Jump to content
BulForum.com

Полезни трикчета...


Recommended Posts

Знам, че всички сте гледали подобни клипчета - аз също, но в този са събрани доста сбито много от най-полезните...аз самият знам половината, а друга част съм знаел, но съм ги забравил с времето. Затова мисля, че в това клипче всеки ще намери нещо за себе си...аз например смятам тия дни да изчистя с бормашината фугите по плочките на банята - нещо, което от доста време ме мързеше да направя на ръка.. :bgrin:

 

https://www.youtube.com/watch?v=SQdn_TvryeE

Link to comment
Share on other sites

Абеее....Не, че искам да те разочаровам, ама всички тия са само ерзац-трикове, да се оправиш, ако нямаш точния инструмент под ръка... А това за четката и бормашината... Едва ли си се загледал, ама тоя ползва специален накрайник. Решението по принцип е - режеш дръжката на четка за кенеф и ползваш нея ;) Аз лично предпочитам парочистачката.

Link to comment
Share on other sites

На кое викаш специализирано? На малък раздвижен ключ за 3лв или на комплект отвертки за 5? :D Хитринка е например, като боядисваш тавана, да удариш една лента монтажно тиксо по ръба, за да не цапаш стените или обратното.

Link to comment
Share on other sites

Абе не се правѝ, че не разбираш за какво говоря - като нещо не ти е под ръка, да се сетиш как да го направиш с това каквото имаш в момента. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Да ама тия чикиджийски методи почти никога не сработват. Много е лесно с чисто нови неща да показваш разни идейки, заеми се бори с ръждави и чурясали неща на по 10-20 години. Ще отвиеш винт с ластик точно га ма няма. 

Link to comment
Share on other sites

...заеми се бори с ръждави и чурясали неща на по 10-20 години.

 

WD40? Нали знаеш, че всеки истински мъж трябва да носи поне един флакон в задния си джоб! :lol:

 

А относно ластика - веднъж съм отвивал винт с развалено гнездо точно по този начин. ;)

Link to comment
Share on other sites

 

 

А относно ластика - веднъж съм отвивал винт с развалено гнездо точно по този начин. ;)

И вероятно ще ти е и за последно. Ама сега, нали.. Недей губи сънят от очите си, щото понякога, макар и много рядко, все пак и този метод сработва.

 

Колкото до ВД-то, ми... за никакъв xyй не става. Аз лично си ползвам една свръх охлаждаща хава, която ми помага в поне 80% от случаите.

Link to comment
Share on other sites

Не награвяш ли с оня уред :moon: 

Птеромисира ще му дам един добре оглозган, набит с винтоверта винт и торба ластици, па ще проверя колко бира мога да изпия доде го развърти :laughing: 

 

Още нещо - чука за пържоли - no comment! :moon:  

Link to comment
Share on other sites

Когато се налага да разглабям двадесет годишна конична сглобка, добре спечена с нагар и буквално заварила се заради редовно темпериране, нагрявам. Хем до вишнево червено, и веднага след това рязко охлаждам оста. Друг е въпросът, че това са съвсем частни случаи и методът съвсем не е широко приложим.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...