяла река тази седмица,пък събота ще се разходим около с.Яврово (над Асеновград) и ако открия хубаво местенце ще споделя :)

Link to comment
Share on other sites

Има една еко пътека към водопада Сливодолското падало.  Над водопада имаше скаричка, беседка и полянка  (поне преди година, когато бях ходил). Мисля че началото на пътеката се намираше след 3 тунел посока Смолян.

Link to comment
Share on other sites

Яврово е супер, ще ви хареса.

Това, за което говори Stasio също е интересно, но има 1:30 часа път, имайте го предвид. 

Иначе водопадът е красив, май се води най-високият в Родопите. 

Ако ви домързи да се качвате до него(макар че си струва), някъде на 2/3 от пътя има пейчици с маса и огнище. 

Само имайте предвид, че ако вали ще е доста неприятно, ама то това важи за навсякъде в гората...

 

@Antares Имам предвид, че това, че не ми се трамбова с часове, съвсем не означава, че няма да си събера боклука. ВИНАГИ си го събираме!

Link to comment
Share on other sites

-------
Ред: galaxy, като цяло към авто-туристите съм наистина предубеден, щото редовно съм намирал купища отпадъци след такива. Пък дано автора да не е такъв...

РеРед: Осъзнах, че давам съвет на пикльо, дето 'ем търси някой друг да му направи проучването 'ем се дърви...

Link to comment
Share on other sites

-------

Ред: galaxy, като цяло към авто-туристите съм наистина предубеден, щото редовно съм намирал купища отпадъци след такива. Пък дано автора да не е такъв...

РеРед: Осъзнах, че давам съвет на пикльо, дето 'ем търси някой друг да му направи проучването 'ем се дърви...

Нещо много на сериозно се взимаш.Карай си колелото и не се обаждай,ако нямаш какво да кажеш по темата и най-вече да даваш определения за хора,които не познаваш...освен ако си ме видял,как аз с колата си изхвърлям или оставям боклука в природата,та незнам кой е пикльото ;)

 

edit:Ако пък искаш да отворя една тема и да обсъждаш "авто-туристите"

Link to comment
Share on other sites

Така е,не съм,а и нямам това желание да се занимавам с теб.Респективно,ти не си човекът,който да ме определя ;)

Жив и здрав,благодаря на другите,които помогнаха

Link to comment
Share on other sites

Тунчев, сега поне си спокоен, че ти е направено проучването и можеш спокойно да си напишеш дисертацията! 

 

Иначе добре си се ориентирал. Над Асеновград има много места, подходящи за целта. Жалко, че е блокирана посоката към Дедово и Равнища, там е доста по-близко и удобно. 

 

Между другото още се ядосвам като се сетя за оня блокиран акаунт...  :nugget:

Link to comment
Share on other sites

Тунчев, сега поне си спокоен, че ти е направено проучването и можеш спокойно да си напишеш дисертацията! 

 

Иначе добре си се ориентирал. Над Асеновград има много места, подходящи за целта. Жалко, че е блокирана посоката към Дедово и Равнища, там е доста по-близко и удобно. 

 

Между другото още се ядосвам като се сетя за оня блокиран акаунт...  :nugget:

Да,да имам всичко нужно вече :D

Бил съм на Дедево и Равнища,наистина е много хубаво.

Акаунта на Lineage 2 ли ? Ако е за него и моя го баннаха,сигурно е било за хубаво :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Около Бачково има прекрасни местенца. Също се сещам за над Асенова крепост се продължава с колата може би километър я има я нема е пътеката за параклиса Св. Илия май се казваше, там има обособени места зя питници, има барбекюта има маси и столове. Гледката е уникална, Асеновград е в краката ти, вижда се целия Пловдив и при ясно хубаво време се вижда Стара планина

 

Св. Димитър се казва http://haiduk-tourist.blogspot.bg/2014/06/blog-post_29.html?m=1

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Малко използвам тази тема но някой знае ли местенца около Пловдив ( на гд 30 км да са макс ) където да има полянки колкото да порита малко дете и някоя хубава гледка , огнище не ми трябва . Били сме на Бачково , Козма и Дамян и на Асеновата крепост , ако знаете други , ще съм много благодарен .

Link to comment
Share on other sites

На мен и семейството винаги ни е харесвало да си правим пикник на поляната пред Араповския манастир. Другото място на което често ходим е Тъмръш. Т.Е първинешката река, но по-нагоре, по пътя за Бойково. Много е приятно около реката, особено в горещите дни.

Link to comment
Share on other sites

Около Храбринската река също има местенца. Паркираш някъде на площада в Храбрино (пътя те отвежда до там) и тръгваш нагоре покрай реката.

Link to comment
Share on other sites

Доколкото разбирам до Храбрино има хубави местенца покрай реката . Не съм бил там до сега , но явно трябва да паркирам някъде там на центъра и от там пеша нагоре към реката .. ще пробвам тази събота или неделя да видя как е .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...