Jump to content
BulForum.com

Fiat Bravo/Brava


chistacha

Recommended Posts

Има ли хора каращи тези модели на Фиат? Споделете мнения :) Доста интерес имам особено към Bravo и се чудя колко му е разхода?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 247
  • Created
  • Last Reply

Ще се направя на оворен и ще ти споделя моето мнение за колата на мой познат която съм карал."Браво" със 1,8 матор гори между 7 и 10 градско зависи от шофера и други работи на пътя,извън градско като всеки хубав автомобил гори около 6.И ако се появяват проблеми с колата то ще са сходни с тези на Голф 3.Тези Фиатчета са хубави и сполучливи заслужават си парите макар че като всеки друг бях предубеден че човек като си вземе Фиат мн.ще го ядд.Забелязах че са много пъргави бързо набират и много пъргаво се управляват (то това си е обикновенна хидравлика),можеш лесно да си наместиш колата на тясно място в паркинг.Като цяло колата става за нашият стандарт и пътища.

И ако някой започне да се хвали че бензиновата му каручка гори под 10 градско много не му вярвай това е рядкост в нашият град или каручката е много слаба.

Link to comment
Share on other sites

Е аз си мисля че двигател 1.4 12V ще даде малко по-ниска консумация от рода на 6 до 8 на 100 :) Но това го оставям на другите специалисти ;)

Link to comment
Share on other sites

Колите не са като едно време, вече лапат здраво(бензиновите). За тоя мотор 1.4, въпреки че е слаб, недей да очакваш под 8 в града. И то ако е читав.

Link to comment
Share on other sites

Е аз си мисля че двигател 1.4 12V ще даде малко по-ниска консумация от рода на 6 до 8 на 100 :) Но това го оставям на другите специалисти ;)

 

6 няма да ти даде и със зор ще стигаш до 8. Малко над 8 ДА. Карам 1,2 Пунто. И преди да помислиш, че съм драг състезател - НЕ СЪМ.

 

ЗА Браво - само съм се возил в 2.0 20V HGT - смърт с гъби. Мноого върви но и бая си гълта - над 11 при нормално каране :). Иначе отиваш към 13 - 14. А пича го кара само със 98 :). Вози като каруца - което е нормално за ТАЗИ кола щото е с доста твърдо окачване. Чувал съм че предниците на фиатите са малко "меки", но ще видим дали това не е поредния мит ;).

Link to comment
Share on other sites

Е аз си мисля че двигател 1.4 12V ще даде малко по-ниска консумация от рода на 6 до 8 на 100 :) Но това го оставям на другите специалисти ;)

 

трабва да си много ненормален да си вземеш фиат с този двигател,оставям на фиатаджиите да ти обяснят защо ;)

Link to comment
Share on other sites

голям фен станах на тея коли от 1 година, ако имах кинтите бих си взел brava, според мен на външен вид и вътре са добре направени. в последно време гледам че доста често се срещат по улиците в пловдив. може би защото са на достъпна цена пък и са 8-10 годишни тея дето се вкарват. заслужават си според мен нищо че не съм фен на италиянските коли и фиат.

Link to comment
Share on other sites

трабва да си много ненормален да си вземеш фиат с този двигател,оставям на фиатаджиите да ти обяснят защо ;)

 

Аз щях да зимам точно такъв, но се отказах заради две години по-ново Пунто. Какво му има на двигателя.

Link to comment
Share on other sites

Чистача да ти кажа мойто виждане за кола със слаб мотор.

Мотора се мъчи ако е малък,трудно му е да носи на гърба си голям товар и следователно ще ти гълта малко повече от другите каручки.А колкото до Пунто това е най - смешният автомобил, гори много жабарското изделие гадно а няма багажник и въобще можеш да качиш на тази кола само 5 човека желателно без багаж и да не са яли от около седмица за да могат да се съберат и да им е комфортно.Жив пример за коли със слаб мотор тях пък колко ги намразих ,1,1 мотор на пунто под 7/100 пада само на паркинг( само ако е безплатен паркинга иначе пак скъпо ти идва).Ако искаш промени си критериите за търсене на каручки,според мен най - добре е азиатски автомобил.Азиатските не горят много наистина и за тойота, хонда или нисан примера например с 1,3 или 1,4 двигател не се сещам мисля че беше нестандартно-1.3 двигател 97 конски сили гледах и невярвах на ушите си .Откаде ги изцедиха тези коне от този двигател на мотопед и колата си вървеше перфектно с този мотор а все пак не е първа младост.Ето такъв автомобил би ти давал икономия и би се насладил на шофирането.

Е айди късмет и умната,(ако не умната русата тогава).

Link to comment
Share on other sites

Чистача да ти кажа мойто виждане за кола със слаб мотор.

Мотора се мъчи ако е малък,трудно му е да носи на гърба си голям товар и следователно ще ти гълта малко повече от другите каручки.А колкото до Пунто това е най - смешният автомобил, гори много жабарското изделие гадно а няма багажник и въобще можеш да качиш на тази кола само 5 човека желателно без багаж и да не са яли от около седмица за да могат да се съберат и да им е комфортно.Жив пример за коли със слаб мотор тях пък колко ги намразих ,1,1 мотор на пунто под 7/100 пада само на паркинг( само ако е безплатен паркинга иначе пак скъпо ти идва).Ако искаш промени си критериите за търсене на каручки,според мен най - добре е азиатски автомобил.Азиатските не горят много наистина и за тойота, хонда или нисан примера например с 1,3 или 1,4 двигател не се сещам мисля че беше нестандартно-1.3 двигател 97 конски сили гледах и невярвах на ушите си .Откаде ги изцедиха тези коне от този двигател на мотопед и колата си вървеше перфектно с този мотор а все пак не е първа младост.Ето такъв автомобил би ти давал икономия и би се насладил на шофирането.

Е айди късмет и умната,(ако не умната русата тогава).

 

Aми тия 97 коня от 1,3 да не са чудо на чудеста. И мойто 1,2 го слагат 90 коня. ;). И е точно жабарското изделие ПУНТО ;). Иначе след толкова мрънкания за дрпка - пратих един хондаджия по дяволите.

Link to comment
Share on other sites

Аз щях да зимам точно такъв, но се отказах заради две години по-ново Пунто. Какво му има на двигателя.

просто италианците са го проектирали този двигател със задника си.

така както съм се ровил из интернет,в 70% от случаите след 60 хил километра двигателя

а/прегрява

б/блокира

в/къса ангренаж

 

преди десет дена отивам при един приятел на работата му и гледам на една масичка разпределителен вал.

-къв е тоя разпределителен вал бря?

"ей от онова браво"

-1.4?

'ъхъ'

-ааа,да не е блокирал щото му са се запушили маслените магистрали?

"да бе,как позна :blink: "

 

до колкото знам 97-ма година италианците спират да го слагат този двигател на каквото и да било ;)

Link to comment
Share on other sites

в подкрепа на 1 ог горе посочените мнения за разхода, мойта булка има Пунто 1,2 75 мулета, това чудо под 8/100 градско не пада, за извън градско си е мъка с него, изключително тромаво е, като" + " - сове има клима, но просто не ми се мисли, ако трябва да ида до морето с него с включен климатик ...........а и с хора / за багаж да не говорим /..............

Link to comment
Share on other sites

Аз имах Brava ,кво да ви кажа......италианска 4икия. Сега едно приател4е си купи Bravo 1.4 12v gori mu 9//10 ,Простооо няма кво да ви говоря..4астите са стра6но скапи,ока4ването е кенеф,кофти се кара. Простооо един савет от менннн . ЗЕМИ СИ ФИАТ ДА Те Е ЯД!!!

Link to comment
Share on other sites

Аз имах Brava ,кво да ви кажа......италианска 4икия. Сега едно приател4е си купи Bravo 1.4 12v gori mu 9//10 ,Простооо няма кво да ви говоря..4астите са стра6но скапи,ока4ването е кенеф,кофти се кара. Простооо един савет от менннн . ЗЕМИ СИ ФИАТ ДА Те Е ЯД!!!

 

Карал ли си/возел ли си се в 1,8 или 2.0 Браво, или в Пунто 1,4 GT.

Link to comment
Share on other sites

Карал ли си/возел ли си се в 1,8 или 2.0 Браво, или в Пунто 1,4 GT.

Каква е разликата освен в мощноста ? Окачването пак е дърво,частите пак са скъпи,щяло и нещяло дефектира в италианските коли.

Link to comment
Share on other sites

Каква е разликата освен в мощноста ? Окачването пак е дърво,частите пак са скъпи,щяло и нещяло дефектира в италианските коли.

 

Oкачването е спортно все пак. Няма да си като желе на пътя. За дефектите ще видим

Link to comment
Share on other sites

Oкачването е спортно все пак. Няма да си като желе на пътя. За дефектите ще видим

Представям си какво ще е окачването при положение че нормалното е дърво,спортното ще бута пломби :)

 

п.п И моята ми бута пломбите :lol:

Link to comment
Share on other sites

Представям си какво ще е окачването при положение че нормалното е дърво,спортното ще бута пломби :)

 

п.п И моята ми бута пломбите :lol:

 

Hубава возия имат само Мерц, БМВ и АУДИ. Доволен съм и на това което карам ;)

Link to comment
Share on other sites

Това за возията не е вярно,много други марки коли имат хубава возия,Renault i Peugeout също имат хубава возия.

 

добра не значи отлична :P

Link to comment
Share on other sites

Hубава возия имат само Мерц, БМВ и АУДИ. Доволен съм и на това което карам ;)

 

А моля моля тука ще ме извиняваш.Наскоро се запознах с човек който има 3 Ес класи а из града кара Пежо 607 защо ли?Най-добра возия за мен имат Френските коли а от тях на първо място поставям Ситроен. :punk

 

Иначе Фиатите имат адски смотано окачване.Водят го спортно и за това било твърдо но аз не съм особенно съгласен.Просто италчетата не са могли да се справят много добре.Бравата не прави изключение иначе дърпа яко.Возил съм се само в 1.6 и специално вървежа ми хареса адски много возията никак.

Link to comment
Share on other sites

А моля моля тука ще ме извиняваш.Наскоро се запознах с човек който има 3 Ес класи а из града кара Пежо 607 защо ли?Най-добра возия за мен имат Френските коли а от тях на първо място поставям Ситроен. :punk

 

Иначе Фиатите имат адски смотано окачване.Водят го спортно и за това било твърдо но аз не съм особенно съгласен.Просто италчетата не са могли да се справят много добре.Бравата не прави изключение иначе дърпа яко.Возил съм се само в 1.6 и специално вървежа ми хареса адски много возията никак.

 

Aко някой ми посочи кола в малкия клас която да вози като кола от съшата марка в големия клас...........добре. Ако мога бих си сменил окачването с КОНИ, ама не мога :):):)

Link to comment
Share on other sites

Aко някой ми посочи кола в малкия клас която да вози като кола от съшата марка в големия клас...........добре. Ако мога бих си сменил окачването с КОНИ, ама не мога :):):)

Първо добра... после стана отлична... ами всяка марка си има лимузини,мислиш ли че едно пежо 607 вози по-лошо от 7-ма серия на БМВ ?

btw За какво ти е KONI ?

Link to comment
Share on other sites

Първо добра... после стана отлична... ами всяка марка си има лимузини,мислиш ли че едно пежо 607 вози по-лошо от 7-ма серия на БМВ ?

btw За какво ти е KONI ?

 

Не съм се возил нито в 7-ца, нито в 607 така, че не знам как возят.

 

Ми за стабилност :):):)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...