Jump to content
BulForum.com

Избор на автомобил - баничарка


charmock

Recommended Posts

Смятам да купя някаква пътническа баничарка. Спрял съм се на такава заради удобството да се ползва за семейна кола и същевременно възможност за малко повече товар. Избора ми е между Форд Кънект, Фиат Добло, Опел Комбо и френските Ситроен-Пежо Партнер - Берлинго, както и Рено Канго. Тъй като освен Пежо Партнер не съм карал друга от този тип, за това моля за съвет препоръки и т.н. Другото ми притеснение е избора на двигател. В смисъл най-вероятно ще е дизелов, но ми прави впечатление, че повечето от тях са с малки дизели 60-70 к.с. Това не е ли твърде слаб мотор за такъв автомобил? В каталозите гледам, че има и по 100 к.с. двигатели, но явно не се предлагат по автокъщите, сигурно заради по високия данък.

Ще съм благодарен на всяко мнение.

 

Извинявам се ако има друга такава тема и я дублирам.

Link to comment
Share on other sites

Пежо-Ситроен са с много приятна возия, Опелът е много твърд, нисък и бавен. Фордовете са необичайни коли - трябва да седнеш в такъв за да разбереш дали ти допада, имат и предимства и недостатъци.

Link to comment
Share on other sites

HDI мотора е разработка на общо взето всички изброени отгоре, така че там ще е истината. Другото е дизайн и екстри, където си е индивидуално.

Link to comment
Share on other sites

Да добавя малко инфо за Ford Connect. Караме като служебни Connect Transit - такива ->  http://images.postadsuk.com/2015/08/05/postadsuk.com-ford-transit-connect-swb-2004-53-mot-aug-2016-fsh-63k-1695-vat-manchester.JPG. Мисля, че са 2004 производство. Ти коя година търсиш?

1.9 дизел, мисля, че са 90 коня. Предполагам, че изпълнението на товарните и пътническите е едно и също като материали. Като стигне 3000 оборота, трудно си чуваш приказката вътре. Имах проблем с тоците - от време на време се появяваше утечка, която убиваше акумулатора за 1 уикенд.В Мото-Пфое не сме я карали, признавам си, обиколихме няколко сервиза, докато накрая Сурен не го оправиха.  Други генерални проблеми не съм имал. Масло, филтри на 10-12 000км и смяна на каквото се разтропа  своевременно му е майката.

Има един голям резистор за степените на парното, който гори от време на време, но не е скъп мисля. Досега, за 5 години почти, откакто я карам, съм сменял предимно дреболии. Колата вътре е висока и стоиш с изправен гръб, което е голям плюс, защото след 400 км планинско каране, като сляза от колата, не съм схванат.

Link to comment
Share on other sites

Аз първоначално се бях насочил основно към Фиата и Форда защото имат най-голям обем на купето, но май пак трябва да преразгледам френските машини. В интерес на истината от от тези марки съм имал само Форд и бях изключително доволен, но все пак тук говорим за съвсем друг тип коли.

Link to comment
Share on other sites

За берлинго питай Gado, той си купи баничарка с 90-коньовото HDI и е много доволен. По мое лично мнение ситроенските баничарки са по-добре от канго при съпоставими характеристики като години на производство и мощност на двигателя.

Link to comment
Share on other sites

Въпреки, че минавам за фен на френските коли, мога да напиша няколко думи за Добло. Мой приятел работи във фирма, където преди 10 години купиха чисто нови Партнер. Гледа си колата като негова, но въпреки това само простотии с тоя Партнер. Моторът беше 1.9D, т.е. чист дизел от старите, което в случая е по-важното, защото ако ще купуваш HDi, спри да четеш. Първото, че тея около 70 коня, горяха около 7 градско през всичките 280000км., които само той ѝ навъртя. После всякакви проблеми с тоците - та акумулатора ли не зареждаше /6 пъти за 6 години/, да не изчезваше таблото ли, та какво ли не беше. Отделно - моторът шумен, купето слабо изолирано, изобщо простотии.

След тая история, купиха втора употреба, с въртяни километражи Doblo. Момчето се роди, както сам каза. Колата гори 5 градско, вътре тихо, товарният отсег по-голям осезаемо, возията по-мека, което и мен ме учуди, защото имахме спор на тая тема и понеже бяха карал Партнера половин ден, когато беше на 2000км. /трябваше да пренеса едни материали/, карах и Доблото. Определено возеше по-стегнато, въпреки, че Партнера беше на 2000км, а Доблото вероятно на 400к.

Та имай едно на ум.

Не каза с какъв бюджет разполагаш? Ако ще я караш много време, тоест тепърва ще ти върши работа и ще бъде и семейна и т.н., що не видиш Дачия Докер? Кумът ми взеха такава чисто нова, за няма и две години е на 90000км., защото работата им е свързана с 2 ходения на седмица до района на Ловеч/Търново/Плевен и т.н.,а и през другото време не я спират. Та за тези 90000км. - накладки и масло. А я карат 4 човека, тоест който хване, качва и върти. Не им знам цените в момента, но те купиха бяла, с най-високо ниво на оборудване - навигации някакви, такива щуротии за 25000лв., което за мен е излишно, но техни си пари, те си решават. По спомен само, за 22000лв. се взимаше с климатик, ел. пакет, дръжки в цвета на купето и т.н. Отделно я взимаш N1, тоест данък стотинки, а и новото си е ново. Предполагам ще имат не лош лизинг, макар, че тая дето я взеха, беше кеш и не съм и разпитвал, но знам, че Дачия си имат техен някакъв, който е най-добрият на пазара.

Link to comment
Share on other sites

Бюджета е около 6-7000 лв. Гледам в сайтовете, че има доста избор за тези пари. за нова Дачия на този етап няма да има възможност. На времето и аз карах един Партнер с 1.9 D чист дизел. Доста километри му бях навъртял и не съм имал никакви технически проблеми с него. Но колкото повече чета мнения и гледам какво се предлага на пазара...май към Добло вървят нещата. 

Link to comment
Share on other sites

HDi е добър мотор, но на какво ще попаднеш. Като че ли дизелът, който слагат на Добло е по-всеяден и некапризен, ако ще купуваш дизел де. Аз дизел не бих си купил, но това си е мое мнение. Има хора, които за бензин не искат да чуят, така че. Общо взето отиваш и гледаш. Може да видиш в София - имаше 2 фирми, които продават автомобили излезли от лизинг, тоест с закупени нови от тук и с история. С около 800-1000лв. са над другите, но поне има история колата.

Link to comment
Share on other sites

Кой знае на кой пиян инженер/конструктор е дело това. То само като го видиш... Както се казваше в един български филм:"За нашите условия, само мОсквич!" :grin:  :grin:  :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Виждам, че в дискусията се е завъртяло и Рено Канго. Оказва се обаче, че според TUV репортът за 2016, Кангото е един от най-ненадежните автомобили в категория 8-9 годишни. 

 

Ето тук има повече информация:

https://www.tuv.com/media/germany/tuev_report/TUEV_Report_Gewinner_und_Verlierer_2016.pdf 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Кангото е...

 

...Възможно най-кофтия избор за баничарка.Няма толкова трошлива и противно направена кола.

И за тва Мерцедес и смениха емблемата и я кръстиха Citian. :-)

 

Колко чисто нови Кангота си имал и си карал?

 

Link to comment
Share on other sites

И за тва Мерцедес и смениха емблемата и я кръстиха Citian. :-)

 

Колко чисто нови Кангота си имал и си карал?

Фирмата в която работя имаше повече от 200 броя...та не е като да нямам поглед върху нещата...пълен кенеф, гадно за каране трошливо пълно л@йно.

Link to comment
Share on other sites

Фирмата в която работя имаше повече от 200 броя...та не е като да нямам поглед върху нещата...пълен кенеф, гадно за каране трошливо пълно л@йно.

абсолютно... Като всяка една в тоя клас
Link to comment
Share on other sites

 

...Като всяка една в тоя клас
Принципно е така,обаче някои са по-човешки за пътуване...Сега ползваме Фолксвагени Кади,в порядъци по-добро е от рендето.Пътно поведение,екстри, качество на интериора спирачки и тн.Нищо ама нищо общо....
Link to comment
Share on other sites

Принципно е така,обаче някои са по-човешки за пътуване...Сега ползваме Фолксвагени Кади,в порядъци по-добро е от рендето.Пътно поведение,екстри, качество на интериора спирачки и тн.Нищо ама нищо общо....

А ще уточниш ли колко време и километра си карал едното и другото Лично? Без слухове и мнения от колеги. Може да уточниш и коя година са двата модела.

Link to comment
Share on other sites

Принципно е така,обаче някои са по-човешки за пътуване...Сега ползваме Фолксвагени Кади,в порядъци по-добро е от рендето.Пътно поведение,екстри, качество на интериора спирачки и тн.Нищо ама нищо общо....

Новите кадита са с доста солена поддръжка. А за рената, наистина по старите модели имаха лоша репутация, но с новите дръпнаха сериозно напред.

Link to comment
Share on other sites

 

Новите кадита са с доста солена поддръжка. А за рената, наистина по старите модели имаха лоша репутация, но с новите дръпнаха сериозно напред.
Верно дърпат ги често :-) Когато бизнеса ти зависи изцяло от транспорта калкулираш и загубите от времето прекарано в сервизи и ремонти,репатриране и тн....В един момент се оказва,че тия със скъпата подръжка не са чак толкова скъпи...
Link to comment
Share on other sites

Зависи, аз продължавам да си упорствам, че една от най-здравите баничарки е Дачия Докер. Имам наблюдения над няколко, две от които гонят 150000км. Масла, дискове с накладки и поддръжката приключва. А и по един акумулатор смениха. Всичко останало е чук, карат се от кой завари и са се изплатили отдавна. Отделно като гледам какво ги правят Виваком, Близу и всички знайни и незнайни фирми, просто no comment. А за парите си, просто няма аналог, както и за обема си. Доколкото ми е известно е най-голямата баничарка.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...