Jump to content
BulForum.com

Винетка на целофан от цигари?


Denchev

Recommended Posts

Хехехе, това с гражданската и прегледа беше в кръга на шегата, както и за радиото и чистачките.

Също в тоя дух, проверете си алармите, сложете втори имобилайзер и непременно преди лягане, няколко пъти си наглеждайте колата.

Психясвате излишно, според мен. Моята винетка отдавна е залепена и пет пари не давам дали някой ще тръгне да ми реже стъклото и да я краде или не. Панел на радиото никога не съм свалял, освен когато колата е на автомивка, с цел да не го напръскат или одерат. Аларма нямам и никога не съм имал, на никоя кола. Само заводски имобилайзер. Едно време, когато имах каско на 406-цата, от ДЗИ се опитаха две поредни години да ме убеждават, че трябва да си сложа аларма, но така и не успяха.

 

А и още нещо - никога не са ми искали втори отрязък от винетката или бележката за закупуването ѝ. Дори имах случай, в който ходих в София, абсолютно бях изключил, че трябва да си залепя винетка, а тя си беше вкъщи. Спряха ме на входа на София, провериха ми документите и ме пуснаха да си ходя. Дума не обелиха за винетката, а аз се сетих в последствие, когато вече се прибирах към Пловдив. Вероятно не са обърнали внимание или не знам и аз.

Link to comment
Share on other sites

А мен винаги, когато са ме спирали на междуградско, старшията е бърникал и ми е чегъртал с кирлив нокът винетката.... Или аз съм кърък, или вие сте егати и късметлиите!

 

Кажи им го - щото си мислят че нямало как да стане. 

Link to comment
Share on other sites

Отлепяте стикера и преди да го залепите на стъклото с перманентен маркер пишете номера на колата и залепяте.Така кражбата става леко безсмислена...

Link to comment
Share on other sites

Отлепяте стикера и преди да го залепите на стъклото с перманентен маркер пишете номера на колата и залепяте.Така кражбата става леко безсмислена...

 

В идиотска държава като нашата, това просто трябва да стане задължително!

Link to comment
Share on other sites

 

В идиотска държава като нашата, това просто трябва да стане задължително!
Виждам доста хора го практикуват вече...че ни докараха до лудост с тия смотани лепенки спор няма...
Link to comment
Share on other sites

Отлепяте стикера и преди да го залепите на стъклото с перманентен маркер пишете номера на колата и залепяте.Така кражбата става леко безсмислена...

 

Тва е ЕБАТИ УНИВЕРСАЛНОТО РЕШЕНИЕ! Като всички прости неща - няма наредба против него! БРАВО! Аз лично ще го направя

Link to comment
Share on other sites

Те докато видят в тъмното,че ти е надписана винетката,вече са ти счупили стъклото

 

Вкарваш се във филми, човек. Лично мнение. Мога да ти дам челни примери със злоупотреби много по-лоши от това да ти пилят с дремел стъклото. 

Link to comment
Share on other sites

Добре ве, тези винетки като се отлепят после от стъклото не се ли развалят? Как практикуват крадците?

Няма никакъв проблем за една година смених две предни стъкла,съответно и винетката два пъти местих.Леко я нагряват и с челен шабър я махат.Пипкаво но става.

Link to comment
Share on other sites

Добре ве, тези винетки като се отлепят после от стъклото не се ли развалят? Как практикуват крадците?

 

Принципно се прави с нагряване с горещ въздух.. 

Link to comment
Share on other sites

Става с нагряване ама си личи, буквите се огъват по един определен начин. Инак и на мен така са ми я махали от стъклото, от далече с пистолет за горещ въздух.

 

 

Винетката никога не са ми я гледали, камо ли някой да ми я чопли с пръст. То последно като ме спряха даже оня документите на колата не иска. Дай си книжката - ето, талон - ето и тоя ми вика: "Мерси, лек път". Питам го документи на колата? Нали съм имал стикери, да си ходя.

Link to comment
Share on other sites

Жорка, дай да не си говорим приказки пред блока... Мен пък ми се е случвало да я тестват, на Галин пък редовно му я тестват (вероятно заради прическата). За 7 години лично аз пък имам едно спиране. Та какво коментирахме? 

Link to comment
Share on other sites

Аз за няколко години назад имам 3 спирания. Всичките декември миналата година. К'во беше т'ва... През 7 дни точно. Да не кажа, че в почти един и същ час, но на различни места. Цирк. Ако ти кажа, че вече не знаех къде ми е книжката, та направо тоя от КАТ се хилеше как си търся документите. Бях убеден, че са някъде в колата, а те в портфейла. 10мин. документи търсих. Тоя накрая ми каза:"Да беше казал, че са у вас, щях да те пусна..."... То такова чакане, оня поне 3-4 коли изтърва през това време. :grin:  :grin:  :grin:  :grin:  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Новия номер да го знаете,за да не Ви спират без причина. Като ме спре и вика : " Стори ми се ,че говорите по телефона" . :laughing:   Умрях от смях. Викам  : "Ми не,не говоря" . " Добре,приятен път"

Link to comment
Share on other sites

Жорка, дай да не си говорим приказки пред блока... Мен пък ми се е случвало да я тестват, на Галин пък редовно му я тестват (вероятно заради прическата). За 7 години лично аз пък имам едно спиране. Та какво коментирахме? 

 

Явно сте им много съмнителни бе бате. Аз с моите си 30 години, явно изглеждам на 15 и все ме мислят за неправоспособен, та за това ме спират. :D

 

В Севлиево ме спряха, че съм бил от Разград, пък там все нередовни били. После бил видял, че колата била РВ не РР....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...