Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

Искам да си взимам LCD на изплащане и се чудя какво да взема.Търся вашите съвети и помощ в избора на 17 инчов монитор до 600 лв някаде.Гледам сега в сайта на Технополис този CTX за 499лв,обаче е с 12 мс,има ли голяма разлика между тези с 12 мс и тези с 8 мс ? Разгледах още малко и си харесах този Philips.Мнения ?

Edited by FalleN_213
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Преди няколко дена имах твоя проблем и се чудех какво да си взема. Е вече го реших.

Philips 190S6FS 19" 619 лева от техномаркет. Според мен няма смисъл да си взимаш 17" заради резолюцията 1280/1024, много по "естествено" и е на 19". А пък и разликата в цената е малка. Можеш също да погледнеш Samsung SM-930BF, но е малко по скъп. Абстрахирай се от написаните технически характеристики на Samsung-а и си избери този на който картината ти допада повече. Аз лично ги гледах около 40 минути един до друг и взех Philips-a, но е въпрос на предпочитания.Цветовете му са по естествени, докато на Samsung-a за по засилени и ярки. Иначе всияко друго им е еднакво, пак ти казвам тези милисекунди, ъгли на виждане, контрасти и т.н. са въпрос на интерпретация и търговски трикове. Успех в избора.И да не забравиш да пишеш какво си взел и какви са отзивите. :)

Link to comment
Share on other sites

Да използвам тази тема и да попитам къде може да се видят наживо NEC TFT монитори, за тях съм чувал добри думи?

Nec ги продават vali.bg. Офиса в Пд им е на улица Янко Сакъзов. На сайта ще видиш моделите и точния номер на улицата.

Link to comment
Share on other sites

Nec ги продават vali.bg.

10x, сега им разгледах сайта хубави неща предлагат, само цените не ми харесаха особенно :D Знам, къде им е офис тези дни ще се разходя до там да си изплакна очите :)

Link to comment
Share on other sites

Според мен няма смисъл да си взимаш 17" заради резолюцията 1280/1024, много по "естествено" и е на 19".

За 19" не трябват ли 1600х1200 за "по-добър" ефект ?

Интересно защо ако native resolution-а на 19" е 1280х1024 тогава толкова масово се ползва и за 17".

Преди време тезата беше,че 1280х1024 не са достатъчни за 19" ТФТ,тъй като това е native резолюцията на 17" ТФТ-та,но явно нещата са се променили от тогава...

Link to comment
Share on other sites

има ли голяма разлика между тези с 12 мс и тези с 8 мс ?

Не, не е голяма. Всички, които са под 20 милисек. дават един и същи резултат, ако наблюдаваш с "просто око"; разликата може да я хване само някой тест

Link to comment
Share on other sites

С две ръце съм за филипса, но бих ти препоръчал 190C6 вместо 190S6 - разликата в цената не е голяма, а е по-нов модел и е 8ms. Но и S6 да вземеш пак няма да сбъркаш. Иначе освен филипс следващия правилен избор е NEC. Общо взето според мен товата са двете марки, от които можеш да си вземеш сравнително евтин качествен монитор. Всички правят добри скъпи серии. На тези двете марки всички серии са добри.

 

Едит: Philips 190C6FS - Мога да ти го доставя за 640лв., но се опасявам, че не ти върши работа, защото не мога да ти го дам на изплащане. Успех.

Edited by GeorgeCh
Link to comment
Share on other sites

За 19" не трябват ли 1600х1200 за "по-добър" ефект ?

Интересно защо ако native resolution-а на 19" е 1280х1024 тогава толкова масово се ползва и за 17".

Преди време тезата беше,че 1280х1024 не са достатъчни за 19" ТФТ,тъй като това е native резолюцията на 17" ТФТ-та,но явно нещата са се променили от тогава...

Защото пиксела на 17" е 0.264, а пиксела на 19" е 0.294. ВИНАГИ. Ако имаше 19-ка с 0.264 големина на пиксела тогава щяхме да имаме 1600x1200. Който иска толкова трябва да се ориентира към 20"+, чиято цена е височка, да не говорим за липсата на разнообразие и актуални модели. Пинвам темата за да не се правят повече нови.

Link to comment
Share on other sites

Може би скоро ще ми се наложи смяна на монитора и искам да ви питам за следния монитор:

 

Philips 19" TFT, 190X6FB, Black 8ms 700:1 300cd/m2 DVI Speakers TCO03, Гаранция за 0 дефектни ПИКСЕЛА

 

Спрях се на него главно заради гаранцията за изгорелите пиксели

Единствения недостатък са може би тонколоните (някои казват, че развалят картината), а аз нямам намерение да ги използвам

Ако някой има мнение за него нека го сподели

Edited by mandirimuniak
Link to comment
Share on other sites

Добре е,че се пинна темата :)

При мен се случиха разни неща със семейното тяло и нов монитор няма да има :) Гледам че всеки препоръчва Philips,които на мен лично най-много ми допадат(визия,цена/качество),бях се насочил към Philips-а 190C6FS.Живи и здрави да сме пък пари за монитор все ще се намерят

Link to comment
Share on other sites

Гаранцията за изгорели пиксели наистина е много важна. Philips дават най-добрата, доколкото знам. Други фирми позволяват до 10 изгорели пиксела по видимото поле, като се допускат и групи по три, по две и т.н, все е гадно А Philips приема гаранция дори за един гръмнал пиксел. Но това трябва да се провери подробно в гаранционните условия, защото преразказвам неща, които чух.

 

Вчера в Технополис видях чисто нов монитор с вече изгорял пиксел, а ужким е експонат. Много ясно си личи, особено на тъмен фон.

 

Ч.А.

Link to comment
Share on other sites

Philips са добре (LG.Philips матрица), но искам да поясня за да не стане объркване, че само точно определени модели имат гаранция за 0 изгорели пиксела и за да я получите плащате 30-60$ повече от реалната цена на монитора демек за гаранцията си плащате, а не я получавате в стандартната цена, за съжаление. С други думи без гаранцията за 0 пиксела монитора ще струва 30-60$ по-малко. Преди имаше цени и със и без тази гаранция, но сега не мога да ги намеря за да кажа точно колко беше - 30 или 60$.

 

mandirimuniak предполагам е гледал в jarcomputers, че май само там ги оферират тия 0 пиксела, а може би и в ролдекс. А изгорял пиксел е нещо доста нормално, дори и за магазините. Просто като купувайте гледайте матрицата на различни фонове, защото изгорелите пиксели (или хот пиксели) могат да бъдат както черни така и всеки друг цвят. Примерно аз на моя Philips имам долу в треят един пиксел, който ако речем, че е съставен от три отвесни кубчета то средното е леко замъглено - както и да го гледам мяса на прашинка, но тъй като е в трея не се вижда въобще.

 

*Philips 190S5FS here.

Link to comment
Share on other sites

190B6CS: S накрая значи Silver.

 

190B6CS_00_webImageFullSize.jpg

 

190X6FB: B накрая значи Black.

 

190X6FB_00_webImageFullSize.jpg

 

И двата са мултимедийни т.е. с колонки и USB/DVI, но X6 има мааалко по-добри спецификации в лицето на контраст 700 и яркост 300 за сметка на контраст 600 и яркост 250 при 190B6CS. А както знаем колкото повече толкова повече ;) Който и от двата да си харесаш надали ще сбъркаш. Виж ги на живо в technopolis или roldex и си избери, тоя който ти харесва повече.

 

Между другото и колонките на X6 са 3 вата вместо "само" 2.5W на B6 :D

Link to comment
Share on other sites

А аз искам да попитам за 17 '' TFT монитор MAG/ 8 милсек., понеже това е непозната за мен марка и малко ме смущава, че са китайски. Някой ако може да ми разясни дали има повече недостатъци, отколкото предимства, дали ако си взема такъв няма да се набутам?

Link to comment
Share on other sites

При положение, че има отлични модели на Philips, Samsung, LG, Philips, че и HYUNDAI няма особена идея да се експериментира с евтини марки като MAG Innovision. Моят съвет е да си избереш монитор на една от гореизброените марки - таман няма да се чудиш кое качество е матрицата в MAG-а ;)

 

Между другото MAG с 8мс не намирам нито на сайта на Маг, нито по ценовите листи.

Link to comment
Share on other sites

И аз така продположих, но за всеки случай реших да питам по-знаещи хора. Може би не си открил МАГ 8 мс., з-то са много нови и още не са се разпространили; сигурно скоро ще ги има и в сайта, и в ценовите листи. А като предимство знам, че рамката е от лят метал (не боядисана пластмаса), с вградени тонколони, обаче това е на 2-ро място, което трябва да се гледа. Ам, вече е малко късно за мен тъй като е поръчан; само дано не съжалявам много.

Edited by $abrina
Link to comment
Share on other sites

А аз искам да попитам за 17 '' TFT монитор MAG/ 8 милсек., понеже това е непозната за мен марка и малко ме смущава, че са китайски. Някой ако може да ми разясни дали има повече недостатъци, отколкото предимства, дали ако си взема такъв няма да се набутам?

При CRTата са зле, при TFTата не ги знам. Иначе тая марка съществува от много време.

Link to comment
Share on other sites

az moga da ti kaja s kakvi sam rabotil i kakvo ne bih si kupil :). vijdal sam mnogo PCta i sam instaliral mnogo koito imat TFTta. Vidqh vednuj PC zimano ot metro s TFT Yakumo (Yakumo na qponski e oblak) ne si kupuvai takuv :) izbode mi o4ite za 1 4as. Vijdal sam Acer - hi4 ne gi haresvam kato marka edno vreme kogato imashe ACER 52x CD-ROM mi unishtoji 50% ot diskovete no dava dobra kartina 4estno kazano. KSA tezi za pruv put gi vidqh na CRT monitorite i sled 1 mesec i TFT vidqh. ne sam gi 4uval ne gi znam ne iskam da gi znam kolko sa nadejdni - imam poznat s takuv monitor no e na 3 sedmici ne moga da kaja nishto zasega. Philips sam vijdal povechko hubavi sa imat qrki cvetove. Samsung - sushto sa dobri nqkoi kazvat 4e imali durven design ne moga da kaja - vsi4ki TFTa za men sa ednakvi tunki 1 prust i s 1 prust plastmasa ot vsi4ki strani :))))))). Naskoro vidqh 4e i ASUS pravqt TFT imat dosta dobri pokazateli i izglejdat prili4ni no i cenite sa im visoki. Ot poznati 4uh 4e povecheto gi pravqt veche tuka - ta dali shte vzemesh Philips/Sony/Samsung bili edni matricite. 4oveka koito go kaza ima magazin za Televizionna tehnika i prodava takiva puk i vse pak ima koncern na samsung na 10 km ot Sofia :). Ti si izberi :))))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...