Jump to content
BulForum.com

Винетка на целофан от цигари?


Denchev

Recommended Posts

Някой да обясни и да каже от личен опит как става и става ли ефикасно лепенето на винетка върху целофан от цигари и след това на стъклото.  Идеята Ви е ясна. не е толкова да се пестят пари от винетка,защото аз така или иначе съм си купил една за97 лева. идеята е през нощта да не ми счупят стъклото,за да ми я откраднат.

Link to comment
Share on other sites

За целофан не знам, но преди време бях мярнал в някакъв китайски сайт точно такива прозрачни стикери, които се прилепят идеално към стъклото (май по електростатичен път) и се свалят за секунда, когато имаш нужда от това, а после пак може да си ги "залепиш" на стъклото....струваха стотинки...само дето забравих в кой от десетките сайтове бяха. :P

Link to comment
Share on other sites

Не...бяха анонсирани точно за тази цел (многократно залепяне и отлепяне на дадени стикери под тях), но вероятно се лепят на същия принцип като протекторите...което пък ме подсеща да кажа на Denchev, че спокойно би могъл да си изреже от протектор квадрат с малко по-големи размери от този на винетката и да си я лепи и отлепва колкото си иска. :)

Link to comment
Share on other sites

Ами да,ще направя нещо,защото вече две в Пловдив са откраднати. То остави винетката,ами отиде ми стъклото,а там говорим за цена

Link to comment
Share on other sites

Всички джамбази имат винетки, лепени на фолио - какво е точно фолиото не знам, но изпълнението е перфектно. Лизваш, лепиш и караш, после връщаш. Има обаче един много по-важен момент. Отдавна полицаите знаят за тия евтини шмекерии и като проверяват винетка я пробват дали ще падне.   

Link to comment
Share on other sites

Лепнах едно протекторче за телефон на стъклото за проба. Седи много добре. Не се маха чак толкова лесно,че ако случайно някой катаджия неправомерно реши да си мушне ръката в колата ми и да човърка,то да падне

Link to comment
Share on other sites

Вчера се чух с брат ми по телефона и с ужас разбрах, че новината която беше пусната по новините скоро за чупен джам е от нашия блок в Тракия, познавам го човека. Купил си винетката залепил я вечерта защото на другия ден му предстояло пътуване. Парадокса е че от удрянето винетката се е отлепила и паднала на седалката, но явно са вдигали бая шум и са избягали..винетка не са вземали, но чупен джам и неспокойството са на лице.

Link to comment
Share on other sites

Още публичност трябва да има на такива случаи....

 

Не случайно по мачове и други спортни събития, камерите не снимат зрители, коуто излизат голи на терена. Не случайно не се отразяват и някои убийства.

 

Стадо. Само трябва някой да даде тон.

 

"Чухте ли за оная случка с винетката и счупеното стъкло?"

"Да бе, аз го познавам тоя дето се опитал да я вземе."

"Така ли?"

"Хаха, да уе. Много е луд. Хаха."

Link to comment
Share on other sites

Какъв тон да даде? Какво стана с протестите за цената на винетката? Нищо. Няма смисъл от тон. Тон се дава само на протести с предизвестен край. като на полицаите :)

Всичко е много просто. Няма логика да си лепнеш едни сто лева на стъклото и да се надяваш една година да не ти го разбият. Просто винетният стикер трябва да е указателен,както този на гражданската. А самата винетка да си я носиш в портфейла. Защо не го правят,не разбирам. Е,аз ще си го направя тогава както мога,за да се опазя. няма смисъл да ни вменяват,че побългаряваме всичко. Те самите са го побългарили.

Link to comment
Share on other sites

И аз винаги съм се чудел защото не е лично на теб винетката, а трябва да е на автомобила, защото ти едновременно няма как да караш 2 и повече коли. Има хора, които имат отделно по-големи семейни коли, които ги изкарват само за семейната ваканция, защо трябва да имат и двете коли винетки, като няма как да ги караш едновременно?

 

Но още по-зле е ситуацията защо трябва да има винетка по междуградските пътища, и преди го споменах в друга тема, няма такава държава, като нас, която има винетка както е тук. На запад (EU) всички си плащат такси за ползване на магистрали, като ВИНАГИ имат алтернативен маршрут, по който не е нужно да плащаш?!

Link to comment
Share on other sites

Какъв тон да даде? Какво стана с протестите за цената на винетката? Нищо. Няма смисъл от тон. Тон се дава само на протести с предизвестен край. като на полицаите :).

 

Говорех за тон в негативен аспект.

Аз пък се чудя защо трябва да се лепи винетката. Какво пречи да има поленце в което се вписва номера на колата и като те спрат ченгетата, си показваш винетката, както книжката и талона.

 

Няма как да видят дали имаш винетка без да те спират. Тогава ще се мрънка, че се спира наред, за да се взимат рушвети.

Link to comment
Share on other sites

В какви филми се вкарвате, че ще ги лепите на фолио, та проби... Да не отиваме назад във времето. Дайте да почнем да си сваляме панелите на плеърите, чистачките, антените, винетките. Ми ако ти тафят и стикера за преглед и ГО... Стига, спрете се. 

Link to comment
Share on other sites

Стикерът за преглед не им върши работа, понеже важи само за конкретната кола...пък и прегледът не струва 97 лева. :)

 

П.П. Имам някакъв спомен, че преди години винетката също беше обвързана с конкретната кола...даже мисля, че съм си писал номера на колата в нарочно оставено за това поле...

Link to comment
Share on other sites

По никакъв начин, освен на квитанцията за придобиване. И то ако някой се сети да го запише. 

 

 

Тея квитанции ги дават само на някой места. Почти винаги купувам от ОМВ квитанция не са ми давали, само казват да си пазя касовата бележка.

 

И аз винаги съм се чудел защото не е лично на теб винетката, а трябва да е на автомобила, защото ти едновременно няма как да караш 2 и повече коли. Има хора, които имат отделно по-големи семейни коли, които ги изкарват само за семейната ваканция, защо трябва да имат и двете коли винетки, като няма как да ги караш едновременно?

 

 

То и гражданската трябва да е лична, щото ти 3 коли едновременно не можеш да караш, както и тея коли не се карат сами, ама не е изгодно. Друго си е да вземеш 3 винетки, 3 граждански вместо 1 брой..

Link to comment
Share on other sites

Моята тая година я купих от Български Пощи. В квитанцията ми записаха и номера на винетката. Тоест на касовата ми пише Винетен стикер 2016г. тра-ла-ла Номер на стикер хххххххх. Било задължително. Не знам защо, така ми казаха. Миналата година - нищо не помня, защото я купувах една сутрин в 4ч. и в главата ми имаше само една мисъл и един глас, който ми казваше:"Искам кафе, искам кафе, искам кафе...". Дори не помня откъде я купих, просто мозъкът ми е спял в тоя момент.

Link to comment
Share on other sites

По никакъв начин, освен на квитанцията за придобиване.

 

Не, със сигурност го имаше (лично съм си писал номера), но впоследствие се прие да не е задължително...

 

Водачите на МПС няма да бъдат санкционирани при невписване на регистрационния номер на автомобила си върху новите годишни винетни стикери, съобщиха от АПИ. Поради забавяне на приемането на измененията в Закона за пътищата, за предвидените санкции, АПИ внесе предложение, съгласно което, глоби или имуществени санкции за невписване в указаното поле на годишния винетен стикер на регистрационния номер на ППС, ще се налагат от 01.01.2012г.
Link to comment
Share on other sites

Не, със сигурност го имаше (лично съм си писал номера), но впоследствие се прие да не е задължително...

 

Сега си спомних, но това беше май само на първите.... И беше пълно мазало, защото много хора се объркваха къде да го напишат и т.н. Имаше едно поле за номера, а то се и късаше с по-остър химикал....

Link to comment
Share on other sites

Ква гражданска,бе колега,айде стига. Все ще се намери някой да философства. Стикерът за гражданската ако ти го откраднат,дубликатът струва 3 лева. Що за неадекватно сравнение. Еййййй....

Link to comment
Share on other sites

...Все ще се намери някой да филосовства.....

 

Така е - Лъки е един голям филосоВ, късметлия при това... :D

А иначе вече подозирам как точно си залепил винетката на стъклото. :P

 

...Стъклото до днес беше с протектор,така че е без точка дори....
Link to comment
Share on other sites

А мен винаги, когато са ме спирали на междуградско, старшията е бърникал и ми е чегъртал с кирлив нокът винетката.... Или аз съм кърък, или вие сте егати и късметлиите!

Link to comment
Share on other sites

А мен винаги, когато са ме спирали на междуградско, старшията е бърникал и ми е чегъртал с кирлив нокът винетката.... Или аз съм кърък, или вие сте егати и късметлиите!

Интересно ми е дали имат право?!? Защото автомобилът е частна собственост и би трябвало полицай да може да влиза в него само срещу издадена заповед.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...