Jump to content
BulForum.com

БДжДж,ММА,граунд файтинг


harmonika

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply
edit : свалих 2 филма от онзи линк тия са нечовеци а клипчето от видео гоогле "фуриоз ангелс" откъс от филм ли е или от някви отделни боеве :blink:

 

edit2 : някои би ли ми разяснил ако му се занимава естествено отделните стилове , какво е праид , БДжДж ,MMA , доколкото разбрах от поста на harmonika , праид е като клипчето фуриоз ангелс или не.... :blink:

 

edit3: яко се зарибих цял ден гледам УФЦ , моят идол е Марк "The hammer" Coleman :punk

Такам,

клипчето "фуриоз ангелс" е изцяло направено от боеве в Прайд. Това не е часто от филм, а фрагменти от ММА боеве.

 

Стиловете са кой каквото може, но задължително трябва да имаш представа от боя в стойка и боя на земя.

Прайд е организация, която организира ММА боеве и е японска. Другата голяма подобна организация е ЮФСи, която е американска. ММА означава mixed martial arts. Т.е. не се играе само прав , а боя продължава и на земята. Няма нокдаун и други такива. Съдята не отброява, а само прекратява мача когато реши , че някой от бойците не може интелигентно да отбранява/сиреч КО/ или когато някой се предаде-става дума за събмишън. В този случай някой от бойците се отказва , като тапва в знак че се предава. Това обикновенно става при приложен ключ.

 

БДжДж е Бразилско Джуджицу. В това бойно изкуство се набляга на боя на земя.

 

А Марк "The hammer" Coleman е на 41год. и за мен е доста ограничен боец, който имаше големи успехи в миналото и това , че спечели последната си среща с Шогуна за мен е чиста случайност и с нетърпение очаквам реванша.

 

 

едит:

Граплинга го води оново сенсей Кирил Ташев

тренират 3-4 момчета ... ( може и да са повече ... не съм вече сигурен ... )

даже ходиха на някакво първенство скоро от тия дето тренират

Чух , че добре се борел. Даже ми казаха за някаква кимура нова дето показал на един приятел, който доста ги разбира...

Link to comment
Share on other sites

хармоника мерси за изчерпателния отговор

А Марк "The hammer" Coleman е на 41год. и за мен е доста ограничен боец, който имаше големи успехи в миналото и това , че спечели последната си среща с Шогуна за мен е чиста случайност и с нетърпение очаквам реванша.

едит:

 

 

същност маи си прав , може би отначало ми хареса понеже нямах база за сравнение ама от както излгедах достааа филмчета вече не ми е особен любимец в повечето случаи го спукват от бои ;)

 

иначе за фуриос ангелс след като изгледах Pride FC Final Conflict 2005 видях че има откъси от там :P добър мач направиха емелианенко и кро коп

 

edit : а някакви по нови да има някаде качени че онези от линка ги изгледах всичките ;)

Link to comment
Share on other sites

Виж като говориш за Фьодор грешка няма. Той е най-добрия и ще е така още доста време. Толкова е добър, че тия от Прайд се чудат вече кой да му изкарат да се бият. Той премачка всичко що имаше теоритичен шанс за победа. Гледай му всичките мачове и ще се убедиш колко е добър.

 

 

 

Прайд Бушидо 11

 

За ММА феновете искам да съобщя, че Бас Рутен ще се бие след 7 годишно отцъствие от ринга с Кимо.

 

А Казуши Сакураба ще се бие с Риксън Грейси в К1 на ММА правила.

Link to comment
Share on other sites

ми доста мачове му изгледах повечето ги зима с абсолютно превъзходство , мача които се вижда на фуриоз ангелс с кевин ранделман точно на края на клипчето бруталния суплес си мислих че изобщо няма да стане ама тои се завартя и му направи някъв ключ и кеви се предаде и не можеше да повярва кво е станало :P

на мене лично многоо ми хареса начина по които го победи , след този суплес едва ли има много хора които да се изправят да не говорим пък и да победат ведната след това

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

http://store2.data.bg/avpr/pride/

Това е последния прайд! Яко топалки! Вандърлей бие Фуджита. Мирко бие Йошида! Луда работа. Теглете смело има какво да се види!

 

ПС. Има ли някой от форума, който да се бори някъде/без значение какво борене-дали джудо, борба, джуджуцу/.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

'що ли не се учудвам че точно "Darth Fedor", "Wandy" и "Crocop" са главните действащи лица... общо взето доста съкратен вариант на "PRIDE Hardcore Knockouts Vol1" и "Vol2" :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
а нещо такова тренира ли се тук някаде в Пловдив?????

Дефинирай "нещо" за да получиш по-конкретен отговор. Ако просто ти се яде бой, можеш да го правиш във почти всяка зала. Ако ти се тренира ММА, няма как да стане само на едно място.

Link to comment
Share on other sites

нещо= подобно ММА, не от тея скучни таекоундо, киокошин (тези сам ги тренирал и бая скука) карате и от този сорт и да просто ми се яде бои :D

Link to comment
Share on other sites

т'ва е нещо ново.. в киокушина не се ли яде бой?

но, както каза колегата, това "нещо" не се тренира на едно място - трябват ти поне 2 клуба - един, за да те научат да удряш и още един, за да те научат да се бориш.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Тази година бе учредена Българската федерация по „Shooto” с офицялното позволение и запазените права на „Shooto” Япония. Президент на федерацията е Любомир Геджев а изпълнителният директор е Димитър Стоянов.

Целите на тази организация са:

Да развие и популяризира спорта Шуто ( ММА ) или също познат като „свободни двубой”.

Да развие и популяризира Бразилското Жиу-Житсу ( BJJ ) и Граплинга в българия.

Да обучава и подпомага на български бойци да се реализират в световен мащаб и в двата стила.

Да организира състезания, семинари и други събития свързани с развитието на тези спортове.

 

Първото състезание по Shooto е планувано за периода около месец Февруари-Март 2007, в гр.Пловдив. Набират се желаещи за участие. Информация относно правилникът и други детайли могат да бъдат открити в интернет .....................

или на тел. 0898-581 385, 0886- 279 223, или e-mail lubo_adcc@hotmail.com Любимир Геджев. Молим желаещите да изпращат кратка спортна биография и снимки в цял ръст.

Shooto България работи съвместно със световната организация и записи от състезанието ще бъдат изпратени до Япония и в други страни ( Европа, Америка ). Това е много добър шанс за всички участници да бъдат наблюдавани от световните специалисти в тази област и евентуално за най-добрите, възможност за бъдещо участие в турнири в други страни. Информация за световната организация може да откриете на адрес www.shooto.com

 

 

Състезанието ще бъде проведено на 10ти февдруари, палата 2 на Пловдивския Панаир. Записването ще става чрез изпращане на е-меил lubo_adcc@hotmail.com със снимка и кратко резюме (ръст ,кг, бойни изкуства).Играчите ще бъдат подбрани по опит за да бъдат избегнати срещи между много опитен играч срещу неопитен играч.

Заплащането също ще бъде различно за бойци с повече опит в този спорт. Наградите ще варират от 800лв до 1500лв за среща.

Моля изпращането на данни да стане вазможно най-скоро за да имаме време да подберем състезателите и да ги осведомим за техните противници.

Благодарим ви предварително.

 

shooto.jpg :wooow:

Link to comment
Share on other sites

Да, чакаме го всички с голям интерес... Мисля, че ще вадим състезател от нашия клуб, но не знам още със сигурност... Ако ще играе, ще е в категория до 75... Иначе и един приятел ще се пуска :) Но той ще убие опонента си, най-вероятно.. ще видим! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
за harmonika -

:D :D Гледал съм го и съм оттренирал суипа от сайд контрол дето Фьодор го прави. Мене първо ми го беше обеснявал Оня в даото и после го гледах и го зацепих. Жалко, че вече не пише, щото е истински граплинг гуру.

 

logo.jpg

Link to comment
Share on other sites

Аз Иво го чакам да се върне в по родните земи, че да се напием както си му е реда... Иначе си прав, човека е доста навътре в пейливанлъка :) А на шутото ще се видим 100% :)

Link to comment
Share on other sites

Здр. на вси4ки!Интересно ми е на свободните двубои само от определени би ли се вклучват хора или всеки трениращ дето му стиска и има опит може да участва!??примерно аз сам навит но...... тренирам Айкидо!Савети?Е ли вазможно или не е замене? :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...