Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

Не ми е много ясно кой профил точно трябва да използвам, за това съм на gamer 1.

 

Edited by vikktor
премахване на attachment
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Никой профил. Настрой си го сам. Тия профили са ..... без коментар.

 

https://tftcentral.co.uk/articles/icc_profiles

 

Потърси тук калибриран профил за твоя монитор и го активирай. Няма да е 100% перфектен, защото не всяка бройка от един модел е еднаква. Дори може да е по-зле, но нищо не ти пречи да пробваш. Копирай и настройките, които са зададени в таблицата.
Настрой си след това яркостта и контраста с вградения в уиндоус калибратор.

 

Виж как ще изглежда.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Никой профил. Настрой си го сам. Тия профили са ..... без коментар.

 

https://tftcentral.co.uk/articles/icc_profiles

 

Потърси тук калибриран профил за твоя монитор и го активирай. Няма да е 100% перфектен, защото не всяка бройка от един модел е еднаква. Дори може да е по-зле, но нищо не ти пречи да пробваш. Копирай и настройките, които са зададени в таблицата.
Настрой си след това яркостта и контраста с вградения в уиндоус калибратор.

 

Виж как ще изглежда.

Ами тоя LG уж е калибриран фабрично. Промених настройките на Gamer 1 с тези от таблицата. Добре изглежда, но тя разликата не е много голяма. Една идея по-студено стана. Почти незабележимо. 

Link to comment
Share on other sites

Сваляш файла с цветовия профил от сайта и го зареждаш през windows color management. След това пускаш Windows color calibration и настройваш яркостта и контраста.

 

На Макос не знам как се процедира с цветови профили и дали макос има вграден калибратор за основните стойности.

 

Не си ли споменавал, че се занимаваш с графичен дизайн? Нямаш ли професионален колориметър, с който да калибрираш монитора? Все пак за подобен тип работа не може да се кара само на стойности. Хубаво е и да виждаш какво правиш.

Link to comment
Share on other sites

Не, не е графичен дизайн. 

В color management-а на Windows имам десетки профили, включително и на монитори, които вече не са при мен (rip). 

 

edit:

 видях, къде се добавя профил. Не виждам някаква особена разлика.

Edited by vikktor
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, netrootbg said:

Някой друг сайт има ли за профили? Търся за HP E243, но не намирам никъде.

 

Освен универсалния HP_E243.icm, разпространяван с драйвера, ако намериш нещо, шансът да да свърши работа е 50/50.

Най-малко заради това, че моделът се произвежда поне с два различни панела:

LM238WF2-SSK1 (LG Display)
LTM238HLO6-Q01 (Samsung)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Обмислям да си сменям монитора, но нямам никаква представа какъв да взема. Основно ще се ползва за игри и обработка на видеа. Бюджет към 500лв не знам дали е ок ? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kotora said:

Обмислям да си сменям монитора, но нямам никаква представа какъв да взема. Основно ще се ползва за игри и обработка на видеа. Бюджет към 500лв не знам дали е ок ? 

Какво място имаш от там колко инча ще търсиш? Като отговориш на това избираш резолюцията, която би те устройвала. Или обратно щом ще е за игри първо какво ти поддържа машината като резолюция и тогава инчовете. 
Аз като избирах харесах няколко модела, сравнявах ги в https://www.displayspecifications.com/en , после прегледах ревюта и си взех с IPS матрица. 

Link to comment
Share on other sites

Ами, първо ще трябва да избереш размер. После ще трябва да избереш резолюция. След това дали искаш извит или не.
Тогава вече може да се дават съвети за модели. :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Така, имам вече яснота по въпроса. 1440p, 27”, 144hz. Би трябвало с 3060ката да вървят нещата. Бюджета е 500-600лв.  
 

може би ще е това  

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Хм да, нещо друго съм гледал M27Q.  

 

Добре, някакви предложения можете ли да дадете. Основно ще се ползва за Gaming. След това гледане на филми и обработка/colour grading на видеа.

 

edit: Винаги мога да взема 1 стойка и да го вържа за Бюрото :D 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Дойде монитора вчера. Настройва се нагоре-надолу, може да се завърта. Детайлите са доста добри. Другата седмица ще го пробвам на диабло 4 като почне новия сезон. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...