Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

САЩ: 312 млн. население, 800 000 държавни служители;

ХОЛАНДИЯ: 16 млн. население, 20 000 държавни служители;

БЪЛГАРИЯ: 7 млн. население, 440 000 държавни служители.

Чиновниците ни, предимно софиянци, в относителен порядък са 45 ПЪТИ ПОВЕЧЕ от американските и 51 ПЪТИ ПОВЕЧЕ от холандските.

Пропорционално в държавния апарат у нас на заплата трябва да има около 9 000 души, а не цели 440 000!!!

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Това не просто го повтарям, а дори го крещя вече! Докато 50% от работното население клатикурства НИКОГА няма дори да започнем да се оправяме. Само че, Руми, те не ги броят 440000 клатикурци, а 440000 гласа... 

Link to comment
Share on other sites

 

САЩ: 312 млн. население, 800 000 държавни служители;

ХОЛАНДИЯ: 16 млн. население, 20 000 държавни служители;

БЪЛГАРИЯ: 7 млн. население, 440 000 държавни служители.

Чиновниците ни, предимно софиянци, в относителен порядък са 45 ПЪТИ ПОВЕЧЕ от американските и 51 ПЪТИ ПОВЕЧЕ от холандските.

Пропорционално в държавния апарат у нас на заплата трябва да има около 9 000 души, а не цели 440 000!!!

 

 

За сметка на това имаме една от най-зле работещите държавни институции и полиция! Ето например сега за да си сменя регистрацията на колата, която си взех, трябва да търся хора, защото нямам 2 дни да загубя в кибичене пред КАТ  :angry1

Борисов от Франция: Сега е моментът да влезем в чакалнята на еврозоната
Link to comment
Share on other sites

Пример как си правят репортажчета CNN...

Найс, а!?

99.99 процента от журналяшката зган работи по този начин. И да перифразирам репликата от "Златния век" - Новината е като патката и нагризаната и кълка.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

САЩ: 312 млн. население, 800 000 държавни служители;

ХОЛАНДИЯ: 16 млн. население, 20 000 държавни служители;

БЪЛГАРИЯ: 7 млн. население, 440 000 държавни служители.

Чиновниците ни, предимно софиянци, в относителен порядък са 45 ПЪТИ ПОВЕЧЕ от американските и 51 ПЪТИ ПОВЕЧЕ от холандските.

Пропорционално в държавния апарат у нас на заплата трябва да има около 9 000 души, а не цели 440 000!!!

 

В тоя ред на мисли се сещам за една моя роднина в държавната администрация,дето се тюхкаше че нямало хора и тая година ще почивала само...4 месеца.Преди две години почивала 6 месеца под различни форми (компенсации,отпуска болнични и тн.)

Link to comment
Share on other sites

В тая връзка пък аз се сещам за моята съпруга, на която се налага да работи за двама, защото при тях общо взето около 30 процента от хората стават за нещо и им се налага да носят на гърба си останалите. И на която не ѝ дават да излезне в отпуск, защото няма кой да работи :) И хем не дават да се прехвърли отпуск от година на година, хем не дават и да го ползваш :)

Link to comment
Share on other sites

В тая връзка пък аз се сещам за моята съпруга, на която се налага да работи за двама, защото при тях общо взето около 30 процента от хората стават за нещо и им се налага да носят на гърба си останалите. И на която не ѝ дават да излезне в отпуск, защото няма кой да работи :) И хем не дават да се прехвърли отпуск от година на година, хем не дават и да го ползваш :)

Къдърните и работещи хора ги товарят яко с работа а мързелите си живуркат...Факт.Във фирмата си имаме един дето се прави на умряла лисица,шефчето дава негова работа на другите с обяснението"нали знаеш че е шматка ше оплеска нещата"...

Link to comment
Share on other sites

Еми като ще оплеска нещата, що го държи на работа. Баси шефчето...

А за съпругата на Antares - инспекция по труда? Едно сигналче, ама до София, защото на местно ниво, всички се знаят и си играят игрички за парички.

Link to comment
Share on other sites

Еми като ще оплеска нещата, що го държи на работа. Баси шефчето...

Щото нЕма кой да назначи.В момента има такъв глад за работна ръка в някои сектори че...търпят всичко дето мърда.В момента с прекия ми началник говоря като с подчинен,казвам му кой ден искам да почивам примерно и той не гъква.Веднъж ми отказа без причина и му занесох предизвестие за напускане + болничен до края на предизвестието.От тогава нищо не ми отказва.Работя за трима но очаквам нещо срещу това...Иначе мързеливците кютат криво ляво и ги траят.

Link to comment
Share on other sites

За мен лично е мистерия защо при тях нещата са така. Хора, за които всеки знае, че не стават. Включително и ръководителите. При конкурса, който спечели жена ми е имало около 100 кандидата. Ами не е като да няма желаещи. Ся на какво ниво са били е друга тема, ама от тия сто човека все е щяло да има по-читави и от някои от настоящите ѝ колеги...

Link to comment
Share on other sites

Е как защо и за каква мистерия говориш, всеки е човек на тоя и ония..., както и ръководителите не стават, и нагоре по веригата....от хиляда сигурно 2-3-ма са читави, 'сичко останало е скрап....

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Къдърните и работещи хора ги товарят яко с работа а мързелите си живуркат...Факт.Във фирмата си имаме един дето се прави на умряла лисица,шефчето дава негова работа на другите с обяснението"нали знаеш че е шматка ше оплеска нещата"...

 

А не може ли тогава неговата заплата или поне част от нея да влиза в твоя джоб?

Link to comment
Share on other sites

 

Щях да го пускам рано сутринта и аз - чакай да им го дадем наготово направо:

 

 

познато ли ви е? познато ви е. аз го твърдя от 5 години. твърди го и професор стивън коен от принстънския университет 2764.png

"Преди Путин да влезе в Сирия през септември 2015, Обама твърдеше, че воюва срещу Ислямска държава. Погледнете какво се случи за тези 3 години - Ислямска държава превзе нови територии и това е факт. Ние не воювахме срещу никого, а преследвахме единствено свалянето на Асад. И за това имаме признанието на ЦРУ пред Конгреса, че срещу сумата от половин милиард долара сме обучили около 5 души, които да воюват. Финансираха се хора, чиито цели не бяха антитероризъм, а дори някои от тях се оказаха терористи, като Ал Кайда. И тогава Путин каза на Обама и го повтаря непрекъснато: "Какво смяташ, че ще постигнеш чрез обезглавяването на сирийското правителство? Имаш ексзистенциалния избор - или Асад в Дамаск, или Ислямска държава начело на Сирия. Ако унищожим сирийската армия, чии войски ще останат там? Ние няма да вкараме руска войска. САЩ ще изпратят ли войски? Не. Ако нямаме сирийска войска, която да се бие срещу Ислямска държава, кой ще го направи? Отговори ми!" - И това Путин го повтаря отново и отново. На което нашият отговор е "Ти крепиш Асад", на което Путин отговаря "Не, ние спасяваме сирийския народ, нас не ни интересува Асад. Искаме да спасим Сирия". И накрая, още един факт - в продължение на години Ислямска държава изнасяше нефт от Сирия за Турция, а руснаците многократно казваха на нашето разузнаване "Вижте тези сателитни снимки, унищожете камионите", а ние не направихме нищо. Тогава, през септември 2015 руските въздушни сили влязоха в Сирия и унищожиха тези доставки, които финансираха Ислямска държава...

 

Link to comment
Share on other sites

Щях да го пускам рано сутринта и аз - чакай да им го дадем наготово направо:

 

Всичко това е долна лъжа и измама, и трябва сам да се баннеш от тук, Фейсбук, Туитър, БНТ и БНР за подкопаване на авторитета и доброто име на държавата спасител на света, победила извънземните в толкова много филми  и спасила света от всякакви унищожения в още повече такива!!!

Link to comment
Share on other sites

Какво стана с повишаването на цената на тока? От утре се знае, че ще има, но никой не казва с колко... Или аз съм изтървал нещо, но надали...

Link to comment
Share on other sites

Всичко това е долна лъжа и измама, и трябва сам да се баннеш от тук, Фейсбук, Туитър, БНТ и БНР за подкопаване на авторитета и доброто име на държавата спасител на света, победила извънземните в толкова много филми  и спасила света от всякакви унищожения в още повече такива!!!

 

Ама викам да изчака все пак 3 дена и да го направи ритуално на 4-ти юли. :popcorn:

 

Какво стана с повишаването на цената на тока? От утре се знае, че ще има, но никой не казва с колко... Или аз съм изтървал нещо, но надали...

1.7% за ЕВН.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не бе, то там пропаганда нема:

 

FOIA Docs Show CIA/Pentagon Made 1,800 Movies, TV Shows to Make America Love War

 

post-2392-0-61235100-1499695493.jpg

 

В линка има описани доста случаи, където цензурата играе хич не малка роля...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Добрата умерена опозиция която, лошия Путин бомбардирваше!

 

 

 

Новата групировка включва над 70 формирования, включително такива, причислявани по-рано към т. нар. умерена опозиция.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Имам много близък приятел който е пилот и в момента е в централата на НАТО в Германия. Такива работи разправя за фейк новини и промиване на мозъците от страна на американците че не е истина просто.

Аз не мога да разбера какво толкова ги вадиш тия твои приятели-пилоти (нищо лично против тях разбира се), де що се наложи да се аргументираш за нещо важно. Пилотите по принцип някакви извънземни ли са, та трябва да ги взимаме за еталон по всички въпроси и най-вече по политическите такива? Имунизирани са от политическо късогледство, не се поддават на промиване на мозъка, защото носят някакъв специален защитен ген или какво по-точно? На мен специално пилотите като професионална група доста ми паднаха в очите, откакто един техен представител беше назначен набързо уж за "спасител" и "обединител" на нацията, пък той се оказа послушно надупен към една чужда и враждебна държава.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...