Jump to content
BulForum.com

Рецепти за вкусoтии


Recommended Posts

Някой от вас пробвал ли е да направи китайски ориз и дали е успял

 

 

Да, прави се на пара. Това е цялата врътка.

 

Снощи правих едни пикантни кюфтенца, ама не мога да си изкълча езика да им кажа името... Китайска рецепта е, която се състои в следното:

 

1.Ориз.

2.Свинска кайма

3.Лют сос(какъвто ви харесва, може и лют червен пипер)

4.Пресен лук.

5.Свински бульон(каквото месо ползвате за каймата, такъв и бульон ви трябва)

6. Червен, черен пипер,сол, соев сос, оризов оцет.

 

Ориза се вари в бульона, докато почти се развари. През това време мешате каймата със ситно накълцания лук и подправките, без оцета. Като се свари ориза, се омесва с каймата и лютия сос и се мята в тигана. Пържи се хубаво, вади се и се полива с малко оцет. На сутринта серете люто.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

И аз да споделя една рецепта,която много харесвам и днеска си направих - тарама хайвер.Купувал съм си и съм опитвал в много ресторанти,но никъде не е добър,а рецептата е много лесна и бърза.Вкъщи събираме хайвера,като купим риба и го замразяваме.А във фризера замразен,може да стои доста,нищо му няма.

Продукти:

1. 100гр. хайвер

2. 1 глава лук -режа го на 4 (може и повече,но става малко тежко)

3. сока от 1 лимон

4. сол

5. тайната е газирана вода - михалково :Р

6. 1л. олио/зехтин

 

В една купа се слага хайвера,заедно с лука и малко олио и започваме да пасираме,докато разбием съставките.След това постепенно доливаме олио,разбиваме,доливаме олио и пак разбиваме и т.н :D до получаване на хомогенна смес.Хайвера поглъща много олио и не се усеща.Аз слагам солта и лимона по-малко докато ми хареса на вкус.Като ми остане 2-3 пръста олио от бутилката слагам газираната вода - около 50 -100 мл. като се разрежда малко и с останалото олио го сгъстявам.Като консистенция е като бита сметана.1 вечер стои в хладилника охлажда се и става "пухкав" от газ.вода,а на сутринта се консумира :Р Утре ще кача снимка,аз го харесвам с препечена филия и домат.Върви и за мезе,но аз не съм по белите вина :D

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Свинско с картофи:

Продукти:
1кг свинска плешка
1кг картофи
3-4 моркова
4-5 чушки
2 средни глави лук
1 консерва домати
1-2 стръка магданоз
1 зеленчуков бульон
червено вино на око*

Подправки:
риган
мащерка
чер пипер
черв пипер

За марината:
2 с.л. соев сос
1 с.л. мед
2 с.л. нишесте
1 с.л. джинджифил

 

Продуктите за марината се смесват. Месото се нарязва на кубчета и се слага в съд с марината. Оставя се да престои поне 30 минути в хладилник. Най-добре - да пренощува.

 

След това месото се запържва дълбок съд (дълбок тиган, уок, тенджера), докато стане златисто. Добавя се червеното вино и се оставя да поври.

 

Зеленчуците, и картофите се нарязват и слагат в дълбока тава. Месото се изсипва при зеленчуците. Изсипва се консервата с доматите и се добавят подправките и солта. Тавата се покрива със фолио и се оставя да се пече два часа на 180 градуса. На всеки час се вдига фолиото за да се разбърка и след това се слага отново. След като се изпекат продуктите - се маха фолиото, добавя се магданоза и се излючва фурната. Оставя се във фурната за още поне половин час.

 

_________________________________________________
* червеното вино по рецептите, които съм "смесил" го дават около 300 мл, което за мен е прекалено много

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...