Jump to content
BulForum.com

ЗАЩИТНО ПОКРИТИЕ НА CRT


minko_vm

Recommended Posts

здравейте имам следния въпрос

наскоро си купих следния монитор SAMSUNG SyncMaster 959NF

монитора много ме кефи но има един проблем има надраскано и изглежда се е нарушило защитното покритие и там дава замрежено и кофти като гу купувах продавача ми каза че това може да се управи

с някакъв полир от офис 1 суперстор така въпроса ми е следния някой ползвал ли е подобно нещо

и ако да какъв е ефкта четох в нета основно в руски сайтове там съветват да се свали старото покритие

и да се залепи ново фолио но това ми се вижда доста сложно въобще ако някой има на идея как мога да

възстановя покритието или поне да залича драскотините да пише ще му бъда благодарен

предварително благодаря

Link to comment
Share on other sites

Никакво полиране не помага. Само сваляне на старото и лепене на ново

а случайно да кажеш от къде да се снабдя с ново такова това някъкво фолио трябва да бъде

нали благодаря за съвета

Link to comment
Share on other sites

Изобщо, направил си генерална грешка да вземеш монитор с този дефект, особено от ТМ. Сега няма как да докажеш, че си е бил надран а не си го надрал ти. Аз имах горчивия опит с един синкмастер 17" и в сервиза на К&К един КАТИЛ изобщо не искаше да чуе, че не е надран от мен и че с времето драскулките се удължават заради искренето, което се поражда от двете страни на линиите (изключи монитора на тъмно и ще видиш ясно микроскопичните разряди :angry1 ). Това е някакъв недостатък на Самсунг и особено на някои модели.

Моят съвет е да се разправяш до дупка и да ги заплашваш със закона за защита на потребителя.

Продавачът най-долно те е излъгал - никакво полиране не може да се направи. Това не е стъкло, а една полимерна плака (подобна на тези за рентгенови снимки) с нанесен микро слой метал всъщност може и да не е метал като се замисля - май беше някакъв специален полимер). Ако опиташ да го полираш, ще махнеш слоя и ще стане още по-зле.

Иначе аз го оправих (монитора беше на сестра ми, но тя междувременно си купи TFT докато се разправяхме със скапания сервиз). Може да се смени фолиото, ама е голяма врътня и леко се различава от оригиналното - има малко огледален ефект.

Айде стига толкова съм писал, че като се сетя за оня катил и побеснявам.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...