Jump to content
BulForum.com

Коя книга прочетохте последно?


Recommended Posts

Я някой по-голям от мен любител (и аз съм де...) на Ремарк да ми каже, има ли поредност на книгите му...особено за първата световна. Някой ми каза, че били уж свързани, а пък аз съм чел "На Западния Фронт Нищо Ново" и "Нощ в Лисабон", които са много далечни (чел съм и други, но те не са военни) и не мога да определя, дали има такова нещо. Та...има ли? И ако да, каква е поредността, че да я хвана и да чета в нея. Отдавна се каня да направя една серия Ремарк. Все пак с "Нощ в Лисабон" се запалих по сериозната литература. Дотогава забивах разни книги-игри и подобни весели глупости.

Ами да ти кажа всичко от Ремарк съм го чела хаотично. Възможно е да има нещо такова, но според мене то е базирано на задълбочен анализ или просто се дължи на периодиката в издаването на книгите. А и като по-малка определено не съм чела книгите както сега ги чета.Стилът на Ремарк е лек, приятен и се асимилира бързо. В съзнанието ми винаги съм искала да живея като героите му, защото съществуват на ръба. Наистина много си приличат. Не знаят какво ги очаква следващия ден и не им пука какво ще им се случи. Ако имат някакви пари, не ги пестят. Нещо почти като в началото на книгата, която чета сега- войници пътуват към Сталинград и знаят, че там е голяма касапница. Нямат тютюн, но свиват дебели цигари и се шегуват, защото "за кой дявол ще икономисват". Принципно повечето книги, обвързани с война си приличат, но пък това е съвсем разбираемо.

 

 

velvet_underground, мерси. Не съм я чела май тази. Ще изчистя пропуска скоро и без това ми е любопитно как ще ми въздейства сега.:)

Edited by juji
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

подкрепям мн за "параграф 22"

тия дни разбрах че има и филм .. и то бая старичък , ама го бива

 

аз съм мн голям фен на сайнбек прочел съм едни от най известните му книги , та и не толкова изв.

последно от него четох "Зимата на нашето недоволство" :smile:

Catch 22 e абсолютна класика...не по-малко от книгата. То това Алън Аркин, все още младите Джон Войт и Мартин Шийн (които сега играят сериозни чичковци в случая на първия или президенти на щатите в случая на втория), Арт Гарфънкъл, стария Орсън Уелс се появява и той... Наистина много добър филм си е.

 

И аз съм почитател на Стайнбек, но съм чел сравнително малко неща. Чел съм Cannery Row и съответното четвъртъчно продължение и две по-малко известни негови книги - Луната Залезе и Краткото Царуване на Пипин IV. Последната беше преведена на български преди няколко години и едва ли е особено позната, но на мен много ми хареса.

Link to comment
Share on other sites

Наркотиците: Почти всичко за тях

prd-1477.jpg

Автор: Юлиян Караджов

 

 

 

 

Държавната власт

335.jpg

Автор: Янаки Стоилов

 

 

Фючър проджект.

 

 

Канабис Наука и политика

1332.jpg

Автор: Юлиян Караджов

Link to comment
Share on other sites

Последната книга дето прочетох беше:"Сърцето на зимата" и е девета книга от "Колелото на времето" на Робърт Джордан.Айде да излиза вече 11-та на 21-ви щото не издържам. :D

Link to comment
Share on other sites

емии да време е .. аз като почнах да питам за тая книга беше ноември .. казаха ми че след месец , е ся сме март .. ама йок грррр :angry1

 

а ти 10 прочел ли си ? или ги караш разбъркано

Link to comment
Share on other sites

Напоследък не ми се чете , сега препрочитам :P Нещо което много ме впечатли беше - "Мистър Бог това е Анна" . Въздействието е поразително , за първи път попадам на автор който е успял да обясни толкова сложни неща по детски - елементарен начин и то само в няколко страници.

Link to comment
Share on other sites

Айзък Азимов - 'Пътеводител в науката: Физични науки'

 

Извинявам се, не тази е последната. Последната се казва "Смъртта - великата загадка на живота" - много интересна книга.

Оффф... и тая не е последната - Дан Браун - "Шифърът на Леонардо" - глупав сюжет, интересни факти. Глупава и забавна книга.

Edited by The`ScorpioN
Link to comment
Share on other sites

И за да не съм извън темата-захванах "Горещ сняг" (до колкото зная, е по-правилно да се превежда "Горящ сняг") на Бондарев.

:thumbs-up:

...аз пък сега се мъча да си сваля филма, ама мн е сложна работата

...иначе ако ти попадне виж и 'Батальоните искат огън' пак на Бондарев - и по нея има филм м/у другото

 

***

...а по темата - 'Оскар и розовата дама', Ерик-Еманюел Шмит

Link to comment
Share on other sites

Не се впрягам бре, колега, спокойно! :D

 

А да имаш останали живи броеве от Мегаигри? Което е различно от по-късното и по-дебело МЕГА-ИГРА. Мегаигри беше едно тъъничко списание, към 50-ина страници. Но беше пффф невъзможно добро! В него се започнаха разни класики като Реката от която никой не се завръща. Излязоха само 4 или 5 броя, ако не се лъжа, и после го смениха на МЕГА-ИГРА и занулиха брояча на изданията.

Аз имам няколко.....ей и аз бях маняк още прашасват сумати книги игри по кашоните...оняден точно местих 1 прашасал кашон и от него изпадна..."Демони от дълбините" и "Реката от която никой не се завръща"...по тая втората бях откачил още ги помня..Брине,Халип,Кагор.....абе луда работа.Иначе имам и няколко броя от мегаигрите помня много ме беше страх едно време от ''Некрономикон"(нали така се казваше)и сънувах кошмари от разказа "Бонанза".

Link to comment
Share on other sites

Можеш ли да ми дадеш точното заглавие, автор и година на издаване(няма да ставам нагла и да искам сигнатура :) ) Иначе много ми се иска някой ден, когато не съм толкова натоварена психически да се хвана и да препрочета по-голямата част от Петокнижието, заедно с подробна биография на Достоевски.

Автор-Заглавие-Издателство-Година:

Леонид Гросман-Ф.М.Достоевски-Народна Младеж(Изд. на ЦК на ДКМС)-София 1965.

Прятно четене! А щом я прочетеш звънни да си полафим! ;)

Link to comment
Share on other sites

току що свърших книгите на карлос кастанеда...просто не знам къде се намирам тоя човек е на съвсем друго ниво някои казват че са художествена измислица ама дали е така?прочетете поне една негова книга наистина си заслужава

Link to comment
Share on other sites

емии да време е .. аз като почнах да питам за тая книга беше ноември .. казаха ми че след месец , е ся сме март .. ама йок грррр :angry1

 

а ти 10 прочел ли си ? или ги караш разбъркано

 

Ми не сега ша я зимам да я чета ама тва не пречи да търся 11-та. :D

Иначе 9-та беше мноо яка. :punk

Link to comment
Share on other sites

последно четох "Синдикатът на престъпниците"..

разказва се за самото начало на италиянската мафия в САЩ...за най-големите босове до 60-те години (Лъки Лучано, Бъкси Сиигъл, Меир Лански, Франк Скализи, Вито Дженовезе, Ал Капоне, Дж. Анастасия и още много други) ...всички корупции, сделки престрелки... едно към едно без скрито покрито...не знам страхотна книга! 1000 пъти по увлекателна откойто и да е филм..... препоръчвам я на всеки който го вълнува тая тема :)

 

а сега съм почнал "Нерон Вълка" - на вече покойния Христо Калчев... също е супер интересна....

Edited by balky
Link to comment
Share on other sites

току що свърших книгите на карлос кастанеда...просто не знам къде се намирам тоя човек е на съвсем друго ниво някои казват че са художествена измислица ама дали е така?прочетете поне една негова книга наистина си заслужава

 

Внимавай с този тип литература. Един познат върл почитател на този човек, ми разказваше доста за това и като гледам май беше почнал силно да губи връзката с реалността. На мен такива трудно ми влизат.

 

Не че и аз не се вързвам, например една от последните книги, която съм чел (по метода ветрило, любимият ми метод напоследък) е утопичното общество описано в "Зведни рейджъри " на Роберт А. Хайнлайн, което между другото ми се струва напълно реалистично и би могло един ден дествително да се наложи.

Link to comment
Share on other sites

"Дългата разходка" на Стивън Кинг.Много добра книга.А сега започвам "Първите мечове" на Фред Саберхаген.

Link to comment
Share on other sites

"ФИРМАТА" на Роберт Лител :excl: Уникален шпионски роман! Лител се счита за баща на съвременния роман и с тази книга напълно оправдава прозвището си! :punk

Link to comment
Share on other sites

"Ислямо-американският сблъсък" , проф- Николай Мизов. Препоръчвам тая книга на всички, великолепна е !!!!

Link to comment
Share on other sites

"Алхимикът" и "Петата на планина" на Коелю. И двете книги просто са невероятни и съжалчвам, че чак сега ги прочетох. Препоръчвам ги на всеки.

Link to comment
Share on other sites

Абе аз по принцип съм си твърдо фен на Толкин ама съм решил да разнообразя малко. Ако някой е чел "Последното изкушение" да каже дали си струва щото се чудя дали да я прочета.

А иначе псоелдна книга: Устройството на дънната ми платка :D. Но смятам в скоро време пак да прочета Швейк :). Тая книга направо ме изпълва кат я чета :P.

Edited by Blitz_krieg_1941
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...